NGT
[Obuwie] La Sportiva - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] La Sportiva (/thread-955.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE:[Obuwie] La Sportiva - migot - 25-12-2008

To byl HiM w Szczecinie. Obawiam sie tylko, ze samo stwierdzenie ''nalezy mi sie rabat'' nie pomoze. Przydatny bylby jakis ''argument''. Zastanawiam sie, czy nie zapytac o ta sprawe w centrali. Nawet jak juz nie beda mi chcieli zrobic zwrotu i sprzedac taniej (bo pewnie 30% off juz sie skonczyl), to na roznice mogliby mi dac bon do wydania w sklepach HiM-a. Chetnie bym skorzystal...
-------------------------------------------
Robert




RE:[Obuwie] La Sportiva - VAUDE - 26-12-2008

migot używałeś już tych butów???
Bo do 28 dni masz możliwośc zwrotu
-------------------------------------------
Sklep Vaude KRAKÓW




RE:[Obuwie] La Sportiva - migot - 26-12-2008

Jeszcze nie. Wiem o zwrocie, tylko najpredzej bede mogl go wykonac 6 stycznia (chyba sie jeszcze zlapie). Pytanie brzmi - co mi to da? Czy gdzies 6.01. dostane je za te 280 zl?:)
-------------------------------------------
Robert




RE:[Obuwie] La Sportiva - tworekjuve - 29-12-2008

Cześć.

Mam takie pytanie...

Chciałem sobie kupić buty La Sportiva Tibet ale nie wiem jaki rozmiar wybrać?

Orientuje się ktoś ile centymetrów ma wkładka wewnętrzna w rozmiarze 42,5? Ja mam stopę o dł. 26 cm... Dobry to rozmiar będzie?

Bardzo proszę o pomoc...
---
Edytowany: 2008-12-29 12:44:18
-------------------------------------------
Help...




RE:[Obuwie] La Sportiva - migot - 30-12-2008

tworekjuve: chyba jedyna opcja, to zrobic przymiarke na nodze. Na oko to dosc ryzykowne...
-------------------------------------------
Robert




RE:[Obuwie] La Sportiva - tworekjuve - 30-12-2008

Hehehehehe.... Z tym moze wlasnie byc problem... Ponieważ buty chciałem zamówić z internetu :-)




RE:[Obuwie] La Sportiva - migot - 30-12-2008

Wiesz... rozmiar to jedno, a jak but lezy na nodze i czy bedzie dla Ciebie wygodny, to drugie. Przemysl, moze bedziesz mial okazje sie przejechac gdzies i dokonac przymiarki butow?
-------------------------------------------
Robert




RE:[Obuwie] La Sportiva - macko - 09-01-2009

Kupilem wczoraj za 365 zl po malej negocjacji :) :) :)




RE:[Obuwie] La Sportiva - macko - 09-01-2009

oczywiscie la sportiva nevada :D




RE:[Obuwie] La Sportiva - kaktus - 14-01-2009

graba, głównie Tatry i Bieszczady, od wiosny do jesieni no i zimą do Miasta.




RE:[Obuwie] La Sportiva - oxfdrg - 14-01-2009

Witam .
Przymierzam się do kupna butów.
przeznaczenie lato,zima
I mam takie pytanie czy te buty nadają sie pod raki i na tatrzanską zimę ?
dzięki @
-------------------------------------------
mfdr




RE:[Obuwie] La Sportiva - mihal - 14-01-2009

tez mi promocja. u nas są po 239 za pełna rozmiarówkę




RE:[Obuwie] La Sportiva - oxfdrg - 14-01-2009

mihal
w jakim miescie ?
-------------------------------------------
mfdr




RE:[Obuwie] La Sportiva - ptb - 15-01-2009

85.14.94.30 PL POLAND SLASKIE KATOWICE BREWET NETWORK




RE:[Obuwie] La Sportiva - MirMił - 25-01-2009

Czy ma ktoś doświadczenie z La Sportiva Sandstone? Z góry wielkie dzięki.
-------------------------------------------
MirMił




RE:[Obuwie] La Sportiva - kaktus - 11-02-2009

Skoro nikt nie odpowiedział mi na poprzednie pytanie, mam drugie.
Czy Nevada nadają się na zimowe warunki, planuje zimowy kilkudniowy wypad w Tatry i zastanawiam się, czy te buty będą odpowiednie?




RE:[Obuwie] La Sportiva - Cyc - 23-02-2009

Mam pytanie.Posiadam buty La Sportiva Nevada

https://ngt.pl/thread-5782.html

W każdej opinii użytkownicy podają problem wkładek:przesuwają się.
Czy do tych butów mogę kupić zwykłe wkładki np skórzane czy nie?
Muszą to być jakieś super oddychające wkładki za kosmiczne pieniądze czy
mogę iść do najbliższego sklepu obuwniczego i poprosić Panią Ekspedientkę o skórzane wkładki?
Czy może akurat skórzane wpłyną niekorzystnie na oddychalność i kupić jakieś inne nie wiem filcowe?
-------------------------------------------------------

I czy w butach z Gore-texem nogi mogą marznąć?I nie mówie tutaj o wielkich mrozach tylko powiedzmy -3 ? Czy raczej powinny one trzymać ciepło?Nie posiadam niestety skarpetek wyspecjalizowanych z coolmaxu czy cos tylko takie skarpetki za ok 10 zł za parę,sportowe firmy HEDAM.
Bo kupiłem te buty i a nie posiadałem nigdy wcześniej butów z membraną itp i nie wiem jak mam się zachować:czy zareklamować buty czy nie?
Ponieważ nie wiem jak gore powinno prawidłowo działać?
Patrząc teraz za okno widzimy ''ciapę'' - uzbierało się dużo śniegu i nagle przyszły temperatury dodatnie i wracam do domu i mam lekko wilgotną nogę i nie wiem czy to noga się poci,ponieważ byłem w szkole 6 godzin czy to buty przemakają.
Tak samo nie wiem czy stopa w takich butach powinna się pocić.
Jest listopad,na dworze nie za ciepło,popadał trochę deszcz.Wchodze do szkoły w której woźny sypie do pieca i jest ciepło i siadam na pare godzin lekcji i wracam do domu i noga lekko wilgotna.I ponownie rodzi się pytanie,czy to idąc jesiennym chodnikiem czy to noga się poci?
Kiedyś uzyskałem odpowiedź,że posiadająć skarpete bawełnianą i mając buty z gore nie ma bata zeby podczas kilku godzin w szkole majac je na nogach stopa mi się nie spociła.
ALe coś mi się nie chce wierzyć,że wszyscy podróżnicy którzy od czasu do czasu lubią się przejść po lesie czy po górach czy nawet po mieście posiadają 7 par skarpetek na każdy dzień tygodnia z Coolmaxu.
-------------------------------------------
Cyc




RE:[Obuwie] La Sportiva - NDC - 23-02-2009

ad, wkładki- dla poprawy wentylacji i amortyzacji polecam wkładki boreala, koszt 20 zl, zywotnośc ponad 2 lata codziennego użytkowania, mozesz kupis tez skórzane, ale nie kazdemu takie pasuja(ja wymienialem ze skórzanych), filcu i piankowych z weglem aktywnym nie polecam

ad skarpety- buty z gore(jak i inne elementy ubioru z membraną) wymagaja dla poprawnego działania(czyt, optymalnego komfortu) odpowiedniego ubioru... czyli pierwsza warstwa 'next to skin' musi transportować wilgoć dalej, utrzymywać mikroklimat przy skórze, czyli inwestujemy w tkaniny sztuczne, bo bawełna, frotte itp zatrzymuje wilgoć dlatego jest wilgotno. niekoniecznie musi to być coolmax, nie każdemu odpowiada, za kilkanaście złotych można już dostać odpowiednie skapety

ad gore- tak, noga się poci, membrana nie wydala z odprowadzaniem wilgoci, bo w cieple jest za mała amplituda temperatur, dobre skarpety ratują sprawę(materiał+odpowiednia konstrukcja)
-membrana sama w sobie nie grzeje, nevady nie są butami zimowymi, załóż grubsze skarpety to będzie cieplej

jeżeli się obawiasz że gore przemaka, zrób test, wstaw buty do miski z wodą i zostaw na kilka godzin, jak będzie mokro w środku-reklamuj

edyta

http://www.cerrotorre.pl/cat-pol-1207135087-PRODUKTY-ODZIEZ-SKARPETY.html
skarpety polskiej firmy expansive filmar są tanie i dobre, sam takich używam i jestem zadowolony z komfortu i trwałości
a buty jak 2-3 godz postoją to nic im nie będzie:) tylko nie susz potem na grzejniku
---
Edytowany: 2009-02-23 17:35:46
---
Edytowany: 2009-02-23 17:36:50
-------------------------------------------
}:>




RE:[Obuwie] La Sportiva - Cyc - 23-02-2009

Dzięki NDC.

A mógł byś podać jakiś produkt,nazwę firmy czy modelu skarpetki za którą nie będę musiał zapłacić tyle co za coolmax tylko tak jak napisałeś,kilkanaście złotych.

Test zrobię obowiązkowo.Kilka godzin to 4-5?Bo boje się,żeby nie zajechać butów czy coś.Może ta rozmowa wygląda trochę dziecinnie,jak z 4 latkiem który się ciągle pyta a dlaczego tak a nie inaczej itp ale niestety jestem KOMPLETNYM LAIKIEM w sprawach butów z gore itp i wolę się zapytać
-------------------------------------------
Cyc




RE:[Obuwie] La Sportiva - yaro1986 - 23-02-2009

~Cyc co Ty tak z tym coolmaxem. Skarpety z coolmaxu wcale nie sa takie drogie ani nie sa az tak rewelacyjne. Za 15-30zl da sie kupic odpowiednie skarpetki, zobacz sobie skarpety filmar factory (expansive) albu munda w przyzwoitej cenie kupisz dobre skarpety.
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763