To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi
Ajo! Na kwarku pojawil sie anorak na pertexie. Zastanawiam sie czy go nie zabrac na tygodniowy treking w maju po Norwegii. Jak myslicie? Da rade zamiast Gore?
Nie planuje chodzenia w deszczu jednak pewnie troche bede zmuszony.🙃

Odpowiedz
Wiatrówka jak wiatrówka, tylko luźniejsza, żeby dużo pod spodem pomieścić. Jak nie będzie padać to da radę. Niby czemu miałby nie dać?
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
Ahoj, szybkie pytanie - odkopałem wypełnioną 10 lat temu książęczkę GOT (niezweryfikowana) z zapisanymi trasami z kursu przewodnickiego. Czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się, czy jest jeszcze możliwość weryfikacji i wydania odznaki GOT PTTK za tak stare trasy? (Myślę że koło przewodnickie potwierdzi wszystkie trasy). Będę wdzięczny za info.

Odpowiedz
Najlepiej zadzwonić do PTTK lub napisać maila

Odpowiedz
Nie powinno być z tym żadnego problemu

Odpowiedz
hej, wymieniał ktoś może pasek w suunto core ? i wie gdzie można kupić takie małe śrubokręiki żeby odkręcić ten pasek ?

pozdrawiam

Odpowiedz
Sprobuj srobokretem do fingerboarda moze :) jak jestes z okolic rudy slaskiej/gliwic to sluze pomoca :P

Odpowiedz
Podejdź do jakiegoś zegarmistrza. Albo każdy serwis telefonow komórkowych.
-------------------------------------------
Grzesiek

Odpowiedz
Jakie macie patenty na wywabienie zapachu potu z ciuchów? Mam soft Raba, który ewidentnie prześmierdnął, na dodatek tylko pod prawą pachą :) Prałem w 60st, czyściłem mydełkiem do plam przed tym, moczyłem, szorowałem... godzina na tyłku i znów wali, jakbym obcemu to pożyczył. Tylko ta kurtka mi tak śmierdzi i już nie wiem co robić a prać co dzień nie mogę bo rozleci się po miesiącu.
Co poradzicie?

Odpowiedz
Może tabletki do odkazania wody. Używam do usuwania smrodu z butów. Działa.
-------------------------------------------
Grzesiek

Odpowiedz
Witam,

Śledzę to forum od dłuższego czasu ale ze jestem leszczem i się nie znam to nie rejestrowałem się i tylko czytałem.

Dalej jestem leszczem ale chciałbym zapytać o cos:

Kurteczka Tierra Roc Noir (gtx pro). Na papierze wygląda super fajnie. Czy ktoś ma doświadczenie z marką? Mógłby polecić, odradzic?

Pozdro!

Odpowiedz
Mój tata przebił kolejne kalosze w warunkach leśnych i poprosił mnie żebym się zorientował nad tym co warto kupić.

Chodzi o to, żeby podeszwa była gruba i nie ulegała łatwo przebiciu. Przeznaczenie to spacery z psem w terenie leśnym. Macie jakieś pomysły? Oczywiście kluczową sprawą jest cena - nie mogą być specjalnie drogie, bo to jednak tylko buty do chodzenia z psem.

Odpowiedz
Hmmm, może jakieś ''bezpieczne kalosze'':
https://www.bhpvota.pl/pl/p/GUMOWCE-BEZP...W95-S3/855
?

Odpowiedz
dzięki lucas, jest szansa, że to może się udać. Zimą ich nie używa więc metalowy nosek nie powinien być problemem.

Odpowiedz
Czy Mantova Mid GTX to są buty na lato do 20 stopni? Nie mogę tego doczytać u producenta http://www.meindl.de/product/mantova-mid...2/?lang=en. Szukam butów z szerokim przodem na mokre, nie za gorące lato, długie wędrówki względnie prostym terenem.
---
Edytowany: 2017-04-19 19:38:10

Odpowiedz
Wysokość mid, nubuk, membrana, żadnych syntetycznych wstawek mogących polepszyć oddychalność.
To nie jest przewiewny bucik, ale prezentuje się jako dość uniwersalne obuwie. Dużo zależy od Twoich preferencji, mam/miałem buty z gore w których spokojnie chodziłem w lato i nie było problemów (wszystkie miały syntetyczne wstawki). Sporo osób jednak nie wyobraża sobie obuwia z ceratą w letnich temperaturach.
-------------------------------------------
Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności.

Odpowiedz
A przychodzi ci coś na myśl dla szerokiej stopy? Szukałem w liniach comfort fit od Meildl oraz w Wide od Hanwag. Ceratę chyba przeżyję, bo dosyć często jednak jest deszczowo/rano rosa itp. Ale fanie by mieć na tyle dużą oddychalność na ile się da.
Fajne wydaje się http://www.meindl.co.uk/products/journey-mid-gtx JOURNEY MID GTX ale cena 900 zł oraz problemy z dostępnością mnie odstrasza.
---
Edytowany: 2017-04-19 21:21:05

Odpowiedz
Meindl robi raczej na szerszą stopę, ale i tak trzeba po prostu mierzyć.
-------------------------------------------
Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności.

Odpowiedz
Witam wszystkich.

W lecie planuję wypad autostopem nad polskie morze. Wydaje mi się, że na pierwszy raz cel jest ok. Z tego powodu chciałbym kupić jakieś dobre buty. Chciałbym się dowiedzieć jaki rodzaj buta, materiał się tutaj najlepiej sprawdzi. Będę wdzięczny za pomoc.

Edit:

Głownie chodzi mi o to jaki materiał najlepiej oddycha i sprawdzi się w upalne dni. Tak samo rodzaj buta. Trekingi to chyba za ciężkie buty w tym przypadku? Planuję dużo tam chodzić. A wszyscy twierdzą, że buty są najważniejsze.
---
Edytowany: 2017-04-20 17:12:11
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
@Wezayer
wygodne sandały firmy np. KEEN, TEVA dalej zależy wszystko od budżetu.

od siebie posiadam KEEN Clearwater CNX jestem zadowolony
---
Edytowany: 2017-04-20 18:29:09
---
Edytowany: 2017-04-20 18:32:10

Odpowiedz


Skocz do: