NGT
Sweter Puchowy - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Sweter Puchowy (/thread-4195.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE:Sweter Puchowy - radziq - 08-07-2013

nowe swetry puchowe Robertsa http://www.roberts.pl/
- damski 'Kurtka puchowa CALYPSO'
- męski 'Kurtka puchowa QUARK'
m.in. po cztery wersje wyjściowe każdego
puch 750 cuin w ilości od 104 do 157 g dla M-ki
waga całkowita (bez kaptura) od 370 do 420g
ceny od 609 do 739 PLN

można wybierać w sumie z 7 kolorów, różne materiał, kaptur jako opcja, dodatkowe kieszenie, wzmocnienia na życzenie, i inne ;-) słowem pełna kustomizacja, brawo!




RE:Sweter Puchowy - Arni - 09-07-2013

nie od dziś tak Roberts szyje, w sumie to tylko tak szyje, a te opcje od zawsze były do wyboru tylko cena początkowa za puch 750cui wydawała się wszystkim wysoka dla tego na wstępie odrzucali tę firmę




RE:Sweter Puchowy - kivak - 10-07-2013

A kaptur mozna?
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie internetowym. Anglia




RE:Sweter Puchowy - radziq - 10-07-2013

Można kivaku http://tinyurl.com/npet6gv
W tej chwili migrują na nową stronę, więc nie jest to jeszcze zautomatyzowane (móglbym sobie zobaczyć ceny, bez zawracania glowy), ale jak pisał Arni, z Roberstem takie zmiany na życzenie to norma i tak powinno być




RE:Sweter Puchowy - Farfura - 10-07-2013

A czy odważyłby się ktoś porównać, jeśli nie teraz, to za jakiś czas, sweterki Yeti, Robertsa i Cumulusa?
Pajaka ostentacyjnie pomijam ;)

Cena, wypełnienie, jakość szycia, krój?
Może na jakimś zlocie, czy cuś...?
-------------------------------------------
Farfura




RE:Sweter Puchowy - Arni - 10-07-2013

Farfura, pierwsze co się nasuwa to podejście do indywidualnego zamówienia. Roberts w tej dziedzinie zdecydowanie prowadzi. Jak widać po samym opisie modeli na stronie, to jest ich kilka i każdy z różną ilością wypełnienia. Zresztą te ilości puchu można sobie indywidualnie dobrać, nie ma w tym żadnego problemu i na pewno zostanie to zrobione dobrze (komory odpowiednio poszerzone lub zwężone). Do tego indywidualne dopasowanie rozmiaru. Podczas zamówienia trzeba się obmierzyć w kilku miejscach i na tej podstawie dopiero zostanie uszyta kurteczka. Nie ma ścisłych rozmiarów bo szycie odbywa się indywidualnie pod każdego.
Co więcej? Jakość materiałów identyczna czyli można sobie wybrać każdy rodzaj puchu i każdy rodzaj Pertexu. Cóż więcej chcieć? Pytanie bardziej powinno się tyczyć kroju choć sądząc po moim ostatnim zakupie u Robertsa, ten powinien być perfekcyjny w każdym ich produkcie.
Dobrze dla nich, że w końcu zdecydowali się podać ceny dla różnych rodzai puchu, teraz wyraźnie widać, że za wypełnienie 850cui wcale nie trzeba tak dużo płacić w porównaniu z innymi firmami. Wcześniej cennik był niekompletny co powodowało przekonanie, że Roberts jest piekielnie drogi.
---
Edytowany: 2013-07-10 18:49:51




RE:Sweter Puchowy - Farfura - 10-07-2013

Arni, zamawiałeś online, czy byłeś w siedzibie?
-------------------------------------------
Farfura




RE:Sweter Puchowy - Arni - 10-07-2013

online pytałem o szczegóły, przedstawiałem zdjęcia tego co bym chciał itd. ale warto też dzwonić i dopytywać. Ja akurat zamawiałem śpiwory, z odzieży kiedyś pytałem o spodnie i te w/w informacje mi przekazał pan Roman.
Pamiętać należy, iż Roberts inaczej podchodzi na zawartości puchu bo np. model 400 uszyty z tą sama ilością wypełnienia ale różnej jakości, nadal w nazwie ma 400. U innych producentów byłby to model wyższy lub niższy.
No i nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać sobie model pośredni czyli taki, tórego nie ma na stronie, np. standardowo jest tylko 200 i 300 lecz śmiało można uszyć 150, 250 czy 350, nie ma problemu.




RE:Sweter Puchowy - zając - 10-07-2013

no wreszcie roberts zmienia stronę na bardziej przystępną dla ludzi :)
Produkty godne uwagi, jak będę myśleć o puchowym sweterku to na pewno wezmę calypso pod uwagę.




RE:Sweter Puchowy - lexiu - 16-07-2013

Farfura, jeśli dotrę na zlot to może przytargam Cumulusa, Yeti, Raba i Patagonię. Piszę ''może'' gdyż gdybyście wybrali Roztokę to z pewnością bym wziął a do Chochołów to nie wiem czy będzie mi się chciało tyle nosić :)
-------------------------------------------
wolność to outdoor i bokserki




RE:Sweter Puchowy - Bleys - 16-07-2013

Zaiste ciężar to znaczny, ale mogę Ci pomóc :D




RE:Sweter Puchowy - remo - 18-08-2013

proszę was o pomoc,
chcę sobie kupić sweterek z przeznaczeniem na dogrzewanie się przy siedzeniu w namiocie - póki co alpy latem, ewentualnie postoje zimą w tatrach przy nienajlepszej pogodzie.
nie znam się w ogóle w puchówkach, więc liczę na rady bez podawania moich wymagań.




RE:Sweter Puchowy - lexiu - 18-08-2013

Przez moje łapy i grzbiet przewinęło się kilkanaście swetrów puchowych. Producentów polskich i zagranicznych.
Ze swej strony mogę polecić z czystym sumieniem:
- Cumulus (z wiadomych większości względów)
- Yeti
- Patagonia.
To moim zdaniem najlepsze produkty na rynku. zastrzegam, iż nie widziałem produktu Robertsa.
-------------------------------------------
wolność to outdoor i bokserki




RE:Sweter Puchowy - remo - 19-08-2013

a macał kto może: Marmot Quasar ?




RE:Sweter Puchowy - pet77 - 22-08-2013

Ja macał ;) W sklepie.
Ładnie wykonany i skrojony, nie ma kaptura ...Materiał zewnętrzny świecący/połysk (dla mnie bomba) ale wypełnienie mizerne. Pewnie dlatego kompresuje się rewelacyjnie. Gdyby miał kaptur i więcej wsadu, pewnie kupiłbym go zamiast Cumulusa.




RE:Sweter Puchowy - kangurrr - 24-10-2013

YETI SLX
któraś z pań się orientuje jak duża jest różnica między L a M w długości tułowia w SLX? L mam, lekko workowate i przydługie.




RE:Sweter Puchowy - dadavi - 24-10-2013

Kangurrr nie wiem czy mogę zapytać o wymiary :) ale czy myślisz że dla mojej małżowiny 176cm 70kg będzie ok?




RE:Sweter Puchowy - PRS - 24-10-2013

dadavi wymiar w biuście decyduje




RE:Sweter Puchowy - dadavi - 24-10-2013

PRS hmmm i tu powstaje mały problem gdyż patrząc na tabele małżowina ma 2 rozmiary różnicy między obwodem górnym a dolnym, a dokładniej góra S dół L. Zauważyłem, że ze strony Yeti zniknął SLX damski 860.




RE:Sweter Puchowy - kangurrr - 24-10-2013

Wydaje się że najbezpieczniejszą opcją będzie M przy takich różnicach w obwodzie.

Pytać zawsze można ;) ... Pomierzę dzis