To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi
pytanko,
jak się ma rozmiar łapawicy do rękawicy 5cio palczastej?
kupowac taki sam/większy ? nie chcę ubierać łapawicy na 5cio pal. tylko nosić zamiennie.

Odpowiedz
Czy jest ktoś chętny na zakupy w F&T??
-------------------------------------------
_Tam na dole zostało wszystko to co MNIE męczy_

Odpowiedz
ulic:
http://www.yeti.com.pl/pl/spiwory-kurtki...ce-puchowe

Odpowiedz
Czeskie schronisko Martinova Bouda jest w pobliżu Śnieżnych Kotłów w Karkonoszach. Skasowali nas po 520 koron (100 zł) za osobę , co nie zgadza się z ceną na stronie za warunki spartańskie. Cena na stronie www 430 koron i 380 za dziecko!!!i Poza tym jak płacisz zlotówkami to liczą 100 koron-20 zł!!!
Poza tym gość z kolczykiem w uchu średnio sympatyczny. Przy śniadaniu poprosiliśmy o dodatkową herbatę dla dziecka, ale niestety spotkaliśmy się z odmową, żę nibyy za późno. :-( bYŁa godz. 905:, a śniadania do 9!!! Nie polecamy!!!!!!
---
Edytowany: 2016-05-06 09:15:05
-------------------------------------------
Sailor 128

Odpowiedz
Ciapek w Górnym Karpaczu blisko Wanga to np. Nocleg u Marcela
(ul. Karkonoska 45), w Karpaczu Dolnym to np. Pokoje gościnne EWA (ul. Dolna 20a) lub U Prezesa (ul. Dolna 1 A) - ceny ok. 30-35 zeta od osoby za dobę. Warunki: może bez wodotrysków, ale czysto:D

Drożej to np. Okrąglak - cena zależna od ilości osób - od 2 do 5. Warunki całkiem niezłe (ul. Konstytucji 3 Maja 60).
-------------------------------------------
Krkonose :P

Odpowiedz
Gdzie można kupić buty firmy fitwell? Chodzi mi o adres sklepu internetowego z wysyłką do PL

Odpowiedz
Klawisz zapisuje Twoje propozycje jednogłośnie. Wielkie dzięki.

Sytuacja jednak wyklarowała mi się następująco...

Przesieka-->niebieski szlak na Przełącz Karkonoską i nocleg w ODRODZENIU-->2 dzień szlak czerwony..spalona strażnica i przejście na niebieski szlak i zejście do SAMOTNI i nocleg--> 3 dzień z Samotni na Śnieżkę i dalej Średnia Kopa i tam nocleg w JELENCE --> 4 dzień zejście do Karpacza czarnym szlakiem i powrót do Przesieki.

I teraz tak. Czy ktoś zna tą trasę, te schroniska? Coś warto wiedzieć, na coś zwrócić uwagę? Najbardziej interesuje mnie ta Jelenka. W pozostałych np. z miejscem noclegowym nie powinno być problemu.
Ja tam będę pierwszy raz. Oczywiście nastawiam się na zimową aurę.

Zapytam też o polecenie noclegu w Przesiece.
Ja słyszałem coś o ''Chybotek Ośrodek Wypoczynkowy'', to także podobno dobre miejsce na zostawienie auta.
Może Klawisz coś wie? :)

I przede wszystkim jak dotrzeć z Karpacza do Przesieki?

pozdrówki i czekam na odzew.
---
Edytowany: 2013-03-29 08:07:01

Odpowiedz
Ciapek w Przesiece nie spałem. Mam natomiast namiar na miejscówkę w Jagniątkowie --> http://www.grzes.wkarkonoszach.pl/11250,start.html - znajomi byli, mówili, że warunki całkiem dobre.

Do Przesięki chyba najłatwiej dojechać przez Podgórzyn. Niby są inne drogi, ale na mapach tak małe, że wolałbym nie ryzykować.
-------------------------------------------
Krkonose :P

Odpowiedz
Klawisz a co sadzisz wogole o tej trasie? Dziś ogłoszono 3 stopień zagr. lawinowego.Czy to prawda też ze czerwony szlak z odrodzenia w kierunku samotni ma w zimę zmieniona trasę?
Pozdr

Odpowiedz
@Ciapek pomocne strony
http://www.kpnmab.pl/pl/zamkniete-szlaki,255
http://www.lawiny.gopr.org/bialyjar.html
http://gopr.org/kontakt
---
Edytowany: 2013-03-29 10:52:37

Odpowiedz
Ciapek, w tej chwili jest ponad 160cm śniegu na Śnieżce, warunki są mocno zimowe, musisz mieć sprzęt wybierając się na czerwony szlak grzbietowy, chodzi głównie o rakiety. O sam szlak nie ma się co martwić bo jest otyczkowany, a tyczki stoją dosłownie co 10m, jednak jeśli szlak będzie zawiany to bez rakiet będziesz miał duże problemy.
Od samego skrętu na dół w kier. Samotni to będzie spoko, powinno być łatwo ale odcinek ze Śnieżki w kier. Jelenki może okazać się bardzo trudny do przejścia, tamtędy chodzi stosunkowo mało ludzi więc może być nieprzedeptane tym bardziej, że cały czas pada śnieg.
Ty nie masz się co martwić o nocleg bo z tym problemu nie będzie, martw się za to o posiadanie rakiet, bez tego lepiej się nie wybieraj na ten grzbietowy odcinek.

Jelenka to bardzo miłe i przyjazne schronisko, warto w nim zanocować, nocleg w normalnej cenie ale dokładnie nie pamiętam, coś pewnie ok. 40zł. (przyjmują złotówki ale kurs mało atrakcyjny)
Opodal, już za Sowią Przełęczą stoi ekstra wiata, ale trzeba mieć swój śpiwór i matę.

PS. kup sobie mapę Karkonoszy, będziesz miał zaznaczony przebieg zimowych odcinków. Generalnie nie ma się co bać, wszystko jest ładnie otyczkowane i idzie się jak po sznurku. Po zejściu ze Śnieżki, tyczki skręcają w lewo do drogi pod grzbietowej i nią można dojść także do Jelenki. Czerwony szlak normalnie idzie grzbietem ale przy dużej mgle i braku wydeptanej ścieżki mogą pojawić się spore problemy orientacyjne. Naprawdę wiele zależy od warunków śniegowych.
---
Edytowany: 2013-03-29 11:54:42

Odpowiedz
Rakiety o tej porze roku w Karkonoszach? Bez jaj. chyba jednak raczki... Trudno się zapadać na śliskim betonie.

Odpowiedz
No jeśli z tego co napadało już zrobił się beton to OK, nie wiem, nie byłem

Odpowiedz
Arni dzięki za takie uwagi.Tego mi bylo trzeba. Wiem jedno ze jak będę wyruszał z Odrodzenia to na miejscu o obadam warunki i sytuacje.Do Jelenki w sumie uderzać nie muszę.Moge sobie dojść na Sniezke i wrócić do Karpacza przez Samotnie.
Mapę mam z Express Map ale nie kojarzę czy tam są zimowe szlaki.Zerkne.
A moze ktoś się wybiera w ten teren ? ;)

Odpowiedz
Na dobrą sprawę to jednego dnia dasz radę dojść z Odrodzenia di Jelenki, max 5/6h powinno ci to zająć z odpoczynkami w Śląskim i na Śnieżce. Dla tego fajną opcją jest zrobienie całego grzbietu Karkonoszy zimą. Na YT znajdziesz kilka filmików z takiego przejścia, poszukaj.

Odpowiedz
Do Śląskiego to trzeba wejść na obowiązkowe pierogi ruskie - mniam, pychota!

Idąc na Śnieżkę lepiej zabrać ze sobą raki. Wchodzi się dużo wygodniej i pewniej.
-------------------------------------------
Krkonose :P

Odpowiedz
Cipek ja prawdopodobnie bede w tym terminie w Karko. Moze sie jak9s ustawimy ja z jeszcze jednym kolega jedziemy z Warszawy.

Odpowiedz
Witam,

zagubiłem worek do namiotu http://tiny.pl/h891k gdzie można kupić jakiś zamiennik?

Potrzebuję też dokupić drążek poprzeczny.

Dzięki

Odpowiedz
skontaktowałbym się z marabutem. nie zapomnij podać wymiarów namiotu po spakowaniu.

Odpowiedz
@fosa
Pani Ewelina dział reklamacji Hannah pl.
tel. 507-766-710 zadzwoń i powiedz o co chodzi, postarają się rozwiązać problem.

Odpowiedz


Skocz do: