NGT
Narty..... - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Narty..... (/thread-1090.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE:Narty..... - yaro1986 - 20-03-2007

Najlepiej kupowac po sezonie, wtedy mozna kupic sprzet czasem za mniej niz polowe ceny w szczycie sezonu. Owszem trzeba sie liczyc z tym ze czasem moze nie byc odpowiedniej dlugosci nart, lub rozmiaru ubrania, ale zdecydowanie warto kupowac poza sezonem. Mozna tez ryzykowac i sprzet w szczycie sezonu ale zeszloroczny wtedy jest juz najtaniej ale wtedy jest sporo mniejsza szansa na dostanie wybranego modelu i wybranej dlugosci (rozmiarze).
-------------------------------------------
yaro




RE:Narty..... - mir123bych - 23-03-2007

Yaro ma rację teraz są super promocje w sklepach internetowych i w sobotę jadę z dziewczyną oglądać sprzęt i zdecydujemy czy kupujemy czy odkładamy zakupy na listopad.




RE:Narty..... - Katie - 27-03-2007

No własnie, ja teraz dysponuję wolną gotówką i przymierzam się do kupna nart. A co sądzicie o cenach nart na skiteam.pl? Kupował ktoś tam może?
-------------------------------------------
Katie




RE:Narty..... - yaro1986 - 27-03-2007

Napisalem w tym temacie pare postow o skiteamie. Ceny sa nie zawsze najnizsze na rynku, mozna cos dostac taniej ale wcale nie tak czesto jak wiekszosc sadzi. Ceny w skiteamie (te na metkach) rzeczywiscie sa nizsze, ale jak pochodzisz po mniejszych sklepach i sie potargujesz to mozna kupic rzeczy taniej. Ja jestem stalym klientem sklepu na wale miedzeszynskim (board seriws, maja sprzet salomona i heada), i ceny mam naprawde niskie, jeszcze nic nie kupilem tam drozej niz w skiteamie, kupowalem tam czesto 300zl taniej niz w skiteamie.
-------------------------------------------
yaro




RE:Narty..... - Katie - 29-03-2007

yaro, dzięki wielkie za rady :) na pewno skorzystam :)


-------------------------------------------
Katie




RE:Narty..... - mir123bych - 31-03-2007

wiesz skiteam też sie negocjuje, ale trzeba umieć, bo łatwo jak w podrzędnych sklepach nie ma ;-) Pozdro
-------------------------------------------
mir123bych




RE:Narty..... - yaro1986 - 31-03-2007

Negocjowalem w skiteamie i powiedzieli mi ze nie moga dac takiej ceny bo jest szczyt sezonu itd, w boardserwisie dali, buty kupilem za 900zl podczas gdy te same buty w skiteamie na wyprzedazy w nastepnym sezonie byly za 1100 a nowy model za 1500. Sklep jest o tyle dobry ze ma ogromny wybor mozna sobie poogladac, ale trzeba podchodzic do zakupow rozsadnie a nie bo to skiteam to musi byc najtaniej, jednak reklama swoje robi. Nie mowie ze male sklepy sa najlepsze ale warto zachowac umiar i nie ufac tylko reklamie.
-------------------------------------------
yaro




RE:Narty..... - Kokos - 28-12-2007

Hi.
z 8 lat temu kupiłem deske, buty itd. no i spodnie ''alpinus ski system'', które okazały się moim historycznym bublem:). Już w domu przeczytałem na metce, że to spodnie narciarskie, ale wzorujące się na modzie snowboardowej.. szkoda, że to wtedy olałem:( (grtz). Dopiero na stoku wyszło ''szydło z worka'', a raczej gacie okazaly się workiem z foli- wewnątrz gorący sajgon i rzeki potu- prawdziwa zerowa przepuszczalność!:, ale wystarczylo usiąść lub przyklęknąć na śniegu żeby zrobiła sie lodownia.
Chciałem je szybko wykończyć, ale cerata okazała się ''mocna'' i po czterech sezonach to one wykończyły mnie..:(

Teraz znowu bym pojeździł póki deska nie zardzewiała:), więc prośba o polecenie tanich, porządnych, najlepiej rodzimych spodni snowboardowych. Na razie myśle o takich: http://www.allegro.pl/item287106799_super_spodnie_snowboardowe_na_miare_.html
może ktoś cos o nich wie?, używa? jak z oddychalnoscią?
-------------------------------------------
łaził, aż się zaraził..




RE:Narty..... - Jan_Werbinski - 04-02-2008

Chcę zakupić cały zestaw z wiązaniami Dynafita. Na 90% będę kupował w RFN, Szwajcarii lub Austrii. W Polsce nie spodziewam się trafić żadnych okazji. Myślę, że marzec będzie najlepszym miesiącem, ale nie chciałbym się spóźnić. Powiedzcie kiedy są największe przeceny, a kiedy sprzęt już znika z oferty? Może ktoś pamięta jakie ceny były wiosną 2007?




RE:Narty..... - michał - 04-02-2008

Proponowałbym wybrać się do NRD - jest taniej;)

A tak poważnie to ciekawy sprzęt w krajach niemieckojęzycznych można upolować przez cały rok. Osobiście najlepsze polowania udały mi się końcem marca, w kwietniu i początkiem maja.
-------------------------------------------
a czort tam Panie z Litwinami!




RE:Narty..... - dziubkins - 18-03-2008

witam jestem poczatkujacym narciarzem zakupilem sprzet i nie wiem czy jest dostatecznie dobrze dobrany dla mojej osoby narty; Atomic Nomad Sativa dl 162 cm 113.72.98r=16m wiazania Atomic EVOX 310 buty Nordica Rc Flex index 55 prosze pomozcie a ha mam 175 wzrostu i oklo 90 kg wagi pozdrawiam
-------------------------------------------
dziubkins




RE:Narty..... - mihal - 18-03-2008

jesteś ciężki jak na buty z fleksem 55. chyba ze bardzo łagodnie jeździsz. twój cięzar razem z ubraniem itd,itp to koło 100 kg wiec buty będ asie bardzo poddawać




RE:Narty..... - dziubkins - 19-03-2008

a co mozesz powiedziec o nartach i wiazaniach? dzieki za odpowiedz pozdrawiam
-------------------------------------------
dziubkins




RE:Narty..... - yaro1986 - 19-03-2008

mihal ale to jest poczatkujacy narciarz, wiec wedlug mnie buty ok. Narty te to dosc uniwersalny model, taki ze nawet poza trasami mozna probowac jezdzic. W zwiazku z tym ze sa uniwersalne nigdzie nie beda bardzo dobre we wszystkich warunkach, na lodzie czy bardzo twardym stoku beda slabo trzymac, a na gleboki snieg sa zbyt waskie i za krotkie. Wedlug mnie nary tego typu to dosc dobry wybor, choc boje sie ze ten model moze byc za miekki jak na twoja mase. Wiazania w porzadku choc to jeden z prostszych modeli atomica.
-------------------------------------------
yaro




RE:Narty..... - dziubkins - 20-03-2008

dzieki panowie za pomoc
-------------------------------------------
dziubkins




RE:Narty..... - dziubkins - 20-03-2008

mysle ze jak na 740 zl za nowy sprzet to nie jest taki zly jak dla mnie czyli nowicjusza pozdrawiam
-------------------------------------------
dziubkins




RE:Narty..... - Czoczok - 14-11-2008

Witam,

w związku z faktem, iż sezon narciarski zbliża się dużymi krokami postanowiłam kupić sobie nowe buty. Szperając po stronach znalazłem wyprzedaż nordici. Spodobał mi sie ten model http://sporthit.pl/olympia-gts-6-p-82881.html. Czy ktoś z Was jeździ w takim bucie i mógłby się wypowiedzieć na jego temat? pozdrawiam,
-------------------------------------------
Monika




RE:Narty..... - Marta ;D 13 - 28-11-2008

heej.
mam pytanie.

na czym polegają narty ''taliowane'' i co to za numeracja obok , jakie znaczenie ma ''promień'' i o co wogle w nim chodzi.

pliis o help
-------------------------------------------
xD




RE:Narty..... - Marta ;D 13 - 28-11-2008

heej.
mam pytanie.

na czym polegają narty ''taliowane'' i co to za numeracja obok , jakie znaczenie ma ''promień'' i o co wogle w nim chodzi.

pliis o help
-------------------------------------------
xD




RE:Narty..... - yaro1986 - 28-11-2008

Narta taliowana to taka która ma dosc znaczna roznice w szerokosci pomiedzy czubem srodekiem i pietka narty. Zazwyczaj wymiary typu 120-90-114 oznaczaja szerokosc w czubie narty-srodku-na koncu narty. Promien skretu informuje o skretnosci narty. Im mniejszy promien tym narta bedzie zataczala mniejszy okrag gdy bedzie postawiona na krawedz, Oczywiscie promien podany przy narcie nie musi byc uzyskiwany w praktyce. Im mniejszy promien tym narta pozwala robic na krawedziach ciasniejsze skrety. Pamietac jednak nalezy ze jak promien jest bardzo maly to narta jest malo uniwersalna, i dobrze sie spisuje tylko na rownych stokach i przy jezdzie na krawedziach. Jak prom,ien jest wiekszy np 16m to mozna ciac na krawedziach dluzsze skrety i jezdzic klasycznie zeslizgiem.
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763