NGT
Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl (/thread-8112.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - zając - 03-12-2012

Trochę pogrymasic na cenę można, ale wiadomo że bardziej każdy jest zainteresowany stosunkiem ceny do jakości. Jakoś da się przełknąć gdy genialny lub po prostu dobry produkt kosztuje-zawsze można go odłożyć na półkę życzeniową, ale trzeba wiedzieć czy warto go na tę półkę odkładać i dlatego to całe testowanie tutaj ma sens a wręcz jest bardzo potrzebne :)




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - sports-men.pl - 03-12-2012

Witam
Miło mi że takie zainteresowanie wzbudził zaproponowany przez Piterosa test Woolpower
Co do cen Woolpower : wysokogatunkowa wełna pozyskiwana w przyjazny zwierzętom sposob w Patagoni/produkcja w Szwecji/odzież szyta przez wykwalifikowane szwaczki z podpisem na metce osoby ktora uszyla dla Ciebie dany produkt/wysoka ilość użytej wełny podawana w gramach na metr materiału
Co do testu: sam używam :-) uwaga jest w tych produktach ciepło i bardzo ciekaw jestem opinii testerow
Co do wytrzymałości: armia szwedzka na ktorej zlecenie Woolpower produkuje od lat nie narzeka
Zapraszam na www.woolpowerpl.pl tam więcej informacji
-------------------------------------------
sports-men.pl




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - robbasw - 03-12-2012

Przykre, że w Szwecji, kraju producenta produkty te są sprzedawane taniej niż w Polsce. np. tu http://tinyurl.com/d9jgxy3. Wychodzi jakieś 240zł. za to co u nas kosztuje 310zł.

Tak Piteros. Rzeczywiście często tak się niestety dzieje.Wymoderowano /admin




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - piteros - 03-12-2012

robbasw w Polsce większość rzeczy jest droższa niż za granicą.

Nie przesadzaj, nie o tym jest wątek ,nikt nikogo tu do zakupów nie zmusza,mamy wolny rynek i każdy narzuca sobie marże jakie chce.
I na tym zakończmy.
---
Edytowany: 2012-12-03 23:57:04




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - kivak - 04-12-2012

Witam. Bardzo dziekuje za wyroznienie. Pisze szybko, bo ciemno za oknami.

Porownac moge z welnianych
Icebreaker Hoodie 320 (sport320 jest na metce, bodajze Nomad)
Icebreaker 320 bluza z krotkim zamkiem (bodajze original 320)
Icebreaker 260 jakas typowa grubsza bielizna
Plus lzejsze rzeczy od IB - gramatura 200, 190 i 150.

Niestety nie mam IB GT, rozciagania Woolpowera z konkurentem nie porownam.

Z syntetykow mam malo chodzone Thermal Pro, Powerstretcha i lekki fleece Outdoor Research (Radiant), do tego mam zajechanego micro od Mountain Equipment, no i trzykrotnie uzyta legende NGT by Montano.

Pozdrawiam
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - Farfura - 04-12-2012

A czy można poprosić o zdjęcie tej owcy?
No dobra, nie szalejmy... wystarczy autograf ze zdjęciem tej wykwalifikowanej szwaczki...
Ale pic.
F.

Ps.
@Piteros - rozumiem nerwowy tik w Twoim oku:
gość daje produkt do przetestowania, a my marudzimy i dworujemy sobie z jego cen.
Ok, nikt nikogo nie zmusza do zakupów - to prawda.
Ale chyba nie muszę Ci przypominać o sztandarowej zasadzie NGT:
szczerość i wolność wypowiedzi.
To wartość.

...autograf wykwalifikowanej szwaczki... na której ścianie ja to powieszę???




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - 123startabc - 04-12-2012

''szczerość i wolność wypowiedzi'',
tak jak w konstytucji, tylko nikt ci nie gwarantuje wolności po tej wypowiedzi ;p




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - gumibear - 04-12-2012

123startabc zgadza sie:) Bo jak ktos skupia sie na cenie nie znając produktu to zaczyna sie OT przez 2 strony. Jak rzekl Farfura, napisaliście szczerze pierwsze odczucie bo takowe jest i jesli chcecie dalej to wałkować to bede kasował. Obejrzyjcie, pomacajcie, posłuchajcie innych.....i za 5-10 stron napiszcie nie warta swej ceny a nie na początku. Cena jest rzeczą subiektywną. Dla jednego drogo? a inny weźmie 2 szt. bo tak tanio.

Życzę sobie by taka krytyka konstruktywna pojawila sie odnosnie gramatury bluzy, splotów, szwów i wykończeń nawet jesli mielibyście zjechać ów rozwiązania techniczne a na razie wypruwacie sie na cenie...
---
Edytowany: 2012-12-04 08:19:54




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - klajso - 04-12-2012

Też bym chciał wiedzieć jakie wyjdzie porównanie tego do wymienionego Brubecka, ponieważ cena tego drugiego już bardziej przystępna w stosunku do siły nabywczej a opinii o tym ciuszku prawie nie ma. To może zróbmy ściepę narodową, kupmy testerowi koszulkę ....
-------------------------------------------
w robocie




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - gumibear - 04-12-2012

klajso hm hm tego jeszcze nie przerabialismy. Ile kosztuje brubeck?




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - przeciwnik drożyzny - 04-12-2012

Gumi - cena jest bardzo ważna. Nie próbuj zamykać innym ust tylko dlatego, że firma daje jakiś łach do testu.
No właśnie, co do testów. Co się dzieje z testami Kedara? Czy naprawdę nikt w tym nie chodzi? Nie ma nic do napisania? Kurcze sezon na taki ciuch się zaczyna a testu dalej żadnego.




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - gumibear - 04-12-2012

przeciwniku drozyzny żeby krytykowac cene danego produktu trzeba troszke go poznac, chociaz pomacac. Tak to tylko mozna stwierdzic na sucho drogo/tanio. Auto którym jezdze tez bylo drogie (w moim odczuciu) ....jednak po jazdach testowych, lekturze wielu forów i w koncu rok po zakupie wiem że byly to dobrze wydane pieniadze i wcale nie bylo drogo w stosunku do tego co otrzymałem

Cena jest pojęciem mocno umownym i subiektywnym. A w tym wątku nic nie jest i nie bedzie kasowane. Tak jak napisalem wyzej. Życzylbym sobie takiego zaangażowania w krytykę jakości, wykonania, itp jak w temat odnosnie ceny:) Tego nie widze a szkoda.


Tak kosztuje nie malo ZGADZAM sie i to że jest to rzecz ofiarowana do testow nie ma żadnego znaczenia. Chodzi o to że na razie slysze haslo droga, za droga. Pytam dlaczego? Pada odpowiedz: bo tak, za droga.

Poszukajcie po sklepach, pomacajcie, zadajcie pytania testerom i oceniajcie
---
Edytowany: 2012-12-04 08:55:25




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - Farfura - 04-12-2012

Popieram klajso.
Tylko kto by w to wszedł i po ile 3 by się zrzucić?
F.

Tylko znając życie nic z tego nie wyjdzie... :/




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - Jachol - 04-12-2012

kto sie dziwi cenie

na mojej bluzie woolpowera jest imie i nazwisko pani co ja zrobila

podobno w fabryce maja czarna liste i jak cos wraca z wada to dokladnie wiedza kto jest winny ;)




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - Bleys - 04-12-2012

Ja bardzo sie ciesze z tego testu i doceniam, ze firma zdecydowala sie na ryzyko jakim jest kompletnie niezalezny test. Interesujace byloby zwlaszcza porównanie mieszanki woolpowera z wyrobami z czystego merino, np produktami Icebreakera. Co do drożyzny, jakosc niestety kosztuje. Jednym z zadan dla testerow bedzie obiektywne stwierdzenie, czy w tym przypadku jakosc rzeczywiscie odpowiada wysokiej cenie. Wiele osob narzekalo na ceny chocby wyzej wspomnianego Icebreakera, a jednak coraz wiecej osob ma jakis ciuch tej firmy na sobie albo w plecaku. Czyli jednak ocenilo, ze warto zainwestowac w drozszy produkt. Poza tym sa wyprzedaze sezonowe, sa rozne okazje na ebayu czy chocby naszej tablicy. Moze wiec przeciwniku drozyzny warto poczekac na wyniki testow, a jesli beda pozytywne, to poszukac okazji? Radosc z kupienia ciucha za polowe ceny - bezcenna ;-)




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - radziq - 04-12-2012

@klajso, gumi
a pro pos TESTOW SKLADKOWYCH, to juz o tym pisalem, zdaje sie w watku o rozwoju forum, albo o zasadach testowania, zostalem zjechany totalnie i nie podjalem rekawicy
ALE, wciaz i zawsze ja jestem zdecydowanie za pomyslem TESTOW SKLADKOWYCH W OGOLE!!! Merino jest drogie, a warto by je rozpowszechnic!
Niestety porownanie Brubeck Extreme Merino http://tnij.org/thi2 o ktorym pisalm Mc Toffik
z Woolpower Crewneck 200 http://tnij.org/th0u nie ma sensu
ceny sa zbiezne 199 i 259 PLN
jesli juz, to trzeba znalezc mozliwie najtanszy produkt MERINO na rynku, w granicach 100-120 PLN maksymalnie, kupic krotki i dlugi rekaw i dac ludowi do testow!?!
-------------------------------------------
LEGENDARNE stretcze Montano ed. 2 w drodze!




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - yaro1986 - 04-12-2012

''jakosc niestety kosztuje'' Przepraszam ale to jest frazes wciskany przez firmy zeby ludzie kupowali drogie rzeczy. Jakosc nie kosztuje tylko trzeba wyciskac ile sie da, i ustalac cene maksymalna jaka ludzie sa w stanie zaplacic po dorobieniu calej otoczki. Cena juz dawno przestala byc wyznacznikiem jakosci czy trwalosci.
---
Edytowany: 2012-12-04 10:40:03
-------------------------------------------
http://www.panoramio.com/user/90763




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - klajso - 04-12-2012

To może merino z Kwarka, cena 159 zł http://www.kwark.pl/shoper/index.php?products=product&prod_id=155 i posłać do jednego z dwóch testerów. Choć ten Brubeck korci, a o recenzję testerów bym się nie bał bo obydwaj sporo z wełny mają.
-------------------------------------------
w robocie




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - radziq - 04-12-2012

klajso, nie przesadzajmy z tymi obowiazkami dla mnie i Kivaka, prosze Cie, ja juz nic wiecej nie wezme a tym bardziej ze skladkowego testu, oczywiscie bardzo chetnie sie zrzuce
ja mam lniana koszulke od Kwarka i sie do niej odniose, merinowa z krotkim rekawem od nich kupie przed latem, jest na mojej krotkiej liscie wiec porownam
mysle, ze jak poszukamy, znajdziemy cos tanszego niz 160 PLN, moze jakas wyprz, moze jakies 2+1, moze jakis lidl/tchibo/deca, ja jestem bardzo zadowolony z ostniego zakupu z krotkim rekawem od Aldi (normalna cena to 20 eur, zaplacilem 15)
-------------------------------------------
LEGENDARNE stretcze Montano ed. 2 w drodze!




RE:Test odzieży merino Woolpower dzięki sports-men.pl - Farfura - 04-12-2012

Nie jestem Adminem i nie nadzoruję treści wątku,
ale rzeczywiście, jak już ktoś mądry słusznie przewidział, pojawił się nam mocny OT.
O cenach Woolpower już sobie powiedzieliśmy, proponuję, aby o porównaniach odzieży i ewentualnych składkach, a także innych duperszwancach zamilknąć i skupić się na teście Woolpower.
Testy porównawcze, nie tylko odzieży wełnianej, wrzucić do innego tematu.
IMHO robi się bajzel.
F.