To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi
@lucas_t: ale Twoje fakty w żaden sposób nie negują użycia tegoż leku przy leczeniu biegunki.
Czy możesz uzasadnić, w jaki sposób jego używanie razem z lekami typu węgiel czy właśnie nifuroksazyd jest szkodliwe/pogarszaich działanie ? Cały czas mam wrażenie, że nie czytasz, co napisałem i polemizujesz z uzyciem loperamidu jako jedynego leku.

@topek: średnia półka, nic nie powaliło, a ceny jednak nieprzystepne.
---
Edytowany: 2014-05-15 16:11:21

Odpowiedz
@PRS
Nie ma znaczenia w jaką rodzinę się wżeniłeś, ''wmeżyłeś'', czy ''wkociołapowałeś''. Ma znaczenie to co piszesz, a piszesz ''rzeczy nieprzystające do rzeczywistości''. Zrozum w końcu że ''zły'' Stoperan, i ''dobry'' Loperamid, to praktycznie to samo, nawet dawka wspominanego chlorowodorku jest taka sama (2 mg). Nie wierzysz mi, sprawdź sam.
Więc jeśli jedno na Ciebie\was działa, a drugie nie to:
- jest to spisek producenta Stoperanu, niczym z książek Robina Cook-a,
- autosugestia, lub coś podobnego,
- jesteście jakimiś mutantami (nie używam tego określenia pejoratywnie), u których substancje pomocnicze Stoperanu, niwelują działanie substancji czynnej.

Tak czy siak, następnym razem podczas Wigilii, lepiej wsłuchaj się w tematy przy stole, zwłaszcza jak masz małe, lub będziesz miał dziecko, żebyś je nie podtruwał porządną ''bajerowską'' aspiryną, gentamycyną, czy chociażby miodem. A po Twoich potach, i niechęci do ''nieciekawej'' wiedzy medycznej, podejrzewam że tak może być.


@ludz
To nie są ''moje'' fakty, tylko fakty. W sumie niepotrzebnie użyłem dopisku ''medyczne'', ale wiem że są ludzie co to mają różne rodzaje faktów, np. autentyczne, historyczne, medialne, itp., i zwykłe fakty, są dla nich czymś gorszym, niewiarygodnym.

No nie neguje. I ja też tego nie neguje. Napisałem tylko że ten ''lek'' niczego nie leczy, wręcz przeciwnie - opóźnia wyzdrowienie.

Co do uzasadnienia. Rozmawiamy o biegunce z powodu zatrucia pokarmowego. Otóż biegunka taka nie jest spowodowana ''fochem'' układu pokarmowego, tylko właśnie zatruciem. A biegunka, chociaż fajna nie jest, to spełnia ważną funkcję - pozbycie się czynnika zatruwającego (niestety metodą ''wylewania dziecka z kąpielą'').
Tak więc skoro loperamidu chlorowodorek, m.in. (m.in., bo ma też i inne ''nieciekawe'' działania) hamuje perystaltykę jelit, to co się dzieje z tym czynnikiem ? I dlaczego miałby ''magicznie'' nie hamować, w użyciu z Nifuroksazydem i węglem aktywnym, które z perystaltyką nic nie robią ?

Odpowiedz
@topek34, z Brugi mam streczowy polar z waciakowym frontem (i nieco przedłużanymi rękawami z dziurą na kciuk) i bardzo go sobie chwalę :) Chyba dość nietypowy ciuch, wygląda całkiem nieźle i dobrze się nosi, a kosztował nieco mniej niż 100 zł.

Odpowiedz
Trochę szukałem na forum ale nie znalazłem dokładnie tego o co mi chodzi. Więc krotka piłka:

Potrzebuję butów na lato na intensywne spacery po mieście, ale warunek: muszą być nieprzemakalne - jadę do miejsca gdzie ponoć bardzo często pada. Z góry dzięki za wsparcie.

Odpowiedz
TNF Alteo GTX używam od 2 tyg. Mega wygodne i cena ok 300 zł. W tamtym tygodniu sprawdziły się przy podejściu na Mnichowy Próg w Taterkach. W mieście jak kapcie.

Odpowiedz
Istnieje gadzet który służy/lub moze byc wykorzystany do dupozjazdow i chroni przed uszkodzeniem /przemoczeniem spodni? Myślałem nad przerobieniem i odchudzeniem tradycyjnego jabuszka lub zrobieniu czegos na jego wzór ale taki wynalazek trzeba trzymać rękoma I nie ma jak hamowac czekanem. Przydalby sie lekki elastyczny kawalek tworzywa który za pomocą kilku paskow można zamocowac w kilka sekund na tyłku.
Konstrukcja wydaje się być prosta nawet do samodzielnego wykonania ale ciekawi mnie czy ktos juz gdzieś jakieś wynalazki tego typu widział
---
Edytowany: 2014-05-16 14:20:59

Odpowiedz
http://www.artechski.com/Hot-Buns-2428.a...&gsc.tab=0

Odpowiedz
Zwykłe jabłuszko ''wspinaczkowe''wkładasz pod tyłek, przypinasz karabinkiem lub ekspresem do pasa biodrowego plecaka i sru.
trzeba przypasować na sucho, jak będzie leżeć.

Odpowiedz
@Butchy, dobre! Tyle, że cena to jakiś absurd pomijając nawet koszty wysyłki. Ale gdyby tak kupić jakieś pancerne stare wojskowe spodnie z gore za kilka zł i ładnie powycinać to może by coś z tego było;>
Albo po prostu uciąć wysoko te nogawy ze spodni BW, są fest szerokie, myślę, że spokojnie by można założyć w butach jak gacie:
http://i.gyazo.com/6f8cc4183b4d56c26d9fe5ba2ec75583.png

@zjerzony, ale, że jak? Przód jabuszka do pasa a tył luzem? Myślisz, że tył się utrzyma podczas balansowania ciałem? Jednak przy nabieraniu prędkości często trzeba przenieść ciężar ciała na czekan czyli w bok się lekko wyłożyć. Testowałeś taki patent?

Odpowiedz
Tak, zjeżdżałem tak np. z przeł. Krzyżne do dol. Pańszczyca. To mój najdłuższy zjazd. Wypróbuj w pokoju, kluczowy jest dobór dł. do pasa biodrowego, karabinek, ekspres. Na czekan nie przeniesiesz całego ciężaru, będziesz nim kierował, przecież zjazd będzie kontrolowany. Hamować możesz nogami.

Odpowiedz
Jak już uspokoi się w tatrach do zamierzam 1 raz pójść do doliny białej wody. Czy jest jakieś przejście ze schroniska Roztoki na niebieski Słowacki szlak? Czy trzeba się cofać aż do łysej polany?

Odpowiedz
@QuickVik Dolina Białej Wody po stronie słowackiej jest zamknięta dla ruchu turystycznego do 15 czerwca.
Musisz się wrócić do Łysej Polany.
Nawet jeżeli chciałbyś zaryzykować nielegalne przekroczenie granicy, naruszenie regulaminu TPN, TANPu etc. to prawdopodobnie Białka ma/będzie miała zbyt silny prąd byś zdołał ją przebyć wpław.

Kochani.
Czy ktoś posiada takie spodnie z Deca http://www.decathlon.pl/spodnie-dresowe-...97143.html
A jeżeli tak czy mógłby zważyć.
Nie mam za bardzo kasy na ,,trekkingi'', a muszę ,,odchudzić'' zabierany sprzęt. Moje bojówki (,,Kosowo'' demobil BW) z paskiem ważą dokładnie 650 g. Pasek mocno się kłóci z plecakiem.
Potrzebuję spodni ,,na gumce''. Na zamieszczonej Decofocie z tyłu widać kawał dobrej gumy. Nie wiem czy opis spodni na stronie, cena itp. są zgodne z zamieszczonymi fotami. Czy ta guma ,,utrzyma'' itd.
Jestem otwarty na propozycje - im taniej tym lepiej. Muszą być lżejsze o przynajmniej 200 g od bojówek z paskiem.
Czysta bawełna odpada - równie dobrze mógłbym zabrać takie od pidżamy ;)
Mam 2 dni na zakup więc tak naprawdę pozostają mi sklepy stacjonarne (czyt. Dec ;) )

Odpowiedz
jak wygląda sprawa z transportem lotniczym kartuszy?
bagaż podręczny oczywiście odpada ;) ale jak z rejestrowym - można? zakładam, że tak, ale wolę się upewnić

Odpowiedz
Oficjalnie nie wolno.

Odpowiedz
W praktyce też nie.
Chłopaki bagaż rejestrowany prześwietlają dość konkretnie i np. w Pyrzowicach przed odlotem zostaliśmy z kumplem poproszeni o pogrzebanie w swoim bagażu, by udowodnić, że w menażce nie ma kartusza.

Odpowiedz
dzięki chłopaki za szybkie odpowiedzi. pozdrawiam

Odpowiedz
poszukuje modeli plecaka skladanego cos w stylu arcteryx cierzo 25-35l

Odpowiedz
Może cuś takiego:

http://www.decathlon.pl/plecak-cliff-20-...02353.html

EDIT: Co do kieszonki to nie wiem.
---
Edytowany: 2014-05-19 09:35:03
-------------------------------------------
Coś się kończy, coś się zaczyna...

Odpowiedz
a chowa to sie w kieszonke?

Odpowiedz
PRS zerknij w deca na spodnie do biegania kalenji bardzo lekkie, elastyczne, schną w ekspresowym tempie. Mam je od pięciu lat i nie widać śladów zużycia

Odpowiedz


Skocz do: