NGT
Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl (/thread-8112.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - piteros - 04-12-2012

To jest test odzieży i cena ma tu drugorzędne znaczenie, jest napisane wyżej ,że nikt tu nikogo do zakupów nie zmusza.Testowanie się jeszcze nie zaczęło, a wy bijecie pianę na dwie strony na temat ceny.Może poczekajcie na testy i na tym się skupmy.Inne produkty tez można kupić taniej ,ale o tym się nie rozpisujecie tak jak tutaj-nie rozumiem was.Nie chcecie testów odzieży? Wystarczy powiedzieć,zaoramy temat przeprosimy dystrybutora i po problemie.Moją decyzję zakupu tego produktu będę mógł podjąć po testach i wtedy zainteresuje się ceną.

Wolność słowa na temat cen w tym wątku się zakończyła.Każdy następny post dotyczący ceny będzie usuwany




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - Kris@Bia - 04-12-2012

hmm ja się chętnie zrzucę do np brubecka czy innego wełniaka do porównania , taka recka będzie bardziej wartościowa, a jak wypadnie pozytywnie ta lub inna koszula to kilka złotyszy będzie niczym w porównaniu do kupna nietrafionego ciucha




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - gumibear - 04-12-2012

OT
piteros to sie nazywa zamordyzm oświecony. Czyli ja jestem ten dobry a Ty ten zły. Pasuje:)




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - botx - 04-12-2012

ja mam tego Brubecka o którym tu piszemy, ma też damską wersję moja żona, więc jak by ktoś coś chciał wiedzieć mogę odpowiedzieć na ile będę umiał
-------------------------------------------
botx




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - Bleys - 04-12-2012

Decyzja Piterosa jest wrecz bezcenna ;-)

PS Brubecka merino góre i dół tez posiadam, wiec moge odpowiedziec na pytania. Z tym, ze to produkt z poprzedniej kolekcji, w tym sezonie zdaje sie nieco zmienili sklad.
---
Edytowany: 2012-12-04 11:36:49




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - piteros - 04-12-2012

Botx,Bleys ok ,ale już nie w tym wątku proszę
Może tutaj
https://ngt.pl/thread-7745-page-5.html
---
Edytowany: 2012-12-04 11:38:09




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - sports-men.pl - 04-12-2012

Witam
Na temat cen ,ofert rynkowych,polityki producentów itd chętnie podyskutuje tylko proszę wskazać wątek ku temu.
Co do Woolpower
Podpisana metka ma faktycznie ułatwić kontrolę jakości i pokazać że konkretna osoba uszyła dokładnie ten produkt.
Fabryka zatrudnia około 100 szwaczek i każda z nich specjalizuje się w pewnej grupie produktów również w celu utrzymania jakości.
Co do porównań do innych produktów z wełny.
Woolpower najbardziej szczyci się opatentowaną technologią tkania zwaną Ullfrotte.To rodzaj tkania który sprawia że materiał jest grubszy i zatrzymuje w sobie więcej powietrza.Trochę przypomina to od wewnętrznej strony wyglądem taki ręcznik typu frotte z mnóstwem małym pętelek. Więcej o tym informacji na naszym blogu
http://blog.woolpowerpl.pl/?p=92 i stronie w dziale materiał
http://www.woolpowerpl.pl/?Do=info&s=materialy
Ciężko tu też porównywać do innych firm szyjących z Merinio bo nikt nie stosuje tego typu patentu który jest własnością Woolpower.Najbardziej zbliżony do np sztandarowego Woolpower 400g będzie po prostu klasyczny wełniany sweter.
Tylko z niegryzącej wełny Merino,z dodatkiem tworzyw pomagających transportować wilgoć ,uszyty w sportowym kroju w wspomagającej termoregulację technologii ullfrotte.
-------------------------------------------
sports-men.pl




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - kivak - 04-12-2012

To 400g to jest waga metra kwadratowego, metra biezacego, waga całości, czy może jakas inna norma?
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - piteros - 04-12-2012

400g/m2.




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - zając - 04-12-2012

Ciekawi mnie uniwersalność i zakres zastosowań tej 4-setki. Nie miałam do tej pory do czynienia z grubszymi wełenkami i zastanawiam sie czy byloby mi to do szczescia potrzebne. Ktoś używa 400/600g? Czekam na testy :)




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - robbasw - 05-12-2012

@zając
Znalazłem dwie recenzje odzieży tej firmy. Z pierwszej http://tiny.pl/hk2v7 wynika, że 400 i 600g polecane są raczej dla osób pracujących na zewnątrz w ekstremalnych warunkach. Ponoć (wg wspomnianego w tekście szwedzkiego sprzedawcy) 200g odpowiada za 98% sprzedaży.
W drugiej http://tiny.pl/hk2vr osoba testująca 400g zip jacket stwierdza, że nie nadaje się ona do znacznego wysiłku nawet w warunkach zimowych . Poleca to raczej na docieplenie na co dzień




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - zając - 05-12-2012

@robbasw
dzięki za linki - miałam chwilę teraz dopiero żeby rzucić okiem. Faktycznie wynika z tego że bardziej przydatne te grubości przy małej aktywności fizycznej. W każdym razie pewnie przyjemnie się w taką wełnę zapakować na mrozie :)




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - Bleys - 10-12-2012

Hej, i jak? Na jakim etapie jestesmy? Wyslane? Dostarczone? Jestem ciekaw pierwszego 'macania' ;-)




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - piteros - 10-12-2012

Było trochę ustaleń z Kivakiem, mieliśmy obawy, że ta 400 będzie mało użytkowana na wyspach, gdzie zimy są dość ciepłe.Czekam na przesyłkę od firmy.




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - gumibear - 10-12-2012

ta 400 to nie taka jakas przenosna sauna? jestem ciekaw pierwszych wrazeń pit jak to dojdzie do Ciebie




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - braavosi - 10-12-2012

Ja jestem zainteresowany sprawnością takiej mieszanki materiałów w intensywnej aktywności, bieganiu, rowerze itp. Bo czysty merino zawsze tworzy mi mokre plamy na ciele i nie wyrabia.
Może tu jest lepiej?




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - yaro1986 - 10-12-2012

PRzylaczam sie do pytanie o uzytkowanie biegowe. Pisze teraz spory test porownawczy dla bieganie.pl merino vs syntetyk (na razie dwie koszulki devolda, ma byc jeszcze icebreaker, kontra koszulki z materialow polartecu) i ciekaw jestem jak wypada ten material.
-------------------------------------------
http://www.panoramio.com/user/90763




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - radziq - 10-12-2012

Drodzy,

na polskiej stronie producenta stoi tak

'Bielizna/Base layer', czyli seria 200 -> 'Trzyma nasze ciało w komfocie cieplnym. Idealna w temperaturach od +10 do -20 C. Polecana do niskiego i średniego poziomu aktywności.'

'Warstwa grzejąca/Mid layer', czyli serie 400 i 600 -> 'Polecamy gdy potrzebujesz ciepła,szczególnie przy bardzo niskich temperaturach i małym stopniu aktywności.'

Woolpower do biegania poleca swoja nowa serie LITE -> 'Mieszankę włókien wełny i tworzywa przenaczoną do używania jako bielizna sportową w sportach dużej aktywności. LITE to najcieńsza wełniana bielizna firmy Woolpower.' I jeszcze na koniec pisza 'szczególnie polecamy ją przy najwiekszym poziomie wysiłku.'

Pewnie glebiej sa dalsze szczegoly, ale takie info z pierwszej strony w zupelnosci wystarcza, zeby zauwazyc ze, albo sie niezrozumielismy z producentem ktore z ich produktow mamy testowac, albo sie nie zrozumielismy przy jakich aktywnosciach mamy otrzymane od woolpowera produkty sprawdzic, bo biegania nie widze ani w bluzie z serii 200 ani tym bardziej w swetrze ;-)




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - piteros - 10-12-2012

radziq ty dostajesz 200, takie były ustalenia -sam prosiłeś o nią,a kivak 400. Z nim tez ustalaliśmy ,że jest to prawdopodobnie bardzo ciepła odzież i nikt o bieganiu tu nic nie wspominał. Kivak miał wybór 200 golf lub 400 po dłuższych wymianach maili zdecydował się na 400.
Radziq nie chcesz 200?




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - radziq - 10-12-2012

piteros, w tej chwili to ja tylko odpowiedzialem na to co napisali braav i yaro, braav juz wczesniej pisal ze jego IB serii 200 nie jest do wysokiego poziomu wysilku, pamietam to i sie z nim teraz zgadzam ;-) z kolei yaro to znany i szanowany smigacz, mozna sie bylo tego po nim spodziewac ze zapyta ;-) rozumiem ich pytanie, ale nie mozna wyciagac gwozdzi mlotkiem, ani wbijak ich kombinerkami/obcegami...

w swoim pierwszym poscie, oprocz tego ze Ci serdecznie podziekowalem ;-), napisalem co mam juz z merino, ze widze ten test i ze z moich dotychczasowych doswiadczen, wole merynosy tak cienkie jak sie da uplesc i ze jesli mam wybor z tych dwoch, uprzejmie poprosze serie 200 ;-) (przy 400 nie tyle balem sie cieploty, co wagi). Co wiecej, nigdy wczesniej nie slyszalem o woolpowerze, potem troche poczytalem z linkow, a juz zupelnie do glowy mi nie przyszlo, ze mam jakis wplyw na to, co bedzie testowane, zalozylem, ze to decyzja Adminow ;-) i tego sie trzymam ;-)
-------------------------------------------
legendardne strecze NGT-Montano dostarczone!