To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Impregnacja kurtki
Piekarnika wolę nie próbować mimo, że mam termoobieg, bo coś jest zepsute i sam z siebie potrafi się przełączyć na 180 stopni :D ale kaloryfer zdaje się być rozsądnym pomysłem :) Ciężko mi powiedzieć, czy fabryczne DWR jest słabe, bo zwyczajnie się na tym nie znam, ale skoro pani w sklepie zaproponowała, żeby zaopatrzyć się w impregnat to pewnie tak. Zresztą ta kurtka jest mi potrzebna na miejskie warunki, więc idąc za Wasza radą nic z nią nie będę na razie robić, chyba, że zacznie nasiąkać wodą.
-------------------------------------------
Syla

Odpowiedz
test

Odpowiedz
Witam :D
czy mólyby mi ktoś doreadzić , potrzebuje zaimpregnować kurtkę Alpinusa z membraną hydrotex SPP, chciałbym aby woda się zaczęła perlić na kurtce bo niestety wsiąką w materiał zewnętrzny i kurtka prawdopodobnie przestaje oddychać.
Jakim preparatem najlepiej to zrobić, proszę o dużo szczegółów , bo nie chciałbym jej popsuć bo kosztowała 900 zł i musi mi długo posłużyć....

Odpowiedz
witam
chciałem zasiegnąć informacji od bardziej doświadczonych. Otóż moja Columbia titanium z omni-techem już troszkę się ubrudziła po nartach wiec postanowiłam ja wyprać czy program syntetyczne na 30* tak jak na metce będzie odpowiedni? oczywiście pranie w NikWax-ie Tech później chciałem zastosować TX.
-------------------------------------------
jaco

Odpowiedz
jaco - pierz wedlug metki, a czy wybierzesz Nikwaxa, czy Grangersa, czy platki mydlane - jeden czort. Platki trudniej przygotowac i wyplukac.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.

Odpowiedz
Witam. Mam do zaimpregnowania kurtkę, wcześniej robiłem to w Nikwaxie na mokro tzn wlewałem odpowiednią ilość środka do miski z wodą i wkładałem tam kurtkę na jakiś czas, płukanie 3 -4 razy i było ok. Teraz kupiłem Grangers 30 Proofer i instrukcja tam jest bardzo niejasna, ale z tego co rozumię to ma się w tym normalnie kurtkę wyprać w pralce?? z wirowaniem czy nie. Czy mogę z grangersem podobnie postąpić jak z Nikwaxem??
-------------------------------------------
I w górę hen gdzie prowadzą marzenia!!!

Odpowiedz
Mam jedno powłokowy namiot B Diamond. To jakaś ich membrana. Ma już parę lat i podejrzewam go o nieszczelność. Czym psiknąć powłokę żeby była maksymalnie szczelna? Dodam że cena jest drugorzędna. Dzięki za info, Lupi
-------------------------------------------
lupek

Odpowiedz
Do swoich dwóch kurtek z membranami (Campus i TNF), które oczywiście nasiąkają wodą przy byle deszczu użyłem środka Woly Sport Water Proof, co to nanotechnologią się wspiera. Śmierdzi w całym domu lakierem i rozpuszczalnikiem. Oczywiście środek starczył ledwo na na jedną kurtkę. Kurcze kupuję produkt który ma mnie ochronić przed deszczem, i do tego muszę jeszcze kombinować w czym to wyprać i jak, by nie stracił swoich lipnych właściwości. Ech dawne dobre czasy kangurek, skafanderków i pumpiastych spodni.

Odpowiedz
muszę znaleźć coś w sprayu. Czy Toko to właściwa firma?
-------------------------------------------
lupek

Odpowiedz
Lupus - Toko to dobra firma.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.

Odpowiedz
Dzięki, a czy znajdę coś jeszcze lepszego? Wybieram się daleko i zależy mi na tym
-------------------------------------------
lupek

Odpowiedz
@lupus dante posiadał ,,Atsko Silicone Water Guard'', ja zakupiłem go ostatnio właśnie do podratowania namiotu (ale o efektach będę mógł napisać dopiero latem). Na plus to spore opakowanie. Zapach podobny do psikadła z Decathlonu. Kontrolnie zapodałem na buty i nie zauważyłem odbarwień. Jak mi zostanie coś po potraktowaniu namiotu to zastosuję na starej kurtce Bergsona.
http://www.sklep-presto.pl/product-pol-1...Atsko.html

Odpowiedz
Witam!

Właśnie z mężem kupiliśmy kurtki:
ja: Alpinus MAKANDA z membraną hydrotexCXP
mąż: Bergson FAME HIKING JACKET MEN z membraną SUPRA-TEX
Sprzedawczyni poleciła przed użyciem Bergson'a zaimpregnować co ma powodować łatwiejsze czyszczenie kurtki. Ja miałam już parę innych kurtek z membraną i rzeczywiście, niektóre impregnowałam przed pierwszym użyciem. Zastanawiam się czy impregnować rzeczywiście przed pierwszym użyciem (w sklepie, gdzie kupowałam Alpinusa nic takiego nie mówili)? Impregnat na spróbowanie kupiłam w spray'u Granger's XT PROOFER.
Jeszcze mam drugie pytanie co do impregnacji. Czy obowiązkowo po impregnacji należy kurtkę poddać działaniu ciepła(żelazko, suszarka)? Bo na naszych kurtkach jest to zabronione.
-------------------------------------------
Z góry dziękuję za pomoc:D

Odpowiedz
przyłączam się do pytania wyżej. mam alpinusa paclite'a gore tex. wczoraj wyprałem w nikwaxie, później zaimpregnowałem tx direct'em kurtka wyschła jednak zewnętrzna powłoka dalej chłonie wodę (kurtka nie przemaka). jak piszecie wypadałoby potraktować ją żelazkiem, jednak metka zabrania. jakieś pomysły?

Odpowiedz
w ogóle to jak przeleciałem forum było sporo złych opinii lub wątpliwości co do trwałości paclite'a. kurtkę mam trzeci sezon katuję ja prawie codziennie na budowach. mróz, deszcz, upał, kurz, błoto. ostatnio mam budowę w gęstym lesie czyli jeżyny, ostre gałęzie - kurtka jest bardzo mocna, zupełnie nic się z nią nie dzieje. Kurtka jest leciutka, wygodna i ani razu nie przemokła. A czasem trzeba było wystać 8h w deszczu kiedy terminy goniły;). Jeden z lepszych zakupów ever.

Odpowiedz
moja cierpliwość mi nie pozwoliła czekać. przeprasowałem kurtkę. dalej chłonie wodę. daje pod wątpliwość skuteczność impregnatu tx direct.

Odpowiedz
TX Direct nie potrzebuje, ani nie wymaga prasowania.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie Outdoorowym. Anglia.

Odpowiedz
w każdym razie nie zadziałał.

Odpowiedz
kivak!

Czyli komunikaty dotyczące prasowania powinny być zawarte na opakowaniu preparatu?
-------------------------------------------
Z góry dziękuję za pomoc:D

Odpowiedz
Czy przy użyciu sprayu do impregnacji Toko (Gore-Tex) jeśli się on w trakcie impregnacji skropli to zostaną plamy po środku? Impregnować sprayem intensywnie (mocnym strumieniem) czy po prostu lekko taką ''mgiełką'' prysnąć?

Wcześniej wyprałem kurtę w preparacie Grangers przystosowanym do Gore-Texu w pralce przy pomocy programu ''Outdoor'' (zredukowane wirowanie na końcu, 40*). Efekt prania kurtki w kolorze khaki średnio zabrudzonej jest dobry.
Membrana to Gore-Tex Performance Shell.
-------------------------------------------
Maq

Odpowiedz


Skocz do: