To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Śpiwory < 1,5 kg
Czy ktoś z Was użytkuje śpiwór czeskiej firmy Pinguin lub Trimm? Proszę o opinie.

Odpowiedz
dość znana firma czeska i z tego co pamiętam opinie były pozytywne. Śpiwory wyglądają OK, nawet z Primaloftu zimowy mają.

Odpowiedz
Witam,
Proszę o pomoc w wyborze śpiwora. Zastanawiam się pomiędzy:Marmot Wave I 2009 Long a Mammut Kontiki 195cm. Oba są w podobnej cenie i wadze. Kontiki ma na papierze lepsze właściwości termiczne i skłaniałbym się właśnie ku niemu. Czy ktoś miał z nimi do czynienia i może coś o nich powiedzieć? Alternatywne produkty w podobnej cenie/właściwościach mile widziane.
Pozdrawiam
-------------------------------------------
Marecki

Odpowiedz
własnie nabyłam śpiwór Alaska firmy Sportex. Jeden jest juz w uzytkowaniu mojej rodziny. Polecam serdecznie ze wzgledu na jakość, cene i obsługię klienta przez firmę. Śpiwory mozna kupic bezposrednio u producenta, gdyz ten chroni stosunkowo niskią cenę :) Serdecznie polecam. http://www.sportex.hg.pl/oferta.htm
-------------------------------------------
Ewa

Odpowiedz
Witam, mam pytanie odnośnie śpiworka.

Przeczytałem większość wątku, ale...
Chciałbym poznać waszą opinię - zależy mi na tym aby śpiwór zajmował jak najmniej miejsca, poza tym był jak najmniejszy, ale nie musi być ciepły - optimum może być koło 15 stopni. Dla osoby ok. 190cm wzrostu.

Proszę o jakieś typy.

Czy ten wybór:
http://allegro.pl/spiwor-alpinus-ultrali...22786.html
byłby dobry?
-------------------------------------------
Kamil

Odpowiedz
Upewnij się, czy w śpiworze zmieści się osoba tego wzrostu.
Jeśli wybrałeś najlepszy o tych parametrach i współczynniku waga/cena, to wygląda nieźle.

Odpowiedz
Kamil, nie zmiescisz się w śpiworze o długości 215 cm, dla Ciebie to 225/230 cm
Ja mam 182 i 215-tki są (w zależności od modelu) dla mnie na styk
-------------------------------------------
wolność to outdoor i bokserki

Odpowiedz
Lexiu, a miałbyś jakiś inny pomysł. Bo szukam i szukam i jakoś nie trafiam na takowy, żeby po spakowaniu był mały i lekki.

Jakiś pomysł? Byłbym wdzięczny!
-------------------------------------------
Kamil

Odpowiedz
Jeśli ma być budżetowo to jakaś quechua w długości XL np. S15 lub S10.
Worek komresyjny od S15 to mistrzostwo świata. Moja Lka kompresuje się do maleńkiego pakunku. W śpiworach Quechua wartość samą w sobie stanowi system reklamacyjny, jak coś Ci tryknie bez problemu wymienią Ci na nowy.
Mam s15 i to w miarę dobry śpiwór, lecz ponizej 10*C możesz zmarnąć.
Jesli cos lepiej tj. cieplej to szukaj okazji na Kontiki - model wychodzi z oferty i można już go wyrwać ponizej 250 zł.
Mam też kontiki i to bardzo dobry śpiwor na chłodniejsze noce.

Jeśli chcesz mało i lekko to oczywiście puch, ale wtedy w grę wchodzą większe pieniądze. W tej kategorii to oczywiście Roberts Skaut i Cumulus Xlite 200 Z (z zamkiem). Z tym, że oba musiałbyś zamawiać i kazać przedłużać czyli cena idzie w górę. No ale masz śpiwór na min. 10 lat, lekki i maleńki po spakowaniu. Nadto oba są idealne do wykorzystania jako wkładki do innych śpiworów (robisz tzw. kombo) na chłodniejsze pory roku.
-------------------------------------------
wolność to outdoor i bokserki

Odpowiedz
Witam,
Szukam śpiwora najlepiej puchowego do 1,5 kg. Dobrze jakby jego komfort sięgałby paru stopni poniżej zera. Zamierzam w lutym rowerem przebijać się przez Andy - Paso Agua Negra. Pewnie przez większy czas przejazdu będę spał powyżej 3000 metrów. Samo przejście graniczne znajduje się na wysokości 4780 metrów.

Odpowiedz
Ja i kilka innych osób z tego i sąsiedniego forum użytkujemy śpiwory Cumulusa. Zajrzyj na ich stronę, na pewno coś znajdziesz tym bardziej, że dają wszystko to co najlepsze w śpiwologii puchowej.
http://www.cumulus.pl/spiwory-puchowe.html
Myślę, że model Teneqa lub Panyam spełni twoje oczekiwanie.

Odpowiedz
Miał ktoś może do czynienia z tym śpiworkiem:
http://siulagrande.pl/Prolite_700_Robens-623.html
Waga przyzwoita, limity przyzwoite i wielkość po spakowaniu zacna... A jak to się ma do rzeczywistości?
---
Edytowany: 2010-09-14 14:00:54

Odpowiedz
nie patrz na T-extreme, a jak szukasz śpiwora na 15st to wole się kocem nakryć i będzie lżej
-------------------------------------------
RLE

Odpowiedz
witam:)
godzinę temu obmyśliłem genialny plan że za dwa dni jadę do paryża na stopa i bedę spać w namiocie. Reindeer 55 jest w drodze, nie mam tylko śpiwora. I w sumie takie wypady to będzie jego główne zastosowanie (poboczne to jachty i schroniska ale niech nie mają wpływu na wybór).
Pierwsze to rozmiar, mam 202 wzrostu.
Drugie kryterium to waga: max 1200
Trzecie to objętość po spakowaniu
Czwarte to oczywiście temp komf ale zawsze można się czymś dogrzać.
Na razie w stawce są:
Fjord Nansen Finmark XL 1000g 24/12/6/-11 za 149
Quechua S15 ultralight XL 700g 15/11 za 149 V=2,8dm3 za 149
Quechua S10 ultralight XL 1030g 11/7 za 189 V=6,8dm3 za 179
Fjord Nansen DRAMMEN XL 1200g 23/11/6-9 za 99
Roberts Skaut XL 6/-1 860g za 369 - fajna cena w e-horyzoncie. Jeżeli jednak bedzie 50 dych droższy to go nie kupie. Nie wiem jak puch sprawdzi się na bałtyku w maju czy wrześniu (wilgoć ale to nie jest priorytet.
Szkoda że e-horyzont nie podaje objętości spakowanego:(

z góry dziękuję z pomoc
-------------------------------------------
adluvatan

Odpowiedz
adluvatan
Wersja optymistyczna to łapiesz (1) stopa i wysiadasz w Paryżu.
Wersja pesymistyczna (ale nie skrajnie) to ,,stopy'' zmieniasz co 30-40 km.(tak jest w RFN) Ile ich wtedy będzie to sobie policz. Więc potrzebujesz plecaka, który będziesz mógł trzymać na kolanach a nie będzie zasłaniał prawego lusterka. Z moich doświadczeń to 45L (max55).Musisz mieć wolne (obie) ręce. Czyli śpiwór tylko do środka do plecaka. Jak wsadzisz tam namiot, matę i śpiwór to nie zostanie zbyt dużo miejsca. Zauważ, że we Francji są... te same hipermarkety co u nas :). Ja kupowałem na miejscu śpiwór za ok 10 E, namiot za podobną kwotę i karimatkę za połowę tej ceny. Ale to było już jak zmądrzałem. Bo wcześniejszą głupotę okupiłem pozostawieniem dobrego, ale dużego śpiworka.
Jeżeli chcesz mieć coś na dłużej to Quechua S15 XL (może posłużyć jako wkład)
Niby na bałtycką wilgoć to syntetyki, ale bez przesady. Chodzi o to czy będzie możliwość podsuszenia puchowca. Na nawet 2 tygodniowe rejsy jest ok. Można też zaopatrzyć się w foliowy rękaw ogrodniczy dł. ok 250-270, który związujesz drutem na jednym końcu i e takim ,,prezesie'' trzymasz śpiwór na koji jak masz wachtę. http://www.sportex.hg.pl/oferta.htm
Generalnie na żagle lepsze są koperty niż mumie

Odpowiedz
powiem tak: kupiłem skauta, jestem bardzo zadowolony mały lekki fajny zapach puchu. nie wyobrazam sobie kupna śpiwora gdzieś tam. śpi się po drodze nie wiadmo kiedy bedzie trzeba spać, takie rozwiązanie jak podajesz moim zdaniem zdecydowanie się nie nadaje. Duży plecak, no cóż jakoś kierowcy sobie z tym radzili, są bagażniki i tyle siedzenia. A namiot przez 5 nocy rozłozyłem raz:) Czasami bo nie mogłem czasami bo nie musiałem.
-------------------------------------------
adluvatan

Odpowiedz
Witam wszystkich znowu!
Pytałam w maju i później jeszcze o śpiwór nad Bajkał w terminie sierpień/wrzesień.

Kupiłam Cumulus Lite Line 300.
Śpiwór świetny, nie było żadnych problemów z wilgocią (rano osadzała się na nim rosa, ale spływała sobie zamiast wsiąkać), ale jednak teraz brałabym Lite Line 400. Nie było wcale bardzo zimno, tylko raz namiot był rano oszroniony, raz porządnie nas przewiało, poza tym temperatura dodatnia, jednak chłodno (niestety nie miałam termometru). Na kilkanaście nocy jednak tylko ze 2-3 nadawały się do spania w samej bieliźnie, poza tym trzeba było zakładać polar, czasem pod polar dodatkową bluzę, no i getry (wełniane kupione u babuszek na targu).

Tymczasem śpiąc pod dachem, gdzie temperatura była ''pokojowa'' w śpiworze wcale nie było jakoś drastycznie za gorąco, po prostu wystarczyło wystawić nogę, odkryć się trochę bardziej i było super.

Tak więc do osób zastanawiających się czy dołożyć kilkadziesiąt zł więcej za dodatkowe 100 g puchu: nie ma co się wahać, a brać cieplejszy. Ja bałam się, że w warunkach letnich będę się gotować w tym śpiworze, a już wiem, że to mi nie grozi (zdaje się, że to bardziej dotyczyłoby śpiworów syntetycznych, ale to moje domysły, nie wypróbowane w terenie).

Dodam, że jestem osobą bardzo szczupłą, w domu zawsze wolę spać w niższej temperaturze (ale pod ciepłą kołdrą) - to tak dla szerszej orientacji odnośnie zakresu temperatur śpiwora.

Pozrawiam!
-------------------------------------------
Ania

Odpowiedz
Witam serdecznie.
Szukam śpiworków dla mnie oraz drugiej połówki. Użytkowanie tylko i wyłącznie w namiocie kilka razy w roku. Namiot to Fjord Nansen Korsyka 3 (jeszcze nie kupiony heh). Użytkowanie gdzieś w granicach ciepłości, koniec maja do jesieni. Fajnie gdyby śpiworki łączyły się (nawet bardzo fajnie). Ja mam 184cm, połowica 164.. Waga najlepiej jak najmniejsza. Cena jaką chciałbym przeznaczyć na obydwa to do 350zł od biedy 400.. Znalazłem taką aukcję: http://allegro.pl/wygodny-namiot-korsyka...49282.html sprawa byłaby niby załatwiona od ręki ale, nic nie wiadomo o tych śpiworkach. Bardziej skłaniałbym się jednak do zakupu bardziej kontrolowanego. Nie znam się na śpiworkach.. obecnie mam mumie PAJAK ale model.. nie wiem z 15 lat prawie może mieć ;)
Hannah bike są fajne z wyglądu co powiecie? Może Campusy Light 150?
Pozdrawiam serdecznie.
PS. Koperty nie wchodzą w grę, nienawidzę ich jakoś :D
-------------------------------------------
Pozdrawiam.

Odpowiedz
na temperatury powyzej +5st:
dla niej - http://www.e-horyzont.pl/spiwor-syntetyc...4798t.html
dla niego - http://www.e-horyzont.pl/spiwor-syntetyc...3399t.html
lub coś z Hannaha. Pamiętaj, że ona potrzebuje cieplejszego (niestety i cięższego) śpiwora.
http://www.hannah.cz/pl/produkty/zima-20...adventure/

Odpowiedz
Zadam głupie pytanie. Jeśli zamówiłbym XL Klojen i XL Drammen, obydwa mają wówczas rozmiar 225 x 85 cm to da się to spiąć? Z tym, że zamki różne mają jeden YKK drugi TH (nie znam). Uprzedzając fakty, czy w różnica w cieple jest tak wielka, że przykładowo za ciepło mi będzie w Drammenie (opcja zakupu dwóch taich samych)?
-------------------------------------------
Pozdrawiam.

Odpowiedz


Skocz do: