To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Turystyka zimowa
Cytat ze strony TOPR
HALNY
Napisał Wojciechowski Tomasz
26.12. 2013
Po wczorajszym, wietrze halnym na szlakach w obrębie lasów znajduje się wiele powalonych drzew. Szlaki są niedostępne i niebezpieczne. Odradzamy wchodzenia do lasu.
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 26.12. 2013 )

Odpowiedz
Teraz szlaki to ogólnie tragedia. Orkan+halny, raczej nigdzie nie łazić.

Odpowiedz
W Tatrach wichura i połamane drzewa. W Bieszczadach podobno lodowisko (wyżej) na zmianę z błotem (niżej). Coś nie bardzo nam pogoda jak na razie dopisuje :-(

Odpowiedz
W Karkonoszach oczywiście silny wiatr i mocne oblodzenie. Niektóre odcinki szlaków podobno niemożliwe do przejścia bez raków... Tak czy inaczej spróbuję swoich sił i napiszę jak się sprawy mają z mojej perspektywy.

Odpowiedz
Może się komuś przyda info http://tpn.pl/zwiedzaj

Odpowiedz
A jak wyglądają teraz Beskidy - interesuje mnie Śląski i Żywiecki? Na kamerach on-line (Babia i Czantoria) raczej wiosennie, pogoda na pierwszy tydzień roku też dobra (tj bez huraganów i obfitych opadów śniegu). Rakiet chyba nie ma sensu brać?

Odpowiedz
wlaśnie jestem na rowerze, piszę z okolic Gaików (Bielsko). Byłem na Magurce i Czuplu, cały czas super jazda, tylko pomiędzy Magurką a Czuplem był lód, ale spokojnie do ominięcia. Jednym słowem jest czad. Jednak myślę, że powyżej 1000m może być już gorzej.

Odpowiedz
stef a no :) widzę moje rejony. Wczoraj byłem na biwaku na Klimczoku i na szczycie czyli ponad 1100m jest jeszcze całkiem sporo śniegu natomiast niżej jest mało co, nie licząc zanikającego lodu na niektórych odcinkach szlaków.

Odpowiedz
Byłem wczoraj w Izerach:
Trasa od Stogu Izerskiego (Świeradów) do Jakuszyc. Praktycznie cały czas na nartach. Śniegu niema tylko w okolicach Chatki Górzystów. Pogoda jednak wiosenna i śnieg znika w oczach.
Trasy biegowe w Jakuszycach będą pewnie jeszcze przez chwilę OK, ale jak nie sypnie to kicha;/
W Kotlinie wiosna.

Odpowiedz
borewicz no to fajnie masz:) pod rower obecnie chyba najlepsza opcja, bo tak jak mówisz wyżej jest lód/śnieg.

Odpowiedz
Ja wczoraj byłem na Błatniej i jest już bez śniegu .

Odpowiedz
W wyższych partiach Karkonoszy zima, śnieg i lód. Na Śnieżkę wejście bez raczków/raków to męczarnia. Sporo odcinków szlaków, trudno pokonać bez raków (napisałbym, że to niemożliwe ale to co widziałem podczas podejścia na Śnieżkę przeszło moje najśmielsze oczekiwania... Adidasy, białe kozaki...). Od Odrodzenia do Szrenicy fajne warunki na narty biegowe. Śnieg zaczyna się mniej więcej pół km przed Strzechą Akademicką i kończy zaraz pod Halą Szrenicką.
---
Edytowany: 2013-12-31 01:38:16

Odpowiedz
w rejonie baraniej góry w niedziele szlaki w wodzie, dużo mokrego śniegu ale i tam były osoby w butach do kostek ;)

Odpowiedz
Szukam informacji o szlakach w Beskidzie Żywieckim: Rycerka-Wlk. Racza, Soblówka - Wlk. Rycerzowa? (pójdzie grupa ''Irlandczyków'', szukam trasy light)
---
Edytowany: 2014-01-01 21:26:26

Odpowiedz
Info ze schroniska na Rycerzowej:
Warunki na szlakach 30.12.2013 :
Śnieg leży od ok. 1000 m n.p.m. Na hali ok. 15 cm.
Wszystkie okoliczne szlaki przetarte

Odpowiedz
Ktoś wie jakie teraz panują warunki w Tatrach Zachodnich ? Ile śniegu, lodu ? Żelastwo potrzebne ?

Odpowiedz
klajso zelastwo wydaje sie byc konieczne. Na babiej jest lodowisko, sniegu malo ale zmrozony na beton czesto z wartewka lodu na wierzchu. Bez rakow jest strasznie ciezko, wiec sadze ze w zachodnich bedzie bardzo podobnie.

Odpowiedz
Tatry Zachodnie widziałem z Kościelca co prawda ale śniegu pewnie podobna ilość, śnieg zmrożony, raki obowiązkowe
---
Edytowany: 2014-01-02 11:54:15

Odpowiedz
Ktoś orientuje się jak wygląda kwestia lodu i śniegu w Górach Stolowych?

Odpowiedz
Hej,

mam pytanie: co sądzicie o kursach zimowej turystyki wysokogórskiej?
Nowicjuszem nie jestem, zaawansowaną zdobywczynią szczytów tatrzańskich też nie;)
Przeszłam trochę latem, próbuję zimą. Chcę poczuć się pewniej w zimowych warunkach.
Kurs pewnie nie zaszkodzi, ale czy jest przydatny? Był ktoś z Was?

Odpowiedz


Skocz do: