To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Pierwsze Badile, rozumiem, że tam jest ta pianka.
Drugie Ortlery i tu już nie jestem pewien czy jest ta pianka ...kolor jakiś inny.
---
Edytowany: 2017-11-24 22:02:42


[Obrazek: 214-3777-1.jpg]


[Obrazek: 214-3777-2.jpg]

Odpowiedz
Jest, jest :-)
http://static.frazpc.pl/board/2017/02/25...86c530.jpg
To od góry to jest ponoć ten poliuretan. Ja mam go w kolorze szarym jak w tych Ortlerach, na fotce jest brązowy jak w Badile. Czy jest jakas różnica, czy coś poprawili? Szary jest chyba nowszą wersją, bo but na fotce jest starszy od mojego.
Podczas wymiany podeszwy wymienia się tylko tę część czarną z bieżnikiem Vibrama oraz tą szarą amortyzację w pięcie. Tej ostatniej warstwy się nie wymienia, bo jest przyszyta z resztą cholewy.
Tak wyglądają po naprawie: http://static.frazpc.pl/board/2017/03/c5...65a98d.jpg
Tylko doklejony został czarny bieżnik, ile mogli to zeszlifowali tej skruszałej pianki.

Nadzieja jedynie w tym, że zmiana koloru przyniosła także zmianę materiału :-)
---
Edytowany: 2017-11-24 23:33:16

Odpowiedz
Czy problemy z Meindlami w postaci odklejających się podeszw i otoków są wciąż aktualne? W jakich modelach występują nagminnie?

Odpowiedz
Aktualne są.
Pytanie tylko , czy buty są aktualne , czy ''leżaki magazynowe''
http://www.forum.outdoor.org.pl/buty-wys...wia-wiele/
-------------------------------------------
Grzesiek.

Odpowiedz
foks64.... Pytanie na które nikt Ci tak naprawdę nie odpowie. Bo sprzedawca czy dystrybutor Ci tego nie powiedzą. Tak więc bezpieczniej dla klienta jest zwyczajnie nie kupować. Jak coś jest niepewne to zwyczajnie w to nie wchodzę a szukam alternatyw. Wiadomym jest że takie buty ludzie często kupują na wiele lat. Np. ja.
Kupuję i z uwagi na pracę i inne obowiązki , korzystam z nich dwa razy w roku, trzy tygodnie w kupie. Czyli powinny być to buty na wiele lat. Bo wydałem np. 1000zł to nie po to żeby mieć coś takiego na nogach przez np. 9 tygodni i pozamiatane. Chcę ich używać 5-7 i więcej lat. A dlaczego nie. I jak słyszę że taki but nagle mi może się rozwalić podczas trekkingu na który się wybrałem dużym kosztem, gdzieś na północy Skandynawii, w odludnym miejscu.... Zepsuć wyjazd... To ja podziękuję. Rzeczywiście chyba wtedy lepiej sobie kupować buty za 200-300zł. I tak samo dwa wyjazdy i bez żalu do śmieci.
Mam obecnie Hanwagi GTX Tatra. I wiem że też mają taką piankę. I też już na zapas zastanawiam się co się może wydarzyć w przyszłości. Wcześniej nie interesowałem się tym aż do tego wątku na forum.
I powiedzmy sobie szczerze że gwarancja to jedno... Ale jak wyłożyłbym na 3-4 tys zł na wyjazd na trekking i musiałbym przerwać go z powodu butów to by mnie szlag trafił. I jakakolwiek gwarancja byłaby dla mnie małym pocieszeniem.
---
Edytowany: 2017-11-26 10:56:20
-------------------------------------------
JAca

Odpowiedz
JAca .
Na to pytanie nie oczekuję odpowiedzi , bo podejście do tematu mam dokładnie takie jak Ty.
z tą różnicą że takich jednio-dwu dniowych wycieczek w Tatry mam w roku ze dwadzieścia, plus inne górki. Buty raczej się u mnie nie zestarzeją. Butów uzywam głównie włoskich (asolo,aku, dolomite, scarpa , tecnica). Nigdy nie mialem zadnych problemów.

P.s.
Ulubione buty to Dolomite steinbock. Zarowno niskie , jak i wysokie. Dla moich stóp są jak robione na miarę.
-------------------------------------------
Grzesiek.

Odpowiedz
@m - mam nadzieję, że przez ten czas trochę ochłonąłeś. Ja nie zniżę się do twojego poziomu wyzwisk.

Cieszę się, że zauważyłeś wątki w temacie roszczeń (co i do kogo). Mam nadzieję, że przeczytałeś, i nie będziesz już mieszał ludziom w głowie swoimi teoriami.
Aczkolwiek jeszcze uwaga:
„żeby mieć gwarancję producenta produkt musi pochodzić z oficjalnego kanału”
Nie ma czegoś takiego jak „oficjalny”. Każdy podmiot który ma zarejestrowaną działalność gospodarzczą, jest oficjalny. A warunki gwarancji nie określasz Ty, tylko... gwarant. Po szczegóły zapraszam do Kodeksu Cywilnego. Chyba, że znasz jakiś przepis na poparcie swojej teorii - wtedy, tradycyjnie, proszę o jego podanie :-)

„Sam sobie winny” - wytłumaczyłem ten pogląd. Widać, nie zrozumiałeś. Zresztą jak widzę dwa posty wyżej - JAca2 ma identyczny pogląd na to, jak ja. Problemów często można uniknąć, jak się o nie nie prosi.

Pozdrawiam gorąco!
-------------------------------------------
Jurek

Odpowiedz
Mógłby mi ktoś delikatnie podpowiedzieć coś o tych butach. Chce kupić sobie jakieś buty na zimę, takie żeby można było się wybrać do jakiegos lasu, przejsc sie w jakieś niskie góry na dwa dni typu, izery no i jak bedzie jakas wyjątkowa chlapa w miescie to żeby też dały radę. Używane rzeczy do mnie przemawiają.
Znalazłem taki model, logo i but wygląda jakby były dość stare jednak stan na to nie wskazuje.
https://www.olx.pl/oferta/meindl-gore-te...3da7f0c418
Drugie to air revolution 3.1
https://www.olx.pl/oferta/buty-meindl-go...3da7f0c418
Nadadzą się ?

Odpowiedz
Tak delikatnie to kupowanie używanych butów to słaby pomysł. Prześledż ostatnie str wątku - jest ryzyko, że podeszwa odpadnie. Lepiej kupić coś nowego, ale nowego.
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
Tego jak i tego wątku:
https://ngt.pl/thread-9164.html

Odpowiedz
Zainteresowałam się modelem Jersey Lady Pro. Ale... mają warstwę PU (chyba cienką, ale w opisie podeszwy Multigriff stoi jak wół, że warstwę amortyzującą stanowi PU). I co robić? Czekać z nadzieję, że Meindl kiedyś zastąpi PU pianką EVA? Albo kupić i próbować jakoś przedłużyć im żywot - a jeśli tak, to jak?

Swoją drogą, te buty są w dobrej cenie na Meindl24.pl, ale nie widzę nigdzie opinii o sklepie. Ktoś korzystał i może się podzielić doświadczenem?

Odpowiedz
Zapytaj się w sklepie o rok produkcji.

Odpowiedz
Nie zastąpią PU Eva, bo eva ma inną wadę, odkształca się trwale. Zobacz na swoje adidasy, po roku chodzenia czy biegania pianka jest niższa, porobiły się zmarszczki itp. Niezbyt widził bym to w trekach górskich.

Odpowiedz
Hm, a w niektórych butach widziałam Eva (ale chyba nie w Meindlach). Dzięki za sugestię, napisałam do sklepu i zobaczymy...

Odpowiedz
EVA to taka pianka jak w adidaskach do biegania. Super lekka, amortyzuje, ale się ubija. Z pewnością niektórzy ją stosują w butach terenowych, ale raczej w takich delikatniejszych, niskich.

Odpowiedz
No to pozostaje mieć nadzieję, że przez parę lat mi te Jerseye posłużą - sklep odpisał, że zostały wyprodukowane w październiku 2017. Kończą mi się pomysły na to, co można jeszcze przymierzyć w Warszawie, a ten model robi dobre wrażenie.

Odpowiedz
Ja też jestem ciekawy kiedy zostały wyprodukowane moje Meindle.
Orientuje się ktoś czy z pudełka można się tego dowiedzieć np. po kodzie który tam jest ?

Odpowiedz
Po kodzie tak, ale Enigma jest potrzebna ;-D

Odpowiedz
Coś czułem że to jednak może być wyższa matematyka ;-)

Ale ...ale skoro sklep skądś wie kiedy zostały wyprodukowane Jerseye to może jednak ... chyba że tak odpowiedzieli dla zmyłki ;p

Odpowiedz
Niech ktoś wrzucić zdjęcie naklejki na pudełku.
Może zbiorowo się uda to zdekodować. W końcu Polacy sobie radzą z niemieckimi szyframi.

Odpowiedz


Skocz do: