NGT
NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny (/thread-4111.html)



RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - Spineless - 26-05-2010

może to i ładne, ale nazwa odstrasza ;D




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - Polinka - 18-08-2010

Witajcie,

Otwieram sklep internetowy, którego głównym motywem przewodnim ma być ekologia. Nie będę się rozpisywać co do innych produktów.
Jestem ciekawa co myślicie na temat bidonów ? Czy to już przeżytek?
Wielu ludzi zabiera ze sobą jednak butelkę z woda np ja:) Niektórzy jednak (rowerzyści, fitness) są skłonni do ich używania.
Myślę że używanie bidonu to dobry sposób by być choć trochę bardziej ekologicznym.Chciałabym usłyszeć wasze opinie na temat bidonów i bidonów które chciałabym umieścić w swoim sklepie. Czy taki produkt ma szanse przyjąć się na polskim rynku??
link producenta http://www.onyabags.com.au/shop.php?crn=214
-------------------------------------------
Paulina




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - ludz - 18-08-2010

a nawet ciekawy temat zarzucilaś

1) jesli masz wątpliwości, czy to ma w ogóle rację bytu, zerknij: http://8a.pl/page,produkty,kat,41,naczynia.html (przefiltruj same butelki)

2) bycie ekologicznym mi nie robi, podobnie jak jakimś skromnym 95% społeczeństwa - jeśli takie coś ma mieć sens, to musi mieć lepsze walory użytkowe niż 1.5l PET.

3) to, czy produkt się przyjmie, zalezy m. in. od jego ceny i jakości - musi konkurować wprost z wszystkimi lexanowymi butelkami. W moim odczuciu butelki z nierdzewki są już nieco passe technologicznie, choć nie zgłębiałem tematu - wyprowadź mnie z błędu.
---
Edytowany: 2010-08-19 00:31:18




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - Fox-trott - 18-08-2010

ja korzystam z 1,5 l PET. Dlaczego? bo gdy zabieram w góry 3 L wody i chciałbym to robić w np. butelkach polycarbon sport bottle 1 l za 40 zł sztuka to na same butelki musiałbym wydać 120 zł :O

z bidonów alu, choć lansiarskich boje się korzystać ze względu na chińską produkcję i częste informacje o skażeniach.

myślę też o jakimś source'owym bukłaku 2,5 L ale to na razie dalekie plany.

podsumowując uważam że butelki PET są ok, nawet ze względów ekologicznych a przede wszystkim finansowo-zdrowotnych.

wspomnę jeszcze o głupocie ludzi wyrzucających mocno zakręcone PETowe butelki do kosza. nie dość że zajmują więcej miejsca to jeszcze nie sposób ich zgnieść... ja zawsze nawet w mieście na ulicy ostentacyjnie zgniatam nogami butelkę przed wyrzuceniem do kosza.
-------------------------------------------
Polarsport




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - KaWu - 19-08-2010

ale zakrecasz je po zgnieceniu? ogolnie ja zawsze zgniatalem i zakrecalem by nie wracaly do normalnej objetosci ale z tego co wiem lepiej wrzucic normalna byle NIE ZAKRECONA. bo w smieciarce albo na wysypisku i tak ja zgniata i owiele latwiej nie zakrecona




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - m - 19-08-2010

Najlepiej to wyrzucić do kosza na plastik. Wtedy objętość nie ma znaczenia bo i tak jest przetwarzana ;)
-------------------------------------------
m




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - m - 19-08-2010

Polinka:
zerknij co oni piszą na swojej www. Wynika z tego, że ekologiczność ich produktów polega na wielokrotności użytku, nie ekologiczności materiału.
A co do użycia bidonów itd to sądzę, że potencjalnymi użytkownikami są osoby które regularnie używają czegoś takiego. Niedzielny turysta nie ma ochoty bawić się w bidony i to zrozumiałe. Zresztą większość zwykłych turystów też. Ale to nieistotne dla ciebie bo w sprzedaży produktów eko najważniejsze jest kupowanie poczucia ekologiczności.

A przy okazji, jeśli interesują cię klimaty eko i zbliżone w swoim zsklepie w połączeniu z outdoorem to np firma Altberg produkuje buty trekkingowe dla weganów o nazwie Vegan Boot ;)
-------------------------------------------
m




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - Polinka - 19-08-2010

Dziękuje za tak szybkie reakcje,opinie i posty na temat bidonów:)Czekam na więcej a już te na pewno pomogą mi w podjęciu decyzji. Minusem na pewno będzie cena ok 40-45 zł. Chyba należny potraktować to jako coś dodatkowego gadżet.Właśnie ekologiczność produktu polega na możliwości jego wielokrotnego użytku. Butelki PET nie są ekologiczne !Każdy wie jak wiele czasu upłynie zanim plastik ulegnie degradacji. Chyba ze trafi do zakładu ,który go przetworzy. Niestety w Polsce jest jeszcze naprawdę mała świadomość tego ze powinniśmy segregować i przetwarzać śmieci.
Mnie na studiach uczono, że tego rodzaju odpady przed wrzuceniem do specjalnego kosza do segregacji należy: - zgnieść ,usunąć etykietę - Nie zakręcać.
-------------------------------------------
Paulina




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - Spineless - 19-08-2010

OT

w niektórych krajach płaci się kaucję za każdą butelkę plastikową, co zachęca ludzi do oddawania ich do punktów skupu. Nie ma wtedy problemu z ich segregacją.




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - Zbynek Ltd. - 19-08-2010

Co do zakręcania PET-ów. Zgniatać, nie zakręcać! Ludzie którzy sortują śmieci, muszą potem odkręcać te zakrętki!

Jestem Bidon Positive :-D
Fox-trott, nikt nie każe Ci kupować wyłącznie samych bidonów. One nie służą do transportu wody, tylko do jej picia. Mam jeden bidon przy pasie plecaka. Chcę, to piję bez zatrzymywania się, zdejmowania plecaka i gmerania w nim.

Nie ma sensu transportowanie wody w małych, bardzo drogich pojemnikach, o astronomicznych cenach.
Bidony z linku Polinki kosztują po 60 zł za sztukę. A gdzie pokrowiec z możliwością troczenia? Ile kosztuje? Przecież nie będę nosił bidonu w plecaku. Po to wybieram małą, podręczną pojemność, żeby była podręczna. Także transportuję wodę w PET-ach. Ich cena jest praktycznie zerowa. I są dużo bardziej ekologiczne, od jakichkolwiek wielorazowych bidonów! Bez wyjątku.
Co do ceny - Wodę mineralną i tak kupię. Jako produkt odpadowy pozostaje mi pusta butelka PET. Mogę ją od razu wyrzucić (do kosza) i pójdzie do recyklingu. Jeśli jednak będę jej używał (a używam) kilka dni, to zamiast kupować bidon, którego wyprodukowanie zabiera jakiś koszt, w tym koszt zatrucia! środowiska, to i tak w końcu ten PET trafi do kosza. Przyoszczędzę jednak na kosztach środowiska - zmniejszę podaż bidonów.

Nie dam sobie wcisnąć niepotrzebnego produktu, choćby i zapatrzony w słodkie oczy Polinki ;-)




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - 1984sokol - 19-08-2010

zamiast bidonu można kupić wodę 0,7l z ustnikiem jak w bidonach. Działa identycznie jaki bidon. Moja dziewczyna używa tego na rowerze i nie stwierdziła różnicy.




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - yaro1986 - 19-08-2010

Polinka slyszalas moze o ekologicznych bidonach? Nie chodzi o to ze nadaja sie do recyclingu tylko ze szybko sie rozkladaja. Nie mam pojecia z czego sa zrobione ale podobno jest to nowosc. W tym roku podobno dwie grupy z pro touru (wydaje mi sie ze sky i garmin ale pewny nie jestem) zaczely korzystac z takich ekologicznych bidonow. Bylo o tym przy okazji jakiegos wyscigu, chodzilo o to zeby bidony wyrzucane przez kolarzy nie zasmiecaly terenow przy trasie wyscigu, tak przynajmniej bylo do przedstawione. Ciekawe czy to rzeczywiscie dziala, czy moze kolejny chwyt marketingowy zeby nabic kasy.
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - Polinka - 19-08-2010

Chyba macie racje gra nie warta świeczki ..dzieki panowie :)
-------------------------------------------
Paulina




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - Fox-trott - 19-08-2010

może warta... skoro produkowane są bukłaki na wodę do plecaków, butelki aluminiowe, stalowe, plastikowe, takie, owakie...
-------------------------------------------
Polarsport




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - Polinka - 19-08-2010

Ach zapomnialam dodać wcześniej. Nasunąła mi sie jedna myśł na tym portalu skupiaja sie ludzie którzy naprawde sa zainteresowani wszelakiego rodzaju sprzetem (poto wkoncu został stworzony). Tacy prawie jak ja to nazywam maniacy. Ja moze do nich nie należe ale też interesują mnie tematy ''sprzeciarskie''
Oprócz Was i innych użytkowników sa przeciez jeszcze mniej ''wytrawni koneserzy ''sprzętu i tu mogla by być grupa docelowa. Np dzieci ktorych mamy wkładaja im bidon do plecaka do szkoły. Wiem to juz przeżytek ten buidon czasy sie zmieniły. Ja jednak pamiętam z czasów dzieciństwa swoj pierwszy kolorowy bidon który przywieżlli mi rodzice chyba z Singapuru.
Pozdrawiam ''wytrawnych sprzeciaków''
-------------------------------------------
Paulina




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - Zbynek Ltd. - 20-08-2010

Warto się tym zająć, sam używam bidona, ale nie zrobisz na tym kokosów. Bidon, przy jego cenie nie może służyć jako transporter wody. Już wyliczyliśmy jaki jest koszt kilku bidonów mających zastąpić 3L PET-ów. Że nie wspomnę już o wielokrotnie większej wadze.
Wszystko zależy od niszy. Znam maniakalnych użytkowników pewnego rodzaju bidonu. W życiu bym go nie kupił :-) Ale oni biorą. Jak produkt w jakiś sposób podziała i przyciągnie klientele, to dobrze. Jeśli nie, no cóż...




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - Spineless - 20-08-2010

To raz, a dwa, że sporo osób w tym ja, do przenoszenia wody używa camelbaga 2l dzięki temu nie muszę korzystać z bidonów - załatwia się dwie sprawy za jednym zamachem.




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - Fox-trott - 20-08-2010

ja ''wytrawnych sprzęciaków'' nazywam onanistami sprzętowymi ;]
-------------------------------------------
Polarsport




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - m - 20-08-2010

Bidony ekologiczne nie są dla takich jak my / wy, tylko dla ekologów na wycieczkę po krupówkach. I nie jest tu istotna rzeczywista wartość ekologiczna (bo tu wygrywa chyba zawsze szkło albo aluminium, tylko poczucie bycia ekologicznym ;)
-------------------------------------------
m




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - Polinka - 21-08-2010

:)
-------------------------------------------
Paulina