To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle
tak :)

Odpowiedz
Zauważyłem, że do grona producentów butów specjalnych wz. 928 MON dołączył lubelski Protektor.
Krótkie pytanie na temat membrany i szybka odpowiedź producenta, że zastosowano ''membranę paro przepuszczalną PIPITEX pfe super royal 150 steel, która ma podobne właściwości jak membrana Sympatex''.
-------------------------------------------
Leo Getz

Odpowiedz
Powitoł
Na moje skromne: jeśli ktoś z jakichś ;) powodów szuka wz. 928 MON to tylko od Kupczaków.
Wojasy (w sumie lubie firmę-mam fajne mokasyny od nich) nie wytrzymały porównania w sklepie (nówki vs mocno eksploatowane Kupczaki).
O protektorach kumple raz wypowiadają się pozytywnie, zwykle negatywnie.
Czas pokaże. Mnie by jednak było szkoda kasy, szczególnie że google milczy jeśli chodzi o membranę PIPITEX :D

Odpowiedz
@ porcelanowy

Z ciekawości spytam w jakim sklepie można kupić buty specjalne 928/MON?

BTW przeglądając ostatnio aukcje Allegro natknąłem się na buty specjalne z troche dziwną podeszwą (http://img716.imageshack.us/img716/848/1180715653.jpg).
W związku z tym pytanie - czy to buty dla MONu czy też podróba?
-------------------------------------------
Leo Getz

Odpowiedz
Witam,
Miał ktoś może do czynienia z butami Bates 2400 M-9? Będę wdzięczny za wszystkie opinie, czy nadają się tylko na zimę czy też można ich używać wiosna, jesień, czy wygodne, etc?

Odpowiedz
Witam

Poszukuję butów na chłodniejszą pogodę (zima), ale również na deszcz.
Waham się między ICWB, GICB, Kupczakami wz. 928, oraz Bundeshwerami model 2005. Z tego co widzę wszystkie można dostać w cenie 300- 400 zł. Tyle też planuję wydać. Co polecacie ?

Pozdrawiam

Odpowiedz
zamiast ICWB proponuję ICB, lub GICB

Odpowiedz
Jaka jest różnica między ICB i GICB ? Jakie buty są na tej aukcji:

http://allegro.pl/item1170249958_buty_ba..._10_r.html

Odpowiedz
różnica polega na wstawkach z cordury
---
Edytowany: 2010-08-09 22:49:19

Odpowiedz
Powitoł
@Leo Getz-przyznam, że nie wiem. Sam ciągnąłem z allegro w czasach gdy MONy produkował głównie Kupczak :) Może via strona producenta?

Co do dylematu ICW/ICB(jestem fanem marki belleville - brak obiektywizmu ;) ) - ICW poza pełną skórą mają mieć podeszwę bardziej przystosowaną do warunków zimowych (inny skład mieszanki). Sam po wykończeniu 790tek będę celował w ICW lub 770tki właśnie z uwagi na tą podeszwę. Letnie belki (ICB/790/itp) na śniegu mają przyczepność łyżworolek.

Odpowiedz
ICWB- (Intermediate Cold-Wet Boot ) tzw. ''bosniaki'' mają przede wszystkim ocieplenie na stałe(pomarańczowe), całe ze skóry,Gore-tex, inny krój, podeszwę Vibram przeznaczoną na zimę- sa to buty tylko na zimę i tylko zima sie sprawdzają.Z czasem się zmieniały- doszła wyjmowana wkładka ocieplająca, jeszcze poźniej pojawiły się cale piaskowe , w najnowszych zmieniono podeszwę.

ICB- (Infantry Combat Boots) - buty skórzane z wstawkami z cordury
, Gore-tex, podeszwa Vibram Sierra, -takie uniwersalne buty- zarówno na zime jak i na lato się nadają. Na początku z czarnej skóry, obecnie jak wszystkie prawie -piaskowe.

GICB - praktycznie to samo co ICB.

Odpowiedz
A wie ktoś coś na temat Bates 2400?

Odpowiedz
Były też bośniaki bez gore - moim zdaniem lepsze :D
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
@ porcelanowy

Z twojej wypowiedzi: ''Wojasy (...) nie wytrzymały porównania w sklepie (nówki vs mocno eksploatowane Kupczaki).'' zrozumiałem, że 928/MON uświadczyłeś w jakimś sklepie... Stąd moje pytanie...
-------------------------------------------
Leo Getz

Odpowiedz
Dzięki zbiegowi okoliczności za śmieszne pieniądze stałem się posiadaczem drugiej pary butów specjalnych 928/MON z firmy Wojas. Jako, że pierwszą parę mam z Demara widać kilka różnic.

Chociaż buty są w tym samym rozmiarze to podeszwa w Demarach jest dłuższa. Skóra w butach Demara zdaje się być twardsza i grubsza. Demary są również nieco cięższe, co pewnie wynika z grubości skóry i długości podeszwy.

Jak na razie jestem bardzo zadowolony z butów Demara. Chociaż nie mają membrany Gote-Tex'owej to komfort taki sam jak w moich trekach z Gore. Zobaczymy jak się będą spisywać Wojasy...
-------------------------------------------
Leo Getz

Odpowiedz
Z tego, co się orientuję to buty 928/MON posiadają membranę PTFE-1, czyli to samo, co goretex tyle, że wojskowe ciuchy nie mogą mieć logo producenta na ciuchach.
Dziwne, ale spotkałem się z wieloma twierdzeniami, że użytkownicy nie czują różnicy, więc pewnie coś w tym jest.

Odpowiedz
troop rzeczy i buty z US Army maja nazwe ''goretex'' jeśli jest użyty , nie wiem czy wszystkie

Odpowiedz
A czy nas obowiązują regulaminy US Army ?

Odpowiedz
amerykańska kurtka, spodnie z Fore-texu nie mają napisane na metce Gore-tex...:)

Odpowiedz
troop - widziałeś kiedyś buty 928 mon wyprodukowane przez wojasa czy demar? TAM NIE MA GORE-TEXu
Poczytaj, poszukaj to się dowiesz, co mają wszyte w środku.
-------------------------------------------
m

Odpowiedz


Skocz do: