To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi
Cóż, łuszczenie się membrany to jest podstawa do reklamacji. Proponowałbym z tego skorzystać. Zdarzyć się może w każdej kurtce, ale świadczyć to może o nieprawidłowym nałożeniu membrany na materiał wierzchni, lub błędy przy praniu. :)
-------------------------------------------
sprzedawca też człowiek

Odpowiedz
coz kurki nie pralem ani razu :) a lusczenie bylo widocze gdy kurta przyszla od producenta... zaniepokoil mnie ten fakt, wiec wczeniej do nich napislem. otrzymalem odpowiedz ze mam 2 lata gwarancji. ale teraz zaczela sie durka robic... Ok dzieki 3majscie sie :)

Odpowiedz
hej, wybieram sie w piątek na błyszcz, bystrą. wiecie może czy leży tam jeszcze śnieg? brać raki?
-------------------------------------------
Piotr

Odpowiedz
orientuje sie ktoś może gdzie można zakupić zamki wodoszczelne?
-------------------------------------------
inga

Odpowiedz
Fox-trott: byłem w tych okolicach w długi weekend, choć na samym Błyszczu nie. Śnieg jest, ale w zasadzie tylko w żlebach i kominach, na szlaku jako tako może leżeć, ale na te 30 sek., które zajmie przejście po nim, ubierać raki nie ma sensu, IMO ;)

Odnośnie przecierającej się membrany, to ja mam inne pytanie, choć podobne:
Mam oryginalną (kupioną w 8a.pl) kurtkę TNF z membraną HyVent. Podczas ww. pobytu w górach, w długi weekend, przez cały dzień padał deszcz. Kurtka po 2h marszu w deszczu, wcale nie takim silnym, doszczętnie przemokła. Stąd pierwsze pytanie - czy taki fakt, można poddać reklamacji? Jeśli tak, to w jaki sposób go udowodnić?
I druga sprawa; dalszą część dnia nadal w niej spędzałem, mimo iż całkowicie przemoczonej, i po jakichś kolejnych 2-3h, na powierzchni kurtki zaczęła pojawiać się jakby piana. Nie wiem czym to było spowodowane, ale dotyczyło to tylko kurtki, bo przykładowo na spodniach (również membrana HyVent) nic takiego nie miało miejsca. Z czego to wynikało? Moje pierwsze wrażenie - może to jakaś zewnętrzna, fabryczna impregnacja?

Odpowiedz
Yamcha: Tak, to jest impregnacja. Hmm, ciekawe co to za model TNF, bo nie powinno się tak dziać. Jak najbardziej możesz spróbować reklamacji. TNF ma warsztaty w Polsce, więc powinni sobie poradzić ze sprawdzeniem. Jakby nie chcieli uznać, napisz na Forum, spróbuję coś doradzić.
-------------------------------------------
sprzedawca też człowiek

Odpowiedz
>> yamcha: co to za model ? Pewny jesteś, że to woda deszczowa, może po prostu zapociłeś ? Piana to dziwna sprawa, w żadnej jeszcze kurtce nie miałem efektu ''pienienia'' się, a przecież większość producentów impregnuje je fabrycznie (TNF-a też miałem), ale może faktycznie to impregnat.

Odpowiedz
Kurtka to TNF Evolution Triclimate, kupiona w 8a.pl w styczniu.
Czy to przepocenie? Szczerze powiedziawszy, to pocę się dość obficie, jednak byłoby to dość dziwne, gdyż: temp. była około 10 st., kurtkę miałem rozpiętą niemal do połowy oraz lekko uchylone wywietrzniki pod pachami, całkowicie przemoczył się kaptur, na całej jego powierzchni, choć głowę miałem spoconą jedynie w okolicach uszu i czoła i ostatnia rzecz - mokro było w kieszeniach, do tego stopnia, że z paczki husteczek higienicznych, można było wycisnąć wodę do szklanki 0,2l. W tym sęk, że kurtka przemokła *cała*, a nie tylko w fragmentach.
Skoro mówicie, że jest to możliwe do reklamacji, to będe się musiał z nią przejśc do sklepu w najbliższym czasie.

Odpowiedz
Stan w kurtce pod prysznicem, jak bedzie mokra znaczy przemaka od wody z prysznica, a nie jest mokra od potu.
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
No, to raczej rzeczywiście przemakanie. Co do tej piany, też nie zdarzało mi się to w TNF, natomiast w Hannahu i Bergsonie, oraz w Milo - owszem (czyli tam gdzie był używany starszy sposób impregnacji). Ciekawa sprawa. U nas nie mieliśmy jeszcze żadnych podobnych sygnałów, pewnie jakiś pechowy egzemplarz. Reklamuj.
-------------------------------------------
sprzedawca też człowiek

Odpowiedz
Jak da radę, to jutro złożę reklamację. Natomiast znajomy mówił mi, że kiedyś reklamował też kurtkę TNF, ale inną, a po pytaniu w sklepie ''po ilu godzinach przemokła'', i odpowiedzi ''po 2h'', usłyszał - ''czas wystarczający do przemoczenia tej membrany''. Nic, zobaczymy co z tym bedzie.

Odpowiedz
Czy ktoś ostatnio był na Orlej Perci? Dużo śniegu leży? Czy potrzebne są raki/czekan? Czy dałoby się przejść w podejściówkach, bo nie bardzo mi się chce wozić trepy samolotem.

Odpowiedz
ns<< to zdjecie powinno nieco rozjasnic sytuacje ;)

http://www.forum.outdoor.org.pl/meteo/od...)-5701/80/
-------------------------------------------
...nic to

Odpowiedz
@Jachol
Widziałem to zdjęcie już wcześniej :), ale stwierdziłem, ze zapytam, może ktoś ma jeszcze świeższe info.
No nic, trzeba będzie targać buciory. Ech ten Ryanair :(

Odpowiedz
ns<<
Ty nie placz, bo ja bym duzo teraz dal za pare dni w tych buciorach :)
sezon skany sie jeszcze dobrze nie zaczal a ja juz ma cala lewa polowe ciala skontuzjowana ;(
-------------------------------------------
...nic to

Odpowiedz
@Jachol
Nie plączę, tylko że będę w Tatrach 1 dzień (bardzo krótki pobyt w Pl) i dlatego mi się nie chce ich wozić.
Zresztą nałaziłem się ostatnio po Szkocji, ech piknie tam. Sezon na meszki dopiero się zaczynał, wiec jeszcze nie gryzły tak, no i z pogoda trafiłem :).

Odpowiedz
no ja tam bylem zima juz dwa razy
pierwszy raz na Benie
a w ta zime cairngorms- piekne gory i piekne drogi
pogoda, no coz - szkocka ;)
pozdrawiam i udanego wypadu zycze
-------------------------------------------
...nic to

Odpowiedz
wie ktoś gdzie można dostać we Wrocławiu sandały source i jakie mają modele?

Odpowiedz
Witam wszystkich nosze się z zamiarem kupna Softshella i wybór padł na firmę tierra i ta kurteczkę :http://www.naturkompaniet.se/Product/Product.aspx?id=88872 .Czy ktoś mógł by mi coś o niej powiedzieć ,nie moglem znaleźć żeby była dostępna w Polsce,lecz zważywszy ze mieszkam w Szwecji ,nie ma problemu z dostępem.Co sadzicie o niej i jak uważacie czy warto w nią zainwestować?Do chodzenia w góry ,czasem na codzien .Pytam warto zainwestowac?
-------------------------------------------
Paradoks

Odpowiedz
fluid - Source'a mamy w Pietrosie. Dostępne modele wraz z rozmiarami i inne gadżety Source'a pod linkiem:

http://tiny.pl/htn6n

Odpowiedz


Skocz do: