NGT

Pełna wersja: Membrana Gore-Tex i jej odmiany.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
hmm, ale grubością np te ciuszki z active shellem do paclite bardziej są podobne? muszę na żywo gdzies upolować active shella

Czy kogos znajacego temat mozna prosic o jakies szybkie porownanie paclite i active shella? Chodzi o zastosowanie w lekkich kurtkach przeciwdeszczowych.

Arc'teryx - jakis gosc z Gore. Stwierdzil, zeby unikac noszenia na tym ciezkiego plecaka, dawal do zrozumienia, by uczulic klientow na delikatnosc produktu. Dokladnie podczas odprawy w Cotswolds Outdoors na temat wprowadzenia dwoch produktow na AS trzy miesiace przed reszta swiata. Byly to produkty Berghausa (Velum czerwono niebieski) i Mountain Equipment (Firelite zielony). Czerwiec 2011 roku. Mozliwe, ze dotyczylo to tylko tych dwoch modeli. Mozliwe, ze od tego czasu (prawie juz rok) cos sie zmienilo, mozliwe ze firma Arcteryx, Norrona, czy inna rozprowadzana przez Pana ~Arc'teryx wprowadzila wlasnego AS na swoim materiale, ktory sprawia, ze moja wypowiedz jest niescisla. Traktowanie mnie i mojej wypowiedzi jak dziecka sluchajacego ''pierdół'' jest w mojej opinii, nieprofesjonalne i wygodne. Jest bardzo latwo z glebokosci swojego fotela rzucac inwektywami i paternalizmami, okraszajac je usmieszkami, zostawiajac je odbiorcom do wolnej interpretacji czy sa one ironiczne, sarkastyczne, zjadliwe, niewinne, czy wulgarne.

Panie Arcteryx, znacie jakiegos active shella z mocnym face fabricsem?

Co do porownania z paclitem. Nikt, poza tym forum, nigdy mi nie powiedzial, ze paclite jest slabe, ze nie nadaje sie pod plecak itd. Mozliwe, ze tak bylo w czasach, gdy mial ''kropkowana'' podszewke - sa to dla mnie czasy zamierzchle i historyczne, w ktorych outdoorowym rozwoju nie bralem, jako obserwator, zadnego udzialu. Owszem, na wlasne oczy widzialem dziure powstala w paclitowych spodniach, po mniej jak 5 metrow zjezdzie na kamieniach. Na oko z trzy metry jazdy, dziura wydarta. Spodnie byly na lekkim materiale zewnetrznym, cienkim ''face fabric''. Znam tez ciuchy na paclite, jak berghaus paclite trek, ktore w narazonych na darcie miejscach mialy wzmocnienia (podobno z Cordury) - nie nazwalbym je slabymi. Nie znam zadnego Active Shella, ktory mialby takie rozwiazania - prosze mnie oswiecic.
Na podstawie tej biednej kurtki Mountain Equipment Firelite (ktora posiada moj przyjaciel), ktora zastapila Firelite na paclite (ktora mam w posiadaniu) i na podstawie wycieczki w gory skaliste (Tryfan i okolice), moge stwierdzic, ze AS jest bardzo papierowy - jednakze wytrzymal tarcie o skale w deszczu i na sucho, i nic mu sie nie stalo. Berghausa i inne kurtki znam tylko z wieszaka, wrazenie jest podobne. Mimo moich mizernych doswiadczen, daleki jestem od stwierdzenia, ze AS jest mocniejszy od paclite. Jest oczywiscie mozliwe, ze sie po prostu myle. Nikt nie jest na razie obiektywnie ani potwierdzic, ani zaprzeczyc mojej opinii - odziez na tej membranie nie ma jeszcze roku. Testy laboratoryjne pomijam.
---
Edytowany: 2012-03-29 09:13:11
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

Ja mam Mountain Hardwear Xenona- paclite jest zlaminowany z mocniejszym materiałem i dlatego jest zakwalifikowany jako perfomance shell. Wytrzymały, lekki niesamowicie. Waga poniżej 500 gram i wytrzymałość prawie pro shella.
---
Edytowany: 2012-03-29 10:17:07
-------------------------------------------
karol

Arc'teryx

Kivak - po pierwsze, w podpisie mam Maciej, i tak też mam na imię, więc nazywanie mnie Panem Arc'teryxem jest w moim odczuciu nieprofesjonalne i ironiczne. Skoro już się podpisuję imieniem, to można tak do mnie mówić.

Po drugie - kilkakrotnie przeczytałem moją wypowiedź, szukając tam sugestii że jesteś dzieckiem które słucha pierdół i stwierdzam, że takiego zdania nie odnalazłem. Zadałem jedynie pytanie ''kto Ci takie pierdoły powiedział'' bo na stan mojej wiedzy są to pierdoły. Inwektywami też bym tego nie nazwał.

Po trzecie, najważniejsze - moją wiedzę mam z 2 źródeł - amerykańskiego przedstawiciela Gore który zawsze jest na spotkaniu w Vancouver żeby opowiedzieć nam o nowościach (Arc'teryx jest jednym z największych, jeśli nie największym odbiorcą GTX w segmencie outdoor). Tenże przedstawiciel Gore stwierdził, że kurtki Alpha FL i Beta FL są najmocniejszymi i najbardziej wytrzymałymi kurtkami z AS na rynku i że możemy to śmiało rozgłaszać. Druga opinia to Maciek Ciesielski, który od kilku miesięcy wspina się właśnie w AS z Arc'teryxa i w rozmowie ze mną potwierdził że jest to dla niego kurtka idealna - bo mało waży i jest nie do zajechania. Znam Maćka już na tyle długo i wiem, że nie powiedziałby tak, gdyby tak nie myślał.

Co do kurtek o których wspomniałeś - z moich informacji Velum ma właśnie najsłabszy FF, więc może dlatego odradzano noszenie ciężkiego plecaka na tę kurtkę.

Wiadomo, że reprezentuję Arc'teryxa więc moje posty mogą wydawać się stronnicze, weryfikację tego co napisałem pozostawiam użytkownikom ;)
-------------------------------------------
Maciej MJ Sport

Nastepnym razem napisz, ze wyrazam sie niescisle i wspomniane przez Ciebie kurtki sa mocne co potwierdza ten i ten. Zamiast tego nazwales moje informacje ***ami, choc pochodzily z tego samego zrodla.

Co do podpisu - przepraszam, nie zuwazylem go. Zauwazylem za to tylde przy nicku. Co do ironii i nieprofesjonalizmu - bywa.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

~Arc'teryx vel Maciej MJ Sport... a nie wiesz, że wedle regulaminu tego forum, jeśli pracujesz ''w branży'', to masz obowiązek się zarejestrować i pisać wyłącznie zalogowany? ;)

Blatio

Przepychanka słowna przepychanką ale Maciej z MJ Sport ma swój nick u nas zarejestrowany wiec stane w jego obronie. Fakt tym razem popełnił posta jako niezalogowany ale jednak ma takowego. uznaje to jako wypadek przy pracy

Arc'teryx

Blatio, wiem że powinienem pisać zalogowany ale kiedyś już tam pisałem że za żadne cuda świata nie mogę napisać posta jako zalogowany user to sobie odpuściłem i staram się być na tyle transparentny że od razu widać kto pisze ;)

Kivak - napisałeś ''zajac - active shell jest mniej odporny niz paclite.'' - dla mnie to jest pierdoła. Gdybyś napisał ''na stan mojej wiedzy, active shell jest mniej odporny niż paclite'' to zapewne napisałbym inaczej. Zatem wyraziłeś się nieściśle. I nie denerwuj się o takie drobnostki bo szkoda życia.

Adminie, dziękuję za wstawienie się za mną, niemniej jednak w myśl tego co napisałem na wstępie, nie mogę się zalogować i tyle ;)
-------------------------------------------
Maciej MJ Sport

Maciej, może nie możesz się zalogować z powodu zapchanych cookies w przeglądarce? To dość częsta przypadłość na NGT.

Panie Macieju. Pozwoli Pan, ze to ja bede decydowal z jakiego powodu sie bede denerwowal i co jest dla mnie drobnostka itd.
Co do cookies i komputerow - dlaczego nie pisac z komorki?
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

zając

ciekawy artykuł, niby wolny rynek a tu proszę - jak się jest praktycznie monopolistą przez dłuższy czas to trudno się potem znosi konkurencję; cóż, cieszę się że nie mam kurtki z gore :)

Mógłby ktoś zapodać aktualny wykaz wszystkich rodzajów membran jakie kiedykolwiek wypuścił Gore wraz z parametrami i przeznaczeniem?
Nigdzie tego nie ma w sieci a można naciąć się na kupno Gore Tex myśląc że to w końcu jedna ta sama membrana. A przecież nawet w butach są różne.

Czy ktoś wie czym sie różni Windstopper Softshell (np. WS 800SNP) od Gore Softshell (np N80p-X Gore-Tex)? Materiały mają różne kody producenta, ale czym się właściwie różnią nie moge znaleźć.
Oba materiały mają tą sama membrana gore, więc może jest to kwestia tkaniny, na której są położone? SNP to Nylon-Polyester-Spandex, Ale to nadal nie tlumaczy różnicy w nazwie, bo są windstoppery bez spandexu i są gore softshell z spandexem. No i jestem w kropce. Jakieś pomysły?

Goretex softshell to było coś na kształt zwykłego gore tyle, że zlaminowane z fleecezamiast zwykłej trzeciej wewnętrznej warstwy. Tkanina była wodoszczelna i miała klejone szwy. Co ciekawe można było do niej laminować co się tylko chciało nawet puch.
Kiedyś na wspinaniu.pl, jak mieli jeszcze dział biznes, pisali o tym czymś.
-------------------------------------------
Barsus

Czyli rozumiem zewnętrzna warstwa jest bardziej jak hardshell niz to co mamy w prawdziwych softshellach? Szkoda, bo myslalem ze nie bedzie szeleścić.
Z tym klejeniem szwów, to Haglofs albo Arcteryx kleją szwy w swoich produktach z Windstopper, ale oficjalnie robią to w celu wzmocnienia przeszycia. Nie mogą powiedzieć, że robią to w celu zwiekszenia wodoodporności, bo ponoć mogłyby mieć kłopoty ze strony Gore.

Jak z tym materiałem nośnym jest to nie wiem, bo to co pisałem wyżej to wiem z lektury a nie z doświadczenia.
-------------------------------------------
Barsus

dziwię się ludziom którzy przepłacają za gore...no ale ich sprawa...nie mówiąc o tym że zazwyczaj MEMBRANA jest zbędna.
-------------------------------------------
Dirwelinger

Może Ci co przeplacaja, kupują to gore na te niezazwyczajne chwile?... Kto wie?... Dziwmy się...
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Centralna Anglia

Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13