To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
zapomniałem dopisac ze najlepszym znawcą meindla jest obywatel chróściel.dobrze ze sie pojawił.ale islandy bez systemu MFS sa tansze bo to starszy model bez żadnych nowinek.Ostatnio z ciekawości zapytałem sie u Szustera po ile maja air revolution 2.0 i wyjechali z ceną coś koło 800 zł,Zresztą różne sklepy czy te mniejsze lub większe mają zróżnicowane ceny.
Chróściel mam pytanko do ciebie.
jaki bys polecił model na lekki teren typu:niziny,żadnych gór,coś do miasta na asfalt.bo chce coś lekkiego kupić z kaegorii A lub A/B.ciekawe jak ma się sytuacja z podzeszwami,aby nie twarda i szybko sie nie zużywała...zależne od przeznaczenia.
-------------------------------------------
taki tam

Odpowiedz
stary ja się na tym nie znam i nie jestem znawcą meindl`a no i nie chcę polecać w ciemno.. mam dopiero ich pierwszy model Himalaya i o nim mogę coś powiedzieć. tyle wiem co pogadałem z innymi użytkownikami jak Kosmos, Tomisiek oraz sprzedawcami i dystrybutorami ale prócz moich i Kosmos`a to reszta to teoria i informacje słabo obiektywne. jak patrzę co się dzieje z jego Tofana`mi to głęboko zastanawiam się nad tą firmą. dla mnie to już z deka za późno bo sobie kupiłem, ale spójrz może na coś z takich niskich HanWag`a. natomiast, jeśli pytasz o Meindl`a i buty miasta to ja bym wybrał może Arizona GTX, bo takie chce kupić sobie mój brat i trochę o to pytałem, zarówno w Polsce jak i Reichu. jest wersja bez i z GTX a podeszwa, która tutaj jest zastosowana powinna być ok na miasto, bo np w moich już jest ostro za twarda.

Odpowiedz
nie dopisałem...:

jak to jest teraz z tym meidlem? Faktycznie się marka popsuła i jest wielkie g*wno czy to może wina u niektórych użytkowania...
Zresztą, miałem Magnumy wp elite 800- wojskowe buty wysokiej klasy, rekomendowane jako neizawodne a zaczęł się sypać po miesiącu, oczywiście nie uznali reklamacji bo źle użytkowałem :| tak samo z meindlami teraz się dzieje? może problem z tym ze produkcja przeszła do skośnookich :|? tak 'głośno' myślę...
-------------------------------------------
Ma rację, czy bładzi to moja ojczyzna

Odpowiedz
błąd konstrukcyjny tego modelu- poczytaj o tym i zwróc na to uwagę w butach, które będziesz kupował. w moich np nie ma tego problemu, bo jest inaczej uszyty. a produkcja nie przeszła i nie przejdzie do CHRL, bo Meindl nie ma tego wcale w planach, ponieważ mają wystarczające zaplecze produkcyjne u siebie.

Odpowiedz
dzięki za odp. Ale widzisz z tymi mercedesami i bmw też różnie bywa :))
Właśnie coś ostatnio jak już było to poruszane w tym temacie- Meidnle się psują...
Z tego co napisałeś HanWagi i Meindle są porównywalnej jakości etc?

Odpowiedz
tak mi się zdaje
nie wiem jakie meindle się psują - moje się nie psują...
zobacz statystycznie ile jest głosów na nie a ile na tak...
może porównie samochodowe niezbyt szczęśliwie - lepiej byłoby Tarpan Honker vs Puch/Mercedes G
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
>wilqu
coś dokładnie nie poczytałeś- nie meindle się psują tylko jeden model, a może jest to wyjątek tylko tej jednej pary. moje też się nie psuja, więc nie ma co siać paniki o upadku jakości firmy:)))

Odpowiedz
no więc wycofuję się z tej opinii :D

a swoją drogą- dzis byłem w sklepie z butami (dosyć dobry sklepik w naszym mieście). Mieli niegdyś Meindle ale zeszli z nich bo zbyt wysokie ceny i baaardzo żadko ludzie kupowali. Powiedział mi facet że Meindle to w sumie bardziej za markę się płaci, a porównywalne są do Scarpy a nawet takiej jakiejś Szwedzkiej firmy, hmm... nie pamiętam jak się to nazywało. Ja to jednak odebrałem, iż mówi tak, żeby mi coś wcisnąć, a czy to prawda- rozwinąć to możecie :))
-------------------------------------------
ma rację, czy błądzi to moja ojczyzna...

Odpowiedz
mamy ci tłumaczyć zasady marketingu?

Odpowiedz
nie, dziekuję :P taaa... jednak to się nazywa wolny rynek, co :))? Jutro wybieram się do Meindla o ile mi dupa od tego zimna do stołka nie przymarznie :P i dowiem się o raty... taki + mam ze mogą mi rozłożyć rady na 25 miesięcy na Islandy PRO
-------------------------------------------
ma rację, czy błądzi to moja ojczyzna...

Odpowiedz
~wilqu jesli chodzi o buty Magnum to wcale nie są to wojskowe buty wysokiej klasy, a tanie buty taktyczne dla masowego odbiorcy. Prawdziwe wojskowe buciki wygladaja np tak: (patrz link poniżej)

Odpowiedz
Piotrze- niegdyś Magnumy były wysoko notowane... ale produkcja zeszła do taiwanu czy gdzie indziej do skośnookich... Poza tym- nie porównuj butów 'wojskowych' jak metterhorny z magnumami, bo to dwie różne specyfiki- magnumy masz przedewszystkim do AT, mają miękką podeszwę (choć nie aż tak) i ciorają się masakrycznie- skóra jest deliaktna a szwy najęzyku poszły- są do de...

co do Meindli, nie wiecie jak Islandy radzą sobie zarówno w terenie Gór Świętokrzyskich, jak i w Tatrach Wysokich? Można je używać do BARDZO lekkiej wspinaczki (na szlakach które przewiduje jest wiele ścianek po 5 - 10m)...
-------------------------------------------
ma rację, czy błądzi to moja ojczyzna...

Odpowiedz
wilqu >> nigdy nie nosilem meindli (no moze poza paroma probami roznych modeli w sklepach), natomiast mam od wrzesnia hanwagi (alaska) i jeszcze nie bylem z nich niezadowolny, ba nawet jestem nimi zachwycony
masz na ten temat caly watek wlacznie z moim sposobem zakupu - niestety za granica
https://ngt.pl/thread-2400.html

-------------------------------------------
dzis sam jestem dziadkiem...

Odpowiedz
~wilqu dlatego napisalem ze Magnumy nie sa to buty wojskowe lecz taktyczne. Moze mozna gdzies w polsce dostać buciki Matterhorna? Ma ktos jakies namiary?


Odpowiedz
załóż najlepiej nowy temat ;))

Co do Meindli Island- prosiłbym więcej opinii o tych konkretnie butach- jak 'działają' w trawie etc i to moje pytanie jeszcze jedno powyżej.

Odpowiedz
wilqu o działaniu wszelkich membran w trawie i ciężkim mokrym śniegu, obojętnie w jakich butach i przy jakich materiałach wierzchnich możesz poczytać w temacie buty:))), więc cudów się nie spodziewaj po meindlach.

Odpowiedz
witam kto mi moze podac gdzie w poznaniu mainla island pro numer 44-45 bo w szczecinie jest wielka ch...
-------------------------------------------
burza

Odpowiedz
dzwoń i pytaj:
HiMountain - Ku Słońcu 67 - 091 4869371
Cetus - Kaszubska 67 - 091 4345720
Dyskobol - Al. Wyzwolenia 18-20 - 091 4839283
Dyskobol - Al. Boh. Warszawy 42 - 091 4646524
Dyskobol - Al. Wojska Polskiego 44 - 091 4343139
Konik - Goleniowska 20 - 091 46932
Konik - Obrońców Stalingradu 4 - 091 4881291
Clasic Sport - Krzywoustego 17 - 091 4893202

Odpowiedz
i poznań:
HiMountain (Auchan) - Św. Antoniego 2 - 061 6638415
Alpin - Fredry 3 - 061 8536684
Alpin - Piekary 6 - 061 8552400
Taternik - Gołębia 5 - 061 8516830
Tatry 2 - Wrocławska 10 - 061 8532419
Horyzont - Dąbrowskiego 54 - 061 8475457
Campus - Krakowska 54 - 061 8525967
Campol - Pl. Wiosny Ludów 2 - 061 8509160
Campol - Małe Garbary 2 - 061 8525800
Campol - Półwiejska 14 - 061 8534775

Odpowiedz
witam ponownie,

gadałem z naszym genialnym sklepem w Kielcach (''TOP SPORT'' ul. Leonarda)... totalna KICHA!!!! Butów Meindla to oni mają tylko te co na wystawie stoją (czyli 4 rodzaje), w tym niewiadomo jeszcze czy do pary mają na zapleczu :D:D :P Chcialem przymierzyć Islandy PRO, które jak się okazuje mają tylko te co na wystwie (rozmiar dla liliputa, bez obrazy dla nikogo) i NIC więcej... tylko na zamówienie- unikajcie tego sklepu Kielczanie :P cena z Islandy to 850zł!
-------------------------------------------
ma rację czy błądzi to moja ojczyzna

Odpowiedz


Skocz do: