To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi
Aj noł, bat aj dont spik inglese ;-)
A na poważnie, może jakieś europejskie sklepy online, z którymi mieliście do czynienia, z zachęcającymi cenami i przesyłką?

Pozdrawiam,
Dusza
---
Edytowany: 2014-06-24 10:36:45

Odpowiedz
@dusza
Napisz konkretnie (podaj link, mój email w profilu) jaki model, kolor, rozmiar, jak szybko to chcesz (dni, tygodnie, miesiące), to postaram się sprawdzić dostępność i czy cena byłaby ewentualnie atrakcyjna w moim lokalnym sklepie. Ale zastrzegam - nic nie obiecuję.
Ewentualnie zawsze możesz uderzyć do outletu w Pradze jak byś się wybierał do Czech. Adres slepy na stronie patagucci.

Odpowiedz
Cześć

Użytkował ktoś buty Adidas Nanutah ? http://wyprzedazemix.strefamarek.allegro...tex-g13768- 57.html?p=31120253

Może polecicie jeszcze jakieś buty tego typu wykonane z materiałów syntetycznych.
---
Edytowany: 2014-06-25 16:47:34
-------------------------------------------
Szybki_Lopez tu był


[Obrazek: 3394-13208-1.jpg]

Odpowiedz
Widział ktokolwiek te buty na żywo?
http://www.mcarthur.com.pl/63/trekkingow...-gn/19884/

Odpowiedz
do kasacji
---
Edytowany: 2014-07-01 10:52:39

Odpowiedz
hej pękło mi lewy zausznik na łączeniu (troche słabe te plastiki) jakby ktos miał taki sam problem z prawym to z checia odkupie lewą część : D albo ogólnie miał je do wywalenia. nawet jesli to odczytacie po latach to piszcie na maila ; ) wronski.pl @ gmail.com

Odpowiedz
Ale że jak? Jesteś z plastiku i coś Tobie pękło? Bo nie rozumiem :-)

Odpowiedz
o kruca fix! tak to jest jak sie kopiuje zamiast napisać od początku ; )

w okularach arctica s-42 ''everest'' pękł mi lewy zausznik na łączeniu (troche słabe te plastiki) jakby ktos miał taki sam problem z prawym to z checia odkupie lewą część : D albo ogólnie miał je do wywalenia. nawet jesli to odczytacie po latach to piszcie na maila ; ) wronski.pl @ gmail.com

teraz chyba wszystko wiadomo : D

Odpowiedz
Szukam butów wojskowych do 250 zł. Co będzie lepszym wyborem:
używane BW 2005: https://tinyurl.com/pq62vtr
lub https://tinyurl.com/nasj6ws
czy
nowe Demary: https://tinyurl.com/otz5tva ?

Odpowiedz
Może 2 pary nowych 928/MON?
---
Edytowany: 2014-06-26 23:31:55
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
Będą w porównywalnym stopniu tak dobre jak Bundeswehry?

Nie wiem, ale ja najtaniej znalazłem je za 240 zł to 2 pary mi nijak nie wyjdzie ;p Oczywiście mówię o nowych.

Odpowiedz
Witaj engiecie :)
Potrzebuję informacji-pomysłu na tygodniowy wypad w Karpaty Wschodnie.
Potrzebuję info, jak dojechać w którekolwiek pasmo tych Karpat bez użycia własnego auta. Wiem, że się da wziąć pociąg z Lwowa do Rachowa Czarnohora, Gorgany, Świdowiec). Słabość tej opcji polega jedynie na fakcie, że pociąg jest tylko jeden w ciągu dnia.
Jestem otwarty na wszelkie inne opcje transportu i pasma - Rumunia jak najbardziej wchodzi w grę.

Odpowiedz
w Gorgany nie trzeba jechać pociągiem, można tłuc się ciasnymi i śmierdzącymi marszrutkami. W Czarnohorę i na Świdowiec najlżej jest jednak pociągiem. Musiał byś podać konkrety, dokąd chcesz jechać bo nie ma sensu się rozpisywać na każdy temat.

Odradzam Czarnohorę we wakacje, multum ludzi, tragedia dosłownie. Sąsiednie pasmo Kostrzycy jest super w tym terminie.
Polecam Świdowiec ale połączony z Połoniną Krasną. Krasna praktycznie bezludna, jeśli nie liczyć miejscowych. Świdowiec podobnie, ale do okolic Drachobratu. Bliźnica i Drachobrt ze względu na łatwość dostępu zasrane ludźmi jak kasza skwarkami.
W Gorgnach nie byłem więc nie wiem jak tam popularność w tym okresie, ale obawiam się ze może być podobnie do Czarnohory w najatrakcyjniejszych miejscach.

PS> Jak zdecydujesz się na pociąg to pamietaj o możliwości braku biletów w okresie wakacji. Mi 2x sie to przytrafiło, kiedyś jak chciałem na Krym jechać i raz jak wracałem z Rahowa do Lwowa. Bilety można wcześniej kupić przez neta, ja tak będę w tym roku robił:
http://booking.uz.gov.ua/en/
---
Edytowany: 2014-06-29 18:58:32

Odpowiedz
Desman - ja pisałem o nowych na allegro. Oczywiście trzeba poszukać ale dość regularnie schodzą po sto-kilkadziesiąt plnów. Czy dobre - zależy do czego są potrzebne. Poszukaj opinii (ja własnej nie mam bo nie miałem, mam zbliżone konstrukcyjnie prabosy exterme GTX - to jednak znacząco inny rodzaj buta niż ogólnowojskowe buty, ale w kontekście górskim lepsze (no może poza latem).
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
Dzięki Arni za odpowiedź, nie spodziewałem się tłumów w Czarnohorze. :)

Motywy z pociągami znam, bo już tak kupowałem bilety na Krym właśnie ;)

Nie podawałem konkretów celowo, bo potrzebuję pomysłu. Jestem otwarty na wszelkie opcje, także jeśli ktokolwiek zna patent na relatywnie proste dotarcie w Karpaty Wschodnie, to chętnie go poznam. :)

Odpowiedz
W zeszłym roku nad jeziorkiem Niesamowitym miałem w nocy ponad 60 namiotów, każdy krzak był zasrany, a co namiot to ognisko. Nie takiej Czarnohory oczekiwałem.

No to ja innego dojazdu poza pociągami i marszrutkami ze Lwowa nie znam. Można by to połączyć np. Lwów => IF pociągiem osobowym, a dalej marszrutką lub odwrotnie. Ja sobie nie wyobrażam tłuc się taki kawał w tych pełnych ludzi pudełkach gdy w środku jest 50st. a oni okna nie pozwalają otworzyć (taka dziwna przypadłość Ukraińców).

Gorzej jest jednak dojechać do Ust Ciornej (w Gorgany i na Krasną) bo od północy nie jadą tam marszrutki i tak czy siak trzeba dojechać pociągiem do Hustu. Wiele nie wymyślisz, albo jedziesz bezpośrednim pociągiem w miarę wygodnie, albo jak śledź w puszce po sardynkach.

Co jeszcze? Może Kostrzyca i Połoniny Hryniawskie? Na pewno będzie cisza i spokój.
---
Edytowany: 2014-06-29 20:18:45

Odpowiedz
@ludz jest autobus z Warszawy o 1710 i
1750 do Stanisławowa (IF) i tam na0520 i 0750 ale raczej jest później niż wcześniej
https://pksbilety.pl/kurs/1386392/138639...2014-07-17
http://pksostrowiec.pl/reguintertrans.php
Cena na oba kursy to 85 zł (podrożało o 10 zł)
Z tego pierwszego od razu jest marszrutka i jedziesz w Gorgany ok godzinę czyli o siódmej ruszasz na szlak. Oczywiście musisz dojechać do Wawy ale od Ciebie to max 3 h jadąc CMK. Plus jest taki, że wsiadasz w Wawie, jedziesz w nocy (chłodniej) i wysiadasz u progu gór. Bilety powrotne w hrywnach.
Inna opcja to autobus do Lwowa 2130 na 0645 i dalej pociągiem do Wołowca czyli pasmo Borżawy, a dalej Krasna, Świdowiec jak wolisz.
Niedogodność to przemieszczenie się z dworca autobusowego we Lwowie na dworzec kolejowy (Stary Lwów). Pociąg jest osobowy, bilety w kasie lub u kanara. Przesiadka w Stryju. Czas jazdy ok 2 x po godzinie. Przesiadka z luźnym czasem na browara.
Jest też autobus o 20 stej ale Polonus gwarantuje lepszy komfort. Cena 90 zł.
Opcja trzecia to te same autobusy do Lwowa i pociąg do Sianek (przesiadka w Samborze).
Opcja 4 to Warszawa Czerniowce także autobus za 130 zł o 16 z Wawy ale tak nie jechałem nigdy.
Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyszukaniu połączeń na stronie ukraińskich koleji to pisz na Priv.

Odpowiedz
Są bezpośrednie pociągi osobowe ze Lwowa do Sianek, na pewno kilka dziennie jedzie. Sianki to Bieszczady ale żeby dalej jechać do Hustu to nie wiem czy nie trzeba by się przesiąść w Użogorodzie

Odpowiedz
Dzięki za to! Opcja z dojazdem z Wawy faktycznie wydaje się sensowna.

Jeszcze dopytam, bo wymieniacie jak do tej pory tylko i wyłącznie Ukrainę... A jak wygląda sprawa z dotarciem do Rumunii? Da się jakoś dotrzeć w 24h np. do Baia Mare albo innej miejscowości wypadowej w Alpy Rodniańskie?

Odpowiedz
O 20.40 jest nocny pociąg do Solotwina (końcowa stacja) na 9 z minutami, przechodzisz granicę na pieszo do Sygietu, wsiadasz w busa i jedziesz gdzie chcesz, do Borszy, Baja Mare itd.

Odpowiedz


Skocz do: