NGT
Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP (/thread-2604.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Karmel - 26-05-2006

Uzywam MYO XP od roku i jak na razie najlepsza czolowka jaka mialem, warta wydanej kasy. Jedyna wada: ręką w rękawiczce, a już na pewno zmarznieta reka w rekawiczce trudno nacisnąć guzik trybu i guzika bursta. Są po prostu za małe. Szajs jakich mało. Niech ktoś napisze do producenta ;), konstrukcja prosi sie o wodoszczelny gumowy cycek. System ochrony przed właczeniem (ktos pisal, ze go obcial ROTL i gratuluje pomysłu ;) uważam za absolutnie zbędny. Zasieg i ''kolorek'' bez uwag. Dyfuzor - hm, nie ufałem temu odchylanemu kawałkowi plastiku, wygłądał jakby miał się odłamać po 2 dniach, ryzyko kosztowało w końcu ponad dwie stówy ;). Zdziwilem się bardzo, że wytrzymał wszystko łacznie z deptaniem i waleniem o sufit ;). Energooszczędność naprawde ok, testowałem pod ziemią nie raz i nie martwiłem się o zapasowy prąd ;). Pasek przez srodek glowy jest w zestawie, odpinany, zalezy co kto lubi. Nawet mimo tych cholernych zółtych guziczków (mode i burst) - zakup naprawde warty wydanej kasy. Może tylko guma mogłaby być szersza, szczególnie góra, ale to juz moje marudzenie ;)
Pozdrawiam!
-------------------------------------------
tomek@nl.pl




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - vader - 27-05-2006

Bren moja tikka xp swiecila tej zimy w mrozie ponad 10 godz w trybie max i jak do tej pory swieci sie zielona dioda, tak ze testy led lensera odnosza sie raczej do ich produktow gdzie baterie AAA starczaja przy takiej samej diodzie najwyzej na godzine , mysle ze petzl wyprzedzil konkurencje o epoke w tej dziedzinie a jako potwierdzenie tego mozna przeczytac testy z tamtego roku w npm gdzie konkurencja po zastosowaniu luxeonow pochlaniala baterie jak przy zwyklych zarowkach...co do wyboru myo czy tikki xp to zalezy czego potrzebujemy tikka wazy mniej niz 100g i miesci sie w kieszeni(swiatlo 3razy mocniejsze od tikki+) myo to juz do plecaka a przy tym swieci jak samochod na dlugich swiatlach ha ha...pozdrawiam




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Browar - 28-05-2006

Używam od roku Tikkę xp,wcześniej Tikkę+(mam),testowałem Myo xp więc parę uwag:
1.Myo ma cieplejsze światło niż tikka xp,a ta cieplejsze niż tikka+
2.Niezależnie od temperatury zewnętrznej komplet baterii w w/w czołówkach wystarcza na tygodnie(sprawdzone w praktyce) więc nie rozumiem uwag na temat chowania lub nie pojemników z bateriami.
3.Mimo że baterie w ticce xp są z przodu,czoło nie opada na nos.
4.Tikka xp jest dziwacznie skonstruowana-w pozycji spoczynkowej jest skierowana do góry.Długo czaiłem o co chodzi i w końcu wykryłem że mając ją na szyi świeci idealnie do chodzenia.Jak na razie to jedyne czoło,które nie musi być zamontowane na głowie żeby oświetlać drogę.
5.Tikka xp jest mała,w bacówce,na biwaku można ją cału czas nosić na szyi albo w kieszeni,odpada szukanie czoła co chwilę(gdzie ja ją położyłem...)
Reasumując do jaskiń czy do ratownictwa albo nocnego biegania czy roweru to Myo xp,do reszty Tikka xp.

-------------------------------------------
Pozdrav




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Ktosik - 02-06-2006

> 1.Myo ma cieplejsze światło niż tikka xp,a ta cieplejsze niż tikka+
Nie wszystkie diody (nawet takiego samego typu np. Luxeon III) mają taką samą barwę światła. Nawet jak mamy dwa takie same modele czołówek, to mogą one produkować światło o różnej barwie.

>2.Niezależnie od temperatury zewnętrznej komplet baterii w w/w >czołówkach wystarcza na tygodnie(sprawdzone w praktyce) więc nie >rozumiem uwag na temat chowania lub nie pojemników z bateriami.
Browar, jak to sprawdziłeś ? Robiłeś jakieś rzeczowe badania ? Jakich baterii używałeś i w jakich temperaturach ?

-------------------------------------------
Ktosik




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Browar - 02-06-2006

Ad 1. szczerze mówiąc nie wiedziałem,dzięki
Ad 2. niestety nie robiłem badań więc to bardziej gadanie ale:
używam i Tikki+ od lat co tydzień na wyjazdy,głównie bacówki,namiot,jaskinie,wakacje.CO TYDZIEŃ, w zimie też(a użycie czoła w zimie jest notoryczne) .W namiocie wieszam sobie i np czytam,w bacówce jest kurna ciemno więc do wszystkiego,a w listopadzie(namiocik) w Bieszczadzie w ogóle jej nie zdejmowałem z szyi.W samochodzie też używam.I co? I nieodmiennie wychodzi mi komplet baterii raz na 3-4 miesiące(przez zimę zużyłem dwa komplety).Teraz mam (od jesieni) Tikkę xp i zużycie prądu wygląda na takie samo.A baterie alkaliki jakie wpadną pod rękę,raczej tanie;))
-------------------------------------------
Pozdrav




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - barney - 29-06-2006

NIEDAWNO KUPIłEM MYO XP I MIMO ZE NIE PRZESZłA JESZCZE SZEREGU TESTóW (MRóZ WODA ITD) PODCZAS MOJEJ EKSPLOATACJI TO TRZEBA TU STWIERDZIć JEDNO NAPEWNO śWIETNIE SPRAWDZA SIE POD ZIEMIą. BARDZO JASNE BIAłE śWIATłO I ROZPRASZACZ WIąZKI SWIETLNEJ POZWALAJą NA BAPRAWDę DOBRY I SZEROKI KąT WIDZENIA A JEśLI TRZEBA TO 60 METRóW NA KTóRE RZECZYWIśCIE COś WIDAC TO żADEN PROBLEM (OCZYWIśCIE PRZY TRYBIE MAX) TRYB BOOST - JEST BO JEST DOPALENIE MA SWIETNE ALE RACZEJ MAłO PRZYDATNY GDYZ TRYB MAX DAJE NAPRAWDE NIEżLE. JEDYNA RZECZą KTóRA NAPRAWDę WKURZA I SPORO ODEJMUJE W PUNKTACJI MYO XP Są TE CHOLERNE MAłE PRZYCISKI Z KTóRYMI NAPRAWDE CIEZKO SOBIE PORADZIć GOłą RęKą (O RęKAWICZKACH NIE WSPOMNE) NO I DIODKA IBFORMUJąCA O STANIE BATERII (ZIELONE MRUGANIE - BATERIE OK CZERWONE - WYMIANA) W OCENIE OGóLNEJ SPRZET WARTY POLECENIE CHOCBY NAWET ZE WZGLęDU NA DUżą żYWOTNOść DIODY I NAPRAWDę EKONOMICZNE ZUZYCIE ENERGII .
-------------------------------------------
BARNEY




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Bren - 29-06-2006

barney - caps lock Ci się wcisnął. Proszę nie krzycz, ludzie tu nie są głusi ;)




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - cyklon - 02-07-2006

Nasunęlo mi się głupie pytanie...

Rozważam właśnie zakup czołówki (Tikka XP lub MYO XP) - m.in z zastosowaniem do jazdy na rowerze. Pytanie brzmi: czy obie z tych czołówek da się bez problemu zamontować na kasku rowerowym? Z góry dziękuję za wyjaśnienie tej kwestii. :)
-------------------------------------------
cyklon




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - woju - 02-07-2006

od tygodnia jestem superzadowolonym posiadaczem tikki XP. Pierwsze wrażenie jak ktoś kiedyś pisał - trochę ciężka na czole - znika po 10 minutach i już cieszysz się z zasięgu i mocy tego maleństwa. polecam. już sprawdzona w całonocnym marszu po polach i lasach wokół Boguszowa - Gorców.
-------------------------------------------
byle do przodu!




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Browar - 02-07-2006


=>cyklon
Raczej Myo xp zewzględu na górny pasek oraz większą moc.Ja używam tikki xp przyczepionej do kierownicy,działa świetnie
-------------------------------------------
Pozdrav




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - cyklon - 02-07-2006

=>Browar
Skłaniam się właśnie ku MYO XP - ze względu na zalety wymienione powyżej, ale nadal nurtuje mnie jak z tym mocowaniem lampy na kasku? Da się czy nie za bardzo?...
-------------------------------------------
cyklon




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Doczu - 02-07-2006

cyklon>>> bez uzycia jakiś taśm czy klejów raczej nie da się zamontować na kasku Myo. Standardowe wyposażenie na to raczej nie pozwala. Trzeba by drutować itp.
-------------------------------------------
www.smsnet.pl/~Doczu




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - łowca jeleni - 02-07-2006

ja mam inną czołówke - Black diamond-ale mocowanie jest tego samego typu-pasek wokół i przez środek na górze-i tylko poszerzam paski- zakładam na kask-dla dodatkowego zabezpiecznia zrobiłem tylko 4 'S'' z drutu miedzianego (takiego dość trwardego)- po jednym bokach i dwa z przodu. więc wszystko ok-tylko uzywam kasku na rower 661 typu''pro-tec'' (taki jak na deskę i bmx). choć moja latarka ma na pudełku zasięg max150m na halogenie i 18 na diodach- to wyfaje mi się że przy szybkiej jedzie-na diodach teoretycznie niby 18m to duzo a praktycznie to za mało-więc pozostaje mi halogen .Więc nie wiem czy na tika xp-to dobry pomysł na rower-chyba, że ktoś spokojnie jeździ do ok 18km/h




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Doczu - 03-07-2006

łowca jeleni >>> no tak, wszystko zależy od kasku. Jakby nie patrzeć masz kask bardziej zbliżony do jaskiniowego. Na zwykły kask rowerowy IMO nie ma szans założyć bze jakiegoś drutowania czy innych zabiegów wspomagających.
-------------------------------------------
www.smsnet.pl/~Doczu




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Pim - 03-07-2006

Polecam patent PETZLA do czołówek. Cztery oblasne tworzywem blaszki - daje się dopiąć do praktycznie każdego kasku. W każdym razie kupiłem będąc posiadaczem Meteora. Potem stosowałem przy kasku rowerowym. Powinno działać.
Pozdrawiam




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - cyklon - 04-07-2006

Dzięki wszystkim za odpowiedzi w temacie czołówka + kask rowerowy. Powyższe teksty dały mi do myślenia i z tego myślenia wynika, że chyba lepszym patentem (choć nieco drogim...) będzie tikka xp do zastosowań ''ogólnych'' i mała elektrownia o nazwie Sigma Evo + Evo X Pro na rower. ;)

Pozdrav.
-------------------------------------------
cyklon




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - tadeklodz - 04-07-2006

miałem Sigme Mirage,to jest chyba bardzo podobne.Akumulator ''padł'' po 14 miesiącach.Po gwarancji niestety.Jezeli jeździsz szybko i dużo noca to może byc ale jeżeli sporadyczne jazdy w nocy to szkoda kasy.
-------------------------------------------
tadek




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - harry - 05-07-2006

Myo Xp ma duzo bielaszą barwe niz Tikka+ (ktora w zasadzie jest tylko rozpraszaczem ciemnosci w porownaniu do Myo Xp).

Da sie z powodzeniem szybko jezdzic z tą latarką na rowerze w lekkim terenie, testowane na mazovia 24h marathon, trudno powiedziec jak z jazdą w gorach ale spokojnym tempem powinna wystarczyć.

Rozpraszacz dziala rewelacyjnie, daje rownomierną, szeroką plamę swiatla.




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - harry - 05-07-2006

Cyklon: Da sie myo xp zamocowac do kasku rowerowego, trzeba rozpiac spinke (zozlaczyc opaske), przeplatasz przez otwory i po odpowiednim napieciu paska znowu spiąc.

Jest inna mozliwosc, szybsza: 3zipy zalatwiaja sprawe.

Osobiscie planuje zrobic taki patent: 4 paski z rzepami, jedna minutka i latarka przytroczona do kasku.




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Browar - 06-07-2006

->harry

>Myo Xp ma duzo bielaszą barwe niz Tikka+
>(ktora w zasadzie jest tylko rozpraszaczem ciemnosci
>w porownaniu do Myo Xp).

Chyba przesadzasz z tym rozpraszaczem.Owszem myo xp daje jaśniejsze światło ale tikka xp też nieźle świeci więc nie wprowadzaj gości (którzy nie używali obu) w błąd.Takie porównanie było by uprawnione do pary myo xp - tikka(zwykła,pierwsza bo tikka+ już daje całkiem nieźle ale na bliskie odległości)

Pozdrav
-------------------------------------------
Pozdrav