NGT
gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: luźNe GaTki (https://ngt.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § (/thread-3361.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - fotofx - 17-05-2011

Komu pasuje takie prawo niech się teraz cieszy bo bez naszej reakcji zostanie zaostrzone.
Następne pokolenie zostanie zaczipowane i nic już nie da chowanie się po krzakach.
Robociki automatycznie ustalą pozycje pobytu czas i inne dane, za wykroczenia same zmniejszą konto bankowe.
Uwielbiam budzić się w namiocie z widokiem na piękny krajobraz nad brzegiem jeziora, morza czy w górach z dala od zgiełku pól biwakowych i innych obozowisk. Dzisiaj taki luksus daje mi Szwecja i żałuje że we własnej ojczyźnie nie mogę w ten właśnie sposób spędzać wolnego czasu.
-------------------------------------------
Miłośnik natury




RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - semow - 17-05-2011

cholera, a ja mogę...




RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - fotofx - 17-05-2011

Tam gdzie chcesz? W zgodzie z prawem? Bajerować to ja nie mnie :)
---
Edytowany: 2011-05-17 18:07:04
-------------------------------------------
Miłośnik natury




RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - semow - 17-05-2011

No wyobraź sobie że tak.




RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - fotofx - 17-05-2011

Prześpij się na skwerze w mieście to straż miejska pokarze Ci Twoje miejsce
-------------------------------------------
Miłośnik natury




RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - agrest - 17-05-2011

Zakaz biwakowania w polskich lasach (poza parkami narodowymi) jest dla mnie absurdalny. Można zrobić sobie całodzienny piknik na leśnym parkingu, wrzeszczeć, puszczać umc-umc z samochodowego radia i zostawić po sobie kupę śmieci - ale rozbić namiotu na noc - już nie...
Zastanawiam się, czy z punktu widzenia gminy nie byłoby opłacalne dopuszczenie ''dzikiego'' biwakowania, albo przynajmniej wyznaczenia miejsc biwakowych przy szlakach turystycznych (promocja regionu, pieniądze ''zostawione'' przez turystów w lokalnych sklepach).
-------------------------------------------
A.




RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - semow - 17-05-2011

A czemu miałbym chcieć spać na skwerze w mieście? Rozbijam się tam, gdzie chcę.




RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - Filemoon - 17-05-2011

A ja sie ciesze ze ogniska na wyspach nie sa mile widziane. Dzieki temu chodzi sie spac w miejscach ktore wygladaja dziewiczo i takie sie je pozostawia.

Ale fakt usypianie wraz z szumem (czasem wrecz wichura) wiatru i budzenie sie w gorach to cos wspanialego.
-------------------------------------------
filemoon




RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - fotofx - 17-05-2011

Semow widać że wolę masz, a wyobraźni mniej :)
---
Edytowany: 2011-05-17 19:23:36
-------------------------------------------
Miłośnik natury




RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - fotofx - 17-05-2011

~Filemoon zgadzam się z Tobą,że stałe miejsca wypczywania zmieniają na negatywnie krajobraz dlatrego też jestem przeciwny polom cempingowym
-------------------------------------------
Miłośnik natury




RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - adluvtan - 17-05-2011

ostatnio na podróży na stopa do Francji spałem na cegłach w tirze potem koło wierzy effila w namiocie na pamiątki (dobrze że miał drewnianą podłogę bo lało całą noc) (i dobrze że nas nie okradli bo murzynów od cholery) rano obudziła nas miła policja (spakować się i z głowy) najgorzej jak wracaliśmy. w centrum frankfurtu (prawie) wylądowaliśmy na małej stacji na którą w zasadzie dało się tylko wjechać (ogrodzona ekranami dzwiękowymi) były dwa miejsca parkingowe i jedno zajęliśmy sobie, przykryci nierozłożonym namiotem. Troche mokro było ale w sumie żadne ekstremum:)




RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - semow - 17-05-2011

fotofx widzisz ja tu siedzę na miejscu i ostatnio co drugi weekend spędzam pod namiotem w górach, Ty siedzisz gdzieś za morzem i biadolisz że się nie da.




RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - fotofx - 17-05-2011

Biadole bo patrze w przyszłść Ci co jej nie widzą obudzą się pewnego dnia z ręką w nocniku
-------------------------------------------
Miłośnik natury




RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - semow - 17-05-2011

Może zostań jasnowidzem? ;)

Tendencja jest taka, że w górach i lasach robi się powoli czyściej a myślący turysta ma duże możliwości biwakowania.

Przykładowo, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło w zeszły weekend przygotowanie miejsca biwakowego obok pewnej leśniczówki w Beskidzie Niskim - czysto, kosze na śmieci, trawa nawet wykoszona, wydzielone miejsca na ognisko. W zeszłym roku wyglądało to nieco gorzej.

Zresztą nawet tam, gdzie w Magurskim PN można było zobaczyć ślady po ogniskach, śmieci nie było.




RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - fotofx - 17-05-2011

Może już jestem jasnowidzem ;)
Kosze na śmieci nie są potrzebne poprostu jeśli masz siłę przynieść coś ze sobą w opakowaniu to tez masz siłę zabrać w raz ze sobą somo to opakowanie ( i nosić to nawet przez tydzień) kosze na śmieci źle wyglądają w pejzarzu. Wykoszona trawa na szlaku wygląda jek ogolona .... . Co w tym jest naturalnego? Amerykanizacja stulu życia lepiej od razu pojechać na wakacje do wesołego miasteczka.
-------------------------------------------
Miłośnik natury




RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - semow - 17-05-2011

Jeszcze asfalt powinni zwinąć ;)




RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - fotofx - 17-05-2011

I beton rozbić :)
-------------------------------------------
Miłośnik natury




RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - Filemoon - 17-05-2011

Semow po prostu twoja wizja jest inna niz fotofx'a.

Wyspy czy Skandynawowie preferuja dziewicza przyrode, z mozliwie niewielka ingerencja czlowieka co mi sie podoba. Na szlaku ciezko o kosze na smieci worek smieci nosi sie ze soba i swoje smieci zabiera ze soba (ja nawet na te potrzeby zmontowalem worek wielorazowego uzytku). Chodz uwazam ze ekologiczne podejscie do turystyki i codziennego zycia wsrod skandynawow bije na leb to co jest na wyspach.

Natura im bardziej ''naturalna'' tym lepsza takie jest i moje zdanie. Idac po gorach biwakuje w w miejscu ktore mi sie spodoba (chyba ze mnie nogi juz przestaja neisc na dany dzien) i ktore moj sprzet wytrzyma (jak wieje zbyt bardzo a moj namiot jest bardziej lekki jak wytrzymaly to staram sie to uwzglednic).

Semow - w gorach asfaltu nie trzeba ;P
-------------------------------------------
filemoon




RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - Piotrunio - 17-05-2011

Jak jest niewielu chętnych, to i o dziewictwo łatwiej. ;)




RE:gdzie (nie)rozbić namiot i inne miejsca na sen a przepisy § - semow - 17-05-2011

Dla mnie jednak bardziej naturalne są warunki, jakie jeszcze można znaleźć np. w Rumunii - z bacówkami, ogniskami i wolnym wypasem.
No jakby nie patrzeć, w górach żyją ludzie, są wsie, miasta - to i asfalt jest. A jeżeli przy tej drodze asfaltowej też się znajduje miejsce na odgrodzenie kawałka do kontrolowanego biwakowania to tym lepiej.