NGT
Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? (/thread-2414.html)



RE:Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - DTH - 29-09-2007

stery a-head również dają się regulować ale jest to znacznie bardziej skomplikowane niż w przypadku sterów 'klasycznych'. Mianowicie można nieco podnieść kierownicę za pomocą podkładek dystansujących. Można też użyć innego, lepiej dopasowanego mostka - jednak jak wiadomo trochę to kosztuje prawda jest taka, że we właściwy mostek też wcale nie tak łatwo trafić. Najlepszym rozwiązaniem w trekkingu jest, tak jak koledzy piszą, mostek regulowany. Natomiast nie można mówić, że ''trzeba się przyzwyczaić''. Właściwa pozycja na rowerze to podstwa komfortowej i bezpiecznej jazdy. Zwłaszcza na rowerze trekkingowym, gdzie dzisiątki a może i setki km przebywa się praktycznie w jednej pozycji (dlatego właśnie w trekkingach tak ważna jest możliwość alternatywnego ułożenia rąk - gięta kierownica/rogi).
Co do wielkości ram, to nie ma tutaj mądrych. Ja np. mam 182 cm wzrostu i wcześniej jeździłem na 19''.. obecnie mam 21'' i prawie się nie różnią wielkością:P Chodzi o to, że różni producenci różnie tę wielkość liczą, ramy mają różną geometrię i dlatego najlepiej ramę przymierzyć.
-------------------------------------------
DTH




RE:Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - mkk - 29-09-2007

DTH,
Producenci liczą rozmiar generalnie tak samo ( zdarzają się wyjątki np corratec ) , jest to odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Oczywiście ten rozmiar niewiele mówi :) Znacznie ważniejszy jest przekrok czyli wysokość rury górnej ( miejsce na cochones :) )oraz długość horyzontalna ( pozycja wyciągnięta - bardziej pionowa ). Są ramki mające przy 18 calach około 540-550 mm , są i takie które mają ponad 600 ( o MTB pisze )
BuliD,
jestem ciekaw czy Skitem sprzedał jakikolwiek rower w cenie katalogowej w tym roku :) Są znani z tego że zakupy robi się u nich na jesieni , po przecenie około 20-30% .
Amortyzatora RST nikomu bym nie polecił, żadnego, także ten z Unibika według mnie jest lepszy, a na pewno nie gorszy :)
Jeśli chodzi o wielkość ramy to zdecydowanie polecam się przymierzyć , wzorek podany na poprzedniej stronie jest w miarę ok , ja określam to jako wzrost/10 = wielkość ramy ( MTB) Dla crossa/trekinga + 1,5 do 2 cali więcej. Tym bardziej że jak widzę ten GF to damka, z inną geometrią. I nie ma czegoś takiego jak ''przyzwyczajenie się '' do pozycji na rowersze - to rower musi być dostosowany do jeźdźca. Jak źle dobierzesz wielkość ramy , wysokość/szerokość kierownicy , pochylenie siodełka to skończy się bólami karku, pleców, tyłka,nadgarstków, rąk. Zresztą , jak zrobisz pierwsze 5 000 km w sezonie to będziesz wiedział o co chodzi :)
M
-------------------------------------------
mkk




RE:Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - BuliD - 30-09-2007

mkk,
miejsza o rame na zdjęciu czy damka czy nie (i tak wezmę męski opowiednik =] ), amorki w obu rowerach nie są za specjalne to fakt, ale:
1. zastanawia mnie fakt dlaczego dają do GF'a taki kiepski amorek patrząc na cenę roweru przed przeceną, a amorek GF'a jest podobnej kalsy co ten w Unibike'u troche mnie to zastanawia? Czy to zwykłe oszczendności czy należy doszukiwaćsie jakiś innych podtekstów?
2. Czy taka duża przecena na Gf to tylko zwykły chwyt marketingowy, aby ''pozbyć się'' roweru?
3. Który rower byście ostatecznie kupil?
Bo mi bardziej wizualnie bardziej pasuje Unibike, a GF to GF (renomowana marka), no i ta obniżka troche kusi, ale to moe zwykły chwyt?

thx za pomoc w wyborze :)
-------------------------------------------
BuliD




RE:Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - mkk - 30-09-2007

1) zwykłe oszczędności
2) chwyt marketingowy, ten rower nie był wart 2300 , chyba że odpowiada Ci płacenie ~800 PLN za prestiż marki
3)Unibike
Na tym to polega
-------------------------------------------
mkk




RE:Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - DTH - 30-09-2007

MKK, oczywiście masz rację. Chodziło mi bardziej o to co Ty napisałeś, (że u każdego producenta jeden numer ramy może się znacznie od siebie różnić) - to był tylko skrót myślowy;)
-------------------------------------------
DTH




RE:Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - valdi - 04-11-2007

witam ja zastanawiam sie nad takim rowerem co o nim myslicie cena 1000zl z Niemhttp://www.winora.de/index.php?option=deka&lupenbild=07_Santiago_He_2400.jpg&LID=7844063018363&modellID=7844196503735&Linienname=Trekking%20Lineiec nowypozdrawiam




RE:Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - valdi - 04-11-2007

http://www.winora.de/index.php?option=deka&lupenbild=07_Santiago_He_2400.jpg&LID=7844063018363&modellID=7844196503735&Linienname=Trekking%20Line sory cos sie zlonczylo razem




RE:Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - mr.morty - 04-11-2007

valdi
rozumiem że na miasto i ewentualnie gdzieś poza miasto, rozumiem też że jesteś dużym chłopem :-) bo i rama jest duża, ale nie rozumiem po co ten mezalians deore z sis??? poza tym reszta ok




RE:Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - valdi - 04-11-2007

po miescie do pracy i czsem na wycieczki z rodzina mam 173cm wzrostu tak ze nie jestem duzym chlopem a rame podobno moge zamowic do wzrostu a co do osprzetu to sie nieznam az tak a wczesniej bralem podowage krossa v5 lub a2 dopuki znajomy nie zawrucil mi glowy tym WINIOREM




RE:Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - mr.morty - 05-11-2007

valdi
chodziło mi o to, że tylna przerzutka to już początek dobrej klasy a przednia niekoniecznie :-) amortyzator jest całkiem całkiem - powinien dobrze wybierać jakieś nierówności nawet na leśnych drogach. Co do wielkości ramy to na załączonym obrazku rama rzeczywiście jest na chłopa w okolicach 190 cm ale skoro jest możliwość zamówienia ramy pod wzrost to tylko brać. Niemcy zresztą słyną z solidności.
oglądałem krossa hexagon v5 - w zasadzie z niego wziąłbym tylko siodełko i kółka
co zaś dotyczy modelu a2 - tu już o wiele lepiej na spokojną jazdę i lekkie wypady w teren(no może ''średnie'' wypady) jak znalazł i myślę że ten rower można już rozbudowywać(ja bym wymienił przerzutki i amorka). Kwestia tylko tego typu - ile z niego użyjesz. Na miasto i mało wymagające wycieczki poza miasto polecam niemca; na teren i mało miasta polecam polski produkt :-)




RE:Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - ruda - 12-02-2008

Cześć Wszystkim!

PROSZĘ POMÓŻCIE!Nie mam wielkich funduszy ani zbyt wielkiej wiedzy na temat rowerów,a chciałabym kupic rower na dłuższe wyprawy leśnymi drogami jak również szosą.
Znalazłam oferty Kross'a ,ktore odpowiadałyby mi cenowo,ale nie wiem czym faktycznie się różnią.jeśli ktoś mógłby mi doracic,który z poniżej podanych modeli byłby ok.
Kross Trans Alp
Kross Crow Meadow
Kross TRANS PACIFIC 2007 - DYNAMO w PIASCIE
Kross Trans Alaskan

Pozdrawiam!!




RE:Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - tadeklodz - 12-02-2008

ruda popytaj się na stronie:http://forumrowerowe.com.pl/
-------------------------------------------
tadek




RE:Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - @rek - 12-02-2008

ruda - oprócz wszelkich mądrości, które wyczytasz na forach nie zapomnij o przymiarce tzn. po prostu idź do sklepu i poprzymierzaj rowery tak jak to się robi z butami :-) poszukaj też wersji damskiej i nie chodzi tu tylko o ramę :-)

pozdr.
-------------------------------------------
Arek




RE:Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - ruda - 12-02-2008

Arku!
Na pewno zrobie tak jak mówisz, ale chce sie poradzic ludzi nie majacych zadnego interesu w tym zeby taki rower sprzedać,bo niestety sprzedewcy czesto sypia terminami i zachwalaja tylko by go wypchnąć.Przy takiej cenie roweru, musieli na czyms zaoszczędzic, wiec nie licze na super bryke:)Moze poprostu ktoś powie mi na co mam zwracać szczególną uwage,takie podstawowe rzeczy,chodzby to jaki amortyzator byłby wskazany...
A potem z przyjemnością będe ''przymierzać'' rowerynie i dam się wykiwać sprzedawcą:-)

Pozdrowionka
-------------------------------------------
Ruda




RE:Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - ruda - 12-02-2008

Arku!
Na pewno zrobie tak jak mówisz, ale chce sie poradzic ludzi nie majacych zadnego interesu w tym zeby taki rower sprzedać,bo niestety sprzedewcy czesto sypia terminami i zachwalaja tylko by go wypchnąć.Przy takiej cenie roweru, musieli na czyms zaoszczędzic, wiec nie licze na super bryke:)Moze poprostu ktoś powie mi na co mam zwracać szczególną uwage,takie podstawowe rzeczy,chodzby to jaki amortyzator byłby wskazany...
A potem z przyjemnością będe ''przymierzać'' rowery i nie dam się wykiwać sprzedawcą:-)

Pozdrowionka
-------------------------------------------
Ruda




RE:Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - @rek - 12-02-2008



Droga Iwono !!!!!!!!!!!!

ale ja wcale nie mówię ze nie, a nawet cieszę się że chcesz się przygotować przed zakupem :-) przy czym wychodzenie z założenia że wszyscy sprzedawcy to *&^%*Q&@^%*^# jest chyba błędne :-)

wpisałem w google ''jak kupić rower''

pierwsza strona
http://www.wrower.pl/kupowanie/index.php

i dalsze

http://www.bikeboard.pl/index.php?d=porady&g=33

oj dużo tego jest

miłej lektury

a jak coś wieczorem gg :-)
-------------------------------------------
Arek




RE:Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - mkk - 12-02-2008

a więc :
główka ramy na 1 i 1/8 cala
w tym przedziale cenowym rama aluminiowa , wymienny hak przerzutki
z tyłu kaseta a nie wolnobieg (w skrócie musi mieć 8 koronek z tyłu, Trans Pacyfic odpada wg mnie )
Trans Alaskan - minus za pseudo fula , 18 kg to niektóre rowery do DH nie ważą
Trans Alp - ok
Meadow - ok
A tak swoją drogą to poszukałbym czegośw stylu Unibike Viper 2007 :)
Napisz jeszcze jaki wzrost, to się coś w sprawie wielkości ramy wstępnie doradzi
M




RE:Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - ruda - 12-02-2008

Dzięki Dzięki dobrzy ludkowie!!

Lekturkę na pewno poczytam, a co do sprzedawców to może poprostu na takich trafiałam :(

Dobre rady nie są złe:) Wzrost 176cm.
-------------------------------------------
Ruda




RE:Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - arkadoo - 12-02-2008

Idź do sklepu, przejedź się na wybranych modelach, poczytaj trochę o typach rowerów i zapytaj. To pytanei brzmi trochę jak ''jaki samochód kupić na miasto''.
-------------------------------------------
http://www.rower.fan.pl




RE:Rower trekingowy-jaki, gdzie itp ? - mkk - 13-02-2008

Ruda,
na 176 to przymierzyłbym 17-19 damskie ramy, 17-18 typowo męskie
I jak będziesz kupowała męski rower to od razu poproś o wymiane siodełka na damskie - podstawa
M