To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Śpiwory < 1,5 kg
Czy ktoś wie, czy ostała się w Polsce jakaś tania firma szyjąca puchacze z kaczki? Dawniej był np sportex czy jakoś tak z Gliwic - szyli słabawe puchacze z takiej sobie kaczki ale i ceny mieli adekwatne. ktoś? coś?

fotofx - nie biorę pod uwagę zakupów na alibabie itp
-------------------------------------------
I truly speak fluent sarcasm. Not like PITdoggy ;P

Odpowiedz
m nie wiem jak w rzeczywistości było (to może np. stwierdzić ekipa z Kryminalnych Zagadek Las Vegas ;) ) ale mi na razie nie wyszło żadne ,,ciemne'' piórko z ich śpiworka - same białe. Czyli co - tylko puch z białych kaczek używali?
Dla porównania w swetrze IE Cumu było ich tak dużo, że musiałem go odesłać.
Minusem na pewno w stosunku do dzisiejszych standardów był materiał obiciowy - ten Belg łapie natychmiastowo wilgoć.
Oni tą produkcję zakończyli ale posiadali na składzie pewną ilość materiału i puchu.
Jeżeli znajdę w starym telefonie nr. to Ci wyślę we wtorek.
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny

Odpowiedz
Z tego co wiem kolor puchu nie ma znaczenia dla jakości z wyjątkiem puchu wybielanego chemicznie.
Tak czy inaczej eksploruję różne możliwości pośrednie między syntetykami a półką znanych producentów. Mam kacze kurtki i jestem z nich bardzo zadowolony. Wprawdzie porównanie mam jedynie z syntetycznymi a hiendowe tylko macałem, ale myślę, że to rozsądny kompromis - w sumie dziwię się, że jest tak mało tego typu śpiworów na rynku.
-------------------------------------------
I truly speak fluent sarcasm. Not like PITdoggy ;P

Odpowiedz
Ale w czym problem uszyć taki śpiwór u Robertsa?

- Najwyższej jakości Polski Biały Puch Gęsi z ''Matek Gęsich, o zawartości 94%, 92%, 60%, 50% czystego puchu.
- Polski Biały Puch Gęsi z gęsi po uboju, skubanych na sucho, o zawartości 95%, 90%, 85%, 80% puchu.
- Polski Biały Puch Gęsi z gęsi po uboju, skubanych na mokro, o zawartości 90%, 85%, 80%, 75% puchu.
- Puch Gęsi Szary o zawartości 90%, 85%, 80%, 75% puchu.
- Puch Kaczy Biały Wiejski, o zawartości 85% puchu.
- Puch Kaczy Biały Przemysłowy, o zawartości 85% puchu.
- Puch Kaczy Szary Wiejski, o zawartości 85% puchu.
- Puch Kaczy Szary Przemysłowy, o zawartości 85% puchu.
- Pierze Gęsie Białe i Szare.
- Pierze Kacze Białe i Szare.

Chyba ułożone wg jakości. Jak widać na pierwszych miejscach jest puch biały.

Odpowiedz
Problem widzisz tkwi w cenie. Nie jedziesz do salonu Mercedesa, żeby ci poldka wyklepali.

Z tego co wiem puch biały nie musi być całkowicie biały - jest to nazwa kategorii/rodzaju puchu który rzeczywiście składa się gł z białych ale i szarych i brązowych elementów. Całkowicie biały to wynik selekcji (lub wybielania chemicznego) ze względu na kolor nie właściwości a robi się tak bo w białych wsypach widać ciemniejsze piórka. Poza tym ludziom wydaje się, że jak białe to na pewno lepsze. To pewnie jak z jajkami - w stanach sprzedaje się tylko całkowicie białe - mimo, że normalna kura, normalnie karmiona takich nie znosi. Ale to dygresja.
-------------------------------------------
I truly speak fluent sarcasm. Not like PITdoggy ;P

Odpowiedz
No w sumie tak też może być.

Polska gęś Kołudzka (medalistka jakaś) jest całkowicie biała, w sumie nie widziałem jej na oczy, a może widziałem :-D ale wygląda na total białą dopuki się nie upapra w kace ;) W każdym bądź razie nasi biorą puch najlepszy robiony właśnie z tych gęsi i czy tam dosypują czegoś szarego jeszcze? Kaczki są szare, a wiadomo że puch to mieszanka w jakichś tam proporcjach. Trzeba by producenta zapytać.
Kiedyś w necie znalazłem porównanie puchu Robesrtsa 850cui z puchem firm zachodnich, to ten nasz był totalnie biały i znacznie gęstrzy.
---
Edytowany: 2016-04-16 10:48:20

Odpowiedz
Jest zawsze dostępny kaczy Volven Polaris:
http://www.skalnik.pl/spiwory-puchowe,sp...31-16276-p

W powyższym linku w cenie promocyjnej, tylko że on jest prawie zawsze w jakiejś promocji ;).

Niestety oferują tylko jeden model z 350g. puchu, więc wybór jest na zasadzie: bierzesz lub nie - innych opcji nie ma :).
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz
Śpiwór Polaris w którym jest 350 gramów kaczego puchu waży 930 gramów to sporo w porównaniu do Aegismax model number: D400 z 400 gramami kaczego puchu o całkowitej wadze 692 gramów co prawda jest to puch 650 , a nie jak w Polaris 700 za to na Alieexpress bez promocji kosztuje 92 US $


[Obrazek: 2166-2481-1.jpg]


[Obrazek: 2166-2481-2.jpg]

Odpowiedz
@fotofx
Czytaj ze zrozumieniem.

m napisał:
''Czy ktoś wie, czy ostała się w Polsce..''
Wspomniane tu Sportex, Roberts, czy Volven (marka własna Skalnika) można uznać za firmy polskie.

Co ważniejsze, m napisał:
''fotofx - nie biorę pod uwagę zakupów na alibabie itp''
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz
No tak Pan Kopiuj-Wklej znowu w akcji ;)

Odpowiedz
Arni - nie pamiętam gdzie o tym czytałem i dokładnego kontekstu, mogło chodzić o kaczy, mogło o gęsi. Ale, że są różne gatunki gęsi to dopuszczam, że mogło dotyczyć gęsi. Ponieważ mowa o puchu nie najwyższej jakości to zapewne jest więcej parametrów różnicujących niż tylko sprężystość, a np właśnie kolor, sposób obróbki, pochodzenie, podatność na zapachy itp itd

Zakładam, że są firmy tańsza używające tańszych materiałów, dodatków i wypełnienia. Oczywiście powoduje to spadek jakości produktu - to oczywiste.
-------------------------------------------
I truly speak fluent sarcasm. Not like PITdoggy ;P

Odpowiedz
Fotofx, zacznij myśleć wkońcu ...

400g puchu i waga całkowita 695g czyli tylko 295g dla materiałów i zamka. Niemożliwe. Śpiwór musiał by być szyty z materiału chyba 20g/m2 i mieć zamek UL 1m lub wcale go nie mieć. Ewentualnie ograniczoną strasznie ilość komór czyli mało przegród.

LL400 przy tej samej ilości wsadu waży aż 755g, czyli o 60g więcej a przypomnę, iż to model uszyty z materiału 32g/m2.

Wniosem zatem, że mamy geniuszy w tych chinach i za 200zł wyrób klasy hiend

Odpowiedz
Po prawdzie oni podają, że używają materiały 20g a zamek na zdj jest do połowy wysokości.
(swoją drogą sprytnie rozwiązali kołnierz termiczny)

Ale i tak surowowce są niewiadomego pochodzenia, podobnie jak wypełnienie i jakość szycia i wykonania.
-------------------------------------------
I truly speak fluent sarcasm. Not like PITdoggy ;P

Odpowiedz
@Arni co do śpiwora Aegismax D400 Professional Ultralight Model Number: D400 to podałem dane ze strony sprzedawcy na Aliexpress , który podkreślił w opisie ''G Series & D Series are the ultralight sleeping bag of Aegismax. G represent goose down and D represent duck down, all outer fabric of these 2 series using ultralight materials, just weight 292 grams.'' materiał zewnętrzny śpiwora to iFLEX 5500 20D Nylon , a wewnętrzny iFLEX 5100 20D Nylon , brak mi podstaw do stwierdzenia , że te informacje są fałszywe i myślę iż 92 US $ to jest około 350 zł , a nie 200 zł jak napisałeś '' Wniosem zatem, że mamy geniuszy w tych chinach i za 200zł wyrób klasy hiend '' . Aegismax na materiały użyte do produkcji posiada certyfikaty , a nie wszyscy producenci mogą się tym pochwalić.
---
Edytowany: 2016-04-17 12:17:09


[Obrazek: 2166-2487-1.jpg]

Odpowiedz
fotofx
Zrozum, że Twoje posty NIC nie wnoszą do dyskusji. Nie mam pojęcia na jakiej podstawie uznałeś, że jesteś Wybrańcem - jedynym, który potrafi korzystać z wyszukiwarki i zna kombinację klawiszy CtrlC - CtrlV.

Twoja niezachwiana wiara w papierki, normy, certyfikaty i opisy producentów jest dla mnie całkowicie niezrozumiała.

Po raz sto dwudziesty dziewiąty proszę, abyś opisał wrażenia z użytkowania/macania/ważenia/mierzenia polecanego śpiworka.
Zacznę za Ciebie:
Polecam śpiwór Aegismax Professional Ultralight Mega Hiper Summit Series Extreme ponieważ ... (tu uzasadnij zakup, nie używając opisów producenta).

Jeżeli potrafisz uzasadnić to chwała Ci, jeżeli nie potrafisz to dla mnie jesteś zwykłym spamerem zasypującym forum reklamą chińskiego, ''certyfikowanego'' szajsu z aliexpres.

Odpowiedz
@Arni
Nie, żebym się czepiał ale oko musiałem zakropić, bo zabolało 😉. Cyt.: ''...porównanie puchu Robertsa 850cui z puchem firm zachodnich, to ten nasz był totalnie biały i znacznie gęstrzy.''

gęstszy kochanieńki, gęstszy.👍

Wybaczcie wszyscy ale w dobie wszechotaczających mnie lajków, siem-ów, iwentów, kołczów, kornerów, dilów itd. nabawiłem się wewnętrznego uczulenia. I nie uzdrowił mnie wcale fakt wpisania lajka, selfiego i fejsa do Wielkiego Słownika Ortograficznego 😱.

Odpowiedz
grendel, a ja mogę dorzucić do tego trochę z mojego podwórka:.....rekłesty, aprówale, tikety, kolle, :D itd itd :D

Odpowiedz
fotofx - nikt nie wydaje certyfikatów dla firm dających certyfikaty bo by to było tak jakby chcieć oszukać oszusta ;) Ważne kto daje certyfikaty, jeśli uznana organizacja/instytucja to jasne, ale jeśli sąsiad - no to słabo. A najczęściej tak to właśnie działa, że certyfikaty się kupuje, pisze samemu, wymyśla itd... to żaden argument za jakością. A w przypadku ultralekkich tkanin jakoś staje się szczególnie ważna bo inaczej się drze, wypuszcza puch itd.
-------------------------------------------
I truly speak fluent sarcasm. Not like PITdoggy ;P

Odpowiedz
Cześć,
jestem na etapie podejmowania decyzji w sprawie kupna śpiwora. Syntetyk, ~300 zł.
Byłem w Skalniku, Horyzoncie, innych, oglądałem, macałem, czytałem.

1) Volven Superlight 2 http://tiny.pl/grtwn temp. wg normy (niby?) 9/5/-9, waga 950 g, wymiary po spakowaniu 27/16cm (do skompresowania jeszcze?), wypełnienie Eulin Fiber
Nie znam zbyt wielu opinii na jego temat, na forum opinie generalnie OK, ale jakichś super entuzjastycznych nie znalazłem...

2) Fjord Nansen Finmark http://tiny.pl/grtwk temp. 8/4/-10, waga 850, wymiary 33/16 (do skompresowania jeszcze?), wypełnienie Microfill Supertherm
Finmarka użytkują moi znajomi i polecają, sam spałem w nim raz ale w niezbyt wymagających warunkach, więc ciężko mi się ustosunkować.

3) Pinguin Micra http://tiny.pl/grtw8 temp. 6/1/-14, waga 950, wymiary 15/28 (po kompresji 15/18), wypełnienie BHB Micro.
W Horyzoncie sprzedawca mocno polecał tego Pinguina, po oględzinach wydawał się niezłym wyborem, tylko trochę się obawiam - nie słyszałem wcześniej o nim nic - firma czeska, podobno szyją śpiwory w tej samej fabryce co FN - ale to niestety o niczym nie świadczy... Opinie na internecie w ilości prawie zero (o firmie, bo o modelu totalnie nic nie znalazłem).

Celem uzupełnienia - najbardziej wymagającymi warunkami wydawać się będą letnie noclegi pod chmurką w górach, namiot nad Bałtykiem, jednonocne akcje wyżynne późna wiosna/wczesna jesień.

Bazując na waszej wiedzy, doświadczeniu - ku któremu śpiworowi byście się skłaniali?

Odpowiedz
bizoncgster, jakie masz gabaryty? Wymiary śpiworów o które pytasz: Pinguin 220x82/55, Volven jest węższy i nieco krótszy 215x75/50, a Finnmark to zaledwie 198x80/30.
Imo jak masz ponad 175 cm wzrostu i lubisz sobie w nocy poruszać stopami, to nie patrz na tego Finnmarka. Z pozostałych dwóch brałabym tańszy, chyba że masz sporo w barach, to Pinguina..

Odpowiedz


Skocz do: