To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Silva ADC Summit
#1
OPIS PRODUKTU:

Wybrane funkcje ADC Summmit:

Wysokość (bieżąca, minimalna i maksymalna)
Alarm wysokości
Kumulatywny pomiar zmian wysokości (zejścia/podejścia)
Licznik zjazdów
Aktualny pomiar ciśnienia atmosferycznego (mbar, hPa or inHg) wraz z 24-godzinną historia
Pięciostopniowa prognoza pogody (słonecznie, częściowe zachmurzenie, zachmurzenie, deszcz, ostrzeżenie przed burzą)
Rejestracja pomiarów (automatyczna lub manualna)
Bezprzewodowe przekazywanie danych za pomocą interfejsu ADC IR (wyposażenie dodatkowe)

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
13-02-2017, 17:10

Kieszonkowe uniwersalne urządzenie pomiarowe:
zegarek, budzik, wiatromierz,wysokościomierz,barometr, termometr, przewidywanie pogody, licznik zjazdów, kompas

W ramach swych wędrówek i podróży postanowiłem wyposażyć się w termometr. Przeszukując otchłań aukcji trafiłem na urządzenie
Silva ADC Summit w atrakcyjnej - cenie o ile pamiętam od żeglarza.

Samo urządzenie jest bardzo kompaktowe i sprawia wrażenie solidnego. Takie też jest.
Od 2014 wisi przy pasku od spodni czy plecaku przy każdej wyprawie czy wędrówce. A w czasach ''pokoju'' leży grzecznie w samochodzie i codziennie pokazuje temperaturę wnętrza.
Jeśli chodzi o pomiary to robi to dobrze.
Wiadomo wskazania wysokościomierza są bezpośrednio zależne
od ciśnienia atmosferycznego, które w trakcie doby potrafi się dość znacznie wahać. Z tego powodu mamy do czynienia z odchyleniami wskazań wysokości. Odchylenia można korygować na podstawie warstwic mapy wprowadzając poprawkę w urządzeniu.
Pomiar temperatury jest dokładny aczkolwiek urządzenie ma dużą bezwładność termiczną i potrzebuje około 10-15 minut na aklimatyzację w temperaturze otoczenia którego chcemy poznać temperaturę (zakres pomiaru może niektórym podróżnikom nie odpowiadać -20 +40).
Zapamiętuje wartości najniższe i najwyższe odnotowane.
Wiatromierz jest dokładny w pracy sprawdzałem z urządzeniem profesjonalnym aczkolwiek jest duży problem z odpowiednim ustawieniem się do kierunku wiatru ze względu na wielkość ''wiatraczka''. Łopatki wiatromierza schowane są w obrotowej półsferze by podczas transportu albo braku naszego zainteresowania tym parametrem nie uległy uszkodzeniu. Na wyświetlaczu oprócz prędkości w węzłach m/s km/h prezentowany jest pasek ze skalą Beauforta. Dodatkowo łopatki wiatromierza są kompasem, jedna z nich jest oznaczona i pokazuje północ.
W urządzeniu można ustawić alarm wysokości, temperatury, siły wiatru.
Na głównym ekranie przy pomocy piktogramów prezentowana jest prognoza pogody w raz z ostrzeżeniami o burzy. Osobiście miałem przyjemność zostać przez owo urządzenie ostrzeżony o nadchodzącej burzy będąc na szlaku (na dobrą sprawę rozglądając się po niebie sam na to też wpadłem:) )
Poza tym urządzenie wskazuje ilość zjazdów, temperaturę odczuwalną ma możliwość rejestrowania wszystkich mierzonych parametrów.
Bateria wytrzymuje około 8 miesięcy pracy.

Plusy:
+Dość dokładne pomiary
+ Równomiernie podświetlony wyświetlacz
+nic mi nie wiadomo o wodoszczelności ale deszcz znosi dobrze

Minusy:
- po uruchomieniu podświetlenia działa ono za krótko
- w niskich temperaturach wyświetlacz nie działa najlepiej (czytelność jednak zachowana)
- urządzenie jest trudne w obsłudze jeśli chodzi o dodatkowe opcje ukryte w głębi (instrukcja obsługi ma 70stron)
- transmisja danych zgromadzonych w urządzeniu prze Irde (czy ktoś w ogóle pamięta co to)
Uważam urządzenie za ciekawy gadżet. Nie wydał bym na to urządzenie 500 zł jedynie przy dobrej okazji z rynku wtórnego tak jak mi się udało. Ogólnie podobne parametry można śmiało mierzyć przy pomocy zegarków no może z pominięciem prędkości wiatru ale i do smartfona są odpowiednie przystawki :)



Odpowiedz


Skocz do: