NGT
Rozchodzenie butów / obcierające buty - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Rozchodzenie butów / obcierające buty (/thread-4123.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Elle - 04-12-2011

Witam, mam pytanie- czy komuś udało się rozbić nieco buty La Sportiva Nevada?
-------------------------------------------
Elle




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - facet - 03-01-2012

~Arni, ~bialy, piszecie wcześniej o jakiejś srebrnej taśmie ze sklepu przemysłowego. podobno działa na obcieranie pięt? szukam czegoś takiego, ale jak toto wygląda? taśm w sklepie przemysłowym jest od groma. ma to jakąś nazwę, jakiś link, czy cokolwiek poproszę, bo problem z obcieraniem pięt jest u mnie spory.
-------------------------------------------
facet




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - ot - 03-01-2012

elle - na szerokość tak, na długość nie.
facet - chodzi pewnie o duck tape, taka srebrna z której pomocą McGyver zrobił śmigłowiec z puszek po piwie ;) Chodzi tylko o to, że jest śliska, ale to tymczasowe rozwiązanie. Jak luz nad piętą jest duży (albo brak profilowania na piętę) to wklej sobie zapiętki (są w obuwniczych, skóra z piankową lub żelową gąbeczką. A jak niewiele to sznuruj mocno w kostce aż cholewka się dopasuje.
-------------------------------------------
ot




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - klajso - 03-01-2012

Żelowe zapiętki są dużo lepsze. Skórzane po paru razach rozpadły się, rozkleiły a klej wyparował. Żelowe od dwóch lat trzymają się jednego miejsca, nie popękały, nie odkształciły się a jak odpadną i klej złapie trochę brudu wystarczy wyczyścić pod zimną wodą i kleją się dalej. Kosztują parę złotych i na pewno są w Rossmanie.




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Blatio - 03-01-2012

@ ot:
''duck tape'' albo ''duct tape'', dla ścisłości :)

http://tiny.pl/hjdw6
---
Edytowany: 2012-01-03 21:00:35




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - ot - 03-01-2012

''The Oxford English Dictionary says that perhaps ''duct tape'' was originally ''duck tape''. This view is summarized most notably in a New York Times article by etymologist William Safire in March 2003. Safire cites use of the term ''cotton duck tape'' in a 1945 advertisement for surplus government property.[19] The Brooklyn Daily Eagle uses the term ''duck'' in 1902 quotation for ''100,000 yards of cotton duck tape'' being used to protect the cables of the Brooklyn Bridge.[20] Thus a fabric duck tape was available to which an adhesive could have been added.''


... dla ścisłości :)
---
Edytowany: 2012-01-03 21:42:03
-------------------------------------------
ot




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - facet - 03-01-2012

dzięki Panowie. U mnie problem jest taki, że każdy but ściera mi piętę prawą. Próbowałem LS, Salomonów, JW, Zamberlan, w różnych rozmiarach - efekt ten sam. Nie wiem już o co z tym chodzi? Zaczyna to być problemem, bo w zasadzie mogę chodzić tylko w Martensach, ale one na te porę roku i jakikolwiek trekking się nie nadają.
-------------------------------------------
facet




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - ot - 03-01-2012

No to tylko Altbergi na miarę :)
-------------------------------------------
ot




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - -PITdoggy- - 03-01-2012

I problem z tylko jedną stopą? A odczuwasz dyskomfort w każdych butach, czy tylko trekkingowych?
Może to jest kwestia niewielkiej asymetrii stóp, a może to się wiąże z jakimiś problemem ortopedycznym, przez co sposób chodzenia jest specyficzny i może pomogłaby np dodatkowa wkładka.
Z firm które wymieniłeś LS ma raczej dość wąskie obuwie, jeżeli i przy tych butach pięta nie jest trzymana mocniej to pewnie trzeba pokombinować z tymi zapiętkami.




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - facet - 04-01-2012

w każdych butach tak jest. nawet w martensach, ale tam skórzane zapiętki pozwalają przeżyć. pomyślę o tych dodatkowych wkładkach i zapiętkach. jeśli możecie polecić jakieś konkretne firmy, czy modele, żebym nie błądził, na co zwrócić uwagę wybierając?
-------------------------------------------
facet




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - bialek - 04-01-2012

Facet- pisałem już kiedyś o tym tylko nie pamiętam czy w tym wątku. Kup sobie taśmę taką srebrną w sklepie przemysłowym. Naklej to w bucie i powinno być ok. Ta taśma jest gładka i śliska, więc nie powinno obcierć. Kolejny patent starych górołazów to dwie pary skarpet. Jedna bazowa cieniutka druga już normalna gruba. Jeszcze możesz kombinować z zapiętkami. Ja u siebie stosuję zapiętki + taśma i już problemu nie ma.




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Pawel P - 17-01-2012

Witam

Mam dwa pytania odnośnie 2 różnych butów:

1. Starforce Commander II - w prawym bucie zgina mi się skóra nad usztywnieniem i obciera w okolicach Achillesa. Sznuruje je mocno ale nadal jest tam ten sam problem... Buty są rozchodzone

2. Protektor Commando - tu z kolei w prawym bucie dziwnie zgina mi się skóra, tak, że chodząc w nich po mieście drażni mnie to. Obawiam się, że przy marszu w terenie na 15km mogą zrobić sie obtarcia. W butach chodzę 2 tygodnie, po mieście/

Proszę o pomoc ponieważ nie chce mi się już kupować nowych butów
-------------------------------------------
Paweł




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - northaunt - 09-03-2012

cześć
kupiłem niedawno nowe buty pt ''Millet Alpinist GTX'', sztywne pod automaty.
Po pierwszym wypadzie w Tatry kilka dni temu, przy podejściach obtarły mi okrutnie obie pięty z tyłu (tuż nad piętą na wysokości tuż poniżej kostki).
Rozmiar jest dobrze dobrany, sznurowane były też poprawnie.. Pierwszy raz mi tak buty zmasakrowały stopy z tyłu, żywe mięcho, po 2 dniach od obtarcia nie było opcji żeby w ogóle założyć je na stopy, 3 dni po powrocie i jeszcze boli przy każdym kroku jak chodzę w adidasach nawet.
Zastanawiam się czy za każdym razem tak będzie czy stopa się jakoś przyzwyczai do tego czy jest jakiś skuteczny patent na to ?
-------------------------------------------
pięti




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - carlosmuz - 09-03-2012

northaunt

To są buty do wspinu zimowego, dojście nawet do schronu czasem może boleć. Stopa raczej się nie przyzwyczai, chyba, żebyś ją trenował co 2 dni w tych butach. Miałem tak z trezetami Makalu - ciężkie trepy, kułem lekkie pod pół automat i OK. Jak założysz po dłuższym okresie, może być to samo. Oczywiście mogą się delikatnie dopasować, ale za bardzo bym nie liczył.
-------------------------------------------
karol




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - carlosmuz - 09-03-2012

Inna sprawa, że wielu użytkowników ngt zabiera za poważny sprzęt do swoich ''działań''. Nie wiem jak Ty. Jeśli się nie wspinasz zimowo, to takie buty w tatry do turystyki to wg mnie gruuuuba przesada...
-------------------------------------------
karol




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - northaunt - 09-03-2012

wspinanie zimowe + podejścia.
-------------------------------------------
pozdr




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - carlosmuz - 09-03-2012

Spróbuj kupić taką papierowy plaster, który można udzierać, w aptece zapytaj. Mocno nim stopę zalep, na to skarpetka, może coś się ułoży. Ja tak robiłem.
-------------------------------------------
carlosmuz




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - carlosmuz - 09-03-2012

Z drugiej strony - lite treki kiedyś z Rdzawki na Turbacz mnie tak dojechały, że nie mogłem zejść do Koninek, dałem ojcu i tyle. Czasem nie ten but, szkoda, bo drogie chyba były.
-------------------------------------------
carlosmuz




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - kivak - 10-03-2012

Northaunt - ktos kiedys po to wymyslil pojecie ''butow podejsciowych''. Napinasz pod sciane w jakis trampeczkach i tam zmieniasz buty. Twoje potwory nosisz podpiete do plecaka, pozniej wkladasz tam podejsciowki, a po skonczonej imprezie podpinasz buciory do plecaka i wracasz w swych lekkich kamaszach. Dla mnie ten powrot to jak raj dla stop. Sam uzywam albo Merrelli Apollo Mid, albo Pantheon, w zaleznosci od pogody i podloza - buty nie do polecenia ale takie po prostu mam. Raz solidnie otluklem kostke na zlebie ale i tak wole to, niz tluczenie sie w buciorach.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Yeah Tea - 10-03-2012

Panowie,
Ja mam buty 'powazne' i do podejsc i do wspinania. Zeby tez zjadlem na dobieraniu ludziom butow trekingowych i wspinaczkowych w pracy i jedno wiem na pewno. Obtarcia biora sie z ruchu stopy w bucie. Moze to byc spowodowane wieloma czynnikami:
-niewlasciwego doboru butow do rodzaju aktywnosci
-zawilgotnienie srodku buta powodujace ze skora staje sie bardziej wrazliwa i zwieksz sie jednoczesnie poslizg od wilgoci,
-zlego dobrania i ksztaltu albo/oraz rozmiaru
-niewlasciwej techniki chodzenia podczas podejscia,

Kolega uzywajacy Scarpa Phantom Guide zmasakrowal sobie stopy podczas ostatniego wyjazdu w Tatry, wczesniej stracil w tych butach paznokcie u stop na wyjezdzie do Nowej Zelandii i ide o zaklad, ze jesli nie skorzysta z mojej rady i dla ratowania 2000 zl ktore wydal na buty nie zrobi sobie wkladek profilujacych to zmasakruje sobie stopy jeszcze nie jeden raz...szkoda tylko, ze nie ppsluchal mojej rady i nie kupil innych butow wczesniej. Myslenie, ze grubsza skarrpeta wyeliminuje problem jest typowa naiwnoscia. Przydalby sie jakis porzadny poradnik o przymierzaniu butow. Moze napisza kiedys cos takiego, bo problem byl poruszany w wielu watkach ale nigdy od A do Z porzadnie.
-------------------------------------------
YT