NGT
[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Namioty] Namioty ekspedycyjne (/thread-2231.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Doczu - 18-04-2008

Makbet - masz rację, ale wiesz, definicja ekspedycji może być dośc płynna w przypadku róznych użytkowników.




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - matusz - 18-04-2008

witam wyjde że chwale bo swoje ale .

Mam marabuta khumbu i powiem tak fak namiot waży 3,5 kg ale wazy za coś.
Super szytwan konstrukcja na wietrze.
Stelaż alu.
I jak dla mnie to jedno jak nagrzeje sobie palnikiem to namiot trzyma ciepło ptzy -10 za zewnątrz u mnie w namiocie było dodanita coś koło +5.

Śnieg deszcz temu namitowi nie strzaszny cóz ma wade troszke płaski dach na środku i zbiera sie tam śnieg.
Ale nie przemaka tam nic .
Dałem za niego 600zł i mam go rok i powiem tak był to jeden z lepszych zakópów.

Ale i mało kto daje 3 lata gwaracni i taki serwis jak marabut.
-------------------------------------------
mati




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Spineless - 19-04-2008

wpisy o dogrzewaniu namiotu palnikiem zostały usunięte z powodu wiadomego - to tak dla wiadomości piszących w temacie
-------------------------------------------
bo ja w zasadzie jestem nikim...




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Elektron88 - 19-04-2008

Szukam namiotu. Przeczytałem wszystkie tematy i w zasadzie mam mentlik w głowie. Bedzie chodził ze mną w góry: Tatry zimą, Alpy latem oraz niższe górki. Kilka nocy spedze z nim również na polach campingowych. Chciałbym aby miał: 1 lub 2 przedsionki, 2 wejścia, fartuchy, dobry system wentylacji, żeby zmieściły się w nim 3 osoby.

Podoba mi się Husky Flare. Co o nim sądzicie. Wiem, że rumcajs miał problemy z Huskym. Ja bym kupował za granicą u Słowaków. Czy może lepiej wybrać coś z rodzimych produktów Marabuta np. Polinezja, Gwinea. Podoba mi się K2 ale ma kiepski system wentylacji i średnio się będzie sprawdzał np. na campingu latem nad morzem.




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - art - 19-04-2008

witam, mam pytanie do pana rumcajsa, jakie konkretnie nieprzyjemności sprawił mu jego namiot husky.
Zastanawiam się nad kupnem husky flame, a potrzebuje solidnego namiotu do wszystkiego, do spania w wysokich górach też (lato, ale wiadomo, że wszystko sie może zdarzyć na 4 tys. m). biore pod rozwage wild country trisar. może ktoś coś wie o tej konstrukcji? ktoś używał namiotów trójpałąkowych, pół geodezyjnych z wewnętrznym stelażem, o podobnej geometrii? oto namiar

http://www.gear-zone.co.uk/eshop/Wild-Country-Trisar.html

można znaleźć taniej, dużo taniej.
Oczywiście czytałem recenzje anglików ale, mówiąc szczerze nie ufam im, bo oni na pewno go nie ''nadużyli'', w wysokie góry biorą raczej coś droższego, więc nie wiem, co naprawdę mają na myśli gdy mówią o silnym wietrze. za pomoc serdecznie dziękuje

pozdrawiam




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - rytmar - 19-04-2008

~art,
https://ngt.pl/thread-4375-page-2.html
Wszystko jest na forum - wystarczy poszukać.
-------------------------------------------
cześć i czołem




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - pirzu.prv.pl - 19-04-2008

>>Spineless
Może od Ciebie dowiem się czy warto zainwestować w Alpinusa Huron 400zł z dożywotnia gwarancją?
-------------------------------------------
pirzu.prv.pl




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Spineless - 19-04-2008

>> pirzu, nie mam, nie używałem, nie znam nikogo, kto by go używał, więc traktuj opinię jako czysto teoretyczną

- bardzo dziwny kształt sypialki, który nie jest zbyt praktyczny (ten trójkąt w nogach, który nie wiadomo do czego służy; plecaków np tam nie zmieścisz)
- minimalne przedsionki, w zasadzie ich nie ma
- aż 245 cm długości ale tylko 110 szerokości, biorąc pod uwagę, że standardowa karimata ma 50/55 cm nie zostaje prawie nic miejsca
- 3,5 kg jak na tak niewielki namiot to wcale niemało

poza tym rumcajs pisał kiedyś o kiepskim łączeniu sypialki i tropiku (małymi rzepami), niewielkich otworach wentylacyjnych i niepodklejonych !? szwach na podłodze.
Krótko mówiąc nie opłaca się. Dożywotnia gwarancja to fikcja.
-------------------------------------------
bo ja w zasadzie jestem nikim...




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Elektron88 - 19-04-2008

A co sądzicie o tym Husky Flame, o którym pisałem 3 posty wyzej?




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Arni - 19-04-2008

Elektron88, wiem, że były jakieś problemy z Husky ale czy to standard?
W zamian proponuję Hannaha Apache.




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - pirzu.prv.pl - 21-04-2008

Macie jakieś propozycje w namiotach expedycyjnych , wyprawowych w cenie do 400zł? Ma służyć w warunkach zimowych jak i wczesno wioseenyych i późnojesiennych. Kilka ludzików namiawia mnie na Alpinusa Huron i nawet znam sklep, który obiecuje gwarancję dożywotnią a pracują w nim ludzie, kórzy też działają w górach. Mam plecak Campusa, który nie należy do najlepszych ale 2 naprawy za pośrednictwem tego sklepu przeszły bez problemów. Może znacie miejsca gdzie można kupić inny lepszy namiot? Wszelkie propozycje zostaną rozważone. Miałem przyjemność spać w tym roku w Komodo plus i K2 Marabuta. W Komodo miejsca jest nie wiele i raczej plecakow nie da się zmieścić z dwójką facetów. My zmieściliśmy w przedsionku, w którym wykopaliśmy z metrowy dół w śniegu, co umozliwiało wygodniejsze założenie butów i zmieszczenie dwóch dużych plecaków. Bez tego nie zmiesliły by się. Przezyliśmy w nim halny na 2000 choć składał się co chwila prawie do ziemi znaczy przyginał. W K2 jest dużo więcej miejsca (spokojnie 3 osoby bez plecaków - pleckai w przedsionku) i 3 pałągi które o wiele lepiej usztywniają namiot. Waga obydwu to min 3,5kg + szable śnieżne następny min. 1kg
-------------------------------------------
pirzu.prv.pl




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Arni - 21-04-2008

Oj kolego, obawiam się, że za 400zł. to nic dobrego nie kupisz. Zaproponował bym ci Khumbu Marabuta(2 osobowy, dla ludzi o wzroście do 185cm) ale cena cię odstraszy. Jeśli chcesz aby nie składał ci się na wietrze tak jak tamten to szukaj czegoś o konstrukcji geodezyjnej lub pół geodezyjnej czyli 3 lub 4 pałąki krzyżujące się w min. 3 miejscach.
Podobny do Khumbu ale z wewnętrznym stelażem jest Attack Hannaha. Powinien być nieco tańszy.
http://www.hannah.cz/pl/produkty/produkty-jaroleto-2008/stany/serie-lite/7451-attack-iii.html
http://www.namioty.pl/?d=focus,40
Myślę, że twoje oczekiwania na pewno spełniło by najnowsze dziecko Marabuta:
http://www.namioty.pl/?d=focus_rest,44

Co do tych ludzików którzy cię namawiają to spytaj się czy używali już tych namiotów nowego Alpenisa przynajmniej 2/3 lata? Znając życie nie. To jest nowość na naszym rynku i wielu ma obawy, że jakością dorównuje Campusowi. Jak go kupisz to będziesz zwyczajnym testerem, a wtedy poprosimy cię o opinię:-)




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - sERo - 05-05-2008

Chciałem kupić TNF Mountain 25. Podczas sprawdzania oferty sklepów w USA dokopałem się jednak do informacji, które spowodowały, że rezygnuję:
- na stronie TNF jest podana waga 2.89kg, część sklepów w USA podaje jednak... 3.88 kg, tak samo testerzy na TrailSpace
- wymiary sypialni to 204 x 137 cm, wąsko jak na dwie osoby
Jednak kupię Marabuta Khumbu lub Tengri - tańsze, większe, lżejsze i ''na miejscu'' :).
-------------------------------------------
Co ja robię w mieście? :(




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Makbet - 05-05-2008

No, troche ten TNF waży. Zwróć jednak uwagę, że to prawdziwy schron przeciwbombowy. Mój kolega ma trochę starszą wersję i może się na nim położyć.
-------------------------------------------
harry




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - koza - 06-06-2008

Panowie a jak sie zapatrujecie na nowego ARCO marabuta. Ciężki piorun ale przestronny. ja potrzebuje takiego namiotu do przechowywania 2 osób masy sprzętu i sanek bo są pomarańczowe i na zewnątrz zdradzają pozycje spania na dzikuna. Tak sanki wygladaja, ich wymiary ich 150 x 15 x 50.
http://tiny.pl/ktkn
Arco zielony z fartuchami by mi pasował tylko ciężki trochę. Myślałem o tunelu ale nie jestem pewien. W planach miałem Helsporta lub Hilleberga ale ceny kładą na kolana.

Macie jakieś propozycje alternatywne. zależy mi na przedsionku na graty i możliwości gotowania w miarę bezpiecznego na maszynce.

Myślałem tez o odchudzeni ARCO w wersji po doszyciu fartuchów bo wtedy stuknie mu 4 kg spokojnie. Chciałem wyciąć kieszonki z siateczek bo sie mało ptrzydają. Zastąpić oczka na wieszanie sznurka do suczenia bielizny. macie jakies jeszcze pomysły?
-------------------------------------------
koza




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Makbet - 06-06-2008

Wywal sypialnie :-)
-------------------------------------------
michal




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - koza - 06-06-2008

Kamiński z Moskalem odchudzili Helsporta na wyjazd na biegun o kilkaset gramów
I sypialnie mieli...

Ale Makbet jest lepszy kozak, pojedzie z tropikiem samym- SZACUNECZEK ;p
-------------------------------------------
zupełna pustka tylko ten wiatr me skronie muska...




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Makbet - 06-06-2008

O przepraszam nie wiedziałem że koza na biegun idzie :]
-------------------------------------------
michal




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Simba - 06-06-2008

Może wymienić ten stelaż od przedsionka na jakieś cieńsze alu? Jesli nic się nie zmieniło to Marabut daje 9,5mm, a można znaleźć cieńsze np. http://www.e-horyzont.pl/site/index.php?mod=offers&kat=131&prod=1206 . Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Inna sprawa, że takie oszczędności na wadze to i tak są grosze wobec 4kg.




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - jaco - 06-06-2008

Ja tam nie wiem, ale zamiast odchudzać namiot odchudziłem siebie , tyle że miałem z czego. KIlo w tą czy w tą nie robi różnicy. Zonie na blanka wnosilem 3 duże książki bo ponoć miała czytać na postojach, a namiot zawsze biorę duży , bo nie lubię się ściskać.
zrzucić trochę tłuszczu, nabrać siły i będzie OK
-------------------------------------------
Panie gdzie ta zima bo czekom i czekom i .........