NGT

Pełna wersja: 3 Fest/40 Zlot Rajcza - i po zlocie:(
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Szanowni!

Już niebawem zlot/festiwal. Czas zatem podać kilka informacji praktycznych oraz przedstawić mniej lub bardziej wiążący program.

Dla przypomnienia – spotykamy się w Rajczy w SSM w dniach 21-23.10.2016.
Strona schroniska: http://www.schroniska-ptsm.pl/

UWAGA UWAGA 21.10 można zjawić się rano, ale tylko na pozostawienie bagażu. pokoje będą wolne po południu! niestety, w niedzielę tj. 23.10 musimy zwolnić pokoje do godz. 10. więcej informacji nt. zakwaterowania, w poście Jagody na drugiej stronie

Zapewne wystartujemy z pierwszymi prelekcjami koło godziny 20-21 w piątek.
Informacje dotyczące cen noclegów i ewentualnie noclegu w namiotach znajdziecie w poniżej linkowanym wątku na stronie 12 post Jagi. Tam też znajdziecie informacje nt. warunków i zasad.
http://tiny.pl/gwrxq

Nawiązując do wcześniejszych edycji festiwalu i tym razem przygotowaliśmy i wciąż przygotowujemy, dla Was różne atrakcje. Nie zabraknie obowiązkowych punktów ale też pojawią się nowe zabawy, do których chcemy Was zaprosić. Ale po kolei, oto wstępny program 3 festiwalu/40 zlotu:

PRELEKCJE
Mocny punkt każdego naszego jesiennego spotkania. I tym razem wysłuchacie i obejrzycie 6 opowieści z różnych stron świata. Na razie nie podajemy kto kiedy wystąpi, ale lepiej rezerwujcie sobie piątek wolny, by zdążyć na czas!

Piątek 21.10
Grendel zaprasza Was na premierę jego filmu o Kjeragbolten! Bilet macie w cenie noclegu. Niewykluczone, że będzie też i pewna niespodzianka...
IzaS oraz Ramol i ich „Mongolia w gumiakach czyli spływ pontoniakami kilkoma mongolskimi rzekami”. Tytuł wyjaśnia wszystko.
Szkrzypłocz Jr. czyli Tymon czyli ElBuscador czyli syn kol. Marty przyjedzie i opowie o swojej przygodzie w Ameryce Południowej

Sobota 22.10
Leśna „Te Araroa - 3000 km przez Nowa Zelandie”. tej dziewczyny nie trzeba przedstawiać. A nie jeden z nas śledził jej postępy w NZ.
Jaga „Dwa oblicza Kirgistanu”. Ha, zanim pojechała w tę podróż, już ją zaklepaliśmy :) Podobno zrezygnowała z wystąpienia na KFG w tym roku…
Pitdoggy w tym roku skompletował KGP. dlatego tez zaraz po konkursie opowie o kilku ciekawostkach i kontrowersjach w okół KGP

niestety, wypadł nam KaWu... mam nadzieję, że jeszcze będzie miał okazję poopowiadać.


KONKURS WIEDZY

Tradycyjnie na festiwalu staniecie do boju o tytuł omnibusa engietu w tradycyjnym konkursie. Tym razem temat przewodni to „Korona Gór Polski oraz pozostałe górskie naj…”
Oczywiście, przewidujemy nagrody także możecie zacząć już się uczyć i przygotowywać. Jeśli ktoś myśli, że zakres tematyczny jest wąski, to jest w błędzie.
Po konkursie kol. Pitdoggy opowie o kilku ciekawostkach dotyczących KGP

FESTIWAL NALEWEK

Jak przywieziecie, to będzie. Oczywiście, możecie się już zgłaszać, jak to było w minionych latach, podając nazwę swojego zawodnika (nalewki).

eNIO

Na każdym festiwalu odbywały się mniej lub bardziej sportowe zabawy ruchowe. Z racji, że mamy rok Igrzysk Olimpijskich, chcemy zaprosić Was do udziału w eNgietowych Igrzyskach Olimpijskich!
Tutaj też przewidujemy nagrody, a będziecie mogli je wyłapać mierząc się w takich konkurencjach jak:
- pchniecie wiatrówką (oczywiście chodzi o windshirt!)
- rzut butami wspinaczkowymi
- australijski bieg z przeszkodami na dystansie bardzo krótkim (w zależności od możliwości terenowych)
- mecz siatkówki dziewczyny kontra chłopcy, który zostanie rozegrany w niedzielę z rana
Zacznijcie już trenować. A jeżeli twierdzicie, że nie macie szans bo biegnie Botx, to my tak zrobimy byście mieli szanse, spokojnie.
Zasady, reguły itd. zawodów niebawem, bądź już na festiwalu.

BUFET

Jak wicie, w schronisku nie ma bufetu ani baru, a istniejąca kuchnia posiada dwa czajniki, małą lodówkę i zapewne to wszystko. Dlatego warto zabrać ze sobą kubek, sztućce etc. Jest za to miejsce na ognisko z dość sporym rusztem. Dlatego też zabierajcie kiełbasy, mięso, warzywa. Coś na pewno upichcimy razem. Zresztą, czy na zlocie brakowało kiedykolwiek strawy?

Jeżeli martwicie się tym, że brak baru równa się brak %, to już uspokajamy. Specjalnie na tę okazję, w czeluściach piwniczych, powstaje około 100l piwa!
- Tadik szykuje piwo grodziskie (jedyny polski styl!) + kilka litrów cydru
- ElChupacabra czyli 1/2 browaru domowego Dwa Szwagry, warzy stout oraz jakieś lekkie IPA. padły propozycje nazw trunków - Czarny Staw oraz Czerwone Wierchy.

Uwzględniając powyższa wraz z Festiwalem Nalewek i dodając do tego to, co przywieziecie w plecakach… hmm, czy potrzeba nam jeszcze czegoś?

Kończąc: tutaj będziemy starali się zamieszczać na bieżąco informacje praktyczne oraz dotyczące aspektu rozrywkowego. Oczywiście nie zabraknie tradycyjnego gadżetu festiwalowego! Jeżeli ktoś jest jeszcze niezdecydowany, po przeczytaniu powyższego, to… naprawdę jest ktoś niezdecydowany?

DO ZOBACZENIA W RAJCZY

Ktoś jedzie wcześniej?
Myślę czy nie powłóczyć się po okolicy od środy /czwartku.
---
Edytowany: 2016-09-14 06:31:56
-------------------------------------------
z kom

Myślę właśnie o tym. Ale chciałbym też zahaczyć o warsztat Hanzla, żeby buciki wysztynglować na fest 😀. I jeszcze nie wiem, w jakiej kolejności to zrobić - przed czy po...

To ja tak skromnie. Jedzie ktoś w piątek z rana, żeby pochodzić trochę przed festem?

Maykel, no co się pytasz ? :-)
pewnie
-------------------------------------------
i+r

garść informacji:

- gdy przybędziecie na zlot/fest ''logujecie się'' u admina, który będzie miał listę wpłat-zaliczek. po weryfikacji i krótkim instruktażu, dostaniecie pakiet festiwalowy. czyli gadżet zlotowy (jest w produkcji) oraz buziaka od admina

- w sobotę, po rozegraniu wszystkich konkurencji eNIO oraz kolejnych konkursów, odbędzie się część oficjalna, taka niby akademia, na której zostaną wręczone nagrody, upominki itd.

- nagrody. są i dochodzą nowe. zapewne będzie coś do poczytania, oglądania, może do odziania... ba, nawet jest nagroda własnoręcznie wykonana! ale już nic więcej nie mówię.

- kilka osób zapytało o zakres konkursu dot. Korony Gór Polski i górskiego naj. górskie naj na pewno dotyczyć będzie polskich gór.

- zabierzcie ze sobą kubki, koniecznie ! a jeśli chodzi w ogóle o nasz bar, to obowiązuje absolutna zasada respektowania tego, co mówi ElChu i Tadik! oczywiście tylko wówczas, jeśli stoją za kranem i mówią o kranach :)

- pytanie: czy dysponuje ktoś jakimś nagłośnieniem? przy tak sporej grupie dobrze będzie gdy prelegenci będą nagłośnieni.

pamietam że Tadik miał ustrojstwo nagłośnieniowe z którego sączyła sie nostalgiczna....Bałkanica.

jak rzekł bart gadżety jakże praktyczne i potrzebne NGT się produkują w znanym górskim beskidzkim miasteczku GLIWICE

Nagłośnienie to nie problem :)
Czyli będzie głośno i radośnie i będzie się działo...

Niemam tylko rzutnika już niestety, ktoś będzie musiał ogarnąć.
-------------------------------------------
Byle do weekendu ...

super!
rzutnik jest na stanie schroniska. jedynie czego potrzebujemy, to coś do odtwarzania i dobrej pogody!

Mam pytanie, czy ktoś nie planuje jechać autem z Warszawy w piątek wieczorem i ma wolne miejsce? Niestety, do 19:15 muszę w piątek być na seminarium, chcę być na zlocie, szukam jakiegoś rozwiązanie, żeby zbyt wielu atrakcji nie przegapić...:)

Pytanie natury egzystencjalnej ... czy ktoś jest uczulony na laktozę? Planuję dodać do stouta, a nie chcę, żeby ktoś dostał wysypki.

Sprawa nr 2 ... Myślcie nad nazwą piwa ... moja propozycja to Czerwone Wierchy i Czarny Staw

Tyle przegrać :(

El Chu
A o jakich gatunkach piwa rozmawiamy? Rozumiem że jeden to stout/milk stout a drugi? Czerwony lager/ale? Bo nazwę trzeba dostosować do stylu;-)

to kto jedzie wcześniej?
mam urlop na czw i pt ale mogę brać nawet cały tydzień :)

Jak od czwartku to mam 3 wolne miejsca i jadę rano z KR. Jak wcześniej ktoś będzie to jeszcze nie wiem kiedy i o której pojadę..
---
Edytowany: 2016-10-04 15:34:21
-------------------------------------------
7

już za chwilę, już za moment super ZLOT NGT.
My Wroc(love) będziemy od piątku, zabieramy jeszcze jedną dobra duszyczkę do grona NGT, może jej się spodoba klimat, jeśli oczywiście nie trafi na Botixa :)

W zeszły weekend spotkaliśmy na Kościelcu kobietę o różowych włosach. Monika, jeśli to czytasz to pakuj plecak i przybywaj, ma być mecz siatkówki, będziesz naszym Asem :)
-------------------------------------------
Kościelec w Tatrach - och co to było za przeżycie

trafi, wcześniej czy później każda trafia :)
i przeżyje
-------------------------------------------
jedyny trzeźwo myślący ;)

Przeżyć przeżyje lecz świat już nie będzie taki sam ;)
-------------------------------------------
z kom

7 - jeszcze nie wiemy kiedy , czeka nas trzecia operacja psa, ale możliwe, że w czwartek i też możemy mieć 2-3 miejsca wolne,
-------------------------------------------
i+r

Ja mam zamiar być chwilę wcześniej, ale jeszcze nie wiem czy w czwartek czy piątek rano :)

Z Wrocławia - w zależności od pogody, czwartek/piątek będę chciał jechać. Jeśli będę zabierał psa to będę miał dwa miejsca. Jeśli nie będę zabierał psa to będę szukał transportu.

Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16