NGT
Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP (/thread-2604.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Misio - 12-08-2009

W kilku sklepach (tj na stronach ich internetowych) e-horyzont.pl, skalnik, e-pamir XP 2 się pojawiła - podejrzewam więc, że jest dostępna




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Dominik.M - 14-08-2009

Misio - jest dostępna, czekam na dostawe :].
-------------------------------------------
Dominik




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Misio - 15-08-2009

W takim wypadku czekam na sekcję ;-)




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Dominik.M - 30-08-2009

Wyniki sekcji :
http://www.napieraj.pl/xoops/modules/wfsection/article.php?articleid=355
-------------------------------------------
Dominik




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Misio - 30-08-2009

Dzięki za info i recenzję. Kawał dobrej roboty.
Osobiście nie podoba mi się kolor czołówki - dobrze, że jest (będzie?) też wersja szaro-pomarańczowa.




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - oktaw - 30-12-2009

hej

ja uzywalem petzl tikka plus przez kilka lat a teraz zainwestowalem w myo rxp jak od czoła ma zależeć twoje życie przy schodzeniu to wybrał bym petzla albo mammuta ale jak chcesz poświecić po lesie to jakiś mactronic




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - jjoonnyy - 18-01-2010

polecicie wybieram miedzy myo 5 belt za 149zl a myo Xp w cenie ktora wraz z przesylka kosztuje ok 215zl . powiem ze ta czolowka powinna byc niezawodna i bardziej niz cena do myo 5 przekonuje mnie to ze ma 2 zrodla swiatła co wy na to??




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - jjoonnyy - 18-01-2010

powiem jeszcze ze waga myo 5 tez mnie nie straszy




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Dominik.M - 19-01-2010

jjoonnyy, i tak to co się czasem psuje w czołówkach petzla to kabel zasilający - więc 2 źródła światła to w tym wypadku w niczym nie pomogą.

Myo 5 jest totalnie przestarzała i nie przystaje do realiów obecnych czasów - strata pieniędzy na wieloletnie leżaki magazynowe - tylko Myo XP i to wersja szara z 2008 abyś sobie przez przypadek nie kupił niebieskiej 2006.




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - jjoonnyy - 19-01-2010

dzieki Dominik.M juz teraz nie mam złudzeń i zamawiam XP




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - kakato - 19-01-2010

to ja z ciekawości zwykłej zapytam dlaczego nie kupować niebieskiej?




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Dominik.M - 19-01-2010

~kakato niebieskie myo XP z 2006/2007/2008 roku są zbudowane na ledach Luxeon III, szare Myo XP z 2008/2009 są na ledach SSC P4.

Różnica tkwi w wydajności tych ledów :
Luxeon III - ok. 40 lum @ 350mA
SSC P4 bin U - ok. 90 lum @350mA

Czyli producent zmieniając leda uzyskał 2x więcej światła...




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - sdfsd f - 25-02-2010

bfdg dthdrg
-------------------------------------------
cfsdcsac




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - krzysiek - 25-02-2010

Przeczytałem Wasze wypowiedzi na temat porównania obydwu lampek - dały mi one odpowiedź na pytanie o wybór czołówki; oczywiście będzie to Myo XP - ale chciałbym, abyście doradzili mi w przy takim wyborze: czy warto dopłacić te kilkadziesiąt złotych i kupić czołówkę ze stabilizatorem, czyli Myo RXP? Rozumiem, że ma ona sumarycznie krótszy czas działania, ale -jeśli dobrze rozumiem- daje PEWNE światło przez te 95 godzin (o jednakowym poziomie światła), niż przez teoretycznie 180 godzin w Myo XP, ale ze zmniejszającym się strumieniem świetlnym wraz z liniowym upływem napięcia w bateriach (akumulatorkach)?
Wychodzę zawsze przy kupnie czegokolwiek z założenia, żeby dopłacić na początku i potem mieć to na dłużej lub o lepszych parametrach technicznych.
Dzięki za porady.
-------------------------------------------
góroman




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - jjoonnyy - 25-02-2010

krzysiek
http://www.napieraj.pl/xoops/modules/wfsection/article.php?articleid=317
oczywiscie dziekujemy koledze Dominikowi.M
-------------------------------------------
Żyj jak byś miał umrzeć jutro. Marz jak byś żyć wi




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - dropin - 11-03-2010

Pytanie do posiadaczy RXP, będę uzywał jej w ujemnych temp i teraz kwestia tego typu jak długi po rozłożeniu jest przewód aby batki umieścic pod ubraniem, czy wystarczy? Bo z tego co się orientuje nie ma wersji RXP Belt. Oraz czy jest w ogóle możliwosc aby batki z paska zdemontowac i uzywac oddzielnie? Dzieki




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Dominik.M - 11-03-2010

dropin, moja towarzyszka ''zabawy'' miała na sobie Myo RXP w czasie nocne masakry - 14h przy średniej temperaturze -17 - dało rade :).

Jeśli chcesz zrobić sobie RXP Belt - to proponuje kupić belta XP i RXP i zamienić elektronikę - proste i ''ładne'' rozwiązanie.
-------------------------------------------
Dominik




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - totek - 11-03-2010

Problem w tym, że nie stac mnie na zakup 2 czołówek, to będzie jakoś 500zl łacznie a to duzo. A jedną już i tak mam petzloska. A czy w RXP mozna zdjąc baterie z paska i np dorobic sobie własny dłuzszy kabel do niej aby pod ubranie je umieszczac? Dzięki z góry Dominik.




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Marcin - 12-03-2010

Do RXP na dłuższe zimowe wyjścia możesz włożyć litówki (trochę drogo) albo Eneloopy i olać cały galimatias z kablem. Mam XP Belta i mówiąc szczerze wkurza mnie to już, a korzyść z chowania pojemnika pod ubraniem niewielka i rzadko potrzebna.




RE:Petzl tikka XP vs. Petzl myo XP - Piotr - 25-03-2010

doszla do mnie dzisiaj paczka z myo RXP w srodku ;) Zauwazylem tylko jedną rzecz ktorej nie ma tikka xp. Mianowicie po nacisnieciu guzika jest chwilowe mignięcie diody a dopiero później pojawia się 'normalne' światło. Oczywiście mignięcie trwa nawet nie 0,5 sek. ale mimo wszystko zdziwiło mnie to. Czy tez tak macie w waszych myo rxp ?