To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi
Nie, nie zakładam klubu. Mam już jeden taki HMS, a że nie chce jechać ciągle na czyimś sprzęcie, to chce dokupić kilka jeszcze. Na wielowyciągowej drodze dobrze mieć z 4 HMS'y.

Nemesis. dzięki za ofertę, ale wole niebieskie kolory ;)

Odpowiedz
4 HMS? Tak często gubisz? ;) Czodzi Ci o cztery karabinki zakrecane, czy o cztery karabinki zakrecane o profilu HMS, dostosowane do stosowania węzła HMS (Munter Hitch, Italian Hitch)?

Nie każdy screwgate to hms. Dobrze jest mieć cztery zakretasy, nie muszą to byc hmsy - też kiedyś tak myślałem. Mam teraz nadmiar zakretasow.

Jak szukasz czterech niebieskich zakretasow, to te campy są ok.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Centralna Anglia

Odpowiedz
Zdarzyło mi się krzyczeć ''musskieton'' przy 4 wyciągu. Wydaje mi się, że jeżeli już zakręcane karabinki, to HMS'y będą najbardziej uniwersalne. Np: zjazd, a podwójnym HMS w reverso, plus jeden na taśmie (przedłużaczu) do podpinania się do stanowiska pośredniego. A ten dodatkowy, to w razie W :) Dobrze myślę ?

Odpowiedz
kivak
to jaki kształt zakrecanego karabina jest lepszy przy wielowyciągówce/autoasekuracji niz HMS ? ew jaką ilość zakręcanych polecasz ?

Odpowiedz
Kivaku, czy Berghaus Arette 30L w wersji damskiej ma sens dla chłopa? Widzę go w cenie 30 fulia, ale tylko damski...
-------------------------------------------
Nanga Dream 2013-2014! And Justice for all!

Odpowiedz
radziq - otóż po kilku rozmowach z facetami uzyskałam niegdyś odpowiedź, że damskie wersje sa o wiele wygodniejsze :) mój damski plecak (deuter...) wyszedł na kazbek na męskich plecach i co więcej....te męskie plecy sa zachwycone i przymierzają się do takowego zakupu - plecak w wersji damskiej :))) nie wiem jak berghaus.....ale damski deuter to magiaaaaaaaaaaaa :)
-------------------------------------------
jest dobrze :)

Odpowiedz
Bomba Magda, poczekam jednak jeszcze na kivaka, to mój szpejowy ekspert jest :-) Nie raz już dobrze wyszedłem na jego radach, no i ma ten plecak, albo chociaż podobny ;-) Chociaż chyba męską wersję :-)
-------------------------------------------
Nanga Dream 2013-2014! And Justice for all!

Odpowiedz
@radziq,
Miałem w domu Arete 35 w wersji damskiej i męskiej. Ten plecak nie ma regulowanej wysokości zawieszenia szelek, więc musi obsłużyć znaczny zakres długości pleców - tych niższych i wyższych osobników :)

Damska wersja ma nie tylko bardziej ''kobiece'' kolory, ale jest też - poprzez krótsze plecy - przeznaczona dla osób o niższym wzroście (na moje oko i przymierzanie tak do 170 cm). Tobie nie polecałbym wersji damskiej, bo plecak nie będzie raczej odpowiednio dopasowany do Twojego wzrostu.

Sam plecak bardzo poprawny, ale nic więcej. Nie jest ani szczególnie lekki (jak na bez plecak bez stelaża), ani bardzo wygodny, ani też super funkcjonalny. Można go zrolować, ale w tej formie też nie był tak mały, jak chciałem.

Zdecydowanie lepiej sprawdza mi się Osprey Talon 33 - plecak z miękkimi plecami, bez stelaża (bo rozumiem, że taki plecak Cię interesuje skoro o Arete pytasz).
Talon jest lżejszy, bardziej funkcjonalny, wygodniejszy i łatwiejszy do spakowania, kiedy jest taka potrzeba. Dodatkowo można tutaj troszkę pobawić się regulacją zawieszenia szelek.
---
Edytowany: 2013-12-03 14:51:12
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz
Radziq - nigdy nie spotkalem z damskim arete. Sam kupowalem swoj, jak stal za 25 na polce. Sam chcialem Ospreya Mutanta ale wyszlo inaczej. Przyzwyczailem sie i wiem, ze sa lepsze plecaki, choc rzadko za 25 funtow. Moj byly szef, co ma wieksze rozeznanie, sam dokupil do swojej kolekcji plecakow wlasnie wspominanego Ospreya Talona (a swoja droga, nosil wczesniej damskiego deutera, on jednak szczuplutki jest).

Ulic, Jarek - ja nic nie polece, nie mam kursu, nie wspinam sie w Polsce, buduje stanowiska innymi technikami. Polecic moge blog Andyego Kirkpatricka. Np.
http://www.andy-kirkpatrick.com/articles...ld_i_carry

Ze swojej strony, ja nosze wielkiego hms (dmm boa), malego hms (dmm sentinel) i dwa lekkie zakretasy (dmm shadow). Myslalem nad dmm phantom SG, ale wydaje mi sie on zbyt maly. Mam dwa wielkie HMSy, ktorych juz w gory nie zabieram (tylko na scianke i w skalki, jak mi sie zapodzieje) - sa po prostu za ciezkie. I chyba cos tam jeszcze mam, musialbym zagrzebac, kiedys sie posilkowalem idea, ze wszedzie gdzie sie da trzeba miec zakretasa i zbudowalem kolekcje.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.

Odpowiedz
Miał ktoś kiedyś styczność z ciuchami firmy Sherpa?

Np. kivak? ;)
-------------------------------------------
http://blizej-nieba.blogspot.com/

Odpowiedz
Hehe. Nie :))) tzn. widzialem na internecie. Oglaszali jakas wyprzedaz na UKClimbing.com. Może Yeah Tea? On pracowal bodajze w Ellis Brigham w Londynie.

O! Znowu cos maja:
http://www.ukclimbing.com/articles/page.php?id=5967
---
Edytowany: 2013-12-03 23:53:18
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.

Odpowiedz
rytmar
serdeczne dzięki, zapomniałem, że przecież masz w domu wszystko.. ;-) a sam Cię w innym wątku rekomendowałem do tytyłu testera roku! i do odznaczenia tytułem honorowego szpejarza ngt za Twoją niesamowitą szafę!
nie ukrywam, że w Arette, jak to pisze kivak przekonuje mnie cena, ale jeśli to na wzrost 170, to poczekam na inna okazję, mam na oku w takim razie Talona 33, dzięki Panowie!
-------------------------------------------
Justice for all 2013/2014! Nanga Dream!

Odpowiedz
witam,
poszukuję ciepłego polaru pod kurtkę z goretexu, poszperałem trochę i znalazłem coś takiego:
- Małachowski Thermal Tourist
- Alvika Horst
- Mammut Innominata
Czy ktoś z was miał kontakt z tymi produktami, jak wypada jakość i trwałość ?
Miałem kiedyś TNF Siula który można wyrwać teraz w podobnej cenie, ale mój egzemplarz szybko się zniszczył, materiał jakoś dziwnie się rozciągnął.

Odpowiedz
orientuje sie ktoś moze jaki rabat zaproponuje marmot na kfg w krakowie?

Odpowiedz
Dzięki kivak za szybką odpowiedź:)
-------------------------------------------
http://blizej-nieba.blogspot.com/

Odpowiedz
Proszę bardzo. Zawsze do usług :)
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Centralna Anglia

Odpowiedz
Kivaku, skoro taki jesteś uczynny, to będę Cię prosił o kolejne opinie, oferty się pojawiają ciekawe co dzień...
Na dziś widzę Mens Mt Asgard Hybrid II Down Jacket (Grey/Dark Grey) w bardzo fajnej cenie, co o tym myślisz?
-------------------------------------------
Nanga Dream 2013-2014! Justice for all wyrusza!

Odpowiedz
Okazyjnie kupiłem trekingi z gore (na wierzchu skóra nubuk). Mam preparat Nikiwax NUBUK & WELUR.
1. Czy konserwować buty od razu, czy dopiero jak będzie jakaś ulewa/śnieg?
2. Czy ten preparat wysusza skórę i trzeba coś dodatkowego dokupić?
---
Edytowany: 2013-12-10 17:45:37

Odpowiedz
tak, w konsekwencji skóra się wysuszy i zacznie pękać, absolutnie nie stosuj jego. Zakup dobry olej do skór, tłuszcz i ewentualnie jakiś naturalny wosk jeśli w tłuszczu go nie będzie. No i poczytaj temat o impregnacji.

Odpowiedz
Co wybrać: Asolo Fugitive czy Asolo Flame?
Czy poza drobnymi różnicami w wyglądzie są jeszcze jakieś techniczne aspekty?

Odpowiedz


Skocz do: