To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


NOWE NGT - poszukiwana osoba od phpBB
#1
''17 lipca 2003 r. ruszyła nasza strona przy tworzeniu której bez dwóch zdań połączyła nas pasja do gór, podróży, zwiedzania, odkrywania .... i dzielenia się przy okazji naszych dalszych i bliższych wypadów informacjami na temat używanego przez nas sprzętu outdoor'owego.''

- tak mamy nadziergane w zakładce '' o nas'' i jak łatwo policzyć w lipcu 2018 r. obchodzimy 15 lecie istnienia. To jest dobre 15 lat, które zbudowało Wami wszystkimi markę NGT.pl, a przede wszystkim dało super znajomości, wspaniałe i trwałe przyjaźnie oraz małżeństwa, a skoro przy małżeństwach jesteśmy.....jak to w starych dobrych małżeństwach bywa......
....żonę trzeba wysłać pod skalpel;) a samu udać się na crossfit, by to i owo zmienić....

Tak i my musimy COŚ zmienić. Nie będzie to lift, a nowe rozdanie, które chcemy jawnie przegadać z Wami.Szukamy pomysłów, inspiracji i burzy mózgów. Na pewno każde słowo odczytamy, na pewno nie wszystko zrealizujemy i nie wszystko weźmiemy pod uwagę ale wsparcia będziemy potrzebować.

1. Kasa - zbiórka. Wykonanie przez firmę lub osobę.
2. Rozszerzenie grona adminów i powołanie moderatorów
3. Logowanie/rejestracja - tu trzeba coś zmienić - karencja? kwarantanna? możliwość pisania na początku tylko w kilku wątkach?
4. Recenzje - tu na pewno zajdą zmiany ale jednej rzeczy nie napiszę z uwagi na tajemnicę przemysłową i pomysł na nowe rozdanie. Cała reszta pomysłów mile widziana.
5. Podział forum na moduły? sekcje? jak? od czego wyjść
6. Nowa systematyka produktów? Jaka? jak daleko ma sięgać by raki były rakami a narty bc były jednak odseparowane od zjazdówek czy innych skitourów?
7. Szafa sprzętowa. Co zmienić?
8. Strona wizualna? Barwy?
9. Podstrony użytkowników NGT - ta funkcjonalność nie będzie rozwijana

Tych punktów mam w głowie ze 40 jeszcze. Drugie tyle pewnie się urodzi dzięki Wam.

Zaczynamy już teraz, co by do następnego last christmas 2018 zdążyć:)

p.s.
Niezmiennie w trakcie budowy nowego NGT w 2018 r.:
1. zlot zimowy - Gorc Kamienicki - luty 2018
2. spływ - maj-czerwiec 2018
3. festiwal NGT - październik 2018, na którym mogłoby nowe NGT ujrzeć światło dziennie. Jest o czym marzyc i jest co robić

Odpowiedz
#2
Lubię to forum takim, jakim jest. Ale pewnie zmiany są nieuniknione.

Podział na sekcje i moduły to dobry pomysł, byleby tego nie było zbyt dużo. Rozbudowane ''drzewo'' czasami bardziej irytuje niż ułatwia szukanie.
Może w sporej części oprzeć to o systematykę zastosowaną w ''szafie sprzętowej''.

Postuluję ułatwienie i zmianę zasad jeżeli chodzi o dodawanie zdjęć, osobiście to mi chyba obecnie najbardziej przeszkadza.
-------------------------------------------
Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności.

Odpowiedz
#3
Jestem jak najbardziej za poprawą funkcjonalności strony, fajnie by jednak było zachować jak najwięcej ''klimatu'' ze starej szaty graficznej, tak byśmy od razu poczuli się jak u siebie :)

--------------------------------------------------------------------
Moje poglądy są subiektywne i tylko moje  :)
Odpowiedz
#4
Zmiany przeważnie są dobre, tak że jestem jak najbardziej za!
Gdzieś kiedyś dyskutowaliśmy już nad ulepszeniem podziałów w szafie sprzętowej i nawet była jakaś konkluzja (muszę poszukać).
W wolnej chwili pomyślę nad tematem.

Odpowiedz
#5
Za Cantoresem - szata i kolorystyka w moim odczuciu są ok. Nie denerwują oka pstrokacizną. Byłoby wspaniale, gdyby kolorystyka forum pozostała niezmieniona.

Za Pitem - zmiana zasad przy wprowadzaniu zdjęć raczej konieczna. Możliwość dodania fotki przy edycji już napisanego posta mogłaby być pomocna.

Za Gumim - ograniczenie po nowej rejestracji. Np. brak możliwości dodawania linków i fotek do czasu napisania recenzji z używanego produktu. Recenzja zabiera nieco czasu, może ''lokowaczom'' nie będzie się chciało. Wszak czas to pieniądz.

Szafa sprzętowa/recenzje - umożliwienie wpisania nowego producenta bez zawracania głowy adminom/moderatorom. Bywa, że wena opuszcza człowieka (lub kończy się czas wolny), gdy trzeba oczekiwać na dodanie nowego producenta do listy przez admina.
---
Edytowany: 2017-10-24 13:43:55

Odpowiedz
#6
AD 3. Logowanie/rejestracja dla nowych użytkowników. Myslę, że dobrym rozwiązaniem byłaby konieczność ''przywitania się'' w odpowiednim wątku przed publikacją postów w każdym innym + 24h karencji. Zwykle konieczność napisania dodatkowego posta i poczekania jest już ponad lenistwo osób pytających o pierdoły jak i większości spamerów.

AD 6. Nowa systematyka produktów - jak najbardziej podobna do tych stosowanych przez sklepy internetowe. Z takich korzystamy i do takich jesteśmy przyzwyczajeni (nawet nieświadomie), więc tutaj pewna kompatybilność byłaby na duży plus.

AD 8. Strona wizualna? Barwy? - makijaż na sam koniec albo wcale, jest dobrze.

No i ogólnie - niech mottem tej operacji będzie zasada Brzytwy Ockhama - „Nie należy mnożyć bytów ponad potrzebę” ;)

Odpowiedz
#7
Szata graficzna i kolorystyka powinna zostać jak najbardziej zbliżona do takiej, jaka jest teraz. Właśnie sobie uświadomiłem, że mamy tu dwa odcienie szarości i czerwony - jak na naszych pierwszych bluzach Montano z ''krwią wroga na skale''... :P

Ja od siebie dodałbym ewentualnie:
- Możliwość cytowania postów / fragmentów postów (z zastrzeżeniem, żeby cytując, wklejać tylko fragment, do którego się odnosimy, a nie cytować całego posta)
- Możliwość tworzenia i wklejania innym (poza forum) odnośników do danego posta w wątku, tak jak jest na wielu innych forach.
- Możliwość dodawania zdjęć podczas edycji napisanego posta.
- Powiększenie nieco limitu ''wagowego'' wklejanych zdjęć, choćby do 500 kB.
- Zatwierdzanie recenzji przez adminów przed umieszczeniem na forum.

Odpowiedz
#8
zaczynamy od końca....

8. Strona wizualna? Barwy? - nie zmieniamy :) jest wyjątkowo...;)

5. Podział forum na moduły? sekcje? jak? od czego wyjść - jeżeli to ma być nowe otwarcie a nie lifting;) myślę, że to konieczność, obecny system szukania po kategoriach mało czytelny - zwłaszcza dla nowych osób,
3. Logowanie/rejestracja - tu trzeba coś zmienić - karencja? - tak, zdecydowanie , 24 h po rejestracji - na spamerów powinno wystarczyć, ograniczenie ilości wątków do pisania może być nieco ''upierdliwe'' ;) - będzie generowało wpisy nie na temat w wątku - bo już więcej nie mogę.... co z otwartością NGT-u ?

to tak na szybko ;)

Odpowiedz
#9
Pomysł dobry i popieram.
Co do rejestracji, to może: Podanie peselu albo numeru telefonu? (żart)
Przyłączam się do prośby o zwiększenie limitu ''wagowego'' zdjęć.

Odpowiedz
#10
Większość nowych silników posiada funkcjonalności, o których piszecie.
Ze swojej strony proponuję phpBB. Uzasadnienie:
- na licencji GNU General Public License, wersja 2, która m. in. pozwala na modyfikowanie kodu
- wciąż rozwijane
- bardzo popularne więc można znaleźć dużo informacji w sieci
Więcej info: www.phpbb.pl

Jedyny problem jaki możemy napotkać to konwersja bazy danych, bo obecna jest na plikach :/ Trzeba znaleźć kogoś, kto podejmie się tego zadania (może to trochę kosztować, bo będzie sporo pracy).

Co do samego forum:
- Na nowe forum przeniosłabym tylko wybrane wątki ze starego, te ogólne i cały czas aktualne. Które to będą - tu potrzeba stworzyć grupę, która się tym zajmie i wytypuje co przenieść.
- Podobnie jeśli chodzi o podział forum na grupy tematyczne - też potrzebna jest jakaś grupa, która najpierw wysłucha ludu, a później ustali ostateczną wersję.
- Szafa sprzętowa - dodatkowo do oprogramowania. Strukturę wzorowałabym na sklepach internetowych. W niektórych jest to naprawdę przemyślane. Nie pozwoliłabym jednak dodawać sprzętu do szafy wszystkim bez sprawdzenia, bo zaraz zrobi się bałagan. Raczej utworzyłabym szersze grono moderatorów, którzy propozycje mogą zatwierdzać/odrzucać.
- Recenzje - również powinny wymagać zatwierdzenia moderatora/admina.
- Forum otwarte dla wszystkich czytających, ale żeby napisać posta trzeba się zarejestrować.
- Kolorami zajęłabym się na końcu ;)

Odpowiedz
#11
W końcu...
Było już tu kilka przepychanek na ten temat. Tradycjonaliści popychali nowatorów, którzy twierdzili, że bieżący silnik to staroć z okresu komórkowych wyświetlaczy mono.
Ale, z drugiej strony, te inne fora już są. Od lat. Jedyna nadzieja w żelaznym elektoracie. ;)

Odpowiedz
#12
To że nie możemy przenieść całości 1 do 1 niech zobrazuje dzisiejszy poranek:

Przy porannej kawie zaorałem około 30 wątków w stylu:

- co wybrać?
- scarpa vs trezeta
- dostępność czegoś w polsce
- dostępność czegoś gdzieś tam
- to czy tamto
- materiał taki czy taki
- mount&wave co sądzicie?

Na pewno trzeba zostawić wątki powiązane z reckami. Wątki bzdurne z trzema odpowiedziami - kosz. To samo jeśli chodzi o wątki typu to czy tamto lub coś vs. coś.

Nieistniejące technologie i firmy - kosz.

Swoja drogą to kawał historii jest na tym ngt. Przed chwilą przeczytałem (i zaorałem wątek) ''Hipermarket czy firmówki? Oszczędnośc czy komfort?'' - czasy przed Lidlowo-Biedronkowe

Odpowiedz
#13
Potrzebna jest osoba która weźmie na siebie systematykę sprzętu i podział, który będzie obowiązywał przy dodawaniu recenzji jak i w szafie.

Np.
Buty. Niskie? wysokie? Skorupy? narciarskie?

czy buty narcairskie nie w butach a w sprzęcie narciarskim? etc. etc.
Myślcie. Pracy jest przy tym sporo.

Odpowiedz
#14
Z tym podziałem to uważajcie.
Na samym początku mojej tu obecności też byłem gorącym tego zwolennikiem.
Podział, specjalizacja, grupowanie tematów i wątków...

Popatrzcie na forum ałtdorowe - tam tych podziałów jest jak mrówków. Niby pomaga to w znalezieniu interesującego tematu, ale wydaje mi się, że dotyczy to przede wszystkim osób nowych, które wpadają na forum dla określonego celu, a jak już znajdą, to ''dziękuję'', sprawa skończona.

Obecny układ forum, być może nie jest specjalistyczy, tematyczny, ale dla stałych członków forum, jest lepszy, bardziej przyjazny, rodzinny.
Tak uważam.
Przecież my, stali bywalcy, niezależnie czy nasza szafa już się niedomyka od sprzętu, czy zaraz zacznie, czytamy wszystkie (lub prawie wszystkie) wątki - i to niezależnie, czy temat nas dotyczy, czy nie.
Obwiam się, że taki podział utrudni korzystanie z forum - a tym samym nasze życie ;) - i nie będzie to rozwiązanie korzystne i funkcjonalne.
Jeśli już, jeśli większość (tudzież admini) zdecydują o takim podziale, proponuję przynajmniej nie tworzyć tak wielu grup tematycznych, jak w przypadku innych forów.

Forum tworzą ludzie, więc te wszystkie sprawy, o których pisze Marcin, są pewnie ważne, ale nie najważnejsze.
-------------------------------------------
Farfura

Odpowiedz
#15
Farfura rozdziel podział forum jako forum od systematyki sprzętu (drzewa) pod dodawanie gratów do szafy lub wybór w trakcie pisania recki.

Tak przykład tamtego forum i nieczytelności systematyki forum jako miejsca pisania i wymiany myśli która zabija klimat też mnie przeraża i chcę tego uniknąć.

p.s.
Nasze forum o poranku liczyło 76 stron. Obecnie 72 (zaorane ok 80 wątków). Możecie podbijać wątki które wpadną wam w łapki z adnotacją ''KASACJA'' - będziemy oceniać na bieżąco - to by bardzo pomogło w kasowaniu dubli, niepotrzebnych rzeczy lub tematów wyczerpanych Możecie wpisywać kasacja i 2 słowa uzasadnienia.

Odpowiedz
#16
Pierwszą wersję systematyki mogę wziąć na siebie i coś zaproponować, jako że mam naturę aspergera będzie zwięźle, inżyniersko i przystępnie :)
-------------------------------------------
7

Odpowiedz
#17
Farfura, jeśli są osoby czytające wszystkie wątki, to phpBB dostarcza proste rozwiązanie (nie wiem tylko czy jest wbudowane, czy to jakiś dodatek) - wystarczy po zalogowaniu się kliknąć ''Zobacz nieprzeczytane posty'' i coś takiego widziałabym też u nas.

Odpowiedz
#18
Jaga, to pasuje, można spróbować, choć dla mnie nie jest to problem.
Jeśli już, główny układ postów bym zostawił jak jest, zdecydowanie zmieniłbym natomiast układ poboczny - właśnie sprzętowy, tak jak wspomniał Gumi - z tym się zgadzam.

Dodałbym jeszcze coś: nie zapominając zarówno o nazwie forum, jak i jego motywie przewodnim (sprzęt), większy nacisk niż dotychczas położyłbym na akcent ''być'' w odróżnieniu od ''mieć''.
Zauważcie, że bardzo fajnie rozwinął się temat miejsc na pierwszy wypad w góry - coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie nazwy.
Wątek o kwaterach prywatnych i innych miejscach do spanięsto, a też ma się dobrze.
Powyższe oznacza, że takie tematy też powinny być, bo wiedza, praktyka górska i znajomość gór to prawdziwy skarb dla nowicjuszy i ludzi, którzy z różnych powodów w górach nie mogą być tak często, jak by chcieli, a jeśli już chcą pojechać, chcieliby wiedzieć gdzie, po co i dlaczego.
Ten temat bym jakoś zaakcentował - jak? Nie wiem ;)

Kolejny - za Wami więcej niż fafnoście zjazdów, najazdów, festiwali i innych im podobnych - wszystko to gdzieś jest na forum, ale w różnych miejscach - a może również jakoś to skleić, zgrupować, dać jakiś odnośnik?
No i bardziej otworzyć... rozumiem, że nie wszystkie zdjęcia nadają się na publikację, ale choć kilka z każdego? Kilkanaście? ;)
-------------------------------------------
Farfura

Odpowiedz
#19
Aaaa i bardziej zaakcentowałbym wątek powitalny wraz z ewentualnym dopisaniem się do mapki. Może w formie wesołej grafiki na tych bocznych, szarych panelach forum?
-------------------------------------------
Farfura

Odpowiedz
#20
jaga rzekła: Ze swojej strony proponuję phpBB.

Nie znam się. Możecie mi pokazać przykłady miejsc w sieci opartych na phpBB?

Odpowiedz


Skocz do: