To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] GSI - Glacier Stainless Vacuum Bottle 1l
#1
OPIS PRODUKTU:

pojemność: 1 litr
wymiary: ok. 94 x 94 x 300 mm
waga: 723 g
materiał: stal nierdzewna 18/8

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
12-11-2016, 10:33

Glacier Stainless Vacuum Bottle - GSI Outdoors
A więc od początku :)
Na wstępie dziękuję za możliwość testowania termosu. Mam nadzieję, że mój opis w jakimś stopniu przyda się osobom poszukującym takiego naczynia.Do testów trafił mi się termos w kolorze niebieskim o pojemności 1 l . Przeglądając internet znalazłem jeszcze inne wersje kolorystyczne: zielony, czerwony, stalowy. Kształtem termos nie odbiega od większości oferowanych na rynku. Skręcony w komplecie jest niemalże walcem o długości 30 cm. Niemalże ponieważ podstawa ma niewiele większą średnicę od kubka (9,3 i 8 cm). Termos w pierwszej odsłonie sprawia dobre wrażenie. Został wykonany ze stali nierdzewnej. Korek i warstwa zewnętrzna kubka jest plastikowa. Waga kompletu wynosi 646 g przy czym sam kubek waży 148 g. Pojemność 1 l potwierdziła się kuchenną miarką :) To tyle suchych faktów.

W swoją pierwszą drogę termos pojechał na ryby:) Dokładnie pływał po morzu Barentsa. Był targany i turlany po pokładzie kutra. No dobra może nie aż tak dokładnie ale starałem się go zbytnio nie oszczędzać. Nie dla tego, że dostałem go za darmo i w sumie nie żal jak się poobija bo generalnie dbam o sprzęt ale chciałem sprawdzić na ile wytrzymała jest powłoka farby którą został pomalowany. I wiecie co? Pierwszego dnia nie sądziłem, że aż tyle wytrzyma ale po 10 dniach bez cackania generalnie ani ryski czy wgniecenia. Konstrukcja termosu jest uproszczona do minimum: korpus, korek, kubek. Korpus ma 3 podłużne przetłoczenia dzięki czemu dobrze się go trzyma nawet mokrą ręką. Podstawa została podklejona kawałkiem cienkiej gumy dzięki czemu termos postawiony na pochyłym blacie nie przesuwa się. Korek bez zbędnych patentów, pstryczków czy innych zaworków. Po prostu uszczelka i 3 zwoje gwintu. By wylać płyn wystarczy zluzować korek o 1 obrót. Kubek jak już wcześniej wspomniałem z zewnątrz jest z plastiku. Jego stalowe wnętrze mieści 200 ml płynu. Plastik doskonale izoluje i wlewając nawet wrzątek można spokojnie trzymać kubek. Podobnie jak na korpusie są przetłoczenia i dodatkowo taka niby kratka. Od siebie dodałbym też kawałek takiej gumki jak na korpusie. Kubek jest gładki i nie można go spokojnie odstawić na pochyłej powierzchni. Jak już jestem przy kubku to pomimo jego sporej wagi odkryłem w niej też zaletę. Podczas mocniejszego wiatru postawiony kubek dzielnie stoi pusty podczas gdy inne plastiki dawno leżą lub zostały zdmuchnięte. To tyle odnośnie wyglądu, ergonomii, budowy. Może jeszcze dodam, że od samego początku czyli informacji na NGT o przyszłych testach nie traktowałem tego termosu czysto turystycznie. Po jakiego mam nosić ze sobą litr. Mam swój ulubiony Ultimate 0,8 i w zupełności taka pojemność mi wystarcza. Tym bardziej, że wagowo bije go i to mocno (390/646). W moim odczuciu testowany termos jest fajny jak jedzie z nami a nie na nas.
Teraz czas na herbatę :)
Termos zalewany był zawsze bez wygrzewania. Temperatura powietrza oscylowała koło 10 stopni. Podczas 12 godzin pływania oddawał gorący płyn. Pierwsze rozlania nawet studziłem.
Chłodniej (3-7st) było na Alandach. Picie przez 10 godzin pływania było też gorące. Z uwagi na małą łupinę którą pływałem też dostał niezły wycisk. Leżał przeważnie na pawęży wzdłuż burty. Tutaj też polała się pierwsza krew w postaci rysek i odprysku farby.
By nie było mu za zimno odbył też wycieczkę na gorącą Kretę gdzie był wspaniałym kompanem noszącym wodę do mojej ulubionej yerby. Dzięki temu, że wlot ma średnicę 4 cm spokojnie można wrzucić kostki lodu. Sączenie zimnej pod parasolem na pięknej plaży - bezcenne :)
Termos nie łapie zapachów. Wiem bo próbnie zostawiłem w nim (no dobra zapomniałem go umyć) resztkę herbaty na jakiś tydzień. Jest też pancerny bo nic nie wybuchło :)

Dla głodnych cyferek przeprowadziłem jeszcze pomiary temperatury.
Podczas testu termos nie był odkręcany.
-32 +21 temp zewn
97,2 96,3 temp start
1h 94,4 93,9
2 91,7 92
3 89,2 90,3
4 86,8 88,1
5 84,3 87,1
6 81,8 85,5
7 79,5 83,8
8 77,3 82
9 75,3 80,5
10 73,2 79,1
11 71 77,8
12 68,9 76,6
13 67,1 75,4
14 65,2 74,3
15 63,6 73
16 61,6 71,8
17 59,8 70,7
18 58,2 69,6
19 56,6 68,5
20 55,1 67,5
21 53,6 66,6
22 52,2 65,7
23 51 64,9
24 49,8 64,1

Podsumowując termos działa tak jak powinien. Był szczelny i sumiennie spełnił swoją izolacyjną rolę. Gabarytowo raczej do auta lub na rodzinny piknik.

OCENA PRODUKTU:

Wygoda: 5/5
Wyposażenie: 5/5
Wytrzymałość: 5/5
Ogólna: 5.00/5


[Obrazek: 2termos_all.jpg]

[Obrazek: nordkapp.jpg]


Odpowiedz
#2
Cyferki fajne, ale gdybyśmy tak używali termosów tylko w +20, ehhh... ;-)

Jak możesz edytować recenzję, to zrób może taki teścik w zamrażalce, -20st bardziej odzwierciedli warunki zimowe.

Odpowiedz
#3
OKij się zrobi. To będzie ekstremalne badanie. W tej chwili start w minus 25. Myślę, że zjadę do - 30.
---
Edytowany: 2016-11-12 13:32:29

Odpowiedz
#4
Masz taką zamrażalkę? Nieźle.
W sumie to wstaw obydwie dane, te z temperatury +20 i -20, fajne porównanie będzie.

Odpowiedz
#5
Poszukuje kolejnego termosu do przetestowania i zastanawiałem się nad tym bo fajnie wygląda i izolowany kubek, ale chyba nic z tego, skoro temperaturowo wypada gorzej niż o ~40% tańszy Fjord.

Czekam z ciekawością na ujemne temperatury.

Odpowiedz
#6
Pomiary dodaane do recki. Zostały wykonane dokładniejszym termometrem. Poprzednie były robione takim kuchennym do piekarnika poprzez nurkowanie:) Tym razem czujnik był na stałe w zakręconym termosie.


[Obrazek: 9064-6-1.jpg]

Odpowiedz
#7
Super, a czemu godziny się nie pokrywają ;-D

Generalnie dobrze trzyma moim zdaniem, 73st po 10h to dla mnie wrzątek.

Odpowiedz
#8
Hmmm, czyli termos na duży mróz.

Odpowiedz
#9
Specjalnie dla Arniego zaktualizowałem pomiary by się pokrywały w czasie :)
Jedynie temperatura startowa różni się o 0,9 stopnia ale uwierzcie mi, że chyba z pięć razy dolewałem/odlewałem by było tak samo. W końcu olałem to i jest jak jest.
Co do tej pseudo tabelki to forum wywala formatowanie i zapis jest mało czytelny. Podczas edycji wygląda ładnie w pionowych kolumnach a po zapisie zostaje tylko 1 spacja pomiędzy cyframi.
---
Edytowany: 2016-11-16 20:18:09

Odpowiedz
#10
Tak to wygląda podczas edycji.


[Obrazek: 9064-10-1.jpg]

Odpowiedz
#11
łał, nieźle i profesjonalnie. Nie ma to jak pełen automatyzm pomiarów :D
15st różnicy po 24h i tylko 8 po 12h, w sumie nie tak dużo jak na 50st różnicy na zewnątrz.
---
Edytowany: 2016-11-16 21:05:48

Odpowiedz
#12
''Co do tej pseudo tabelki to forum wywala formatowanie i zapis jest mało czytelny. Podczas edycji wygląda ładnie w pionowych kolumnach a po zapisie zostaje tylko 1 spacja pomiędzy cyframi.''
Dlatego lepiej (szybciej i prościej w sumie też), zrobić tabelkę w edytorze tekstu, następnie umieścić jako zrzut ekranu.

Odpowiedz
#13
Wrzuć plik z arkusza w formacie CSV to każdy sobie będzie mógł sam sformatować po swojemu, zrobić wykresy, itp. Albo eksportuj do PDF-a, tylko nie wiem czy silnik forum taki format zaakceptuje.
---
Edytowany: 2016-11-16 23:16:21

Odpowiedz
#14
Spoko.
Duże zdziwko jeżeli chodzi o wytrzymałość mechaniczną. Niektóre termosy ,,próżniowe'' spadną z ławki na ziemię i się rozszelniają (bez śladów wgniecenia). Jeżeli ten się przetaczał z burty na burtę...
KiTek napisałeś: ,,Podczas testu termos nie był odkręcany''.
Dobrze zrozumiałem?
Wsadziłeś czujnik i dokręciłeś korek tak by termos nie ciekł?
Co to za termometr?
Dasz linka?
Zrobiłbyś jeszcze pomiary dla 0,5 L?
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny

Odpowiedz
#15
Jedno pytanie laika do speców metalurgów czy innych hutników. Co to jest:

materiał: stal nierdzewna 18/8?

Co te liczby oznaczają? Stosunek czegoś do czegoś? Blachy do próżni czy innej pianki izolacyjnej? Stop stalowy z niklem, chromem, ...??? Grubość w jakimś systemie pomiarowym blachy ścianek wewnętrznych i zewnętrznych?

Odpowiedz
#16
@ns - wg informacji wyczytanych w sieci stal oznaczona 18/8 zawiera 18% chromu i 8% niklu.

@PRS - Z tego co widzę podobne termometry są na allegro. Termosu 0,5 tej firmy nie mam.

Termometr jest bez symbolu. Jedyne napisy to -50 +150. Element pomiarowy był ciągle zanurzony co oznacza, że musiałem przygnieść lekko kabelek. Mam kilka takich termometrów i ich pomiary są powtarzalne.
By ułatwić sobie życie i nie być skazanym na pamiętanie o odczytach termometru ułatwiłem sobie zadanie kamerką Eken H9. Robiła zdjęcia termometru co 60 sekund. Po dobie takiego pstrykania przefiltrowałem te robione w godzinnych odstępach i finito :)


[Obrazek: 9064-16-1.jpg]


[Obrazek: 9064-16-2.jpg]

Odpowiedz
#17
@KiTek chodziło mi p pomiar Twojego GSI - Glacier Stainless Vacuum Bottle 1L zalanego do połowy czyli 0,5 L :)

Odpowiedz
#18
miałem możliwość testować i nie ukrywam, że byłem bardzo zadowolony. Także polecam wszysktim

Odpowiedz
#19
Dzięki za recenzję. Bardzo się przydała, w szczególności pomiary temperatury.
-------------------------------------------
Marek

Odpowiedz
#20
Podrzucę info, że termos przeszedł kolejną wyprawę. Jego znakomita termika nie zmieniła się. Wypłynięcia trwały 10-11 godzin i nawet końcówka herbaty była gorąca. Pozdrawiam z północy - okolice wyspy Loppa (N)
-------------------------------------------
Niedługo wakacje :)


[Obrazek: 9064-20-1.jpg]

Odpowiedz


Skocz do: