To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Ullmax Merino Boxer Women
#1
OPIS PRODUKTU:

MERINO 100% BOXER WOMEN cena 150 PLN,

Budowa i skład
- 100% wełna Merino (merynosów)
- płaskie szwy
- włókno 16,5 mikronów
- gramatura: 150g/m2
- kolor czarny oraz niebieskie detale tj. logo firmy, nitka w gumce oraz nadruk po wewnętrznej stronie o składzie, zasadach prania, stronie www, rozmiarze (na produkcie brak informacji o pochodzeniu)


-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
27-04-2015, 13:30

W styczniu 2014 roku dzięki uprzejmości firmy SportActiv - Ullmax Polska oraz grupie rządzącej NGT, która wyznaczyła mnie do przetestowania produktu Merino 100% Boxer Women , rozmiar M, jest to pierwszy produkt jaki otrzymałam do testowania z NGT, za co bardzo dziękuję.

Merino 100% Boxer Women cena 150 PLN,

Budowa i skład
- 100% wełna Merino (merynosów)
- płaskie szwy
- włókno 16,5 mikronów
- gramatura: 150g/m2
- kolor czarny oraz niebieskie detale tj. logo firmy, nitka w gumce oraz nadruk po wewnętrznej stronie o składzie, zasadach prania, stronie www, rozmiarze (na produkcie brak informacji o pochodzeniu)

W dotyku miękkie, cieniutkie (pod światło lekko prześwitują), elastyczne, może odrobinę zbyt ''sztuczne''. Jest to mój pierwszy produkt merino i spodziewałam się bardziej dotyku delikatnej wełny bez wrażenia sztuczności. Krój boxerki jak dla mnie nogawki powinny być kilka cm krótsze lub dłuższe, gdyż nogaweczki się zawijają.

Przeznaczenie i zastosowanie
Bielizna termoaktywna jaką niewątpliwie są Boxerki Merino jest idealna kiedy mamy zmienną aktywność (rower, bieganie, wspinaczka itp.). Boxerki na początku były testowane w Argentynie od tropików do trekingu po lodowcu Perito Moreno. W tropikach, kiedy wilgotność powietrza jest dość wysoka to całe ubranie szybko jest wilgotne, natomiast na lodowcu sprawdzały się wyśmienicie, kiedy wahania temperatury w ciągu dnia były o kilkanaście stopni. W Polsce używam ich do trekingu w górach oraz na rower (jesień-zima).
Boxerki nie przyjmują zapachów, jednak po 3 dniach użytkowania instynkt nakazuje wyprać i wysuszyć. Pranie ręczne więc nie ma śladów zmechacenia ale są bardzo czepliwe tj. przyczepiają się paproszki, nitki itp. Schnięcie boxerek w pomieszczeniu bez dostępu promieni słonecznych - całą noc ale przy ładnej pogodzie i na zewnątrz około 3 h w temp. około 20%.

Boxerki są komfortowe w użytkowaniu, nie cisną jeśli dobierze się odpowiedni rozmiar, może trochę zbyt głębokie ale taki ich urok. Dobrze odprowadzają wilgoć.


Pochodzenie
Może dla jednych nie jest to istotne, ale jako świadomy konsument chcę wiedzieć gdzie został wyprodukowany produkt, którego używam.
Producentem jest firma ULLMAX ze Szwecji www.ullmax-shop.de, na jej stronie umieszczona jest informacja, że ich wyroby spełniają normy Oeko-Tex Standard 100 (międzynarodowy synonim odpowiedzialnej produkcji wyrobów włókienniczych od surowca do gotowego produktu). Wełna do produkcji pochodzi z Nowej Zelandii a produkcja odbywa się w Chinach, zgodnie z międzynarodowym standardem zarządzania jakością ISO 9001:2008. Natomiast na stronie polskiego dystrybutora www.sport-activ.pl jest informacja, że produkcja odbywa się w Szwecji. Towar jest kupowany od szwedzkiego producenta a on produkuje w Chinach. Na stronie polskiej Ullmax jest logo ''Chinom dziękujemy''. Pojawia się pytanie : gdzie zostały szyte MERINO BOXER WOMEN?

Zalety
- wygodne, funkcjonalne, wszechstronne, dobra termika

Wady
- zawijające się nogawki
- zbyt długi czas schnięcia
- czepliwość paproszków

P.S zdjęcie zgodnie z obietnicą wykonane w marcu 2014, na drugim planie lodowiec Perito Moreno

OCENA PRODUKTU:

Oddychalność: 4/5
Wygoda: 3/5
Wytrzymałość: 3/5
Ogólna: 3.33/5



Odpowiedz
#2
Iza recka wkleiła się chyba w nie tę rubrykę:-)

Odpowiedz
#3
I nie ma zdjęcia z drugim planem ;)

Odpowiedz
#4
oj oj oj. Izuś dodałas wszystko w pole produkt

Odpowiedz
#5
ok już wszystko ok.....pragne przypomnieć tylko że mialy byc fotki z życia wziete a tu nic:)

Odpowiedz


Skocz do: