NGT
Rozchodzenie butów / obcierające buty - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Rozchodzenie butów / obcierające buty (/thread-4123.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Klawisz - 05-08-2015

@dodzor być może za mocno sznurujesz buty. Ja miałem podobnie z moimi trepami - na początku musiałem nieco luźniej je wiązać, bo stopa nie była przyzwyczajona do twardej podeszwy.
---
Edytowany: 2015-08-05 09:48:29




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - dodzor - 05-08-2015

@Klawisz próbowałem już wiązać na wszystkie sposoby i nie dało to rezultatów, szewc może coś w tym pomóc?




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Klawisz - 05-08-2015

Ciężko powiedzieć, ale obstawiam, że nie... Może Twoje stopy ''wymagają'' innego obuwia.




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - BeBe - 10-09-2015

Zanabyłem niedawno Hanzelki model g034. Obecnie na liczniku mają koło stówki. I problem opisany przez janusza003 na poprzedniej stronie, tj. uciskanie okolicy dużego palca przy zgięciu. Problem występuje tylko w jednym bucie. Pomijając już kwestię prostowania tego na własną rękę smarowaniem tłuszczem i wkładania gazy do buta ( bo takie rady się tu pojawiały), ktoś z was próbował reklamować buty na takiej podstawie ? Żal mi butów bo nieźle leżą i już na 1 raz rzuciłem się w nich na 30 km a w zasadzie od kilometra dwóch sprawa się zaczęła. Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - DWSD - 11-09-2015

Ja kupiłem nie dawno hanzele takie do miasta i miałem ten sam problem. Pan w sklepie firmowym przy zakupie powiedział, że gdyby wystąpił, to żebym przyniósł butki z dok. zakupu a on odeśle je na darmowe rozbijanie. Tak zrobiłem i napisaliśmy reklamacje stwierdzając miejsce ocierania. Buty poszły na tzw. ''rozbijanie'' i wróciły do mnie z miększą skórką i bez tego problemu. Producent ładnie podchodzi do takich tematów.




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Arni - 11-09-2015

Hmmm, ciekawe jak to robią?
A swoja drogą to coś jest nie tak, że się często zdarza ten problem. On nie powinien ich rozbijać tylko wyeliminować przyczynę. To tak jak byś usiadł na pinesce i wcinał tabsy by cię nie bolało, zamiast wyjąć tą pineskę z d... Wie o tym, wie że się tak dzieje, ale nie reaguje. Uważam, że wcale dobrze nie podchodzi do tematu, bo zamiast zlikwidować przyczynę, leczy skutki.




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - BeBe - 13-09-2015

Rzeczywiście sprzedawca mówił o reklamacji ale nie o takim przypadku. Napiszę żeby się upewnić. Z tymże ja kupowałem w kraku ale mieszkam w katowicach więc nie wiem gdzie odesłać. Będe pytał.

@ Arni
Facet w hanzelu mówił że te buty są robione pól automatycznie i czasami jakies minimalne róznice w wykonaniu moga wpłynąć na resztę. U mnie tak właśnie jest to ten kawałek skóry to którego przytwierdza się szlufki naszyty jest po stronie dużego palca ciut niżej niż od strony małego -> co być może jest tutaj właśnie przyczyną.
Nie sposób teraz definitywnie powiedzieć, że poinformowanie mnie o tym wynika z wiedzy o powtarzających się takich właśnie przypadkach. Być może to po prostu rutynowe sygnalizowanie klientowi jego praw wpisujące się w politykę firmy. Choć wiadomo, że teraz wolałbym robić w nich drugą setkę kilometrów i nie bawić się w wysyłanie ...




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Barabasz - 29-10-2015

W moim przypadku sprawa rozchodzenia butów wygląda dosyć specyficznie. W sklepie stacjonarnym przymierzałem swoje Meindle Jorasse i pasowały świetnie- nawet w bardzo grubej skarpecie. Zamówiłem z dostawą do domu lecz w innym sklepie. I co się okazało? Są lekko ciasne pomimo zamówienia tego samego rozmiaru. Teraz nie wiem czy to kwestia rozbicia buta gdyż za pewne kilka osób je przymierzało a ja dostałem nowe nieśmigane czy rzeczywiście but ciut ciaśniejszy.




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - RoKo59 - 30-10-2015

Też zauważyłem ten efekt w sklepie - prawy but jest zwykle luźniejszy, zwłaszcza gdy cholewki mają elementy z tworzywa.
-------------------------------------------
Robert




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - RobertM - 30-10-2015

Hej,

mam problem z butami Aku. Kupiłem je już jakiś czas temu i zaliczyłem sporo kilometrów ale za każdym razem wychodzi ten sam problem. Są strasznie twarde w środku. Wymieniłem wkładkę z fabrycznej na nową i ten problem udało mi się wyeliminować ale została kwestia pięty. Jest tak twarda, że przy podchodzeniu pod górę dłuższym niż 30 minut mam już pęcherze.
Są jakieś wkładki pionowe czy inne wynalazki, które mogłyby wyeliminować to? Grubsze skarpety z wzmocniona pięta nie dają rady.




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - zupka66 - 30-10-2015

I ja miałem problemy z Rock Lite GTX. Zakupione wiosną tego roku. W lekkim terenie (jura) nie miałem żadnych problemów. Latem nim dotarłem z centrum Wisły na Trzy Kopce Wiślańskie na piętach miałem pęcherze. Mądrzejszy o porady z forum przystąpiłem do sprawdzania różnych pomysłów. Poskutkowało lżejsze wiązanie butów oraz noszenie dwóch par skarpetek, jako pierwsze ubierałem cienkie skarpety bambusowe. To rozwiązanie sprawdziło się podczas wrześniowej wizyty w tatrach.




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - ateha - 31-01-2016

Ile luzu z przodu buta?
Meindl podaje 12 mm, dla butów zimowych 15 mm, ale to ma być mierzone od gołej stopy czy od skarpety?
Grube skarpety to do 8 mm zwiększają długość stopy.




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Arni - 31-01-2016

Raczej ze skarpetą




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - dave. - 31-01-2016

Hunt-Fish podaje na swojej stronie, że od gołej stopy. Sam jestem na etapie kupna nowych butów i mam nielichy dylemat co do rozmiarówki. Pisałem ostatnio do Meindla w tej sprawie i również uzyskałem informację, że wymiar podany w tabelce na ich stronie firmowej tyczy się gołej stopy, bez skarpet.




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - m - 31-01-2016

Pierwszych butów nie powinno się kupować przez internet. Później, przy kolejnych parach będziecie już wiedzieć jaka długość wkładki jest dla was odpowiednia.
-------------------------------------------
m




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - ateha - 01-02-2016

Jaki może być maksymalny luz przed palcami (skarpetą ) w najdłuższym miejscu?
( wg forum Skibickiego to bez luzu, bo będziemy się potykać, ale wg mnie ten Pan udziela kontrowersyjnych porad)
Wiadomo, że ważne jest stabilne trzymanie pięty.




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - m - 01-02-2016

Nie ma takiej reguły, choćby przez kształt zapiętków - niektóre wystają poza wkładkę, inne są płaskie i pionowo wychodzą zza końca wkładki. Potem masz kształt nosków które mogą jak zapiętki wystawać poza wkładkę albo być tak wąskie, że musisz nadrabiać rozmiarem szerokość. Mam buty różniące się o 2cm w długości wkładek a noszone na takie same skarpetki. Oraz różniące się o 1,5cm tego samego producenta (więc pyt o maindla i tak niewiele pomoże)
Podsumowując - nikt ci do milimetra nie poda recepty. Masz podane przez producenta 1,5cm (albo palec mieszczący się za piętą) i musisz liczyć się z koniecznością odesłania. Ale to ryzykowne przy pierwszych butach i kiedy nie masz możliwości przymierzenia większego i mniejszego rozmiaru.
-------------------------------------------
m




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - ateha - 01-02-2016

Dzięki
Zdarzyło się komuś potykać w za długich butach, przed czym ostrzega Skibicki?




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - bartolini - 01-02-2016

Ateha, często muszę wybierać but o nr za duży. mam szeroką stopę. do jednego rozmiaru nie powinno być problemu. co nie znaczy, że nie będzie. pewno wiele zależy od kształtu samego buta i ogólnie jego cech. w jednym różnicy nie odczujesz a w drugim już tak.
jako ciekawostka, często potykam się w engandinach. rozmiar mam dopasowany idealnie. z reguły chodzę w lekkich butach. meindl jest ciężki. bardzo możliwe, właśnie ciężar powoduje to, że idąc ''ciągnę'' stopę jakbym szedł w lekkich butach.




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - ateha - 04-02-2016

Czyli dla mojej stopy dł. ~273 mm wg Meindla to rozmiar 44(9,5) o dł. 289 i 16 mm luzu. (wymiar ''gołej stopy)
A ze względu na szerokie palce mogę (muszę) kupić roz. 44,5(10) o dł.294 i 21 mm luzu?