To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi
MacDermot, ja znalazłem na zimę w Decathlonie wkładki z aluminiowym spodem i owczą wełną u góry, pomiędzy tym jakaś cienka pianka - dobrze mi się sprawdziły zimą, przekładałem je między różnymi butami zarówno na miasto, jak i w góry. Aluminium działa jak ekran cieplny i odbija ciepło idące od stopy, a izoluje od zimnej podpodeszwy.
Zdecydowanie polecam coś takiego na zimę. Teraz na zbliżający się sezon zimowy znowu sobie takie kupię.
Ewentualnie zrobić samemu taki patent - zwykłe wkładki filcowe podkleić od spodu aluminium.
---
Edytowany: 2010-10-03 02:17:24

Odpowiedz
~fiku zobacz HiMountain Radiant (wywietrzników zaś nie ma, ale kaptur z gardą znajdziesz).

Odpowiedz
Albo zamów sobie w Ultrek'u - tam wszyją ci zamki w normalnej cenie. Ew forclaz 50 + krawcowa.
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
Witajcie
wybieram się ze znajomymi do Austrii...i ogólnie w tym okresie sporo schronisk jest zamkniętych - tzn jest możliwość noclegu w tzw. Winterlager, może mi ktoś objaśnić, co to znaczy? trzeba tam mieć karimatę? jest jakiś prysznic?
pozdrav
-------------------------------------------
Robert

Odpowiedz
to znaczy, że koło schroniska jest otwarta szopa z pryczami czasem piecykiem w której można spać .brak obsługi żadnych prysznicy, kuchni , kibli ,itp...
typowym obiektem tego typu jest vallot pod mont blanc.
---
Edytowany: 2010-10-04 11:10:12
-------------------------------------------
Grzesiek.

Odpowiedz
Hej!
Poszukuje fajnego polara, na miasto pod kurtke z membrana i takrze jako wierzchnia warstwa. Wazne jest dla mnie zeby byl dobrze dopasowany pod szyja. W cenie jaka jeste w stanie zaplacic (powiedzmy 150 zl) widzialem w necie calkiem fajne Hi-Teca (Kilian, Spityt) Jak myslicie, warto czy cos innego?
pozdro.
-------------------------------------------
marcos

Odpowiedz
Witam,

w nawiazaniu do info milleta
http://8a.pl/page,produkt,id,5571,siro-pants.html

warto?
szukam spodni na rower i deszczowe wedrowki..
-------------------------------------------
z gory thx

Odpowiedz
marcos http://www.windrose.anv.pl/
-------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.

Odpowiedz
radziq, takie spodnie na rower? za szerokie są, szybko Ci się nogawki zniszczą wkręcając pomiędzy zęby a łańcuch. w najlepszym wypadku usmarowane całe.

Odpowiedz
nie pamietam dokladnej nazwy modelu, ale mam spodnie Milo na Extendo, w wersji 3/4, uzywam ich i na rowerze i w skalach i do trekkingu - kapitalna sprawa. nie sa szerokie co na rowerze jak bartolini wspomnial jest probleme. wersja 3/4 na rower ideal. rozciagaja sie, wiec nawet pomimo dosc waskiego kroju - komfort ruchow jest w porzadku. material sam w sobie tez jest mocny, kila gleb juz zaliczylem w nich na rowerze, nie ma 1 dziury nawet, przetarcia. cena znosna, bo chyba 250zl wyjsciowa, z jakims tam % upustem dasz 200 cos. nie zalozylby na rower tych do radziq podales za cholere ;)
modeli Milo 3/4 na Extendo duzo nie ma, wiec selekcja bylaby krotka raczej.
---
Edytowany: 2010-10-05 16:52:19

Odpowiedz
Licz się z tym, że mambrana, szczególnie w tych spodniach (konstrukcja 2L) bardzo szybko przestanie istnieć na siedzeniu.
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
Witam
Jak to jest z kijami trekkingowymi? jak dobrać ich długość? Czy kije składane, teleskopowe można regulować na długość? jesli tak to czy jest to trwałe rozwiązanie?
Będę wdzięczny za pomoc.
pzdr
tomek
-------------------------------------------
tomek

Odpowiedz
Idź do sklepu oglądnij.
Tak reguluje. Długość podobnie jak narciarskich. Trwałość zależy od konkretnego patentu a więc od producenta.
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
>>tomek Kije składane, czyli teleskopowe można regulować na długość. Długość powinna być taka, żeby... było wygodnie:) Trzymając kij oparty o ziemię w łokciu powinien być podobno kąt prosty. Jeżeli kupisz kije składane to już długość sobie dobierzesz.

Odpowiedz
Zgadza się, kąt prosty w łokciu, to dobre ustawienie na początek. Potem ewentualnie lekka modyfikacja według preferencji własnych i ukształtowania terenu.
No i pamiętaj, żeby segmenty wysuwać równomiernie, a nie np. jeden na max a drugi trochę.

Odpowiedz
Są 3 szkoły:
1 - wysówać równomiernie
2 - wysówać max nacieńszy i regulować górnym (żeby śnieg, woda, paprochy nie dostawały się do układu rozporowego)
3 - wysówać najgrubszy, regulując najcieńszy (bo wtedy kij jest niby sztywniejszy a grubszy segment trudniej złamać)
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
Kochani, mam dylemacik:
buty Meindl Ohio czy Lowa Renegade II GTX Mid a może Merrel Refuge Core Mid GTX?
Cel całoroczne, prócz lata, intensywne użytkowanie, outdoroowo :))
-------------------------------------------
janusz

Odpowiedz
jest jeszcze 4 szkoła - żeby pisać wysUwać przez U.....
-------------------------------------------
JarekGd - 1,2,3 - próba nicka

Odpowiedz
OT ~JarekGd - to jest tzw szkola polska ;-)
-------------------------------------------
Tomcio

Odpowiedz
witam . Jaka polecicie bieliznę termoaktywną z długim rękawem do biegania i jeszcze żeby nadawała się na narty, przy bieganiu będzie duży wysiłek więc chciałbym dostać coś co bardzo dobrze odprowadza pot no i wiadomo w rozsądnej cenie , a i żeby jeszcze nadawała się na narty:) taki mix,, znajdzie się coś takiego?
pozdrawiam
-------------------------------------------
widawa

Odpowiedz


Skocz do: