To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Hanwag
#1
Czy ktoś mogł by mi pomóc i udzielic informacji na temat marki hanwag. Może już ktoś używał jakiś model butów tej firmy. Czy są warte swojej ceny?

Odpowiedz
#2
Osobiście nie używałem,ale słyszałem opinie i macałem w rączkach.Opinie,że solidne i takie się wydają organoleptycznie...
Ale chyba było wspominane na forum gdzieś...pogrzeb.pozdr#braav
-------------------------------------------
A man from Braavos

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#3
A konkretnie modele Peru i Yukon(sam chciałem kupić), wykonanie sprawia b.dobre wrażenie,skóra 1.klasa.pozdro
-------------------------------------------
A man from Braavos

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#4
Dzięki

Odpowiedz
#5
aha, a jeśli znasz niemiecki możesz poczytać opinie tu:

http://www.globetrotter.de/de/beratung/rating.php?s how=anzeigen_modnr&mod_nr=hw_49422&artbez=Han +Wag+Peru+Men

i tak z innymi modelami też.pozdr#braav
-------------------------------------------
A man from Braavos

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#6
Kilku zaprzyjaxnionych przewodników używa - nie do zdarcia butki! Szkoda, że tak ciężko je u nas dostać.
-------------------------------------------
gg1336933

Odpowiedz
#7
>Ruda,spróbujcie dodać do oferty;)))))))
konkurencja je ma...pozdr#braav
-------------------------------------------
A man from Braavos

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#8
jeszcze niedawno sam chcialem rozpoczac ten watek ale w nieco innym ujeciu..
a mianowicie buty sa rewelacyjne tylko w Polsce nie sposob ich rozsadnie kupic jest co prawda dystrybutor na Polske - miesci sie w Krakowie i jakoby ma pelna game (w tym rozmiarowke) tych butow (wg telefonicznych zapenien) w krakowskim sklepie,a ich ceny mozna obejrzec w internecie www.hanwag.pl, jest to wierna kopia strony www.hanwag.de
Sprawdzilem rowniez ceny w globetroterze (nrd), katalogu hanwag (www) i hudym (czechoslowacja) i zdziwienie moje jest pelne...
dla zobrazowania:
model alaska w hudym (np. ostrava) 5600 czk (780 zl bez karty rabatowej 7%), katalog hanwag / globetroter 190 euro - 790 zl o znizkowych kartach nic nie wiem
i na sam koniec przyjezdzamy do krakowa :
cena normalna 1256.64 zł PROMOCJA! 901.82 zł - to hyba czeci swiat
Takich mamy wiec dystrybutorow - gdzies tam na forum jest watek nt butow meindl i ich dystrybutora, ktory z klienta nie robi sobie wiele, tutaj zas inny dystrybutor zdziera z klienta takie pieniadze, ze uwazam ze jest to nieprzyzwoite.
A tak na zupelnym marginesie rozmawialem z czlowiekiem prowadzacym sklep, ktory chcial prowadzic u siebie te buty i polski dystrubutor dal takie warunki, ze ich w efekcie nie prowadzi...
tak wiec do wycieczki w beskid slaski proponuje dolozyc 4 godziny i 20 zlotych (w sumie - trenowalem) i nabyc ten sam towar 20% taniej w ostravie - a bracia czesi przy okazji beda zadowoleni...
Aby wyrobic karte rabatowa hudego wystarczy na stronie www.hudy.cz wypelnic odpowiedni formularz i mamy 7% klubowej znizki - w ten sposob pare zlotych roznicy robi sie juz niemale.
tyle
pozdrawiam
vit
-------------------------------------------
dzis sam jestem dziadkiem...

Odpowiedz
#9
>vit,
Jeśli to, co piszesz o cenach to prawda,to faktycznie zdzierstwo na maksa.Ale ja rok temu widziałem te buty w sklepie na krupówkach(sic!jak ja tam się znalazłem?;) i ceny były zbliżone do tych od hudego po przeliczeniu na nasze,
a zobaczcie link.Coś ruszyło w takim razie...Alaski nie ma, ale
bardziej poważne Tibety sa za 830.pozdr#braav
-------------------------------------------
A man from Braavos

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#10
a dopiero teraz zerknąłem na stronkę, którą podałeś.Ceny rzeczywiście wyższe 50-100.ale z tą promocją to śmiech:D,to się nazywa chwyt markietingowy,hehe.gość jest niepoważny.Jeśli jeszcze tak utrudnia z dystrybybucją do sklepów to może się równać z larixem i jego ''nadmiernym użytkowaniem'';).hejka.

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#11
Ja osobiście zastanawiałem się nad modelem Crack Safety GTX. Co sądzicie o tym modelu?

http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/product_id/131 1;jsessionid=38D666C28C9B5CE92902D3A33354D8D3?product Referer=Producer&context=0

Odpowiedz
#12
ja używam hanwagów od lat :)
miałem dwie kolejne edycje modelu Rocky (już nie produkowane)
w tej chwili używam kletterek - starszej wersji Crack'a
hanwagi to najlepsze buty jakie używałem, po zakupie pierwszych Rocky, Boreale poszły na działkę - do kopania dołów :)
z hanwagami jest jeden problem - chodzi się w tych butach ciągle 5-10 lat, podeszwa jest już gładka, skóra tak wymęczona, że trzeba mocno impregnować, bo nasiąka wodą, a but się rozpaść nie chce :)
po 5 latach oprócz oczywiście naturalnych śladów zdarcia czubów, na skórze nie było śladów uszkodzeń, żaden szew nie puścił
trzeba tylko wziąć pod uwagę, że twardre buty C i C/D są naprawdę twarde, zaś jedyny problem jaki może wystąpić, to punktowe odklejanie gumowych otoków na zgięciach - po kilku latach używania
obecnie używane stare Cracki są bardzo wygodnie - w końcu to raczej miękkie buty, dla mnie trochę zbyt miękkie w kostce, ale tylko kiedy łażę z dużym plecakiem
w nowym modelu jest sztywniejsza kostka
polecam zdecydowanie, to jedna z niewielu firm, gdzie cane jest odzwierciedleniem jakości wykonania
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
#13
Polecam buty tej firmy to rewelacja, ja używałem Rocky 11 lat intensywnie. Przeszedłem w nich np.zimą grań tatr zachodnich (całą), zimą grań tatr bielskich, zimą grań Gerlacha. Sprawdziły się w 100%, zużycie buta było tylko widać na wibramie, żadnych odklejeń czy pęknięć nici, chodziłbym w nich nadal tylko ukradli mi je z samochodem. Polecam.
-------------------------------------------
Wacenty

Odpowiedz
#14
vit>> GDZIE jest ten krakowski sklep dystrybutora hanwagów??!! Na stronie internetowej nie znalazłam żadnego adresu.
-------------------------------------------
gg 1336933

Odpowiedz
#15
Ruda oni maja tylko internetowy sklep.

Odpowiedz
#16
osobiscie w sklepie nie bylem,ale w rozmowie telefonicznej osoba zapraszala mnie do SKLEPU to i pewnie takowy jest...
szczegolnie, ze chcialem przymierzyc buty przed zakupem i jakoby byla taka mozliwosc...(no chyba zebym zajrzal jak bede wychodzil z mbanku)
dzwonilem pod numer znaleziony w warunkach sprzedazy, pkt3:
'' Zamówienia są przyjmowane przez strony sklep.hanwag.pl, w wyjątkowych przypadkach telefonicznie lub faksem /+12 262 73 44/''
oraz pkt 7:
'' Klient może wycofać złożone zamówienie telefonicznie. +12 262 73 44 lub +12 260 86 10 lub e-mailem pod adresem sklep@hanwag.pl''
pozdrawiam
-------------------------------------------
dzis sam jestem dziadkiem...

Odpowiedz
#17
vitTez do nich dzwonilem, oni zapraszaja ale do sklepow prowadzacych sprzedaz. Najwiekszy wybor maja podobno w zakopanym.

Odpowiedz
#18
Ja sie tylko zastanawiam czemu adres tego sklepu (sklep internetowy tez powinien mieć adres! kwestia wiarygodności) jest taki tajny. W końcu zasadą juz sie stało podawanie w przypadku sklepów netowych nie tylko danych adresowych, ale NIPu, regonu, wpisu do ewidencji działalności gosp (chociaz może ja sie nie znam...) , a tu goły mail i telefon. Co jest?!
-------------------------------------------
maja@grappa.pl

Odpowiedz
#19
Ruda - nie znasz się!
-------------------------------------------
;-P

Odpowiedz
#20
Ruda, przecież nie jesteś blondynką :-)) tylko pewnie śliczną mądrą dziewczyną. firma podaje na stronie ''warunki sprzedaży'':

sklep internetowy, działający pod adresem sklep.hanwag.pl, prowadzony jest przez firmę top-on zaświadczenie wydane przez Prezydenta Miasta Krakowa pod nr.ewidencyjnym 8070/96 z 22.09.2000
... przesyłką pocztową pod adresem sklepu top-on ul.Obrońców Helu 11, 30-395 Kraków. ''sklep'' to zwykły pecet, kolesie sprowadzają towar na zamówienie od dystrybutora.

Odpowiedz


Skocz do: