To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi
hej. przymierzam się do zakupu kurtki.

Mount Asgard Jacket - Berghausa (http://www.cotswoldoutdoor-static.com/pr...583131.jpg )

Jakby się przyjrzeć to logo Berghausa oraz napis extremum na rękawie są jakby naprasowane. Mam pytanie czy orientujecie się może jaka jest jakość naprasowania takiego logo na gore-texie? Czy jakieś otarcia mogą spowodować jego wytarcie/skruszenie?

Kiedyś kupiłem kurtke TNF i na tamtejszym materiale (apexie) logo zaczeło się bardzo łuszczyć powodując bardzo brzydki w konsekwencji rezultat. Chciałbym tym razem uniknać tego zjawiska.

Dzięki za odpowiedź.
-------------------------------------------
joey

Odpowiedz
Mam od 1,5 roku Berghausa Dru Jacket z takimi logo - http://www.springfield-camping.co.uk/img...ck%20h.png

U mnie nie ma z nimi żadnych problemów (na rzepach rękawów logo jest z plastikowej wytłoczki)

Odpowiedz
a czy plecak ociearł Ci o to logo? dla mnie brak haftu jest dosyć ryzykowny więc wolałbym się upewnić :) może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat?
-------------------------------------------
joey

Odpowiedz
moja to paclite, więc o żadne hafty na szczęście się producent nie pokusił. Co do ocierania - w sumie plecak (pas biodrowy, ramienny czy piersiowy) przez większość czasu nie ocierał o logo. Jedno jest poniżej pasa biodrowego, drugie poniżej piersiowego i raczej bliżej zamka głównego, więc główne pasy plecaka też na nie nie nachodziły (tylko przy poprawianiu plecaka)
W kurtce o której piszesz logo piersiowe jest prawie identycznie ulokowane jak w mojej więc też raczej plecak nie będzie Ci o nie ocierać

Odpowiedz
Waszym zdaniem, przed wejściami typu Elbrus, MB, trening biegowy mający na celu podnieść ogólną wydolność organizmu, po płaskim zaczyna się od (dystans, czas) ??

Odpowiedz
Ja zaczynałem od dystansu. Po przekroczeniu określonej liczby km w dziennym biegu starałem się poprawiać wyniki czasowe. Mówię o ogólnej poprawie kondycji.

Odpowiedz
Biegam około 10km. I zastanawiam się kiedy przestać dokładać dystans i skupić się na czasie ???

Odpowiedz
a jak długo biegasz, jak często i przede wszystkim jakie masz plany biegowe na najbliższy czas ?

Odpowiedz
Biegam z przerwami jakieś półtora roku.
Wiosną, latem bieganie ustępuje miejsca rowerowi.
Staram się trenować w interwale 3 dni trening 6km,8km,10km 1 dzień odpoczynek.
Planów biegowych brak.
Nie szykuje się do żadnych biegów długodystansowych.
Mój cel - podniesienie ogólnej wydolności organizmu.

Odpowiedz
Hej,

Zglosilem swoja kurtke HiMountain Comet2Pro do reklamacji z powodu przeciekania. Poniewaz minely juz 2 lata, powolalem sie na gwarancje Gore-Tex ''GUARANTEED TO KEEP YOU DRY''. W sklepie firmowym normalnie bez zadnego ale przyjeli kurtke, ale po ponad tygodniu dostalem odpowiedz, ze centrala ja odeslala i powiedziala, ze membrana nie lezy w ich gestii i mam na wlasna reke odeslac kurtke do W.L. Gore. Na stronie gore-tex.pl pisza zas, ze z kurtka nalezy zglosic sie do sklepu...

Co Waszym zdaniem powinienem zrobic? Pisac jeszcze raz osobiscie do Swietochlowic? Probowac kontaktowac sie z W.L. GORE? Czy ktos z Was ma moze doswiadczenia w tym zakresie?
-------------------------------------------
Robert

Odpowiedz
Dzięki Śpiochu za radę, może Panyam wystarczy. Myśląc nad drugą opcją to chciałem zostawić standardowe tkaniny, bo gdybym używał go z NGT+1 to nie potrzebne mi membrany w dwóch śpiworach. I po zastanowieniu, przy pierwszej opcji to również nie ma się co pchać w PE/Dry.

@PRS
Chcę zbić wagę :). Tak, zdaję sobie sprawę ze gorszej żywotności puchu 850/860, jesli o to Ci chodzi.

Odpowiedz
Migot - ja już dwie reklamowałem z gore, zwrot był kasy - ale były na gwarancji. HiM chyba stracił licencję, tak mówili w sklepach... Zadzwoń do gore po prostu.
-------------------------------------------
karol

Odpowiedz
a ja wciąż szukam czapki 100% merino z windstopperem. Macie jakieś ciekawe CIEPŁE propozycje? a moze macie jakies info o znizkach w sklepach www?

Odpowiedz
@ns Nie o to mi chodziło :)

Odpowiedz
Ja mam taką czapkę. 60% merino i windstopper na całej powierzchni. Firma Kama. Modelu nie pamiętam.

Odpowiedz
krzychu fajnie ze masz:)

Odpowiedz
martin nadal jest dostępna http://tiny.pl/hjjkc , cięzko będzie dostać coś ze 100% wool a do tego jeszcze merino.
Zawsze możesz też ,,zcombinować'' własną czyli kupić wełnianą czapke jaka Ci się podoba i wszyć od wewnątrz opaskę np. http://tiny.pl/hjjkd
- fakt, że pioruńsko droga ale jest symetryczna więc łatwiej/ładniej będzie wszyć.
Czapka np. http://tiny.pl/hjjkl
---
Edytowany: 2012-01-13 16:03:16
Albo jesszcze opcja 4 rzepy, na czapce baranek, na opasce od zewnątrz plastik
---
Edytowany: 2012-01-13 16:05:48

Odpowiedz
Outdoor Research Spitsbergen Hat, to czapka na ktora poluje teraz - 100% welny, opaska z windstopera, na uszach opaska ma serie dziurek.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.

Odpowiedz
mam okazję kupić w promocji softshella wolfskina za 399 zł, niby płaszczyk mosel sonic youth, 6 tys wodoszczelności, 9 tys oddychania. długość i krój super, cena też (przeceniona z 739 zł), chcę ja nosić z polarem 200 w zimie w górach, a samą - jesienią i wiosną w góry.
Opłaca się kupić?
-------------------------------------------
marta

Odpowiedz
Poczytaj opinie dotyczące innej odzieży od JW a być może podejmiesz słuszną decyzję

Odpowiedz


Skocz do: