To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Alpinus Climbing 20
#1
OPIS PRODUKTU:

Plecak wspinaczkowy
- Wymiary: 46 x 27 x 14 cm (wys. x szer. x gr.)
- Pojemność: 20 L
- Materiał: 100% poliester
- Głęboka komora główna
- Kieszenie zewnętrzne: 1 + 2 + 1
- kieszeń frontowa z bocznym zamkiem
- 2 siatkowe kieszenie boczne
- kieszeń na dnie
- Kieszenie wewnętrzne: 1
- kieszeń typu camelbag
- Wyjście na przewód bukłaka
- Dwie pary pętli np. na czekan lub kije
- Usztywnione, pogrubione plecy
- System wentylacji pleców CBS
- Profilowane szelki
- Pasek piersiowy z regulacją wysokości zaczepienia
- Pasek biodrowy
- Boczne paski kompresyjne
- Elementy odblaskowe
- Waga: 690 g

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
13-10-2015, 19:08

Geneza nabycia

Wszystko zaczęło się od tego, że w lesie wypatrzyłem... plecak.
Szybkie pytanie na NGT http://tiny.pl/gmksp i równie szybka odpowiedz. W moim ,,starym'' Odinie 28 rozwalił się suwak i potrzebowałem niewielkiego plecaka ,,do roboty''. W sklepie Alpinus24 wyprzedającym schedę po Euromarku był ten plecak, a dzięki magicznym kodom i cynkowi zapodanemu chyba przez 7brata (dzięki Rafał) udało się go zakupić w cenie około stówki.
Plecak jest jeszcze do nabycia na różnych portalach aukcyjnych, sklepach wyprzedających ,,demobil'' po Alpinusie/Campusie czy też w znanym podkrakowskim sklepie http://tiny.pl/gmksn
Za ,,stówkę'' tak, za 170 PLN już bym się zastanawiał.
Krótka recenzja bo nie ma się nad czym rozwodzić.

Budowa

Climbing 20 występował w co najmniej 4 wersjach kolorystycznych. W ofercie była także mniejsza wersja.
Ja zakupiłem wersję ,,ceglastą'', trzykolorową. Po zakupie pierwszy ,,zonk'' - dołączony pokrowiec przeciwdeszczowy był od mniejszej wersji. Coś mogłem z tym zrobić, wymienić, reklamować etc. Ale brakowało mi właśnie takiego małego pokrowca więc sobie go zostawiłem. Teraz okrywa Verwe Ospreya, a w Alpinusie umieściłem pokrowiec krajowego Wisportu.
Climbing 20 to plecak jednokomorowy o pojemności zbliżonej do 20 litrów. Nie posiada klapy - górna część jest zasuwana/zamykana przez półkolisty zamek poprowadzony horyzontalnie o długości ok 60 cm. Długość komory to ok 43 cm. Szerokość to 35 cm, głębokość 15 cm. Plecy są usztywnione jakąś ,,dyktą'', na dole, na dnie znajduje się zasuwana kieszeń mieszcząca pokrowiec przeciwdeszczowy. Ogranicza ona trochę komorę główną. Można ją oczywiście wykorzystać na inne wyposażenie np. lekką przeciwdeszczówkę/wiatrówkę/czapkę etc. W środku płaska kieszeń na plecach o długości 26 cm. Wchodzi w nią bez problemu teczka A4. Kieszeń ta w domyśle jest przeznaczona na bukłak, wyjście na wężyk jest z zboku po prawej stronie. Na froncie znajduje się płaska kieszeń 30 x 22 cm zasuwana na suwak. Metalowe suwaki YKK. Wokół kieszeni poprowadzona jest naokoło sznurkoguma przechodząca przez 6 przelotek , na dole zakończona plastikowym stoperem. Powyżej kieszeni naszyty jest kawałek sztucznej skóry przeznaczony do zaczepienia światełka ostrzegawczego czy lub/i kasku.
Na dole naszyte dwie pętle na czekan/kijki. Mocuje się je przy pomocy bocznych sznurkogum przewleczonych przez naszyte wzmocnienia ze sztucznej skóry. Z każdego boku znajdują się boczne troki kompresyjne o długości 25 cm zapinane na klamry ,,klik''. Nadmiar (wolnych) troków możemy przewlec przez pętelki z gumy (odzieżowej). Z każdego boku są także siatkowe kieszenie o wymiarach ok 15 x 15 cm. Z tyłu na górze wszyta jest pętla transportowa ułatwiająca przenoszenie lub umożliwiająca powieszenie na stanowisku przy pomocy karabinka. Na plecach mamy dwa podłużne piankowe panele pokryte siateczką mash. Taka sama siateczka wyściela szelki. Długość paneli 40 cm, maksymalna szerokość 10 cm. Między nimi jest ,,pusty'' kanał o minimalnej szerokości 4,5 cm a maksymalnej 10 cm. Ma on usprawnić cyrkulację powietrza na styku plecaka z plecami. Do dolnej części doszyta jest taśma stabilizująca czyli namiastka pasa biodrowego. Na szelkach pasek piersiowy i półkoliste plastikowe ringi do zaczepienia drobnego wyposażenia. Odblaskowe wstawki i znaczki Alpinusa dopełniają całości. Waga worka 716 g bez pokrowca.

Użytkowanie

Plecak ciurałem jako ,,miejski'' do roboty czyli piechota, pociąg, rower przez rok czasu. Zaliczył jednodniówki w Tatrach i Beskidach czy też weekendowe wyjazdy na Mazury. Przez ten rok nawet bardzo się nie zasyfił.
Co można spakować do takiego malucha?
Rzeczy widoczne na zdjęciu (zapakowałem na szybko, ale tak jak bym jechał na poważnie)
1.Śpiwór Yeti NGT+1 dopuszony 70g
2.Szorty
3.Wiatrówka Montane Lite Sp.
4.Palnik Vango
5.Kubek
6.Kartusz 100 g
7.Scyzoryk BW
8.Pasta i szczotka do zębów
9. komplet sztućców turystycznych Campus
10.Ręcznik - średnia szmata microfibra supermarket delux
11.woda 0,5 L + woda 0,33 L
12. czołówka Primus Race + zapas. bat.
13.RC kurtka przeciwdeszczowa Dec
14. RC spodnie
15. Kurtka HS Marmot Ageis
16.Sweter puchowy waga 600g
17.Majtki
18. Koszulka long rękaw Stoor
19. kalesony Power DRY
20.Skarpety 2 pary
21. Mapa
22. Czekolada.
23. 2 gorące kubki + pure z biedry
24. Kije
25 Alumata
Dał bym radę zmieścić jeszcze jakieś kiśle czy buffa.
Wymiary wypakowanego 47 X 26 X 18 cm. To typowy zestaw na zmienne warunki wczesnej jesieni gdzie część odzieży mamy na sobie (dł. spodnie, koszulka kr. rękaw, bluza Montano NGT, czapka, rękawiczki etc.), a na szlaku dużą dostępność wody zdatnej do picia/sklepów spożywczych.

Wytrzymałość

W skrócie po roku nic mu nie jest. Złapał trochę ,,zapachu'' ale to jest normalne. Za wytrzymałość daję piątkę bo zdarzyło się często targać zakupy wypełniające go w całości.

Plusy Minusy

Na TAK jakość wykonania, funkcjonalność, wyposażenie, waga, pojemność.

Minusy to brak jakiejś zasuwanej kieszonki w środku na portfel, dokumenty, klucze etc. Ja założyłem na taśmę biodrową kieszonkę (taką na pasek od spodni) od HiMa. Ale jednak brak w środku doskwiera. Przydała by się także jakaś na zewnątrz na ,,klapie'' by schować okulary lub/i czołówkę. Jak na plecak ,,wspinaczkowy'' brakuje jakiejś szpejarki na ekspresy i lepszego mocowania kasku. Troki boczne potrafią się wypiąć przy wypchanym plecaku. Tak zgubiłem dotroczoną kieszeń boczną gdzieś w Tatrach. Teraz jeżeli coś mocuję z boku to dodatkowo zabezpieczam.
Przy takim litrażu plecak jest wygodny, szelki nie doskwierają po całodniowym dniu marszu z wspinaczką. Nie jest to mistrzostwo świata, ale kawałek w miarę solidnego worka na całoroczne jednodniówki (aczkolwiek latem noszę jeszcze mniejszego Ospreya).
Zdjęcia na http://ngt.pl/forum/[plecaki]-litraz-od-20-do-30-litrow,1858,46.html
Plecak można nabyć w http://www.sklep-presto.pl/product-pol-3...pinus.html

OCENA PRODUKTU:

Wygoda: 4/5
Wyposażenie: 4/5
Wytrzymałość: 5/5
Ogólna: 4.33/5


[Obrazek: climbing20_6.jpg]

[Obrazek: climbing20_2.jpg]

[Obrazek: DSC05573%5B1%5D.jpg]

[Obrazek: DSC05574%5B1%5D.jpg]

[Obrazek: DSC05575%5B1%5D.jpg]

[Obrazek: DSC05583%5B2%5D.jpg]

[Obrazek: DSC05594%5B1%5D.jpg]


Odpowiedz
#2
PRS krzaczki poprawie. Dzieki za wzięcie się za ten ciekawy produkt

Odpowiedz
#3
Dzięki
Gumi na wp wysłałem zdjęcia dodatkowe, jak możesz to dołącz.

Odpowiedz
#4
ok z rana zapodam

Odpowiedz
#5
Mam plecak ponad rok i potwierdzam że jest bardzo solidnie wykonany. Na minus - widzę że nie tylko mój- ma zdecydowanie za mały pokrowiec przeciwdeszczowy - jakby z innego modelu.
Mój plecak ma kolor jasnożołty (jasnooliwkowy ?) co powoduje że jest bardzo ładnie widoczny po zmroku.
Bardzo fajny zakup.
Pozdrawiam
-------------------------------------------
HikingTours

Odpowiedz


Skocz do: