To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Narty biegowe, skitourowe, biegówki, śladówki etc.
~Wojtek >>
ot zagwozdka....

podaj konkretne modele - przy nich powinno być napisane, do jakiego standardu wiązań pasują.

z tego, widzę w necie (strona AGAL-a - link na dole) jest odwrotnie:
czyli buty Fischera BCX 6 pasują do wiazań Salomon Adventure (?? pewnie chodzi o XAdventure)

Niestety mój stan wiedzy pozwala ciągnąć dalej to niestety tylko teoretyczne rozumowanie w następujący sposób:

1) buty salomona X-A np XAdventure7 pasują do wiązań SNS? XA
2) z dużym prawdopodobieństwem zakładamy, że buty Fischera np Fischer BCX 6 pasuję do wiązań Fischera BCX :)

więc jeżeli Agal poleca buty Fischera do wiązań Salomona, do których pasują także buty Salomona to oznacza, że o ile buty Fischera będą pasować do wiązań Fischera (co TYLKO założyliśmy w pkt 2), to do nich także wepniesz buty Salomona :)

Odpowiedz
--> Walter02: Buty Fischera do wiązań Fischera, buty Fischera do wiązań Fischera... A wiesz, że przy odrobinie kombinacji to nawet może zadziałać! ;-P A serio - dzięki za potwierdzenie. To był jeden z moich koronnych argumentów za tą hipotezą. To plus, że wiązanie i podeszwa wyglądają bliźniaczo. Ale nigdy nie wiadomo... :-)

--> ttomma: dzięki za info o dostępności nart. W końcu udało mi się kupić od Agala BCX6 (ostatnia para w moim rozmiarze!:)) natomiast nart takich jak chciałem nie było więc ''pożyczyłem'' ;-) z rodzinnego składu sprzętowego Sporteny Horizont, trochę za długie no ale na resztę sezonu są. Czekam do przyszłego roku aż się rynek ożywi.

Odpowiedz
Czołem, sorry że walę pytanie trochę ni z gruchy ni z pietruchy, ale dostałem stare biegówki i nie umiem określić, jakiego rodzaju mają wiązania. Mają 3 bolce więc Nordic:) Odlegóść między bocznymi bolcami wynosi ok. 35 mm, a na końcu (w miejscu najbliżej stopy) niędzy blaszkami jest ok. 7 cm - więc to jest typ 50 czy 75 mm? :)
z góry dz za odp
pozdrawiam

Odpowiedz
Wojtek, Walter => porownywalem wiazania BCX Fischera z X-adv Raid Salomona, wyglada, ze to jest to to samo wiazanie. Moje Fischery BCX6 maja na podeszwie napis ''X-Adv''
X-adv Raidy sa tansze (SP-240pln, botas.pl 166pln - niestety teraz ich nie maja w magazynie), wiec w koncu jade w sobote do Agala kupic BCX i zamontowac na nowych nartach, kupilem ostatecznie Madshus Morgedal Multigrip E (195cm, profil 64-50-62, luska, krawedz na 3/4 dlugosci).

Odpowiedz
~ttomma >>
to daj znać, jak już będziesz miał ten sprzęt i będziesz gdzieś jechał...chciałbym w końcu zobaczyć cuś takiego..., używałeś już tych butków ?

Odpowiedz
Walter == buty tylko spacer po pokoju, ale max 10min, bo sa ocieplane :)
Jutro jak dobrze pojdzie w Agalu w Dusznikach i wiazania beda na nartach, to mam zamiar polazic kolo Karlowa, w Stolowych jeszcze zima nie bylem. Jesli chcesz poogladac to mozemy gdzies sie spotkac we Wrocku, ale w weekendy przewaznie mnie nie ma (zwlaszcza zimą !!), wiec zostaje ktores popoludnie. Jakis park albo waly nad Odra jesli jeszcze bedzie snieg?

Odpowiedz
Wojtek, Walter02, ttomma - i wszyscy inni - cześć! Pozwólcie, że się wtrącę w dyskusję o wiązaniach i butach. Buty Fischer BCX6 oraz wiązania Salomon X-Adventure Raid są jak najbardziej kompatybilne - wiem, bo mam jedno i drugie.

Odpowiedz
Wszystko już zmontowałem (mam nadzieję, że trafiłem z wiązaniami równo ;-)) i widzę rzeczywiście, ze SNS X-A to i Salomon i Fischer.

Wrocławianie: Fajnie macie z tym śniegiem! w Wlkp słabo, słabo.

Ponawiam pytanie: czy ktoś stosuje foki do śladówek? gdzie kupić takie wąskie?

Odpowiedz

Powtarzam kolejny raz (patrz również temat o nartach turowych) - używam fok synetycznych o szerokości 5cm. Użyłem ich m.in w zeszlą sobotę do wejścia na Baranią i użyję ich jutro (tylko jeszcze nie wiem gdzie).
Kupowałem je 2 lata temu w SP, a najwęższy rozmiar jaki wtedy mieli to 35mm.


Odpowiedz
Pomózcie. Czy do smarowania biegowek mozna uzywac tych samych wosków co do zjazdowek? Mam tego troche a zakupilem biegowki i nie wiem czy musze dokupywac nowe. W jaki sposob smarowac czesc gdzie jest luska? Chodzi mi o to czy smar musi byc we wszystkich zaglebieniach bo wtedy to juz chyba tylko spray. Przy okazji obnizki na biegowki i osprzet we wszystkich sklepach w Ostrawie. Jeszcze mozna cos wybrac
-------------------------------------------
romek

Odpowiedz
Łuski się zasadniczo nie smaruje. Po to ona jest żeby dawałą tarcia.

Odpowiedz
Witam , bardzo prosze o opinie w zwiazku z nastepujacym planowanym zakupem :
Narty biegowe TRAK Loipe T-1500
długość 205 cm, szerokość 50 mm, z ''rybią łuską'' na spodach
wiązania ADIDAS SDS
plusd buty plus kije za 300 zeta ( allegro )



przeznaczenie do jazdy w raczej nieprzygotowanych i nieprzetartych pagurkowato - gorzystych terenach - beskidy / gorce

Z gory dziki za odpowiedz

Wojtek
-------------------------------------------
Wojtek

Odpowiedz
A jaki masz wzrost?

Odpowiedz
narty beda na jedna z dwoch osob :
176 70kg - srednio zaaw
albo
185 85kg - poczatkujacy
-------------------------------------------
Wojtek

Odpowiedz
Przy tej długosci narty lepiej radzić sobie będzie osoba wyzsza. Ale szczerze mówiac jeśli myslisz o '' nieprzetartych pagurkowato - gorzystych terenach - beskidy / gorce'' to wgrę wchodzi tylko poruszanie się po jakis polnych drogach i to takich po których przejechał się np. traktor.
Narta jest wąska, będzie się zapadać w głębszym sniegu a zjezdżając z powazniejszej górki bedziesz odmawiał zdrowaski... Długa narta i but który nie jest usztywniony specjalnie w okolicach kostki, ten zestaw nadaje się raczej do rekreacyjnego pokonywania np. Pogórza Przemyskiego, kije trochę za krótkie optymalnie ok. 150 cm dla 176 cm wzrostu.

Odpowiedz
Cieszę się, że trafiłem na to forum. Od roku planuję zakup nart biegowych. Niestety nie mam żadnego doświadczenia w tym obszarze. Przeglądnąłem kilka Waszych komentarzy i myślę, że powinienem wybrać:

narty klasyczne z łuską o długości 190cm i szerokości minimum 50mm
kijki – 145cm
wiązania manualne w standardzie SNS

mój wzrost: 175cm, waga: 60kg

Dodam, że planuję uniwersalne (przygotowane trasy, polne drogi) korzystać z nart, ale raczej będę unikał trudnych warunków. Nie myślę również o kilkudniowych wyprawach, ale raczej o kilkugodzinnym bieganiu. ...no i dopiero będę się uczył :).

Będę wdzięczny za dodatkowe uwagi, no i przede wszystkim za wskazanie miejsca, gdzie taki sprzęt mógłbym nabyć we Wrocławiu. Nie musi być nowy. Bardziej zależy mi na tym, aby był właściwie dobrany.

Pozdrawiam miłośników tego sportu!

Odpowiedz
Cześć !
Czy ktoś mi doradzi jaką kurtkę kupić na narty back country ?
Mierzyłem w Makro takie narciarskie, paroprzepuszczalność 5000 -10000 czegos tam, ale wydają mi się za grube. Chyba są raczej na zjazdy. W czym jeździcie czanowni państwo ?

-------------------------------------------
Jonasz

Odpowiedz
Hej,

Widzieliście ostatnio może coś takiego gdzieś na sprzedaż?

1) Foki używane, bardzo tanie ;-) , ok 60mm na 190cm? Ile wogóle powinna być węższa foka od narty (mówię o śladówce) - 1cm wystarczy?
2) Kijki składane dwuczęściowe? Szukam kijków turystycznych takich co będzie można regulować... mam kije kholi i fizana ale są 60-140cm i 74-145cm a chciałbym coś typu 90-165 - to wogóle możliwe?

--> Jonasz: Tak jak do turystyki. W innych wątkach jest pełno na ten temat. Ja osobiście uważam, że kurtka 5000/5000 nadaje się tylko na miasto. A do czynności mocno pocących - polecam softshelle raczej.Jeśli liczysz się z budżetem - no to polecam jakąś dobrze skrojoną, nie ocieploną kurtkę 10k/10k.

Pozdrawiam
Wojtek


Odpowiedz
Jonasz - do BC uzywam spodnie z membrana, pod spod bielizna termo. Spodnie maja fartuchy sniezne, ale na gleboki snieg jeszcze stuptuty. Gora to najczesciej potowka z siateczki, koszulka termo dlugi rekaw, polar100 i na wierzch kurtka Windblock (gdy zimniej) lub Windstoper. W plecaku na wszelki wypadek kurtka membranowa+cieplejszy polar

Odpowiedz
Wojtek, ttomma - dzięki za odpowiedzi. Wyjeżdżam na parę dni w B.Niski w środę lub czwartek, to będzie pierwszy raz na śladówkach od jakichś 18 lat :-)
Całego ubioru nie kupię bo wydałem na narty i buty ale kurtka to raczej konieczność (mam tylko wełnianą do pracy na garnitur).
Ttomma - a windblock i windstoper to nie są membranowe ? Zupełnie nie wiem o co biega... Kurtka powinna być z ociepleniem ? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić wyjście na śnieg w kurtce bez ocieplenia...
Help, please...

-------------------------------------------
Jonasz

Odpowiedz


Skocz do: