NGT

Pełna wersja: Plecak na rowerowy wypad w góry
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
właśnie o żywotność sztycy i punktu jej zamocowania w ramie się obawiam...

Pisałem że jestem dość wysoki więc moja sztyca jest wystawiona prawie na max. co za tym idzie działać na nią będzie większa siła ciągnąca do tyłu i istnieje większe prawdopodobieństwo uszkodzenia bika...
Co dalej... musi być ona zamontowana wyżej niż w hardtailu ze względu na skok tylnego zawieszenia co jeszcze bardziej pogłębia zarysowaną przezemnie sytuancję...
-------------------------------------------
Lord S.

tadeklodz

ano z tego wynika że hartaile mają niewątpliwe zalety w stosunku do rowerów z pełną amortyzacją. Założenie dobrej sztycy amortyzowanej
daje komfort nie zmniejszając funkcjonalności hardtaila.
-------------------------------------------
tadek

Dyskucja ciągle toczy się na temat bagażu rowerowego, a na pytanie o plecak mało kto ma ochotę odpowiedzieć...
Czy założenia które przedstawiłem kilka postów wyżej są słuszne?
Może mieliście ostatnio jakiś plecak na plecach który mniej więcej spełnia te wymagania...?
Może ktoś był na takiej wyprawie i z chęcią podzieli się odczuciami i uwagami...?

z góy dzięki za konkrety...
-------------------------------------------
Lord S.

Lord - nikt Ci nie odpowiada bo załozenia są delikatnie pisząć nienajtrafniejsze :-) sztycy nic nie będzie są bagazniki z regulacją kąta a ty tam będziesz woził śpiwór, karimate i jedzonko :-) a nie swoją ukochaną :-) no chyba że masz sztyce papierową :-)
Pozdr.
-------------------------------------------
mam tylko jedną wadę genetyczną - GÓRY :-)

Chciałęm kupić mały (do 10l) plecaczek rowerowy. Z camelbagiem i odrobiną miejsca na kurtkę, aparat, kanapkę...:).
Znalazłem na allegro takiego TNFa w dość sporej wyprzedaży:
Coś takiego: http://tnij.org/bacr
I teraz pytanie, czy ktoś spotkał się z tym plecakiem i wie jak się on będzie sprawdział na rowerze?
Czy to w ogóle oryginał (plecak 139zł, w tym 2l bukłak i przesyłka gratis, hmm)?

I co myślicie o tym Allegrowiczu? - mo on więcej TNFów w sporo niższych cenach.

Witam.

Weź chołopie plecak jaki musisz, bo tylko Ty wisz jakie masz ptrzeby.
Nic Ci nie będzie jak troche na boki będzie wystawał. Mam wrażenie, że szukasz trochę dziury w całym. Rozumiem, że nie jesteś pewien, ale kto jest pewien. Nie ma nieczego uniwersalnego. Dopasuj sobie taki, który będzie wygodny, solidny i tyle. Porządnych plecaków sklepy są pełne. Zamontuj stabilny i solidny bagżnik, no chyba, że się nie da, ale może jednak. Zapnij na nim śpiwór, karimatę i nic poza tym. O sakwach zapomnij, bo jak Ci przyjdzie dźwigać z nimi rower to padniesz.
Może uda się coś pod kierownicę podpiąć. Zjeździłem z 15-16 lat temu trochę naszych górek, z plecakiem typu komin firmy Polsport, kto te czasy pamięta wie co to za przygoda i jakoś nie przypominam sobie specjalnych trudności. Przy zjeździe za Babiej myślałem że mi dłonie odpadną, zero amortyzacji, ale co tam. Sprzęt był jaki był ale chęci...! Rower, jak na tamte czasy (scott sawtooth) był całkiem, całkiem. Do dziś się za nim oglądają, jak to za zabytkami :)

Pozdrowienia i powodzenia.

DTH,

Może popatrz na ofertę Vaude? Na stronie vaude.com seksja international masz np. Aquarius Air 7 + 3 z systemem Air [siatka na plecach].

No fajny ten plecak, tyle, że nigdzie w PL go nie ma. Poza tym, trochę drogi on (ok 250zł wychodzi):(. Ja bym wolał coś w granicach 100-150zł wyrwać z promocji jakiejś..

I co myślicie o tym north face? Cena fajna, ale jak on się będzie sprawdzał na rowerze?
---
Edytowany: 2008-06-02 15:25:23

przeniesione z pola recenzja z racji krótkiego czasu użytkowania / admin

Deuter Superbike

Wyposażenie:
1. pelerynka ochronna
2. chowany uchwyt na kask
3. system H2O
4. pokrowiec p/deszczowy
5. kieszenie boczne z siatki
6. kieszeń od frontu
7. kieszeń wewnętrzna na dokumenty
8. wyjmowana karimatka
9. pasek piersiowy
10. pas biodrowy
11. kieszenie zapinane na suwak w pasie biodrowym
12. suwak EXP dla zwiększenia pojemności
13. kieszeń na mokrą odzież
14. odblaskowe logo

Przeznaczenie: rower, miasto, skitury, narciarstwo biegowe, turystyka
Waga całkowita: 970 g
Wymiary: 51/31/16 (wys/szer/gł)
Kolory: 481: anthracite-sun, 740: black-silver
Pojemność: 18+4 l
Materiał: Hexlite 210 / Ballistic Lite
System nośny: DEUTER AIRSTRIPES
Sugerowana cena: 289.00 zł

Z pudełka:
Pudełka znów nie było, była podobnie jak poprzednio (https://ngt.pl/thread-9398.html) duża reklamówka. Plecak zakupiłem ponieważ w Race X Air przestawałem się pomału mieścić (nie ze względu na litraż, raczej przez jego specyficzne kształt kropli wody) szczególnie odkąd kupiłem lustrzankę. Dodatkowo szykował się wyjazd na Suwalszczyznę, nie tylko w celach turystyki rowerowej, tak więc musiałem zabrać nieco więcej szpeju. Race X Air'a dostała w prezencie moja Lepsza Połowa, tak więc plecak służył mi też to normalnych wycieczek rowerowych. Nie była to służba najlepsza - szczegóły niżej.

Pojemność:
Nominalna - 18 + 4 litry, bardzo, bardzo dużo. W plecaku mieści się absolutnie wszystko co może być potrzebne a nawet więcej - niesie to ze sobą oczywiste niebezpieczeństwo pakowania rzeczy zupełnie niepotrzebnych. W chłodniejsze dni, kiedy więcej ciuchów ma się na sobie niż w plecaku musiałem dorzucać do środka jeszcze jedną cienką bluzę aby bagaż nie latał wewnątrz plecaka (dla aparatu mogło by to być niezbyt dobre).

Eksploatacja:
Plecak leży świetnie. Jest długi, doskonale się opiera i trzyma bardzo stabilnie. Nie zauważyłem jakiejkolwiek różnicy w działaniu systemu Airstripes a Aircomfort - przy paskach plecy są tak samo dobrze wentylowane. Pas biodrowy jest na słusznej wysokości, dodatkowo są na nim dwie siatkowe kieszonki, przez co jest szerszy na początku, co dodatkowo poprawia i odczucia i stabilność. Zarówno podczas wycieczek pieszych, jak i rowerowych w prostym terenie spisuje się doskonale. Niestety, na rowerze w górach wychodzi jego poważna wada - szelki są wszyte około 5cm poniżej górnej krawędzi plecaka, i przy większych nastromieniach i skokach z progów plecak ma tendencję do częstego uderzania w tył kasku i spychania go na oczy - nie muszę chyba mówić czym to może grozić. Dodatkowo ciut zawiodłem się na Deuterowej jakości - krótko po kupieniu poszedł szew w okolicach głównego zamka. Nie reklamowałem tego, bo naprawa trwała krócej niż sam dojazd do sklepu gdzie go kupiłem, ale niesmak pozostał. Dodatkowo, na dole zaczął się lekutko mechacić materiał - wychodzą z niego takie włoski, zapewne od stawiania na ziemi/kamieniach/etc. Race X Air nie miał z tym problemów. Napis Superbike zlazł po pierwszym myciu - a plecak brudzi się niestety dość szybko. Aha, posiada świetny bajer w postaci kamizelki przeciwwiatrowej. Wygląda się w niej komicznie, jednak podczas długich zjazdów szutrówkami, gdy wieje i nie jest najcieplej jest niezastąpiona.

Podsumowanie:
Dobry plecak o dość szerokim spektrum zastosowań - najwygodniejszy jednak podczas chodzenia i lekkich wycieczek rowerowych (w sensie w lekkim terenie). Na pewno się go nie pozbędę - przy delikatnym używaniu, bez ciorania po błotach, krzakach i tym podobnych atrakcjach będzie służył długie lata. Zakres pojemności i możliwość używania bukłaka czynią zeń świetny plecak na kilkugodzinne piesze wycieczki po górach.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Mam pytanie czy przy wzroście 185 model Deutera Race X będzie dobry? Nie mam go gdzie na plecy wrzucić.

Czy ktoś używał może Deuter Compact EXP 12 ? Taka bardziej rozbudowana wersja niedużego rowerowego plecaczka z możliwością powiększania (zamek wokół komory) o 2l... Nadaje li się to do noszenia?

Witam. Moim zdaniem Deuter Trans Alpinie 30 będzie najodpowiedniejszym plecakiem . Plecak został stworzony przez Deutera do długich wypraw rowerowych , posiada min. dzieloną komorę główną i dostęp do niej od dołu - gdzie możesz pomieścić śpiwór , kieszeń boczną na mapę , ekspander do zamocowania kasku lub karimaty , kieszeń w pasie biodrowym , tu akurat pas dla zapewnienia wygody rowerzyście jest usytuowany nieco wyżej , boczne kieszenie z siatki , miejsce na Streamer max 3lit , oraz kilka praktycznych kieszeni wewnętrznych dla lepszej organizacji . fajna jest karimata do siedzenia , to tak żeby wilka nie dostać na zimnym lub mokrym kamieniu  system nośny Airstripe , daje świetną wentylacje przy zachowaniu maximum wygody i kontroli nad plecakiem podczas jazdy . Jak już wspomniałem plecak na długie wycieczki rowerowe jak i jedno dwu dniowe wycieczki piesze , jak by nie patrzeć to Deuter jako pierwszy zrobił plecak do uprawiania górskiej turystyki rowerowej . Trans Alpinie występuje również w wersji 32 EL dla osób powyżej 190 cm wzrostu i w wersji SL dla kobiet . Alternatywą ale bardziej wycieczkową jest Deuter Act trail 32 lub najnowszy model Spectro 32 , waga 1 kg , system Aircomfort , a jak już chcesz władować transportowy duży plecak na siebie to ACT lite 40+10 lub 50+10 ze względu na niską wagę , dobrą wentylacje i dużą kompresje , przy zachowaniu walorów plecaka transportowego. Ale to na siłę nie polecam na rower. Najlepiej to zerknij sobie na stronę Bako-Sport zakładka Deuter lub w najbliższym sklepie turystycznym z Deuterem , we Wrocławiu polecam nowy Rockcentric na Szczytnickiej . Pozdrawiam
-------------------------------------------
SKPS

A jak wspomniałeś o wzroście to właśnie Trans Alpine 32 EL EXTRALONG Deutera lub ACT TRAIL EL 38 są stworzone dla osób wysokich . Ja użytkuje Future pro 40 EL , z rodziny plecak dla wysokich jest jeszcze ACT lite 60+10 EL .
-------------------------------------------
SKPS

seiendes

Czy komuś zdarzyło się wykorzystać deutera race 10l w roli plecaka szkolnego dla pierwszoklasisty (ok. 130 cm wzrostu)? Od lat jestem zdania, że plecak, nawet najmniejszy, bez pasa biodrowego, to strata pieniędzy i męka dla kręgosłupa - ten model ma wszystko, czego bym sobie życzył dla ulżenia synkowi w targaniu całej wyprawki - pytanie, jak plecak dopasowany anatomicznie sprawuje się do noszenia rzeczy nieturystycznych - kanciaste książki i cały ten szkolny chłamik. Czy kieszeń na bukłak jest odpowiednio szeroka np. na blok rysunkowy (mam to sprawdzone - ale w modelu 30l)? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
-------------------------------------------
seiendes

Poszukuje plecaka do 20l na rower na trasy w góry i lasy. Znalazłem taki:

http://tiny.pl/hpk3z

Jakieś opinie na jego temat?
Zależy mi na tym by był w miarę wytrzymały i nie porozdzierał się przy spotkaniu z gałęzią jak Kellys
macie coś godnego polecenia?

zen

Tu masz fajnie przecenionego Source'a - http://allegro.pl/plecak-source-whistler...60592.html
Zapomnij o napisanych 25l, nie wiem , jak to mierzyli, jakimi normami, ale wedle kolegi ,ktory to miał bardziej odpowiada 14-16l.
Do mnie dojdzie dziś bądz jutro Osprey Escapist 20, udało mi się go kupić za 190zl.

Mudra

Mogę z czystym sercem zarekomendować Osprey Raptor. Największy z nich ma 18l - taki właśnie posiadam. Kapitalna ergonomia i funkcjonalność. Jedynie cena jest chora, mnie udało się go kupić znacznie taniej, ale dolar był wtedy po dwa z niedużym hakiem;-)

Po długim namyśle i poszukiwaniach zakupiłem ten plecak, w tej cenie raczej nie znajdę nic lepszego
http://tiny.pl/hp6wn

ot

topek - jak już się rozejdzie to przejdź się do decathlonu
-------------------------------------------
ot

Szukam takiego plecaka na rower:

- pojemność ok. 10-20 l (10 pod warunkiem, że to realne 10)
- z paskami kompresyjnymi, tak żeby przy prawie pustym plecaku nic w środku nie latało
- koniecznie z usztywnionymi plecami (może być system nośny na siatce)

Problem jest z ostatnim punktem: większość niedużych, zgrabnych plecaków o tej pojemności, które macałem, ma na plecach miękką szmatkę. Na razie wpadł mi w oko ten: http://www.deuter.com/en_US/backpack-det...rtnr=32182 (nie miałem w ręku, ale myślę, że deuterowskie 10 litrów naprawdę ma 10 litrów). Macie może jakieś inne typy?
---
Edytowany: 2013-11-10 22:36:28

Stron: 1 2 3