To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Eee..nie chciałem się aż tak fatygować- we Wrocławiu nie miałem za wielkiego wyboru- Skalnik, Himountain tylko. Ponieważ nie wiedziałem jaki rozmiar mi odpowiada najbardziej -więc szukałem czegokoliwek z wyższej półki Meindla, lub Hanwaga żeby kupić po dobraniu rozmiaru poprzez internet-ale nie było mojego rozmiaru ok. 45. :) W sumie to obie firmy we Wrocławiu są, ale jak potrzeba to nie było i z rozmów nie zanosiło sie na dostawę ani Meindla, ani Hanwaga. Ale Lowa Tibet też fajne:)

Odpowiedz
dzięki za odpowiedź sebastian

Odpowiedz
Łowca, czyli to nie dystrybutor ''zawinił'', tylko te konkretne sklepy. W warszawskim HiMountainie na Królewskiej dostałem od ręki Engadiny w rozmiarze 13 (EUR 48). A 45 to widziałem w każdym sklepie z tymi butami, jaki odwiedziłem. Aż żałowałem, że nie noszę tego numeru ;) Ale czy to Meindl, Hanwag, Lowa - ważne żeby buty były wygodne i trwałe :)
-------------------------------------------
Pozdrawiam

Odpowiedz
Co myślicie o tym modelu Corsica, który udało mi się zakupić w Holandii?
Nie znalazłem jak dotąd żadnych informacji na temat tych butów poza tymi, które widnieją na stronie sklepu.
-------------------------------------------
kalejdoskop

Odpowiedz
lukasyy - jak dla mnie to te buty tez sa dziwne;/ nigdy takiego modelu nie widzialem a ich wykonanie tez nie wyglada na standard z ktorego znany jest menidl poza tym skoro sa nowe to gdzie sa metki, pudelko i orginalne wkladki??pozdro

Odpowiedz
Witam, co myślicie o butach Laredo gtx?
Przeznaczone jako uzupełnienie dla butów islander pro w niewymagający teren i miasto.

Odpowiedz
Nie czytałem wszystkich postów, ale wiem, że Meindl jest trudno dostępny. Jednak parę dni temu, szukając nowych butów, dowiedziałem się o sklepie w którym zaopatrują się leśnicy. Sklep jest w Rymanowie koło Krosna (na trasie Krosno - Bieszczady). Mają wszystkie numery z popularnych modeli.
-------------------------------------------
cynamon

Odpowiedz
Chciałabym but wielosezonowy, na wędrówki i wspinaczki tatrzańskie, wygodny, nie ślizgający i tak się przymierzam do Vancouver Lady MFS Meindl: http://8a.pl/page,produkt,id,5447,kat,66.html#
Kusi promocja, możliwość rat i fakt, że Meindl ma w rozmiarówce połówki a Active Sport mam rzut beretem, można pomierzyć i powybrzydzać :-)
Doczytałam na Trekker Sport, że buty te przeznaczone są na cyt: ''wymagające trekingi w niskich górach i łatwe trekingi górskie, teren: nierówne szlaki górskie, strome szlaki górskie''
Nie mam pojęcia czy Tatry to jeszcze niskie góry, bo strome na pewno, ale poradźcie - warto się pakować w nie za tyle kasy i mieć potem strach w oczach, że odlecę od mokrej skały czy jednak się nadadzą tamże??? ;-)

Odpowiedz
Vancouver to but kategorii B Meindla. Na Tatry to raczej bym proponował kat. B/C jako całoroczne np. Engadin, Himalaya, Island czy Lhasa oraz coś ze szmatki AR5.1. Kategoria B może okazać się za delikatna, to bardziej but na Beskidy niż Tatry.
I polecam przymiarki dokonać u siebie, a zakupu w sklepie Grube k. Poznania (sprzedają tez wysyłkowo). Adres i tel. znajdziesz w necie.
---
Edytowany: 2009-12-07 23:04:23

Odpowiedz
Dziękuję za pomoc, ale skoro to ma być półka AR5.1. to jedynie opcja na raty... :-) będę się pilnie rozglądać, no i jak ktoś gdzieś wyczai w rozsądnej cenie rozmiar 5.5 i 6.0 (nie mierzyłam jeszcze więc nie wiem który będzie tym właściwym) to może nastuka mi na gg: 1998660.

Odpowiedz
siema
właśnie widziałem w sklepie buty MEINDL WHITE MOUNTAIN
przecenione na 899zł
http://siulagrande.pl//index.php?product...content=44

są lekkie,
są wygodne na moją wąską jak dupa węża stopę

ma overboota zintegrowanego z butem wewnętrznym
nie wiem co to za materiał czy są przemakalne. mówili w sklepie że są ciepłe. w necie nie ma chyba żadnych opinii , testów przynajmniej nie znalazłem ja.
pytanie jest tylko takie czy nadadzą się pod automaty i czy będą nieprzemakalne.
niby jest to but pod automaty , ma wejścia, natomiast jego overboot jest dość miękki, podeszwa niby sztywna ale nie tak na cement jak w jakiś Scarpach Cumbre czy Hanwagach zentauri . z drugiej strony sklasyfikowane są w kategorii D, czyli najtwardszej. z trzeciej strony but coś tam pracuje przy stawianiach na stopniach.
mierzyłem dużo butów i te są baaardzo wygodne. o wiele bardziej niż scarpa cumbre nad którymi się chwilę zastanawiałem czy inne.
wykorzystywać będę je na podejściach, turystyczne drogi ostro pod górę i początkująca wspinaczka zimowa.
warto je brać? ktoś miał je w rękach?
-------------------------------------------
pozdro

Odpowiedz
ktoś coś?
-------------------------------------------
pozdro

Odpowiedz
Pamietam ze gdzies na forum ktos napisal ze zentauti nie specjalnie nadaja sie pod automaty bo podeszwa nie jest wystarczajaco sztywna, dlatego ktos polecil LS nepal, wiec skoro hanwag nie na automaty to jeszcze miekszy white mountain tym bardziej.
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
to jaki jest sens robienia w takich butach zaczepów na automaty.. chyba Meindl by nie leciał w wuja. szkoda bo te buty leżą mi tak że się ich prawie nie czuję że je mam na nogach
-------------------------------------------
pozdro

Odpowiedz
yaro - 'jeszcze miększy' ?? ty widziałeś te buty w ogóle?
ja widziałem, ale nie używałem - wiec tylko podepnę opinię przedstawiciela meindla na forum:
https://ngt.pl/thread-6062-page-2.html
/ostatni post/

Odpowiedz
no właśnie niby podeszwa sztywna ale jak w sklepie stawałem na atakujących zębach to czuć było że jest tam pewna praca podeszwy. więc ciekawi mnie czy mogą się wypinać auto. ale może to złudzenie bo one są miękkie dość ( ten zintegrowany overboot jest miękki)
no szkoda że nie żadnej recki w necie o nich bo są mega wygodne
niby można wtedy półautomaty kupić tylko po co skoro but niby detykowany do auto coś z tą sztywnością tego buta nie tak. chyba [poczekam aż będą LS dostępne w Polsce bardziej
-------------------------------------------
pozdro

Odpowiedz
To northaunt napisal ze podeszwa nie jest tak sztywna jak scarpa cumbre czy hanwag zentauri a ja napisalem ze taka informacja o zentauri sie pojawila, a buty mialem w reku, byly kiedys w alpinsklepie ale nie porownywalem sztywnosci podeszwy z innymi. O tej infomracji meindla tez slyszalem, ale sa rozne buty niby dedykowane pod automaty a w praktyce roznie z tym bywalo.
---
Edytowany: 2009-12-10 08:17:21
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
do Arni`ego -> życie napisało swój scenariusz: w siulagrande.pl Meindl AR 5.1 w promocji tańsze niż Vancouver w 8a, czyż mogłabym to przegapić??? ;-) Ekipa siulagrande zachowała się jak na Św.Mikołaja przystało - umożliwiając mi zakup na dogodnych warunkach, więc dla Nich - chapeau bas ! :-))))))

Odpowiedz
myślę, że będziesz zadowolona

powodzenia

Odpowiedz
Arni z wymienionych przez Ciebie butów kategorii B/C, który byś polecał najbardziej?
-------------------------------------------
kalejdoskop

Odpowiedz


Skocz do: