To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi
Korzysta ktos z Was z Vimeo w wersji Plus/Pro ?
Naprawde Tax jest tu obowiazkowy dla krajow UE ?
---
Edytowany: 2015-03-16 14:32:45

Odpowiedz
Witam,
był ktoś ostatnio w Beskidzie Małym/Wyspowym? jest jeszcze śnieg, oblodzone szlaki? wybieram się na MSB i zastanawiam się czy brać raczki turystyczne.

Odpowiedz
Byłem w Wyspowym w ten weekend - śnieg jest i jeszcze pobędzie parę tygodni, ale już topi się powoli. Jest ciężki i mokry, im niżej tym więcej błota.

Raczków nie bierz; raczej wysokie stuptuty i dobrze zaimpregnuj buty.

Odpowiedz
Buty ''Kaczuchy'' mają m.in., coś takiego:
''Do okazjonalnego użytku.''
Znaczy co ? ''Rozpadną'', odkształcą się po 1 miesiącu, jak będę używał codziennie ?

Odpowiedz
Jadę do Grenoble na kilka dni na początku kwietnia - chciałbym jednego dnia wyskoczyć w Alpy ale na jakąś lekką trasę (jadę kumplem i trzema koleżankami w tym jedna w ciąży 5mc - w dodatku buty to będą pewnie mieli co najwyżej sportowe) wiec poszukuję traski typu nasza kościeliska albo chochołowska - tak żeby nie brodzić w śniegu tylko pospacerować i popatrzeć na góry. Ewentualnie jakaś trasa, gdzie dodatkowo jest wyciag zeby gdzies wyzej wjechac i popatrzec na swiat z góry? Może coś zaproponować - coś takiego co będzie esencją dla kogoś kto ma 1 dzień na Alpy :P

Odpowiedz
lucas - to raczej sugestia dotycząca zaawansowania technologicznego, nie opis trwałości. Z mojego doświadczenia z butami biegowymi z deca, trekkingowymi, trialowymi itp muszę przyznać, że wszystkie (od tych najtańszych do tych droższych) są zadziwiająco trwałe. Pół rodziny chodzi w tych budżetowych, trekkingowych półbutach; niektórzy codziennie i braku trwałości nie można im zarzucić (ale np podeszwy są dość miękkie - i to zapewne decyduje o tej ''okazjonalności'')

Odpowiedz
Witam, jak to możliwe, że

''Iceberg II 1100'' ma komfort ''-24 St'', przy 700 cui i 1100gr puchu
, a
''Excuistic 1000'' ma komfort ''-16 St'', przy 850 cui i 1000gr puchu

spodziewałbym się, że Excuistic będzie miał komfort co najmniej taki jak Iceberg.
-------------------------------------------
Adam

Odpowiedz
@Nemesis pisałem Ci już na PW - skocz do Szamoniksu i wjedź wyciągiem na Brevent
http://pl.wikipedia.org/wiki/Masyw_Aiguilles_Rouges
http://pl.wikipedia.org/wiki/Le_Br%C3%A9vent
http://www.skiinfo.pl/alpy-polnocne/zdje...event.html
http://www.montekonrad.cba.pl/brevent.html
Będziesz Pan Zadowolony ;)

Odpowiedz
Kupiłem niedawno kuchenkę wielopaliwową primusa i teraz takie pytanie. Czy ktoś z posiadających wykminił jak nakręcać butlę z paliwem żeby nie wydostawała się waha. Podczas nakręcania wylewa się niewiele ale jednak.
-------------------------------------------
Zawsze pod górę!

Odpowiedz
A nalewasz do granicy nalewalności ( jest na butelce max z pompką i max bez pompki ) ?
---
Edytowany: 2015-03-18 19:55:41

Odpowiedz
Nawet jak jest mało paliwa to tak się dzieje. Miałem nadzieję że jestem głupi i ktoś mnie oświeci ale chyba jednak nic z tego. To taka wada konstrukcyjna. Jeden z zaworów powinien odcinać dopływ przy samej butelce a jest dopiero za łączeniem z wężykiem. Podczas nakręcania ciśnienie wypiera paliwo. Może jednak znajdzie się ktoś kto pokonał ten problem inaczej niż spuszczając ciśnienie z butelki poprzez odkręcenie.
-------------------------------------------
Zawsze pod górę!

Odpowiedz
W moim Primusie ten problem nie występuje. Nakręcasz sama pompkę ? A paliwko gdzie się wylewa ?
---
Edytowany: 2015-03-18 20:19:11

Odpowiedz
Z miejsca które wkręcam w wężyk. Gwint jeszcze nie trzyma szczelnie a paliwo już przepływa. Muszę wtedy robić to szybko bo cieknie po palcach.
-------------------------------------------
Zawsze pod górę!

Odpowiedz
Sprawdź czy w wężyku jest uszczelka i czy jest cała. Widocznie iglica z wężyka naciska na zaworek w pompce szybciej, niż połączenie się uszczelni. A pompujesz pompką przed nakręceniem wężyka ? I zrób może mały eksperyment : nakręć pompkę ( bez wężyka ) i obróć butlę do góry nogami. Zobacz czy wtedy paliwko nie wycieka.

Odpowiedz
Uszczelka sprawna. O to właśnie mi chodzi żeby bez spuszczania ciśnienia z butelki można było ją połączyć z kuchenką i nie rozlewać paliwa. Dla mnie to spory minus. Nie pomyślałem o tym przed zakupem. Miałem wcześniej Optimus NOVA i tak ten problem nie występował. Próbowałem już wcześniej do góry nogami ale zawsze coś pozostaje w pompce.
-------------------------------------------
Zawsze pod górę!

Odpowiedz
Jak masz butlę pod ciśnieniem, to tak może być :)
Ogólnie jak odkręcasz lub przykręcasz wężyk to butla winna być ''bezciśnieniowa''.

Odpowiedz
No i to jest właśnie lipa. Słabo to wymyślili. Powinien być chociaż jakiś zaworek uwalniający ciśnienie. Jestem zawiedziony.
-------------------------------------------
Zawsze pod górę!

Odpowiedz
W Optimus Nova miałeś pewnie szybkozłączkę. Primus jest bardziej konserwatywny i pozostaje przy sprawdzonych rozwiązaniach. Tobie pozostaje się przyzwyczaić do spuszczenia ciśnienia przed odkręcaniem butli :)

Odpowiedz
BIESZCZADY
Da sie legalnie przekroczyć granice na przełęczy beskid? Wołosate-Łubina
Dodam że z rowerem

Odpowiedz
Ale jaki Beskid i jaka granica?

Odpowiedz


Skocz do: