To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


But podejściowy na rzymską stopę
#1
Hej,

Szukam butów podejściowych niskich na rzymską stopę, próbowałem salewa mnt trainer gtx. Są za wąskie nawet rozmiar wyżej - 11 mm dłuższy but od mojej stopy a uwiera w małych palcach. Tak więc szukam butów mniej skrojonych w czubie, reszta stopy nie jest szeroka.Znalazłem dość stare posty dotyczące butów trekingowych wysokich, tak więc pytam o niskie podejściowe
-------------------------------------------
Maciej

Odpowiedz
#2
Ja mam podobny problem. Z powodzeniem używałem TNF Verto Plasma II. Nie wyglądają, a jednak. Z tym, że troszkę większe.

Odpowiedz
#3
A Hanwag? I ich buty wide
-------------------------------------------
http://dasieda.blogspot.com/

Odpowiedz
#4
Też pasują. Spoko są Makra Low. Miałem. Ale nie aż tak szerokie jak TNF i sporo droższe.

Odpowiedz
#5
Hanwag poprzeglądałem i podoba mi się but Hanwag Makra low, w rzucie z góry lub od dołu wygląda tez na mocno ścięty w okolicy małych palców. Podoba mi się to cięcie ale też obawiam się o uwieranie w tym miejscu. Załączyłem zdjęcie. Jeśli faktycznie jednak są szersze to mógłbym go zamówić.

TNF Verto Plasma II - wizualnie są ok, jest też taniej w porównaniu do salewy mnt trainer. W rozmowie telefonicznej polarsport nie polecił mi ich jako szerszych, moze nie trafiłem na zorientowanego konsultanta.

Dzięki :)
-------------------------------------------
Maciej


[Obrazek: 9252-5-1.jpg]

Odpowiedz
#6
Napisz może @ do Stygusia, jest na bieżąco, na pewno coś doradzi

Odpowiedz
#7
La Sportiva np. TX4

Odpowiedz
#8
Stygus faktycznie z tematem bardzo ogarnięty, byliśmy w kontakcie. By nie uciekła wiedza skrócę jego rekomendacje na szeroką stopę:
- Aku Rock II (niestety obecnie już prawie nie do dostania i jedynie z GTXem)
- Skreślić od razu Arcteryxa i scarpe bo oni mają wąskie, garmont będzie również wąski a długi i dodatkowo mają małą rozmiarówkę tj trzeba brać większe.
- Może mogłoby pasować coś z La Sportivy, Mrindla albo mammut, montura, serii terrrx Adidasa

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł lub sam wybierał but szerszy w palcach to chętnie posłucham. U mnie współczynnik długości stopy do szerokości w śródstopiu wynosi 2,5 (dzielona długość w mm na szerokość w mm, mierzona długość i szerokość stopy stojąc). Natomiast współczynnik do szerokości w palcach = 2,6.
-------------------------------------------
Maciej

Odpowiedz
#9
But podejsciowy z założenia przeznaczony jest na techniczny teren do łatwego wspinania dla tego w palcach zwykle mało miejsca. Jest oczywiście dużo butow które wyglądają jak podejsciowy ale nimi nie sa, te mogą mieć szersze palce. Przykładem jest Scarpa Mojito, wiele osób używa jako podejsciowy (była dyskusja na forum).

Polecić mogę Millet Friction, najszerszy but podejsciowy w palcach jaki kiedykolwiek mierzyłem a mierzyłem sporo.

Odpowiedz
#10
O właśnie.
Millet Friction i jeszcze Dolomite Steinbock approach
-------------------------------------------
Grzesiek - stary dziadyga

Grzesiek- stary dziadyga
Odpowiedz
#11
Dzięki,

Millet Friction - całkiem, całkiem. Mój rozmiar widzę jeszcze mają w 2 sklepach w PL. Chyba je na przymierzenie zamówię.
Dolomite Steinbock - śliczne są, ale już mojego rozmiaru w PL nikt nie ma :(

Panowie a coś z nowszych butów, z większą dostępnością ? Wiem, że ciężko, nikt tak często nie wymienia butów. Jeśli Millet Friction jest szeroki w palcach to będzie to też cecha innych podejściówek Milleta ? I analogicznie z Dolomite ?

Salewy wiem że wszystkie są ciasne w czubie, przynajmniej te co kupowałem, mam dość odcisków na bokach palców.

Odpowiedz
#12
@Sesjusz - mam podobny problem z podejściówkami. Ostatecznie wybrałem Salewa Firetale 3. Są, jak na podejściówki, bardzo szerokie z przodu.
-------------------------------------------
http://www.lukaszsupergan.com/

-
https://lukaszsupergan.com/

Przewodnik "Szlaki Polski. 30 tras długodystansowych":
https://lukaszsupergan.com/produkt/szlaki-polski/
Odpowiedz
#13
Może napisz jeszcze do chłopaków z Welda https://www.weld.pl/
Mają Milet pewno coś doradzą

Odpowiedz
#14
Koniecznie przymierz La Sportiva TX 4

Odpowiedz
#15
Eden: La Sportiva TX 4 nie ma rozmiaru 40 :( Według nich nie istnieje tak mała męska stopa ;) EDIT: Widze ze la sportiva tx4 jednak jest rozm. 40 ale z GTX, też dobra opcja.

Sołtys, Salewa Firetail 3 podoba mi się. Gdzieś czytałem opinię, że są bardziej miękkie, że szybciej się zużywają, ale że są wygodne. U nich też chyba spory plus na oddychalność dzięki tej siateczce. Ciekawe czy jak bym wziął mój rozmiar - większe o 5mm od stopy to by były ok. Jeśli w małych palcach jest faktycznie mniej skrojone w porównaniu do salewa mnt trainer (nawet z 5mm) to mógłbym je wziąć.

Kolejna opcja to Millet Friction, w necie są jeszcze moje rozmiary oraz north face verto plasma II.

Pozostałe rekomendacje konkretnych modeli - brak moich rozmiarów (hanwag, la sportiva)

@Boguś napisałem do weld'a. Problem taki jest ze sklepami, że nawet w tym samym sklepie sprzedawcy wykluczają nawzajem swoje wskazania. Przykładowo pewien duży sieciowy sklep polecił mi Arcteryxa jako szeroki w palcach, kolejnego dnia inny pracownik powiedział że są wąskie w palcach i odpadają.

Najlepiej właśnie pytać osoby z też szerokimi stopami w palcach :)

Chyba na pierwszy ogień wciągnę Millety Friction, kuszą bardzo też Salewy od Sołtysa.
---
Edytowany: 2018-06-20 11:24:22
---
Edytowany: 2018-06-20 11:45:40
-------------------------------------------
Maciej

Odpowiedz
#16
Ja niestety jestem zawsze zmuszony brać większe. Długość stopy to 28,2 cm. Biorę wkładkę 30 cm i niejako problem rozwiązuje. TNF przy rozmiarze 45 wkładka prawie 300 mm, Hanwag równe 300.
Czy to wygodne? A jakie wyjście? Grubsza skarpetka, owszem czasem noga pracuje. Innego wyjścia nie widzę. Nie zmieścisz stopy z przodu lub przy każdym kroku godzisz się na kasowane palce przy mniejszym rozmiarze.
---
Edytowany: 2018-06-20 11:34:23

Odpowiedz
#17
Mam podobny problem co Ty, buty często uwierają mnie z przodu, dokładnie w okolicach moich małych paluszków ;)
Ostatnio mierzyłem BUTY TURYSTYCZNE NISKIE MH500 WTP MĘSKIE QUECHUA
https://www.decathlon.pl/buty-mh500-wtp-...93379.html
były całkiem spoko.
No ale to but tylko za 250 zł i nie nosi szumnego, tak ostatnio modnego, miana ''podejściówek'' ;)
-------------------------------------------
Farfura

Odpowiedz
#18
Zaletą Milleta Friction, w twoim przypadku jest to, że skóra z czasem się rozejdzie i zrobi się więcej luzu. Piszę tutaj o modelu bez GTX. Dla mnie to nie jest fajne ale tobie da pewnie lepszy komfort noszenia.

Odpowiedz
#19
Ok Panowie, zamówiłem Millet Friction, Salewa Firetail 3, La Sportiva TX4, wszystko tabelkowo na moją stopę, buty większe o 5-6mm od dł stopy. Zobaczymy który but będzie odpowiedni ma moją płetwę. Troche popłynąłem z kasą bo czekam na zwrot za 3 pary butów od PolarSportu, teraz kolejne 3 zakupiłem. Jak to czasem dobrze mieć kartę kredytową ;) Millet kupiony w zalando, 50 zł taniej jak w Weld. Pierwszy raz kupuję w Zalando, oby nie było problemów ze zwrotami i np. potrzeby droższego odsyłania za granicę. No ale jesli - trudno, muszę dobrać odpowiedni but.
-------------------------------------------
Maciej

Odpowiedz
#20
Moim skromnym zdaniem Salewa będzie wąska. Millet nie wiem, a LS przy tym samym rozmiarze za krótka. Cała nadzieja w Millecie...

Odpowiedz


Skocz do: