To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi
Jeszcze raz dzięki. Wiem, że ten temat wielokrotnie był wałkowany ale te sformułowanie trochę mnie zaskoczyło. 8)

Odpowiedz
Mam szybkie pytanko.

Szukam dobrego (i taniego) impregnatu do butów - buty siateczkowo-skórzano-tworzywo sztuczne czyli pewnie jakiś szprej potrzebuje?

Dzięki!

Odpowiedz
Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem ''siateczka''. Siateczki nie zaimpregnujesz, jeżeli ma takie wstawki to jego impregnacja jest raczej niewykonalna moim zdaniem.

Odpowiedz
No tak, źle się wyraziłem. Tak wygląda but :)

http://azure.sarenza.net/static/_img/pro...1303131302

Siatka jak widać, jest tylko u góry, przy pięcie bardziej imitacja. Mi chodziło raczej o to czym zabezpieczyć resztę przy okazji nie zaklejając tej siatki i nie brudząc innego tworzywa - bo mam tylko impregnaty do skóry. Coś uniwersalnego co w miarę zabezpieczy but przed wodą i ułatwi w przyszłości czyszczenie :)

Odpowiedz
To jest but bez membrany chyba? Pod siateczką jest pewnie materiał bez folii i to wszystko.
Nie zabezpieczysz go przed wodą. Możesz zaimpregnować nubukowe elementy, ale to ma średni sens. Wydasz pieniądze na impregnat, a i tak but przemięknie przez materiałowe, obszerne wstawki. To jest but na ciepłe i suche warunki, powinien dobrze oddychać, a jeżeli deszcz się zdarzy- to w miarę szybko wyschnie. Coś za coś.

Odpowiedz
a model to Hi-tec figaro, zapewne :P .
Tak jak mówi Pit. Pomimo rad forumowicze i tak wolą sprawdzić na własnej skórze czy da się , tylko później mogli by napisać czy im się to udało :D .
---
Edytowany: 2013-09-01 22:31:56

Odpowiedz
Posłucham mądrzejszych.

Po prostu żal mi tego nubuku, który za chwilę będzie upitolony i zmieni kolor o 2 tony w dół... ehh... wiem taki urok. :)

Pozdrawiam!

Odpowiedz
Czy ktoś z Was posiada lub może coś powiedzieć o kurtce Berghaus Alaska Gemini II women? Szukam czegoś dla mojej Pani na Gore. Może coś o zbliżonych parametrach? (ww Berghaus jest do kupienia za 749 zł)
Może jakieś inne propozycje?

Odpowiedz
Nie mam doświadczenia z Berghausem a czy zależy Wam na typie 3w1? Bo taka zdaje się jest Alaska. Jeśli nie, to koleżanka kupowała niedawno taką kurtkę Arcteryxa:
http://www.hudysport.pl/pl/kurtki/kurtka...232/detail
Cena korzystna, dobra waga i jakość.

Odpowiedz
Tyle, że to Paclite i bez polaru w komplecie
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
Właśnie... paclite odpada, 3 w 1 jest dla niej optymalną opcją, wcześniej była Vaude Kintall super dopasowanie rozmiarowo i cena na promo 413 zeta ale niestety po normalnym użytkowaniu trochę miasto kilka razy góry klękła po roku membrana (kilkanaście minut lekkiego deszczyku i kurtka przemoknięta) - reklamacja rozpatrzona na szczęście pozytywnie ale teraz niestety kolejne poszukiwania czegoś w miarę przyzwoitego za rozsądne pieniądze (pomijając Decathlon). Dlatego zastanawiamy się nad tym Berghausem - cena jeszcze do przeżycia.

Odpowiedz
Nikt z Was nie ma takiej kurteczki? Lub podobnej Berghausa? Temat dość pilny!!!

Odpowiedz
Chyba rozumiem wstrzemięźliwość koleżanek i kolegów.
Kurtka jaka jest, każdy widzi. W sumie nic szczególnego, cena też nie najniższa.
Osobiście mojej żonie bym tego nie kupił.
Jeśli ma to być kurtka miejska, all in one, to zdecydowanie wolałbym kurtkę z Deca za ułamek tej ceny, pomimo, że parametry membrany będą gorsze.
Twoja Pani mierzyła kurtkę? Imho byłoby to wskazane, bo wygląda workowato, więc możecie być zawiedzeni.

Reasumując:
- jeśli kurtka na miasto, wybrałbym Deca lub coś tańszego na innej membranie,
- jeśli kurtka bardziej uniwersalna lub typowo w góry, wybrałbym np. tego Arct + coś ciepłego, niekoniecznie polar. Drożej, ale bardziej uniwersalnie.

Tak czy inaczej, jestem na nie.
Jeśli jednak Wam się podoba - degustibus...
-------------------------------------------
Farfura

Odpowiedz
Dzięki Farfura za sugestie. Kurtka ma być w góry ale również do użytku miejskiego. Arct wiadomo inna liga ale kolor nie teges i paclite jak pisałem wcześniej odpada. Widziałem jeszcze w TKmax jakiegoś mammuta na drytechu za 399 zeta tylko nie wiem jak z jakością i rozmiarem była tylko L.

Odpowiedz
@Cortes - z kurtkami 3w1 szału nie ma. Jeśli jesteście do tego rozwiązania przywiązani i chcecie coś ''lepszego'' od Deca, to można próbować tego Berghausa, albo Jakiegoś Marmota czy JW:
http://www.tuttu.pl/3-w-1-371-k
Wszystkie te kurtki powinny być w sumie przyzwoite acz bez szaleństw ;)

Odpowiedz
Hey czy do samolotu do bagazu podrecznego moge zabrac palnik?

Odpowiedz
http://traveltips.usatoday.com/tsa-requi...06089.html
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
Witam, na jakie warunki pogodowe można liczyć w I połowie października w Alpach Retyckich lub w Piemoncie? Zależy mi na trekkingu bez zdobywania szcytów, nocleg w namiocie lub schronach.

Odpowiedz
Który śpiwór zapewni lepszy komfort termiczny: ten z komorami typu H czy komorami trapezowymi?

Odpowiedz
Czy w Air Revolution 3.1 noga bedzie bardziej pocila sie niz w Vakuumach bez GoreTexu?

Odpowiedz


Skocz do: