NGT
Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP (/thread-2604.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Dominik.M - 28-03-2010

Piotr - tak, nie ma się czym przejmować.
-------------------------------------------
Dominik




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - ozor - 02-04-2010

a jak mam troche inny dylemat:

tikka XP 2 czy MYO 3 ??

miejsce uzytkowania: góry, glowie beskidy




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - ludz - 02-04-2010

Tikka zdecydowanie, MYO 3 to już powoli przeżytek. ;)




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Dwusłodowy - 02-04-2010

Tu jest fajna cena.
http://allegro.pl/item982375402_czolowka_petzl_tikka_xp_2_nowy_model_nowa.html

Warto ryzykowac dla tych 2x PLN bez gwarancji ? (3 lata to jednak sporo)
Ciekawe komu zginely te 25 szt bez gwarancji :)
---
Edytowany: 2010-04-02 21:58:44
-------------------------------------------
od czegos trzeba zaczac




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Lolen - 11-06-2010

Witam,

Kilka miesięcy temu podczas otwierania pękła mi klapka baterii w Tikce XP. Okazało się, że to wina rozlanej baterii - kwas nadtrawił plastik. Jakoś to posklejałem ale kiepsko wygląda i jest nietrwałe. Nie ma tej części w spisie na stronie Petzla, a szukanie po numerze (E86100) znajduje tylko jakąś szwedzką stronę (sklep?) : http://tiny.pl/htn8l

Czy jest jakaś szansa na kupienie tej klapki w Polsce?




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - krzysiek - 04-07-2010

Jakiś czas temu się pytałem, a obecnie już mam MYO RXP i jestem bardzo zadowolony - szczerze polecam każdemu.
Piotr - potwierdzam to, co napisałeś (i o co pytałeś)-przy włączaniu, pojawia się bardzo krótki błysk i dopiero po tym jest ''właściwe'' światło.
-------------------------------------------
góroman




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - krzysiek - 19-08-2010

Sprawdziła się świetnie w górach - szedłem na Babią Górę w nocy i bez problemu oświetlała drogę przede mną, jak również i na boki w zależności od ustawienia soczewki rozpraszającej, którą mamy przed diodą. Powiem szczerze, że mnie bardziej odpowiadało podczas wędrówki światło rzucane właśnie przez te soczewkę, ponieważ równomiernie oświetlało ścieżkę na szlaku i wszystko wokół niej (szczególnie przydatne, gdy wędruje kilka osób). Kupiłem dodatkowe baterie (litowe), bo myślałem, że tamte mogą nie wytrzymać - a one nie tylko, że wytrzymały, to jeszcze są sprawne do dalszego użytku (zielony wskaźnik stanu naładowania baterii). Używałem światła na poziomach 4, 6 i 10 - z tym, że 10 najmniej (bo nie było takiej potrzeby, a poza tym światło ''ciągnęło'' daleko), następnie na 6 poziomie tak ze 70% i 25% na 4. Nie zmieniałem ustawień zaprogramowanych przez ''Petzla'' i są one prawdę mówiąc prawidłowo dobrane do wędrówki (poziom maksymalny jeśli potrzebujemy i dwa o mniejszym natężeniu do oświetlania drogi w zależności od warunków panujących w danej chwili).
Reasumując - polecam każdemu z czystym sumieniem!!!
-------------------------------------------
góroman




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Liryk - 23-08-2010

Ja mam takie pytanie do użytkowników czołówki Petzl Myo XP.
Mianowicie ile razy reklamowaliście swój sprzęt? Bo ja już drugi raz skorzystałem z gwarancji w przeciągu trzech lat. Uważam że to o dwa razy za dużo...




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - kivak - 23-08-2010

Lolen - sprobuj z klapka do systemu adapt. To jedyna klapka do XP jaka znam, a jaka da sie dostac.
-------------------------------------------
Field&Trek




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - tadeo383 - 16-12-2010

mam pytanie.czy nowa tikke xp mozna zmodyfikowac? czyli wymienic diode aby uzyskac wiecej lumenow
-------------------------------------------
tadeo




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Dominik.M - 24-12-2010

~tadeo383 - chodzi ci pewnie o Tikke XP 2 ? Jeśli tak to można o ile wymienisz emiter na jakiś selekcjonowany SSC P4 - ale sporo roboty i zysk w ilości światła na poziomie 10%.

Można by spróbować z Cree XP-G ale po typie soczewki sądząc zabawa zakończy się tak jak w przypadku Myo XP - czyli efekty będą niezbyt zadowalające.
=> http://goo.gl/cIL5o
---
Edytowany: 2011-01-28 21:23:54




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - benex - 18-03-2011

cześć!!

chcę kupić uniwersalną czołówkę, ma w miarę długo świecić bez dużych zmian w natężeniu światła. Mam dwa typy Myo XP (215 zł) lub Myo RXP (239 zł), co polecacie? a może macie jakieś inne propozycje?
-------------------------------------------
benex




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - PiotrekA. - 18-03-2011

Co prawda nie pytasz o ten model ale mam od roku Myo XP Belt i raczej nie polecam. Wszystko jest fajnie poza kablem który od samego początku przerywał na złączce pomiędzy latarką i zasobnikiem na baterie a miesiąc temu popękały wewnętrzne przewody i zostałem bez czołówki w nocy w górach. Na szczęście miałem zapasową ręczną. Latarka była mi potrzebna więc sam wymieniłem kabel.
Często jej używam do chodzenia po lasach na rowerze itp. i poza tym kablem sprawdza się naprawdę dobrze.




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - benex - 20-03-2011

czy ktoś wie jak wygląda porównanie tactikki XP i myo XP? (z RXP już chyba zrezygnuję)

1. Która dłużej świeci na max poziomie? (więc pewnie na niższych też dłużej) 2. Która daje więcej światła? (chyba myo, bo ma leda 3W a tactikka 1W, dobrze myślę?)
3. Czy bardzo przydatny jest ten czerwony filtr w tacticce XP?
4. Czy można je stosować z akumulatorkami eneloop?

Będę wdzięczny za odpowiedzi, bo w necie jest tyyyyle testów i opinii, że już się pogubiłem. Większy problem jest z tactikką XP, bo nie ma recenzji tej czołówki (chodzi mi o nowszy model) a opinii jest mało.
-------------------------------------------
benex




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Dominik.M - 20-03-2011

Porównujesz dwie zupełnie odmienne czołówki - kompakta i miniwana że tak to ujmę :).

Myo XP zasilana z 3xAA będzie świecić mocniej i dłużej od Tikki XP zasilanej z 3xAAA, w dodatku Myo (szare) ma nowszego leda.

Jakoś specjalnie mi czerwony filt nie jest potrzebny - ale dyfuzor zdecydowanie się przydaje do czytania mapy czy pracy po ciemku.

Tak, działają z enelopami bez problemu.
-------------------------------------------
Dominik




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - benex - 20-03-2011

Właśnie nie byłem pewien co do tej Tikki XP, myślałem, że wśród czołówek to chociaż combi jest, ale jak mówisz, że kompakcik, to już wiem którą kupię - Myo oczywiście :)

Wielkie dzięki za odpowiedź Dominik, Twoje recenzje innych czołówek też sporo zawęziły wybór, bez tego człowiek by się pogubił i poszedł kupić chine na bazarku :P hehe
-------------------------------------------
benex




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - benex - 21-03-2011

Jeszcze jedno pytanie: czy Myo XP z akumulatorkami eneloop spisuje się tak samo słabo jak MyoBelt XP z tego testu: http://www.napieraj.pl/xoops/modules/wfsection/article.php?articleid=306 ??
-------------------------------------------
benex




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Dominik.M - 21-03-2011

Tak, dopiero w Myo RXP jest sterownik dobrze działający z akumulatorkami.
-------------------------------------------
Dominik




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - benex - 21-03-2011

Wiem, że zawracam głowę tymi pytaniami, ale czy różnica w świeceniu Myo XP na bateriach i na eneloopach jest taka duża? Czy ma sens dopłacenie 40zł i kupienie Myo RXP?
-------------------------------------------
benex




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Dominik.M - 22-03-2011

Moim zdaniem warto dopłacić.

Zapomniałem napisać, że obecnie jest dostępna nowa wersja MYO RXP z okrągłym kablem i usztywnionym wejściem kabla do głowicy - co w teorii powinno wyeliminować / ograniczyć problem występujący w serii MYO od lat.
---
Edytowany: 2011-03-22 09:39:55
-------------------------------------------
Dominik