To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl
#1
Nawet nie wiem jak zacząć:)

Znowu ten piteros - tyle w temacie:)

A poważniej rzecz ujmując i już całkiem na serio. Nawiązaliśmy kontakt z dystrybutorem Woolpower sports-men.pl Lojalnie uprzedziliśmy, że jeśli produkt będzie gniotem to zostanie to napisane. Nie wystraszyli się - szacun, bo większość w tym miejscu odpada. Także skoro nasze podejście ich nie zniechęciło to przejdźmy do konkretów....

Dzięki ww.dystrybutorowi sports-men.pl na testy mamy 2 ciekawe i obiecujące produkty z merino:
Sweter rozpinany Full Zip Jacket 400
http://sports-men.pl/?Do=product&id=17116

Bluza Crewneck 200
http://sports-men.pl/?Do=product&id=17073

Dodatkowy test koszulki LITE Tee dzięki yaro1986
http://woolpowerpl.pl/?Do=product&id=28

Dystrybutor Woolpower:
http://sports-men.pl/?Do=main

Producent:
http://www.woolpowerpl.pl/?Do=main

Blog producenta
http://blog.woolpowerpl.pl/

Testerzy
Jakiś czas temu PRS napisał mi przy okazji innych testów....gumi zadbaj o naszych ambasadorów na obczyźnie, którzy nie tylko aktywnie tam żyją ale też aktywnie pomagają na forum. A że ich kilku mamy to....

kivak, radziq .... obawiam się że musicie ruszyć 4 litery!

Niestety jak zwykle w takich sytuacjach żałuje że nie wszystkich naszych przyczółków na obczyźnie nie mogę docenić w ten sposób no ale tak bywa.

Odpowiedz
#2
Wyglądają fajowo :)
Cena nie tyle po a przywala :(
Chłopaki do boju!

Odpowiedz
#3
Mi się zrobiło ciepło,od samego patrzenia na cenę ;).Testujcie mam nadzieję,że produkt wart tych pieniędzy.

Odpowiedz
#4
fajnie byłoby żeby ciuch przetestowała para /y mieszane, piszą, że bluzy sa unisex , jestem ciekaw jak w takim razie wypadnie kwestia dopasowania i komfortu , ceny ''niefajne'' :D
ps. no i gratuluję pozyskania produktów kolejnego producenta do testów , bravo
---
Edytowany: 2012-12-03 14:46:01

Odpowiedz
#5
co do cen.....skandynawia. Nie znam taniej firmy outdoor z tamtego rejonu
---
Edytowany: 2012-12-03 15:07:17

Odpowiedz
#6
Ten Crewneck 200 zawiera tyle samo wełny co o 1/3 tańszy Brubeck Extreme Merino.
http://tnij.org/thi2
Dobrze gdyby testerem był posiadacz tamtego, od razu byłby test porownanwczy.

Odpowiedz
#7
Z wstępnych informacji mam zapewnienie, że jakościowo produkty z wełny merino Woolpower dorównują ,a nawet przewyższają odzież renomowanych firm,które zajmują sie produkcja z wełny merino.Odzież używana jest przez armię szwedzką i tam też testowana:-) .Takie info od firmy.

Odpowiedz
#8
Ciekawe produkty, a ceny - hmm, dla koneserów :)
Przy okazji się dowiedziałam o sklepie za miedzą niemalże ;)

Odpowiedz
#9
Kupić nie kupię,nie ta półka cenowa.Ale opinie testerów poczytam z chęcią.Wierzę,że podejdą profesjonalnie do testowania.Zobaczymy jaki wyjdzie stosunek cena /jakość

Odpowiedz
#10
McTofik nie wiem czy to samo bo chyba skład to nie wszystko, ważna kwestia to także gramatura , a sam skład tez inny jak i konstrukcja
Crewneck 200 :
to chyba jedna warstwa
- 60% wełna Merino
- 25% poliester
- 13% poliamid
- 2% elastan
Brubeck Extreme Merino
to 2 warstwy
61%-wool
37%-polyamide
2%-elastane
i 2 warstwa
100% wełna merino w warstwie zewnętrznej
także to 2 różne ciuchy na papierze

Odpowiedz
#11
Norweski Devold jest tanszy od woolpower.
Krotkie porownanie:
devold breeze krotki rekaw-179zl
woolpower t-shirt lite tee- 249zl
to samo z dlugim rekawem odpowiednio 219zl i 319zl
devold multisport 169zl
woolpower tee200-249zl
devold thermojacket-499zl
Woolpower FULL ZIP JACKET-569zl
Ciekaw jestem jak ma sie Szwedzki produkt do Norweskiego. Ktory jest lepszy czy moze to ta sama polka?. Sam ma dwie koszulki devolda dlatego takie porownanie bardzo by mnie interesowalo.
-------------------------------------------
http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
#12
Hmm.. racja, niedoczytałem. Na ngt nie ma testu ani jednego ani drugiego, więc na razie temat można odpuścić.
---
Edytowany: 2012-12-03 15:24:38

Odpowiedz
#13
Drogi Gumi, Drogi Piterosie,
Drogi WoolPower PL,

opadla mi cenka

jak zobaczylem mejla rano od Gumiego, ze chodzi o test to bylem w 100% zdecydowany napisac, ze nie czuje sie godzien
kazdego innego ciucha bym odmowil, ale ze mam sporo rzeczy welnianych, i nie ukrywam, ze jestem w nich zakochany, widze w tym sens testu porownawczego, bedzie okazja napisac o wszystkich innych chocby slowo, a mysle ze i kilka slow

akurat niemam nic Brubecka, ale mam z welny
Buff Wool x2
Icebreaker BodyFit200 Oasis Crew
Icebreaker BodyFit260 Tech Top
RedRam Boxers
RedRam Long Sleeve Top
zupelnie niedawno nabylem w okazyjnej cenie 15 EUR dwie koszulki z welny poludniowoafrykanskich merynosow, marki ALDI, krotki rekaw i coraz bardziej zaluje, ze nie wzialem w tej samej cenie kaleson.. bo koszulki sie sprawdzaja rewelacyjnie, a brakowalo mi welniakow z krotkim rekawem
mam tez jedwabna koszulke od SilkBody i moze wroce do Kwarkowego lniaka
mysle, ze dosc na porownanie welniane (lekko naturalne)

wlasciwie wszystkie te rzeczy za wyjatkiem buffow i 200tki IB kupilem za ceny rzedu ~30% oryginalnej, po zakupie 200tki za szalone 69 jurkow i pozniejszym porownaniu z Red Ramami kupowanymi za ~10-15 funciakow, nie mam mowy, zebym kiedykolwiek zaplacil normalna cene za taki ciuch i tego woolpowera za ta cene jaka jest na ich www tez bym nie kupil ;-)

bottom-line
jesli mam jakis wybor, to wolalbym pozycje Nr. 2 (Bluza Crewneck 200), nie wiem co na to Piteros, Gumi ani Kivak

bo
moje ulubione zastosowanie welny to bardzo cienka koszulka, im nizsza gramatura tym lepiej, w zimniejszych porach roku zakladam na to power stretcha od Kwarka, jest duzo lzejszy i lepiej odprowadza cieplo

jeszcze raz wielkie dzieki dla Piterosa, Gumiego i sponsora testu, na pewno podejdo do niego profesjonalnie ;-)
-------------------------------------------
LEGENDARNE stretcze Montano ed. 2 w drodze!

Odpowiedz
#14
No!
Wreszcie ceny dla rozpasanych notariuszy i derektorów!
;)
F.

Odpowiedz
#15
@Kris@Bia
Słuszna uwaga.
Próbowałem dowiedzieć się u źródła w sklepie firmowym Brubecka jaką gramature ma ta koszulka, ale trzeba słać maile, bo nikt nic nie wie ;-). Czyżby chcieli coś ukryć?

Test i czas pokaże co są warte produkty Woolpower,ale nie porównywałbym do siebie tych dwóch firm, bo to są inne półki jakościowe i cenowe.

Odpowiedz
#16
jestem przed zakupem pierwszego wełniaka wiec tym bardziej będę czekał na porównanie

Odpowiedz
#17
Mnie też coraz bardziej interesują wełniacze, niestety z przyczyn finansowych długorękawowy kwark na razie czeka w kolejce zakupowej, ale podobnie jak radziq lubię małe gramatury + ps albo inny 'legendarny' strecz ;)
W związku z powyższym bardzo mnie będzie ten test interesował.

Odpowiedz
#18
No Piteros, moje gratulacje. Jesteś niesamowity! 8)
Chłopaki do roboty, Radziq fajnie, że masz do czego porównać dzięki temu może być ciekawy test.

Odpowiedz
#19
piteros, to niesamowite jaką Ty masz siłę przekonywania i pozyskiwania firm gotowych ''pójść na całość''. Dzięki Tobie niedługo całe forum będzie zaprzęgnięte w testowanie przekazanych produktów :)
Podobnie jak inni podziwiam Twoje działania, gratuluję i dziękuję!
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz
#20
zgadza sie rytmar. New age za jego sprawą. Poza tym frakcję wrocławska musiałem wzmocnić:)

Ale do rzeczy...
Nie oceniajcie produktu tylko przez pryzmat ceny.Owszem miejcie ją na uwadze ale niech to nie bedzie glowne kryterium. Dlaczego? Otoz przy teście odlo tez tak mowilem jak ludzie testowali. Drrrogie, nie kupie. Nie o to chodzi czy drogie czy nie i czy kupie. Dzis smigam w odlo. Sprawdza sie. Owszem wydalem troszke wiecej ale uwazam że i tak jestem do przodu bo inne marki zmienialem czesciej niż ów odlo.

Odpowiedz


Skocz do: