NGT
Buty wspinaczkowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Buty wspinaczkowe (/thread-1693.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE:Buty wspinaczkowe - rock pillars zerocks - 12-03-2007

a co szanowni panstwo sadza o wyborze rock pillarsow zerocks dla sredniopoczatkujacej lojantki?;)no i czy wybrac 1 cm krotsze niz stopa (znowu kwestie doboru rozmiaru ;) ),czy moze jednak wygodniejsze troszke na poczatek?




RE:Buty wspinaczkowe - Spineless - 12-03-2007

zdecydowanie lepiej Pearle gdzieś w promocji wyhaczyć, albo chociaż Mad Rocki Flash. Czy 1 cm czy 1,5 albo 0,5 to już kwestia indywidualna, najlepiej przymierzyć kilka numerów i wybrać odpowiedni - musi trochę uwierać ale też bez przesady.
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim ...




RE:Buty wspinaczkowe - ciekawska - 16-03-2007

a dlaczego pearle sa lepsze od zerocksow?:>




RE:Buty wspinaczkowe - M - 17-03-2007

Oba są nic nie warte




RE:Buty wspinaczkowe - KubikBartolomej - 17-03-2007

ciekawostka>> bardziej konstruktywne opinie znajdziesz chociażby w teście
https://ngt.pl/thread-4218.html

Ja zgadzam się z przedmówą ~M potwierdzam podłą wartość buta Rock Pillars opisanego w teście, i nie mam zamiaru nigdy więcej eksperymentować z innymi modelami
-------------------------------------------
KubikBartolomej




RE:Buty wspinaczkowe - ciekawska - 17-03-2007

i to lubie..dziekuje :) tylko co w zamian za to? chodzi mi o but do 300 zl,dla osoby poczatkujacej, na panel i w skaly..dodam,ze fajnie by bylo,gdyby mozna je bylo przymierzyc w krakowie badz zakopanem ;) dodam jeszcze,ze mam wysokie podbicie,co jest nie bez znaczenia ;)




RE:Buty wspinaczkowe - początkująca - 20-03-2007

Witam! Kupiłam buty la sportiva miura o numer mniejsze niż moja stopa. Chciałabym sie dowiedzieć czy buty się rozciągną bo bolą mnie palce na zgięciu, w szczególności jak na nich stanę. Do jakiego stopnia stopy mają boleć? mam wymienić buty na mniejsze czy sie rozciagną? dzięki z góry za odpowiedź




RE:Buty wspinaczkowe - tomtom - 21-03-2007

Nie ma to jak kupić miury na początek ;)
Droga początkująca, ten but nie ma w zwyczaju się rozciągać. Stopy zasadniczo nie powinny boleć wcale, po panelu łazi się dla przyjemności.




RE:Buty wspinaczkowe - tomtom - 21-03-2007

tfu, zaraza, bzdury gadam
Miura oczywiscie sie rozciagnie.




RE:Buty wspinaczkowe - Spineless - 21-03-2007

tomtom łazi się dla przyjemności, ale żeby cokolwiek poważniejszego załoić trzeba mieć dobrze dopasowane, a co za tym idzie lekko uwierające buty. Palce nóg powinny być leciutko podkurczone.
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim ...




RE:Buty wspinaczkowe - tomtom - 21-03-2007

owszem, tylko zanim poczatkujacy nauczy sie poprawnie wstawiac nogi, to but i tak sie rozleci, wiec jakies saltiki czy wiejskie coyoty sa rozsadnym pomyslem, bo sie kasa nie marnuje.




RE:Buty wspinaczkowe - mała - 27-03-2007

Właśnie mam zamiar kupić sobie moje pierwsze buty wspinaczkowe. Czy możecie mi coś napisać o butach Rock Pillars (np. Moab), Rapach Triopa, Enduro La Sportivy albo Mad Rockach? Na razie wspinam się tylko na ściance, ale może w lecie uda mi się pojechać w skałki. Chcę wydać na te buty nie więcej niż 200-250 zł. Czytałam ten temat, ale nie jestem jeszcze przekonana. Co radzicie?




RE:Buty wspinaczkowe - ludz - 27-03-2007

mala: ja uzywam Rock Pillars Zion i jestem w zadowolony, bardzo fajna guma tam jest.. [to też moje pierwsze ;) ] na poczatek idealne, jednocześnie da się w nich robić troche ambitniejsze drogi, powyżej VI
nie wiem jak z ich trwałością, bo użytkuję od sierpnia...

znajoma używa Moaby, a kumpel Rapów... Moaby są rozwalone solidnie uzytkując je od lipca.... Rapy skapciały po 2 latach , ale dalej się do czegoś nadają...




RE:Buty wspinaczkowe - braavosi - 27-03-2007

mała:
kup najwygodniejsze z najtańszych, na wybrzydzanie przyjdzie jeszcze czas.Ponoć prostsze madrocki są właśnie nie najgorsze pod tym względem.niestety tylko miezryłem kiedyś.pozdr#braav

-------------------------------------------
a man from Braavos...




RE:Buty wspinaczkowe - mała - 29-03-2007

braavosi-pewnie, że na wybrzydzanie przyjdzie jeszcze czas. Ale ja chciałabym kupić coś, co nie rozleci mi się zbyt szybko, bo nie kupię prędko nowej pary. I dlatego mam dylemat-o Rapach chodzą bardzo różne opinie, o Mad Rockach czytałam, że nie są najlepsze.

ludz-te Moaby tak szybko się rozwaliły? To chyba nie jest najlepszy model, nie?

Chyba jednak zdecyduję się na Rapy albo któreś Rock Pillarsy-myślicie, że wytrzymają trochę? Które Rapy byłyby lepsze - te z gumą cling czy z wibramem?




RE:Buty wspinaczkowe - tomtom - 29-03-2007

wszystko sie rozleci na niedoswiadczonej stopie i to szybko.
dodam, ze na stopie doswiadczonej, rozleci sie rowniez szybko ino nieco wolniej.
Cobry przy wspinaniu na panelu 4 dni w tygodniu wytrzymuja 3-4 miesiace.
A ja wlasnie robie paczke i wysylam do reklamacji Five Ten Anasazi Southwest - 6 razy na panelu i sie bylo rozkleiło...




RE:Buty wspinaczkowe - mała - 04-04-2007

Dobra, kupiłam Rock Pillarsy - model Moab Soft. Chyba nie są to najlepsze buty, ale mam nadzieję, że na razie będą ok.

U mnie w Lublinie to o tej porze roku jest cienko z tymi butami - widziałam tylko jakieś 8-10 modeli, i to nie w każdym rozmiarze.

A tak poza tym-z twardością buta jest tak, że im bardziej miękki, tym lepiej czuje się skałę i łatwiej jest na mniejszych formacjach, prawda?




RE:Buty wspinaczkowe - Spineless - 04-04-2007

tak, skałę lepiej czujesz, lepiej takie buty sprawują się na tarcie, ale jednocześnie kiepsko wypadają na krawądkach. Ale Rock Pillars produkuje dobre buty i te Moab'y na początek na pewno Ci wystarczą :)

braav jeśli chodzi o Mad Rocki to polecić można chyba tylko model Flash, bo Mugeny i New Mugeny w skałach kiepściutko wypadają. Lepiej Triopy kupić albo właśnie RP
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim ...




RE:Buty wspinaczkowe - silowski - 04-04-2007

ja chodze teraz w Mad Rock`ach model pheonix i sprawuja sie bardzo dobrze uzywam ich juz drugi sezon dwa razy w tygodniu na panelu i w sezonie w skałach :-) ale niestety powoli widze ich koniec i zastanawiam sie nad nowymi butami. Te butki sa bardzo wygodne i szukam czegos rownie wygodnego z tym ze juz troszke bardziej wyprofilowanego. Co mozecie polecic ??(głownie chodzi mi o wygode)
-------------------------------------------
silowski




RE:Buty wspinaczkowe - Spineless - 04-04-2007

no a Phoenix to właśnie Flash tyle że w wydaniu sznurowanym :)
silowski a ile masz kasy na buty i ile się wspinasz ?
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim ...