NGT
Sweter Puchowy - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Sweter Puchowy (/thread-4195.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE:Sweter Puchowy - Maxiu - 08-09-2012

350g ma L
Szkoda, że można ją przymierzyć tylko w wawie ;-/


Ostatnio wpadła mi w ręce SALEWA CLOUD DWN JACKET

600CUI, puch podobno gęsi - 100 gram. Ale na rękawach okropnie wychodził ten puch. Pomimo, że kurtka cieplutka naprawdę była.




RE:Sweter Puchowy - Bleys - 08-09-2012

Na stronie masz rozmiarówke:

http://www.yeti.com.pl/rozmiar_pl.html

Ja mam 183 cm, 90 kg i 110 w klatce, L była ciasnawa i rękawy przykrótkie, XL idealna.




RE:Sweter Puchowy - kivak - 10-09-2012

Czym sie roznia Yeti SLX, od SLX Basic, od Ultralight? Krojem? Materialami?
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia




RE:Sweter Puchowy - Bleys - 10-09-2012

Hmmm, przyznam sie ze nie dopytywalem tak doglebnie, chyba basic nie ma srebrnej nitki i oczojebnych zamków. Superlight nie mial kieszeni na piersi.




RE:Sweter Puchowy - Maxiu - 10-09-2012

Zamówiłem jednak bluze puchową SLX, także mam nadzieję, że będe zadowolony i nie będę musiał jej odsyłać. Jak się ogarnę z nią, to napisze małe info o niej:)




RE:Sweter Puchowy - Maxiu - 28-09-2012

Bluzę odesłałem z powrotem;) Ona nadaję się tylko na ciepłe pory roku;) Na przymrozkach całkowicie nie daje rady, lepszy okazał się polar 300 z fjorda z wysoką stójką;)
Wymieniłem ją na sweter slx, tym już się nacieszy człowiek. Moze być i na miasto i w góry zamiast polarka. Bardzo fajna rzecz...
Specyfikacja, Rozmiar S, puch 90/10/700cui, waga puchu 90g, masa całkowita 330g, srebra nić.




RE:Sweter Puchowy - piotr.r - 28-09-2012

Maxiu dzięki za info. Mam pytanie do ciebie, jaka jest różnica między bluzą SLX a sweterem SLX. Z tego co podaje to bluza jest cięższa od swetera o 55 g. Czy mógłbyś opisać swoje wrażenia z kontaktu z tymi dwoma produktami?




RE:Sweter Puchowy - Maxiu - 28-09-2012

piotr.r, sweter jest bardziej taki lekko ''puchaty'' od bluzy i czuć wyraźnie że grzeje w przeciwieństwie do bluzy, gdzie na lekkim przymrozku wydawało się, ze ona po prostu podtrzymuje ciepłotę ciała... brrrr
W ogóle puch nie wychodzi ze swetra, z bluzy (a miałem dwa rozmiary bluzy), czasami coś tam wyszło. Ale ogólnie solidne wykonanie.
Jak ktoś wyżej określił w swetrze są ''oczojebne'' zamki;)
To, że do kieszeni wejdzie cały sweter, to jest na pograniczu picu na wodę, bo sweter jest kompresowalny ale nie aż tak. Szkoda by go było tak wygniatać w każdą stronę;)
Ogólnie jeżeli chcesz coś zamiast polaru i z tym wyjść na miasto zimą lub w góry to tylko sweter slx, bluza nie da rady...




RE:Sweter Puchowy - piotr.r - 28-09-2012

Ok, dzięki Maxiu. Mam już seter Yeti ale ten poprzedni model, interesowała mnie różnica między bluzą i sweterem. Jeszcze raz dzięki.




RE:Sweter Puchowy - dwunastu - 28-09-2012

Różnica miedzy bluzą a swetrem generalnie polega na :
1. W swetrze jest zastosowany materiał Mitshubishi + od wewnątrz srebrna nitka
2. Puch 700cui vs 650cui w bluzie
3. kolorze zamków
-------------------------------------------
123




RE:Sweter Puchowy - piteros - 28-09-2012

A ilość puchu?




RE:Sweter Puchowy - cococ - 29-09-2012

Koledzy, a na miasto, na polską zimę ten sewter/kurtka moze byc? Tak po prostu na jakąś bluze jako warstwa 3… Jak myślicie?

Z góry dzięki za odpowiedz
-------------------------------------------
cococ




RE:Sweter Puchowy - piotr.r - 29-09-2012

Ja bym bardziej skłaniał się ku kurtce puchowej, niż samemu swetrku. Może być za mało, ale to i tak zależy od twojego odczuwania zimna. Jeżeli jesteś zmarźluch to lepiej pomyśl o kurtce.




RE:Sweter Puchowy - Maxiu - 30-09-2012

Yeti w swetrze daje 90g puchu kaczo-gęsiego, a w bluzie 100g nie wiadomo jakiego puchu...




RE:Sweter Puchowy - Bleys - 30-09-2012

Maxiu, a skad te informacje? Dla jakiego rozmiaru? Bo nijak nie zgadzaja sie z tymi ktore sztukami, ktore widzialem w ich magazynie?




RE:Sweter Puchowy - Maxiu - 30-09-2012

Bleys, to są oficjalne informacje od Yeti;)
Dla rozmiaru S...




RE:Sweter Puchowy - Bleys - 30-09-2012

Ok, jesli rozmiar S, to by sie zgadzalo:-) Sweter rozmiar L i XL mial kolo 130 gram.




RE:Sweter Puchowy - duńczyk - 15-10-2012

sweter M yetiego ma 100g puchu (info od producenta)




RE:Sweter Puchowy - Maykel - 03-12-2012

Szukam czegoś do docieplenia w zimie w mieście i na postoje w górach. Pierzo-puch z Decathlonu jest już raczej nie do dostania, jakieś inne opcje, w rozsądnej cenie? Wpadł mi w oko ten sweter od Yetiego (raczej SLX niż SLX basic) i myślałem, że z 25 % rabatem kupię na KFG, ale od dziś podnieśli jego podstawową cenę i teraz wersja z puchem 700 cuin kosztuje tyle ile wersja z puchem gold przed podwyzką:-/ Szkoda, trzeba będzie szukać czegoś innego. Na wygranie tej bluzy w konkursie na stronie producenta nie mam co liczyć bo nie mam fejsbuka:)




RE:Sweter Puchowy - Farfura - 03-12-2012

Oooooo niegrzeczne chłopaki... :<
Rzeczywiście, podnieśli.
Na stronie jest też Torre II i jej cena - 1195 złociszy polskich...
F.