To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi
tak sobie patrze na te śpiworkowe sprawy i się zastanawiam (kubuś puchatek image)... no bo czy naprawde jest sens wydawać ~150zł na letni śpiworek do schorniska? 50zł tesco 'kokon gigant' też zagra, do tego tylko torba kompresyjna z poważniejszego woreczka na zimniejsze klimaty i gitara... czy one naprawde coś dają czego nie daje auchan10+1? :)

Odpowiedz
Wojtas, jest porządnie zrobiony i jakąś tam termikę ma. A poza tym- to się z Tobą zgadzam ;)
-------------------------------------------
Pies i nóż - najlepszym przyjacielem człowieka.

Odpowiedz
Waga...? Możliwość kompresji...? (na supermarketowych śpiworkach można się przejechać pod tym względem, sprawdzone...). Poza tym termika... czasami nawet latem lub nawet w schronisku można zmarznąć (też niestety swego czasu przekonałem się o tym właśnie w Tescowym śpiworze).
Po przeczytaniu tego co napisał PIT, sam się zaczynam zastanawiać nad tym Explo. Parametry i cena (138 zł) wydają się być przyjaźniejsze niż Quechua S15 Ultralight, którą ostatnio widziałem w Decathlonie za 149 zł.

Odpowiedz
no fakt że explo zajmuje mega mało miejsca, ale ja w niego nie wejde bo max 180cm chyba ma jesli dobrze gdzieś widziałem. ponad 100zł za aż takiego malucha + lepsze wykonanie bym dał, ale co widze spiwór xl to jest nie aż tak mały/nie aż tak tani. stąd wątpliwości. chyba zostane przy kokonie ;) (pewnie aż pierwszy raz sie zawiode, jak piszesz Baltio)

Odpowiedz
Wojtas, ja mam blisko 190 i wchodzę spokojnie.
-------------------------------------------
Pies i nóż - najlepszym przyjacielem człowieka.

Odpowiedz
PIT, a jak z termiką? Czy te +8 jako dolna granica komfortu jest wartością realną? Zdarzyło Ci się w nim spać przypadkiem w niższych temperaturach? Chodzi mi o to, aby podczas nieco chłodniejszej letniej nocy pod namiotem (np. w okolicach nadmorskich) nie okazało się, że muszę nagle na siebie ubierać wszystko co mam w plecaku :P).

Odpowiedz
Prawdę mówiąc Blatio spałem w nim dotychczas tylko ciepłą porą i w schronach, musiał być rozpięty - ale było naprawdę gorąco. Te 8 stopni wydaje mi się podane na wyrost, ale sam z chęcią przy okazji sprawdzę i napiszę.
-------------------------------------------
Pies i nóż - najlepszym przyjacielem człowieka.

Odpowiedz
A to dobrze, bo ja raczej ciepłolubny jestem. W wakacje wybieram się pod namiot na Hel i okolice, potrzebuję czegoś lekkiego i kompresowalnego, a ten Eksplo naprawdę mnie zaczął kusić po tym co pokazałeś... Nie wspomnę, że kolorek ma ładny :D
Podejrzewam, że nie byłoby też problemu z zastosowaniem do jako docieplenia do drugiego, cieplejszego śpiwora zimą.

Odpowiedz
Poszukuje jakiegos niedrogiego przenosnego skladanego daszku, tak zeby mial z 3x3m minimum, 4x4m max oraz wysokosc 2m. W Decathlonie maja cos takiego ale za niski bo tylko 1.8m. Widzialem tez jakies twory od Fiord Nansen, ale sprzedawane bez masztow (drogich i ciezkich notabene jak chce sie dokupic osobno)

Moze ktos zna jakas alternatywe ciekawa do tych co wymienilem, albo info gdzie kupie tani lekki skladany maszt 2m - 2.2m x2 :)
-------------------------------------------
Patataj

Odpowiedz
Czy ktos moze wypowiedziec sie o Garmont Syncro GTX ? Buty kosztuja 600zl wiec przed zakupem chcialbym zasiegnac opini uzytkownikow. Warte tyle zlotowek?

Odpowiedz
Ktoś może używa butów Chiruca Vent? Jak u nich z wytrzymałością i czy w ogóle warto się zastanawiać?
http://www.skalnik.pl/?p=produkt&id=2726
Jak wygląda ich rozmiar w konfrontacji z rzeczywistością?
Nie mam możliwości przymiarki, a zależy mi na butach niezbyt wąskich w palcach i ogólnie rzecz ujmując wygodnych.
Myślę o nich jako o konkurencji dla Merrelli Moab, które mierzyłem i 43 okazał się idealny[choć z reguły noszę 42 i stąd obawy o rozmiar]. Chiruca wydaje się mieć lepszą konstrukcję do biegu, szybszego poruszania się i głównie dla tego się nią interesuje, poza tym cena wydaje się być atrakcyjna. Oświećcie mnie jeśli błądzę. ;)
Chyba, że polecacie jeszcze inne buty do ok. 300zł, w których można się i przebiec w terenie ale też i włożyć na miasto. Pozdrawiam.

Odpowiedz
PIT w tym linku XL jest 180, a wiesz wcisnąć się zawsze wcisniesz tylko pytanie o wygode ;)

http://eksplo.com.pl/pl/spiwory-sytnetyc...dety-light

Odpowiedz
Siema. Czy opłaca się kupić plecak Mammut respect 30l za 370zł razem z wysyłką ? Chcę używać na codzień a także na nartach. Myślę że 30l wystarczy na 1 dniowe wypady na uczelnie i narty ? Oraz chciałem zapytać jak z jego systemem na plecach ? Nie zapocą się czy w takich produktach wygoda i komfort są zapewnione w 101% ?

Odpowiedz
''Myślę że 30l wystarczy na 1 dniowe wypady na uczelnie i narty ?''

hehe jeśli chodzi o uczelnie, to zalezy czy masz duzo podręczników :P (''jednodniowe wypady na uczelnie'' mega dobry tekst Mati, jesli pozwolisz sam zaczne stosowac hehe)

Odpowiedz
30l wystarczy aż nadto. Nie wiem jak u ciebie ale w moim przypadku teza, iż im człowiek dłużej się uczy tym mniej nosi przy sobie książek sprawdza się w pełni. Zwróć także uwagę czy świetny i wygodny system nośny, sztywny pas biodrowy itp. nie jest przypadkiem niewygodny podczas codziennego łachania plecaka. Jeżeli chcesz czuć jak najwięcej wiatru na plecach to polecam coś z dobrym systemem air back czy inszą siateczką.

Odpowiedz
Witam, mam pytanko czy ktoś z Was wie jak się nazywa wosk-impregnat do materiału np. spodni, którego nakłada się na gorąco. Dzięki i pozdrawiam

Odpowiedz
Wosk do spodni? Nakładany na gorąco? Pierwsze słyszę...

Odpowiedz
ostatnio bylo w ''gadzecie'' na tvn turbo, mysle ze poszukaj tego w mysliwskich bo pokazywali to na takich targach

Blatio wprasowywalo sie to w spodnie i spodnie byly zawoskowane i krople wody tanczyly na bawelnie :D

Odpowiedz
Chodzi mi o wosk w stylu greenland, tylko, że do różnych materiałów.

Odpowiedz
Masz na myśli Greenland Wax od Fjällräven?
---
Edytowany: 2010-05-27 16:08:00
-------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/rzez.immi

Odpowiedz


Skocz do: