To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi
dobrze wyczyścić, wysuszyć, i albo technicoll albo jakiś inny klej do gumy, docisnąć dobrze i zostawić na 24h, ale bez pewności że będzie trzymać. Może jakiś fachowy szewc by lepiej sobie poradził

Odpowiedz
pęknięcie czy odklejenie podeszwy zewnętrznej (tej ścierającej się) od podeszwy środkowej (tej amortyzującej)?
-------------------------------------------
po prostu Piotr

Odpowiedz
Tak Fox-trott, tylko pękniecie samej gumy, pod nią jest wszystko w porządku.

Odpowiedz
no to jagular napisał. oczyścić, wysuszyć i klejem do gumy: technikolem albo buteprenem. nie wiem jak tam technikol ale butaprenem należy posmarować i odczekać aż wyparuje rozpuszczalnik (kilka, kilkanaście minut) i dopiero mocno ścisnąć. wiele osób popełnia błąd - smaruje i klei od razu a potem dziwi się że łączenie nie trzyma.
-------------------------------------------
po prostu Piotr

Odpowiedz
technicoll podobnie jak butapren ;)

Odpowiedz
Sklejałem podeszwy w różnych butach klejem dwuskładnikowym żywica epoksydowa (Distal), spoina wytrzymywała kilka lat (prawdę mówiąc gdy wyrzucałem buty spoina była o.k.)
-------------------------------------------
Robert

Odpowiedz
z ciekawości, spoina była elastyczna czy sztywna?

Odpowiedz
Sztywna. Podeszwy były miękkie i średniotwarde - sandały, półbuty i trzewiki. Pierwszy raz spróbowałem z ciekawości, bo myślałem że tylko klej typu butapren, jak zadziałało, to zaczęłem stosować. Nie zauważyłem żeby takie klejenie pogorszyło wygodę buta. Najdłuższa spoina miała ok. 7 cm.
-------------------------------------------
Robert

Odpowiedz
Ivan Drago - uzywam krzesiwa Light My Fire Scout do odpalania mojego gazowego palnika. Przy odrobinie wprawy, zapala za pierwszym razem, bez wzgledu na wiatr. W zimie trzeba sie napstrykac wiecej (moze przez zgrabiale rece). Benzynowy palnik odpalalem raz, tylko po to by udowodnic wlascicielowi, ze sie da. Owszem da sie, ale nameczylem sie piorunsko.
Traktuje krzesiwko jako gadzet. Zapalki sa sprawniejsze.

Odpowiedz
dzięki ;) sprawdzę w najbliższym czasie

Odpowiedz
http://img689.imageshack.us/img689/7916/mapkam.jpg
widzę, że chyba nie doczekam się na informacje ile ten szlak mógł mieć kilometrów.. pewnie gdybym zapytał o grubość membrany, oddychalność, ścieralność, wiatropędność czy inszą masakrowalność to urodziłaby się jakaś dłuższa dyskursja, ech.. widocznie źle zinterpretowałem topic :/
-------------------------------------------
pic_nic

Odpowiedz
widać masz baardzo ograniczoną pomysłowość.
bierzesz nitkę, przykładasz pi razy drzwi do przebiegu szlaku na mapie i przeliczasz długość nitki vs. skala mapy....
i tak, źle zinterpretowałeś topic. wnioskuję o dopisanie w nazwie '...Mówimy nie roszczeniowym postawom'
---
Edytowany: 2010-07-31 18:24:28

Odpowiedz
przy każdej szanującej się mapce jest coś takiego jak podziałka liniowa.
-------------------------------------------
po prostu Piotr

Odpowiedz
przybliżoną dłg znam. chciałem się upewnić i nie widzę w tym nic małopomysłowego. nie zamierzam też zastanawiać się co widać po Twojej wypowiedzi i gdzie jesteś ograniczony bo wybiega to poza formułę tematu. jeśli ktoś ma mapę Tatr Zachodnich i mógłby mi pomóc to jeszcze raz zwracam się z prośbą o odczytanie sumarycznej długości wskazanych szlaków, z góry dziękuję i pozdrawiam :)
-------------------------------------------
pic_nic

Odpowiedz
ale chyba zdajesz sobie sprawę że nikt tu nie pełni dyżurów czekając na kolejne wątki z cyklu ''jakie buty do 200 zł'' i ile ma na mapie ta trasa. więc bez pretensji.
-------------------------------------------
po prostu Piotr

Odpowiedz
bez pretensji :)

Odpowiedz
kolego miki :)
wystarczy w googla wpisać sekwencję''mapa tatr online'' i wyskakuje ci szereg odpowiedzi (mechanizm działania na pewno znasz).
Pierwszy (słownie pierwszy link) jest taki:
http://maciek.lasyk.info/gory_mapy_online.html

Masz tam od groma różnych map i te, które Cię interesują na 90% znajdziesz.
Jeśli Cię link ów nie usatysfakcjonuje - masz jeszcze do dyspozycji ok 61 200 innych wyników.

Nie wierzę, że tam już nie znajdziesz tego czego potrzebujesz.

Pozdrawiam serdecznie :)
-------------------------------------------
domwar

Odpowiedz
Ktoś coś wie na jej temat, warto?
http://8a.pl/page,produkt,id,6519,lenvik.html

Odpowiedz
wiecie gdzie jest jakas solidna oferta scarpy w warszawie ? szukam butow mont blanc gtx, chcialbym je przymierzyc. cumbre w kilku sklepach widzialem, ale mont blanc juz nie.

Odpowiedz
Czesc. Na poczatku wrzesnia wyjezdzam do kanady. bylibyscie zainteresowani sprzetem kanadyjskim, ie.arcteryx, po dobrych cenach?:) moje gadu /.9/.6/.8/.2/.2/.8/.5/.

Odpowiedz


Skocz do: