To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Warradowy Spływ Kajakowy
#1
Tak sobie pozwolę zacząć wątek.

Odpowiedz
#2
''spływaj z Warradem'' - chwytliwe :-)

Odpowiedz
#3
To ja się powtórzę:
jeśli mogę się wypowiedzieć w sprawie spływu to wolałabym pierwszy weekend wrześniowy - w sierpniu nie dam rady a baaardzo bym chciała w spływie uczestniczyć:)
-------------------------------------------
jeszcze tylko 1 dzień do urlopu :)

Odpowiedz
#4
Wczoraj byłem w DPN rozeznać temat.
Konkrety:
Termin: pierwszy week września (3-6.09)
Zaczynamy w czwartek rano. Najlepiej byłoby dojechać w środę nawet do późnych godzin. Transport z PKP Dobiegniew na pole namiotowe ogarnę.
Płyniemy czwartek, piątek, sobota, noc sobota-niedziela na relax ;)

Koszt:
ok.110zł/osoba - w cenie kajaki, noclegi, opłata dla DPN za Drawę. Do ceny należy doliczyć transport kajaków, 200-250zł w zależności od miejsca startu i mety, koszt jednorazowy do podziału na max 20 osób (max z uwagi na ilość kajaków - 10szt. - transportowanych jednorazowo)

Wszystko płatne na miejscu.

Uwaga: koszt zawiera również nocleg z środy na czwartek (8zł/os)
Dla dojeżdżających autem jest parking w miejscu gdzie będzie start i meta.

Zapraszam :)

Odpowiedz
#5
Mi pierwszy weekend najpewniej odpowiada; kwesta dogadania z szefowa. Tylko osobiście przydałby mi się jakiś transport z Poznania, bo jechałbym busem z Wawy z metą w Poznaniu około 22, więc może być problem z PKP o tej porze.

Odpowiedz
#6
Zapisuję się na listę chętnych.
-------------------------------------------
Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności.

Odpowiedz
#7
Ja też się zapisuję ale mój następny kontakt z netem nastąpi dopiero za jakieś 3 tygodnie więc pytam już: może ktoś mnie przygarnie do namiotu??
-------------------------------------------
urlop :)

Odpowiedz
#8
Czy wpłacać jakieś zaliczkowe pieniądze?

Sprzętowo- jak rozumiem nikt nam nie będzie dowoził rzeczy na miejsca postojowe, więc wszystko bierzemy ze sobą. Naszych ładnych plecaczków z fajnymi systemami nośnymi nie ma po co brać. Do kajaka zwykle zabieram stary plecak bez usztywnień, można go upchnąć w grodzi (zakładam, że to kajaki nowszego typu z grodziami, nie stare szklaki). Albo wodoszczelny worek rolowany, do tego kilka worków na śmieci (mogą się przydać) i wodoszczelny pokrowiec na sprzęt elektroniczny- telefon, aparat (straty w elektronice bolą najbardziej). I jest jeszcze trochę czasu, w lidlu lub biedrze mogą się w sierpniu pojawić ''buty do chodzenia po wodzie'', są całkiem ok i zwykle w takich pływam, ewentualnie jakieś półotwarte buty.
-------------------------------------------
Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności.

Odpowiedz
#9
PIT
Żeby zminimalizować koszty (nocleg w DPN 20zł/os, na prywatnym polu 8zł/os) zaplanowałem pierwszy nocleg na prywatnym, drugi w DPN, trzeci i czwarty na polu prywatnym. Sprzętowo będziemy się przemieszczać w czwartek i piątek. Noc z piątku na sobotę i soboty na niedzielę na tym samym polu.

Dokładnie wyglądałoby to tak:
1.w środę spotykamy się w Starym Osiecznie (przy krajowej 22) i nocujemy (8zł/os)
2.w czwartek rano transport z Osieczna do Drawna i start, nocujemy gdzieś na ''trasie'' (20zł/os)
3.w piątek dobijamy do St.Osieczna, nocleg (8zł/os), zostawiamy namioty, sprzęt
4.w sobotę płyniemy do Krzyża Wlkp., odbiór i dowóz do Osieczna, nocleg (8zł/os)

Cały plan do modyfikacji na miejscu, w zależności od pogody i kondycji ;)

Spływ obsługuje (kajaki+transport) facet z Osieczna, mieszkający ok.200m od pola namiotowego (również jego). Auta można parkować u niego, będą pod kontrolą.

Na Drawie są miejsca gdzie wywrotki są normą - elektronikę trzeba zabezpieczać solidnie.

Zaliczki nie trzeba, rozliczymy się na miejscu.

Ostatnia uwaga: na całej trasie trudno zrobić jakiekolwiek zakupy. Jedyne sklepy są w Drawnie i Osiecznie, przy czym w Osiecznie to mały wiejski sklepik więc wyboru wielkiego nie ma.

Odpowiedz
#10
Też się zapisuję na listę chętnych. Będą kapoki?

Odpowiedz
#11
Kapoki? Co ma płynąć nie utonie :-)
Wniosek urlopowy już się trawi. Teraz czekam na pozytywną decyzję i ... Mam nadzieję do zobaczenia.
-------------------------------------------
... a nie jakiś tam siusiumajtek

Odpowiedz
#12
Kamizelki asekuracyjne pewnie będą w zestawie z kajakiem.
-------------------------------------------
Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności.

Odpowiedz
#13
Tak jak rzecze PIT - kapoki są w zestawie.

Sebastian, Twój wniosek o urlop rozpatrzyliśmy z PITem i decyzja jest pozytywna, śmiało przyjeżdżaj ;)

Odpowiedz
#14
Niestety w tym terminie nie mogę :(
Może na zakończenie dotrę, może z własnym kajaczkiem - zobaczymy czy się uda.

Odpowiedz
#15
F5

Odpowiedz
#16
No właśnie. Kto jeszcze się dopisuje do listy?
Nie bać się, będą kapoki. Powtarzam - kapoki będą!
assiak - namiot się zorganizuje, będę brał swój więc jak coś, to udostępnię za zimnego browka. Poza tym, ma być przecież pogodnie ;-)
Ern, atomik - jak z Wami? Dotrzecie? Płyniecie?
-------------------------------------------
... a nie jakiś tam siusiumajtek

Odpowiedz
#17
Z Atomikiem jestem po wymianie maili - będzie na spływie.
Ja biorę 1 namiot + 1 zapasowy dorzucę do samochodu. Mogę zabrać (jak się komuś nie chce dźwigać z domu) karimatę lub samopompę (lub jedno i drugie).
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że pogoda dopisze ...

Odpowiedz
#18
Przepraszam Was wszystkich ale z pewnych powodów muszę zrezygnować z udziału w spływie. Radek, mam nadzieję, że to nie jest wielki kłopot. Jeśli trzeba to się dołożę żeby nie narażać was na jakieś straty. Jeśli jest możliwość dołączyć w wekend to może wtedy by się udało? Nie wiem jak kwestie organizacyjne w tej sytuacji..

Odpowiedz
#19
Assiak
Nic nie musisz dokładać. Jak będziesz mogła dołączyć w weekend to daj znać od kiedy. Z Dobiegniewa ktoś Cię odbierze i dowiezie do nas. Organizacyjnie to nie będzie żaden problem.

Odpowiedz
#20
Ja niestety muszę zrezygnować. Nie ma szans na te kilka dni wolnego u mnie...

Odpowiedz


Skocz do: