To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi
MartinCK oczywiście jesteś świadomy jakie warunki panują obecnie w Tatrach Wysokich, jesteś także świadomy, że szlak na Rysy po stronie Słowackiej jest zamknięty, wiesz ile wynosi ,,pokuta'' etc.

Jak zejdziesz to masz dwa schroniska (są to bardziej hotele), hotele w Szczyrbskim, namiar na kwaterę w temacie o kwaterach. To na bogato.
Oszczędnie ;) to można się przekimać na stacji elektriczki w Starym Smokowcu. Ale jeżeli dojdziesz w dobrym czasie do torów to ja bym wracał do Polski - np. w Roztoce nawet 1-3 maja możesz liczyć na glebę, są kwatery w Jurgowie, w Bukowinie etc.
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny

Odpowiedz
Dzieki PRS :) no wlasnie tak tez myslalem zeby wyrobic sie na powrot do Polski. dzieki jeszze raz za pomoc:)
-------------------------------------------
joł

Odpowiedz
duzy wybor noclegow masz w wioskach Stara Lesna i Nova Lesna, ponizej Smokovca i T. Lomnicy. Raczej nikt nie odmówi, nawet wieczorem. Dojedziesz elektriczka. Reszta z buta, badz stopem, ale to niewielkie odleglosci od przystankow elektriczki. Mozesz probowac dodzwonic sie - ale tylko niektorzy wlasciciele kwater sa na str www noclegow. Lepiej polazic i popytac, jak ktos bedzie mial zajete to zwykle wie, ktory sasiad ma wolne miejsce, szczegolnie jesli nie oczekujesz wypasu.

Odpowiedz
pytanie z gatunku naiwnych i pewnie do watku o rakach: wyglada na to, że moje salewy eagle gtx nie maja ranta na raki półautomaty, a moge kupic je w dobre cenie. Czy pozostaje mi tylko zakup raków koszykowych?
---
Edytowany: 2015-04-30 13:32:27

Odpowiedz
@Jolan, inaczej nie będzie. Jest tak jak mówisz.

Odpowiedz
Yatzek, Twój przybornik krawiecki - gdzie go kupiłeś? Miałem kiedyś w wojsku podobny, od tamtej pory nie mogę czegoś takiego trafić.

Odpowiedz
Chciałbym kupić swoje pierwsze bojówki. Trochę już poczytałem na forach. Najbardziej odpowiednie wydają się bdu nyco ripstop lub twill w kolorze oliwkowym. Nigdzie nie mogę znaleźć kontraktowych, więc nawet nie orientuję się po jakiej cenie chodzą. A jeżeli już patrzeć na podróby to które firmy są godne polecenia?

Znalazłem coś takiego: http://militaria-shop.pl/produkt/spodnie...250-25-330, warte swojej ceny?

Odpowiedz
hej,orientuje się ktoś jakie warunki na babiej ?
-------------------------------------------
on the dark side of the moon

Odpowiedz
@ zjerzony - Jeśli pytasz o ten przybornik z nadrukiem Orbis, to mam go z któregoś hotelu. Jest o tyle dobry, że jego nakrętka jest zarazem naparstkiem, co bardzo się przydaje przy przeszywaniu grubych warstw materiału w odorowym wyposażeniu.
Zresztą mam kilka różnych prostszych przyborników, - w większości hoteli są dostępne.
Niestety, takiego jak ten plastikowy Orbis w handlu nigdzie nie widziałem, ale to może dlatego, że się jakoś szczególnie nie rozglądałem... ;-)
-------------------------------------------
Yatzek - Bieszczadnik z doskoku.

Odpowiedz
narmerr,
wczoraj rano byłem pod Babią idąc od strony Korbielowa. Chciałem wejść od Małej B. ale odpuściłem bo pogoda się psuła, a ja nie miałem już wiele czasu. Z bliska wygląda to tak:
Śnieg od wysokości ok. 1200, mnie nie utrzymywał, zapadałem się co kilka kroków nawet do kolan, mokry, topniejący. Szlak zielony na Mała na pewno nie będzie przetarty, widziałem go z daleka, cały biały. Grzbiet Babiej powinien być wywiany do gołego choć jeszcze z każdym deszczem tam dosypuje śniegu, który też topnieje. Wczoraj rano był przymrozek na 1150m więc u góry tym bardziej przymrażało. Wiało też, a dziś ma padać śnieg i deszcz. Przetarte będą pewnie szlaki od Bronka i Krowiarek. Generalnie na warunki całkowicie letnie nie ma jeszcze co liczyć.

Masz tu linka do mojego albumu z tego tygodnia. Te śniegi to po wtorkowym opadzie, ale jest też trasa z Rysianki na Miziową (1200/1350M) cała biała do kolan, są zdjęcia Pilska i właśnie Babiej.
http://tiny.pl/xqq7t
---
Edytowany: 2015-05-02 20:32:42

Odpowiedz
<<się jakoś szczególnie nie rozglądałem...
No ja się rozglądałem od lat i nic takiego nie trafiłem.
Jakoś nie nocuję w hotelach, ale może ktoś, kiedyś... i byłby mu zbędny?

Odpowiedz
dzięki Arni ;)
-------------------------------------------
on the dark side of the moon

Odpowiedz
narmerr, teraz link działa, był zablokowany

Odpowiedz
Był ktoś może ostatnio na czerwonych wierchach szlak od kir lub Konczystym Wierchu ? Jakie warunki panują ? Raki potrzebne czy wystarcza dobre buty i kijki ?

Odpowiedz
Potrzebuję kurtki i zastanawiam się czy softshell np. taki http://goo.gl/y398rE będzie dobrym wyborem.

W maju jadę na niecały tydzień w góry, tatry lub alpy bawarskie, w razie deszczu mam rain cut z deca.
Budżet to max 350 zł, wolałbym coś cieńszego, wolę zarzucić kilka warstw.

Odpowiedz
na jakie warunki? czego oczekujesz?

Odpowiedz
przede wszystkim ochrony przed wiatrem i ochrony termicznej ale jak pisałem wole kilka warstw (np. doruczić polar) więc to nie najważniejsza sprawa i aby radziła sobie z delikatnym deszczem, od ulew mam rain cut.

zależy mi na czymś w czym będę mógł pochodzić po górach w chłodniejsze dni, zabrać na stopa gdzie będą różne warunki pogodowe i bez wstydu wyjść do ludzi.

Odpowiedz
Szukam butów na lato w polskie Tatry (cena do 800 zł). W kolejności zależy mi na
1) Przyczepności - miałem buty z różnymi podeszwami wszystkie na Vibramie (nie wiem dokładnie jakim) ale każdy ślizgał się na chociaż trochę wilgotnej skale, a co dopiero na mokrej,
2) Nieprzemakalność - tu wiem, że cudów nie ma i buty z gore-texem czy bez w końcu przemokną, dobrze jednak jeżeli wytrzymają kilka godzin w deszczu
3) Wytrzymałość - miałem kiedyś buty Chiruca bez gumowego otoku, które po 2 dniach chodzenia po skałach wyglądały tragicznie.
4) Buty muszą być za kostkę
5) oddychalność - wiem, że nieprzemakalność mocną ją ogranicza, więc dlatego podaje ją na końcu

Wstępnie po przeglądnięciu kilku wątków myślę Salewa Mtn Trainer Mid GTX - http://www.salewa.pl/en/mountain-trainer...color=9490. Czy ktoś posiadający ten model (lub mający z nim styczność) może wypowiedzieć się o przyczepności i nieprzemakalności obuwia? (przeszukując wątki na forum o obuwiu Salewa nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi). Ewentualnie wdzięczny będę także za wszystkie kontrpropozycje, spełniające opisane przeze mnie kryteria.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odpowiedz
Moż coś ze stajni Haix'a?
http://www.krismark.pl/

Odpowiedz
Sciagaliscie cos kiedys z Norwegii ? Skandynawia ma chyba slabe ceny transportu (chyba nie tylko ;), ostatnio rozmawialem ze sklepem Finskim i ceny mieli kosmiczne za transport.
Zastanawia mnie jednak kierunek teraz norweski oraz jak wyglada kwestia vatu tutaj.

Odpowiedz


Skocz do: